-
Posts
68,006 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
270
Everything posted by Lucky
-
potpuno očekivano i o tome smo već i pričali ovde svojevremeno. na kraju krajeva i oni nesretnici PAOK navijači što su izginuli _u_rumuniji_ su išli _u_francusku_ - bukvalno su produžili sebi put 300 kilometara da ne bi išli kroz srbiju. verujem da je to malo i individualno ali ja sam od onih što bi pre vozio pola sata nego stajao u koloni pola sata, tako da ako je put duži 1h to je rizik koji bih prihvatio u odnosu na to da nemam pojma dal' ću da zakucam 3 sata na granici sa Srbijom ili eto proći ću za 15 minuta jer nije bilo gužve.
-
Imamo onoliko Total War topica, ali ajde ovaj ću da vaskrsnem, deluje najbliže temi a to je - možete da glasate za nas! 🙂 Balkan realms: Resilient realms that resisted throughout the centuries and forged their own path through medieval history. Grand Principality of Serbia Kingdom of Croatia https://www.totalwar.com/news/total-war-medieval-iii-playable-faction-voting Cela lista: Note that for these additional options, we are looking at playable factions for our initial start date at launch, 1140, and for factions within the general geography of our intended launch map. The shortlist of 23 additional options is: Italian City States and Merchant Republics: Champions of mercantile and communal tradition, and counterpoint to Imperial ambitions in Italy. Republic of Venice Republic of Genoa Republic of Pisa Commune of Milan Realms of Eastern Europe: Budding kingdoms between worlds; combining Christian, Cuman, and Orthodox influences. Duchy of Greater Poland Kingdom of Hungary Theme of Bulgaria Northern European Kingdoms: Aspiring young realms that rose to great power by the end of the medieval period. Kingdom of Scotland Kingdom of Norway Kingdom of Denmark Kingdom of Sweden Iberian Powers: Christian kingdoms in the melting pot of the medieval world, and exposed to a variety of cultures, religions, and influences. Kingdom of Castile Kingdom of Leon-Galicia Kingdom of Portugal Kingdom of Aragon Sicily: Norman legacy continued through the unrelenting kingdom in the south of Italy. Kingdom of Sicily Muslim Empires: Great dynasties with even greater ambition that forged lasting empires across large parts of Europe, the Levante, and the Near East. Almohad Caliphate Fatimid Empire / Ayyubid Sultanate of Saladin Zengid Atabegate Crusader state of Antioch: A multi-cultural bastion of Orthodox and Catholic Christianity at the Levante. Principality of Antioch The pan-Caucasian empire: Georgia reached its golden age throughout our timeline and maintained a stronghold at the edge of Europe. Kingdom of Georgia Balkan realms: Resilient realms that resisted throughout the centuries and forged their own path through medieval history. Grand Principality of Serbia Kingdom of Croatia
-
pa duže je, ali ljudi hoće da izbegnu dve granice, otuda cela priča, plus je možda na ovoj nekoj našoj sa bugarskom manja gužva nego direkt dole na grčkoj. to je sve vrlo čudno, jedini koji me do sada nije "izdao" je prohor pčinjski, tu kad god sam išao stvarno nije bilo više od 3-4 automobila u oba smera a interesantan je i put plus ima sam manastir itd. a da kažemo nije toliki detour. ovo drugo sve je totalni rendom. recimo baš kad pomenu Dojran, mi smo pre godinu dve išli na Dojran u odlasku, nikog nije bilo, utorak, sve kul. Malo ideš okolo ali ajde. U povratku mi takođe Dojran, opet isto nije bilo nikoga. Jedina napomena tu je da kad prođeš onaj Serres i sve do granice nema ničeg živog, nijedna pumpa ništa sve zatvoreno ali odlučimo da prespavamo tu na jezeru sa makedonske strane. Sutra krećemo nazad u neko vreme slično kad smo prolazili Dojranom "na tamo" red kola onoliki ne vidi se gde se završava. Zašto kako, pojma nemam. A evo recimo kad kažeš to bili oko 8-9 ujutru na granici Makedonija Grčka, mi smo tako možda baš prošle godine ili one pre više se ni ne sećam kad smo išli i na makedonskoj nije bilo nikoga, na Grčkoj malo više ali ništa specijalno.
