Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Stanojević je u nedelju izašao pred prekršajnog sudiju i izrečena mu je novčana kazna od ukupno 18.800 kuna (295.000 dinara). Osim toga, dobio je zabranu korišćenja međunarodne vozačke dozvole B kategorije u iduće dve godine, a mora platiti i sudske troškove od 932 kune. 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=04&dd=18&nav_category=167&nav_id=1121208

Koliko kontam kazna je samo novcana i oduzimanje dozvole, nece da lezi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nije takav zakon, nije normalno da neko robija za ono što NIJE uradio, za ono što je MOGAO da uradi. postoje kazne i za prekršaje, ali NEMA krivičnog dela, nema oštećenog, nema žrtve, nema krivice. ima prekršaja.

Vuki bi ovo bolje objasnio.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

eh...

kakav bi ti komesar bre bio...

:)))))

kažem, Vuki, ako bude imao volje, bolje će da objasni. ja mogu da kažem da je postojeći sistem zasnovan koliko na kažnjavanju krivaca, toliko i na izbegavanju kažnjavanja nevinih. drugim rečima, problematično je utvrditi meritornu granicu pravcem koji si ti krenuo. posle samo 2-3 godine "tvog pravosuđa", svi bi bilo po zatvorima... kapiraš? PREKOG društvo...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nije meni taj primer bas ok..

jedno je da ti krsis zakon bez posledica, iako ih moze biti.

drugo je da nema posledica iskljucivo zbog nekog drugog.. da tjale nije dodgeovao bila bi palacinka jasno.

zar nema neka granica kad je dovoljno intent, bez da napravi stetu da se racuna kao krivicno delo? ozbiljno pitam..

tipa lik zamahne na mene bejzbolkom, ako je na 2cm od moje tikve, to nece racunati kao da bi me opalio, nego moram da cekam da opali, da bi mu vratio.. isto je za nozeve, pretnje, placljku, kidnapovanje dece i ostalo... 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

A i postoji nešto što se zove biće dela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

čd

  • Upvote (+1) 2

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

 

nije meni taj primer bas ok..

jedno je da ti krsis zakon bez posledica, iako ih moze biti.

drugo je da nema posledica iskljucivo zbog nekog drugog.. da tjale nije dodgeovao bila bi palacinka jasno.

zar nema neka granica kad je dovoljno intent, bez da napravi stetu da se racuna kao krivicno delo? ozbiljno pitam..

tipa lik zamahne na mene bejzbolkom, ako je na 2cm od moje tikve, to nece racunati kao da bi me opalio, nego moram da cekam da opali, da bi mu vratio.. isto je za nozeve, pretnje, placljku, kidnapovanje dece i ostalo... 

 

Odgovoriću sutra detaljnije, ali ovde nema umišljaja (intenta kako kažeš), ovaj lik nije hteo da ih zgazi

Inače, pokušaj krivičnog dela (izostala posledica) za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora od pet godina ili teža kazna je kažnjiv, tako da bi i taj pokušaj nanošenja teških telesnih povreda u primeru sa bejzbolkom bio kažnjiv, bez obzira što te je promašio - uzimalo bi se da te je udario, i da je nastala posledica, stim što se propisana kazna može ublažiti.

Inače, pokušaj isključuje nehatna krivična dela, valjda je to jasno

 

 

 

ok, znaci ipak postoji neki fallback za odredjene slucajeve da ne moras da budes les da bi nekom sudili

itsSomething.jpg

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...