Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Jel vi mislite da je stvarno ovaj lik ubio onog decka? Da me ne skapirate pogresno, ne trudim se da pametujem ovde nesto u fazonu "LOLOLOL NUBOVI", ali koliko sam ispratio ceo ovaj slucaj, smrdljiv je da to nije normalno...sve sam nesto u tripu da je ovaj lik jednostavno pristao da odlezi koju godinu za debele novce, a da je pravi krivac, neciji sin, zena, cerka, svalerka...a mozda i "neko" licno.

Da ne duzim i idem u detalje, cela njihova prica kako kamere nisu uspele da uhvate broj tablica i da je jedina slika sa mosta pustena tipa mesec dana posle nesrece i to ofc slika na kojoj se u principu nista i ne vidi, pod izgovorom kako nijedna kamera nije uspela da uhvati ugao mi je ono...lobotomija :( 

Ne znam da li je nekom od vas nekada stigla kazna sa slikom sa Brankovog mosta, meni licno nije, ali mom dobrom drugaru jeste za voznju u zutoj traci, par meseci, mozda i godinu dana pre ovog slucaja...zimsko vreme, tipa 7-8 uvece, znaci vec mrkli mrak...gledao sam tu sliku svojim ocima, tacno se bre sve vidi...jebote, gledas i vidis da on sedi u kolima i zena pored njega, kad se zagleda tacno moze da se prepozna, a kamoli broj tablice. A to vece kad je bila ova nesreca niti je bilo padavina niti je bilo magle, pa da kazes smanjena vidljivost ili sta vec...

 

I ono kao, njega su nasli u Kini posle mesec i nesto dana, a auto, em sto ga nikad nisu ni nasli, nego sto taj deo price vise niko i ne spominje...brate, on je pao pa pao, da su ga pritisli propisao bi majcino mleko, a kamoli otkrio gde su kola...realno, sta on sad i ima od toga da li ce se ta kola naci ili ne...smrdi slucaj, mnogo smrdi...90% sam siguran da je liku placeno da odrobija...izaci ce za dve godine i to je to, nikom nista

 

Link to comment
Share on other sites

 

I ono kao, njega su nasli u Kini posle mesec i nesto dana, a auto, em sto ga nikad nisu ni nasli, nego sto taj deo price vise niko i ne spominje...brate, on je pao pa pao, da su ga pritisli propisao bi majcino mleko, a kamoli otkrio gde su kola...realno, sta on sad i ima od toga da li ce se ta kola naci ili ne...smrdi slucaj, mnogo smrdi...90% sam siguran da je liku placeno da odrobija...izaci ce za dve godine i to je to, nikom nista

 

slazem se sa svim sto si napisao, samo bih jos dodao da...

ne verujem cak ni da mu je placeno, pre ce biti da vec ima iza sebe dela za koja je trebalo da robija par godina, pa mu je ovo doslo kao last min ponuda, koju nije mogao da odbije... sta vise, ubedjen sam da ovakvih likova ucenjenih od strane policije ima dosta (navatanih za gudru, razbojnistva i slicno) i da u sprezi sa policijom obavljaju iste prljave poslice kojim su se bavili i ranije, sve dok im ne zatrebaju za ovako nesto (ili slicno) , pa mogu da ih iskoriste i za uzvrat im ociste dosije.. 

naravno, mora biti umesan tuzilac, neki politicar ili neko uticajno mudo u tom svetu... 

 

 

 

Edited by Gr@sSh0pp3R

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Pa bice sigurno neko pomilovanje u medjuvremenu :)

Ali to mi s pravne strane nije jasno, mozda neko ume da pojasni - on je definitivno u celom slucaju (uzimamo hipoteticku situaciju da je on vozio Kantrimena i on ubio coveka) em bezao od gonjenja em na kraju unistio dokaz, tj automobil i uopste do kraja nije saradjivao s policijom u pronalazenju tog vozila ili bilo cega. S obzirom da je osudjen to valjda znaci i da je makar morao znati sta se s kolima desilo posto ih se on otarasio, fazon dao tom kumu ili sta vec. Zar ne postoji neka dodatno otezavajuca okolnost, tj neka dodatna kazna za to unistavanje dokaza i sl?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da je sve fingirano, zasto uplicu u pricu vise svedoka kao sto su one dve ribe, taksista i jos neko? Ne kapiram koji je to mastermind uradio, sem ako im je Rados Bajic pisao scenario.