-
Kecmanović baš nije imao sreće u žrebu 😞 Новак Ђоковић играће против Кинеза Јибинг Вуа у првом колу Вимблдона, док ће Миомир Кецмановић на старту јединог гренд слем турнира на трави играти против Италијана Јаника Синера, браниоца пехара, одређено је данашњим жребом. A nije se usrećila ni Teodora Кад је у питању жреб за тенисерке, једина српска представница на Вимблдону Теодора Костовић (18) ће на лондонској трави дебитовати против Арине Сабаленке, водеће на ВТА листи.
-
ne sme to više! naravno osim ako nisu belci u pitanju onda može sve!
-
ja ne znam ko je njih naložio da im ova šerpa plava boja bude kao ključna boja kad je grozna. za ovo ostalo, ukrali su sve šta su mogli sa range rovera i pomalo volvoa i sklopili u nešto, ali dok ne vidim na šta liči unutra ne mogu da kažem finalni sud!
-
pa ovo baš ne bi imalo smisla, jokićeva faca prosto ne ide sa mišićima, mora uvek da bude salast onako pravi lala samo igrom slučaja visok preko dva metra 🙂
-
ovo su uradili čisto da ljudi ne zaborave da i oni postoje! :)) "sunsetting" 2TB model jer bi bio skuplji 300 dolara otprilike i niko ne bi hteo da ga kupi :)) ali dobro, poskupljenje taman u pravom trenutku pred izlazak GTA6 tako da na ovih 100 evra za igru taman da ti bude još 100 evra skuplje da kupiš i konzolu!
-
biće pak'o svakako već vidim. kupuješ kutiju dobijaš kod, već su skenjali ove što bi da dele pare da kupe igru pa je razmenjuju. onda će ljudi biti pogubljeni sa tim da li radi ili ne, već sam video na gamecentru da su rekli da radi sa EU store, ne radi USA a UK nije sigurno, tako da će morati i to da sređuju ili prave nove naloge. pa onda i kad staviš nov nalog ajde download pa pošto će da bude sporo igraš igru za jedno pet dana.
-
aha, ok, više se onda odnosi na migrante i uvoz novih stanovnika a ne na novorođene žitelje Švajcarske, nisam to baš gledao iz tog ugla, mada kad kažeš ne treba broj da pređe 10 miliona, čak i ako ti je fokus na "uveženim" radnicima, doći ćeš do toga da ti i novorođeni budu "problem" u jednom trenutku, kad ti migranti doteraju broj na 9,9 miliona 🙂 nemam problem sa tim, više mi je neobično a ponekad i smešno, ali i za to moraš da imaš disciplinu, kad bi bilo koja druga zemlja probala da se time pozabavi imala bi 10% izlaznosti za tako neka "trivijalna" pitanja kao korišćenje leafblowera u dvorištu 🙂 otpr 🙂 još pride izlazi u vreme kada stiže i GTA koji neće moći da se igra na ovome 🙂
-
Ne znamo koji je granični prelaz bio u pitanju sa Bugarskom, ima ih više komada!
-
makar nema ni Juniora :)) morali su da ga ubace u ovaj jedan kadar, neko je rekao "e nemojte da nemamo juniora to nam je najnoviji auto" :)) komično ili ne je što im je glavna perjanica videa između ostalog Giulia i Stelvio koji sad već imaju 10-11 godina. ne sporim da izgledaju odlično, ali ono 🙂
-
Ako će nešto da pomogne prodaju igre to je Nikolas Kejdž!
-
ja već neko vreme razmišljam o tome da ako idem u grčku hvatam neki granični prelaz prema rumuniji pa da idem na dole ili onaj neki prvi prema bugarskoj koji nam je ovde najbliži itd da izbegnem tamo onaj dole gde idu svi turci, jer kontam da nema baš puno pritiska na vrškoj čuki :)) i onda samo dole "pravo", posebno ako čovek ide na tasos ili ajde da kažemo i halkidiki. Ili onaj što je blizu Negotina isto kako god da se zove. Malo je blesavo ako se ide dole na Volos ili Atina itd, ili Lefkada, tu ideš okolo ali za ovo mi deluje da nema bolje.
-
u pravu si, realno, nisam ni pratio cene pa da znam da je već 10k cena igara novih kad se kupuju. znači okruglo sto evrića za GTA6 🙂 code in a box će biti dosta solidan problem već vidim dodatno opterećenje call centra naših vrlih prodavaca igara kada krene prodaja :)) ma šta ima da bude, nije kao da postoji mnogo drugih mesta gde bi ljudi tražili GTA6 ili kod ovih ili GC ili CL 🙂 super mi je što svi "moraju" da prodaju i GTA6 za Xbox, baš me zanima koje su tu količine "rezervisane" 🙂
-
The Boys Završih i ovo! 🙂 Ne planiram da gledam bilo šta od spinoffova i ovo sam "jedva čekao" da odgledam do kraja. Podsetile su me ove neke finalne epizode na The Happy - https://www.imdb.com/title/tt2452242/ pomalo. Ali u svakom slučaju mnogo već viđenih fora, generalno se priča ponavlja, nisu ni mogli da smisle ništa novo, Homelander stalno sa idejama kako će da zavlada svetom ovi stalno da ga spreče ali nešto ih zezne! onda jure neki lead koji ima game changing stvar, da bi se ispostavilo da to baš nije tako. Deep sa krizom identiteta već 3 sezone unazad, Eni uvek zakasni pola minuta gde treba da dođe i tako. Onda ovaj tako da ono, ok je da su i ovo okončali. Nemam problem sa ovim fan hejtom oko marketinga koji je bio malo "misleading" u odnosu na ono što se desilo na kraju, jer da se desilo rekli bi "jao sve ste nam spojlovali", tako da bih rekao da je objektivno ocena finala slabija zbog toga, iako samo po sebi nije nešto puno drugačije u odnosu na prethodne epizode. Ali da su ga razvukli jesu i dobro je da su skapirali da završavaju - baš bi bilo mučenje da su ga razvukli još jednu sezonu.
-
ovo će biti još zanimljivije kod nas, kapiram da će 9999 din cena totalno da privuče masu! :)) ovo su videli od nintenda 🙂
-
Новооткривени паук, који привремено припада роду Пропостира и још чека званично латинско име, дугачак је тек пет милиметара, но његова замка генерише неуројатну силу. Занимљиво је да се у овој смртоносној игри налази само једна специфична врста - зелени шумски мрав (Оецопхилла смарагдина), познат по изузетној агресивности. Биолози претпостављају да су пауци развили ову тактику управо како би искористили ратоборност мрава, али и како би га га снегоје нормалне стазе и тако импреио да га га гази га га га колонија марава. Стручњаци сумњају да су пауци свилу наноси феромона који провоцирају искључиво ове мраве и тјерају их на напад. „Ово је изванредно откриће јер комбинује два аспекта која се ретко виђају: екстремне биомеханичке перформансе и висок ниво еколошке специјализације“, коментарисао је Леонардо Делгадо-Санта, колумбијски професор биологије који није укључен у истраживање. Додао је како је систем еволуционо невероватно елегантан јер сам плијен сивим агресивним бевојводним активним механизмом који га води у смрт. Прве ноћи механизам се активирао тако брзо да је камера, која прави између 5.000 и 7.000 слика у секунди, потпуно отказала. „Све је било готово у трену“, рекао је Нарендра. Касније су ипак успели да сниме лансирање, и израчунали су да је убрзање свилених брава било чак веће од убрзања болида Формуле 1.
-
pa ko živi u Negotinu ili Zaječaru lagana priča da ode da sipa preko grane. ne znam kako pumpe u tim gradovima kod nas nisu propale.
-
kako ne znaš za veliku zvezdinu uzdanicu u basketu koja je žarila i palila košarkaškim terenima protekle godine, a sa druge strane ivanu uraganku nekadašnju članicu megapopularne grupe hurricane!
-
Ako ništa ovo prvenstvo je inače predviđeno za obaranje rekorda. Prvo Mesi sa 18 golova, onda Ronaldo koji je postigao gol na šest različitih svetskih prvenstava a sad i modrić sa 200 mečeva u reprezentaciji. Иначе, осим Модрића само три играча имају више наступа за своју репрезентацију, а то су Кристијано Роналдо (Португалија, 230), Бадер ел Мутава (Јордан, 202) и Лионел Меси (Аргентина, 201).