Verovatno da bi izgledalo uverljivije. Nekoliko puta su ljudi iz MUPa objasnjvali kako eto postoji i video snimak koji je nastao u kolima. Medjutim, taj snimak ne pokazuje apsolutno nista. U svakom slucaju saznace se za par godina sta je bilo sigurno.

Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=11&dd=16&nav_category=16&nav_id=1063815

Dobio manju kaznu jer majka može da rodi
Slučaj kantrimen, u kome je Marko Milićević osuđen na četiri i po godine zatvora, privukao je veliku pažnju javnosti.

Sličan slučaj u kome je nastradao dvogodišnji dečak nije bio medijski zabeležen, a vozač je kažnjen upola blažom kaznom.

Krajputaš na ulazu u Dolovo podseća na saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo dvogodišnji Sava Kovač. 

On je bio u kolima sa ocem i majkom kada je na njih naleteo komšija Vasa Negovanov, koji je u krvi imao 2,62 promila alkohola. 

Skoro šest godina posle nesreće Apelacioni sud potvrdio je presudu Višeg suda u Pančevu kojom je Negovanov osuđen na dve godine zatvora zbog teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja. 

"Ja se ne slažem sa tim, da je on samo dve godine u zatvor, nama su rekli 12 godina, a on dobio dve godine, a moje dete već pet godina mrtvo. Ne znam šta da kažem, ne znam stvarno šta da kažem", priča Danijela Kovač, majka stradalog dečaka. 

Ovo suđenje pratile su mnoge kontroverze. Sud je kao olakšavajuće okolnosti za optuženog uzeo i to što se odazivao na pozive suda i što je izrazio kajanje, ali i to što mali Sava nije bio u stolici za decu, već je sedeo u majčinom krilu na zadnjem sedištu. 

Ipak, majku koja je ostala bez deteta naročito je pogodila jedna olakšavajuća okolnost. 

"Njima je bila olakšavajuća okolnost što ja mogu da rodim. Znači trebalo je da budem nesposobna, da ne rodim, da bi njega osudili što mi je ubio dete. Ja sam rodila dvoje dece jako teško", kaže Danijela. 

U razgovoru sa Jovanom Ćirićem, advokatom osuđenog Negovanova, rečeno nam je da ovaj slučaj nije tako jednostavan i da je rađen niz veštačenja koja su dovela do ovako male kazne. Ipak, komšije i oni koji su pratili suđenje, rekli su nam da je osuđeni Negovanov tokom procesa provocirao oca deteta Željka Kovača. 

Detetova majka kaže da su se provokacije nastavile i posle toga. 

"Nikad se nije javio. I ne dô bog, meni nema on šta da se javi. Viđamo se, on je u centru, kupio je isti auto sa kojim nas je udario, dozvola mu je vraćena, sve... On izaziva, ali ja ne obraćam pažnju." 

U međuvremenu, kako nam je rekla Danijela Kovač, saznali su da je advokat koji je njih zastupao kum advokata Vase Negovanova. 

U Komitetu pravnika za ljudska prava kažu da treba ispitati sve okolnosti koje su dovele do ovako blage presude. 

"Ovde stvarno treba analizirati ceo slučaj. Međutim, na prvi pogled deluje da je ta kazna blaga i da treba preispitati na koji način se sud odlučio da na ovako blag način kazni nekoga, kako je to tužilaštvo vodilo i kakvo je njeno zastupanje bilo, majke ovog deteta. I kako su te olakšavajuće okolnosti koje deluju prosto neverovatno, kako su se one našle u obrazloženju same presude", kaže Milan Antonijević iz Komiteta pravnika za ljudska prava. 

A da li će se slučaj analizirati ne zavisi više od porodice Kovač. 

Iako su s nevericom primili odluku Apelacionog suda, za novu žalbu, na koju imaju pravo, nemaju ni snage, ni živaca, ali ni novca.

Ako ovo stvarno pise u presudi onda zaista nemam reci... 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...