-
Juče sam naleteo na članak https://adria.ign.com/steam-machine/52720/steam-machine-je-trebalo-da-kosta-750-dolara Gruba računica pokazuje da je poskupljenje Steam Deck-a iznosilo oko 35–36% u odnosu na prvobitnu cenu od 549 dolara, što je dovelo do nove cene od 789 dolara. Ako se ista računica primeni na hipotetički Steam Machine koji bi pre „RAMflacije” koštao 749 dolara, konačna cena od 1.049 dolara bila bi oko 33% viša. Našem kolegi je rečeno da Valve nije stigao da odredi konačnu cenu pre nego što je morao da počne da je prilagođava novoj realnosti u kojoj se trenutno nalazimo, ali izgleda da je cena od 749 dolara veoma blizu prvobitnoj proceni da će Steam Machine koštati oko 800 dolara. Ovo je svakako nešto na šta Valve nije mogao da računa, ali da je stvarno bio tih 750-800$ onda ne bismo imali ovu diskusiju, jasno je da bi bio best buy za te pare sa svim svojim ograničenjima. Ovako mi je malo nit smrdi nit miriše tj. malo tamo malo vamo i otuda mi i ova cela diskusija deluje "smisleno". Niti je dovoljno jeftinije da je malo i mobilno i da podneseš "žrtvu" toga što ipak daje nešto slabije performanse, niti je dovoljno snažno i daje mogućnosti upgradea da bi bilo u rangu normalnog kompa. A još ne dobiješ ni džojped u ceni. koncept "konzole" pored tv-a je ok s tim što ne dobijaš kontroler, i ako ima dobre optimizacije ok, možeš da igraš svašta čak i po "cenu" malo slabijih performansi. To je možda ključ za use case, jer si ovako imao opciju streama ili dosta dugačkog HDMI kabla, a sa ovim dobijaš to sve nešto u malim dimenzijama, a nisi baš "pro" gamer da tako kažemo, nego si manje više casualac koji hoće da pika šta god da ima u steam biblioteci ali ne baš najzahtevnije stvari.
-
možda ne igraju košarku da osvoje bilo šta, ali zato mogu da snimaju spotove! Plus još jedan rezultat GenZ i internet trendova, pesma ne sme više da traje duže od 2 minuta :)) svojevremeno je onih evrovizijskih 3 bilo "uf joj kako ovako kratka pesma" sad je 2 standard, uskoro će biti samo refren od pesme.
-
a dobro i vi švajcarci niste normalni sa tim referendumima, moraću jednom da izguglam da vidim koji je najsuludiji koji se pojavio do sad 🙂 sećam se prošle godine ste glasali da se zabrani upotreba onih duvača listova u dvorištima :)) a koji je mehanizam bio tu predviđen, sad me zapravo zanima kad smo već na toj temi. populacija je trenutno 9 miliona, na koji način bi oni ograničili na 10 miliona i kako bi se to kontrolisalo? ono čip kao u Silu? 🙂 drugo je kina koja je rekla - jedno dete i gtfo i onda to lako kontrolišeš, šta je ovde ponuđeno, lutrija oko toga ko sme da ima decu a ko ne?
-
Da ne budemo potpuno nefer, Ubisoft jeste odgovoran za neke od najboljih igara koje smo ikada dobili. Okačiću samo ovaj logo: za potpuni udar nostalgije 🙂 da ne nabrajam sad, ali sigurno svako iz glave možed a izvuče jedno 20 naslova koje su potpisali. Mislim da se cela priča oko Ubisofta krenula menjati ono kad je Vivendi hteo da uradi neprijateljsko preuzimanje (pri čemu moram da priznam da mi je ceo koncept tog takeovera sam po sebi lud ali to je druga tema). Deluje mi da je to bio neki prvi veći reality check za Gilmo ekipu da se više bavi biznis delom priče a manje ovim kreativnim, iako nije da do tad nisu već bili debelo u biznisu razume se. Ko se seća tog perioda, trajala je ta saga više godina, Vivendi polako dizao svoje procente pa dal' će da dobije opciju za ful takeover dal' neće, na kraju ko zna šta se tu zapravo desilo i ko je upleo prste kad je Vivendi odlučio da skroz izađe iz priče i obaveže se da neće kupovati Ubisoft akcije narednih 5 godina ili tako nešto. A onda se posle pojavio Tencent tj. tu oko te priče da investira svoje pare u ove, ali bez prava glasa itd. Što me dovodi do te teme jer ja nisam siguran koliko zapravo ovi imaju mogućnost baš direktnog uticaja u odnosu na ostale vlasnike deonica, jer drže onih svojih 10-15% tj. u glasoviam oko 25-30% kako već a sve ostalo je po kojekakvim blackrockovima jp morganima i naravno malim akcionarima, što bi makar teorijski trebalo da znači da nekakav bord sadrži i druge ljude mimo ovih. Dal' sad oni samo dižu ruku šta god Iv i ekipa kažu ne znam, ali me ne bi čudilo da i nije baš tako nego da blackrock kaže e ljudi ovo su cifre pa vidite kakve ćete vi tu igre da pravite da biste te cifre dostigli. što se onda samim tim završilo kako se završilo tj. završava se trenutno.