Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

To bi bio pro tip da ja idem okolo i pricam kako treba uzeti alfu benzinca, a posto to ne radim vec savetujem ljudima da ako uzimaju alfu uzmu dizela taj tip je kao i vecina onoga sto ti kazes, jedenje govana.
Da ne pominjem sto ti ne smes svog golfa da vozis onako kako sam ja vozio svoju alfu jer bi se isti raspao jer se raspadaju i tvoj i ivanov u odnosu na alfu apropo kvaliteta izrade, a isto/slicno su godiste.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sva sreca onda pa imamo svoj mozak da preispitamo to sto ljudi preporucuju.
Nema logike na ovom svetu po kojoj golf treba da kosta vise od bmwa serije 1, a kosta. Uporedio sam gore cene i sa tojotom pa osim ako nam neko ne otkrije zbog cega to ljudi preporucuju nemamo o cemu da diskutujemo.

Logika sigurno postoji jer postoji citava divizija dobro placenih ljudi da osmisle logiku koja stoji iza toga. Problem je samo sto ti gledas jedan ugao gde ne ti nije jasno zasto nesto tako ali je cinjenica da postoji neka logika koju nisi sposoban da vidis jer te nije zanimalo da se vise udubis u problematiku. Da ti ljudi tamo rade vodeci se nelogicnim stvarima ne bi ostvarivali profit.

Link to comment
Share on other sites


Da ne pominjem sto ti ne smes svog golfa da vozis onako kako sam ja vozio svoju alfu jer bi se isti raspao jer se raspadaju i tvoj i ivanov u odnosu na alfu apropo kvaliteta izrade, a isto/slicno su godiste.

[roflmao] 

Tebra, pa ja smem da pojedem 3 šok žvake a ne bih smeo da provozam svog golfa kroz vukojebinu!!!111

I nije bila poenta u mom golfu (niti se ložim na golfa) nego u tebi koji se prvi javljaš da pametuješ i kenjaš po ljudima a dao si pare za kršinu koja te ostavlja na putu svako malo.

 

Edited by dobrivoje
Link to comment
Share on other sites

Elem kolega je uzeo leona, izasao ga je fkin 26000 pre godnu dana, ja sam opet bio zapanjen. ali ocito da vw ima neke droge ili neporeciv kvalitet, ali ja stvarno ne kapiram.

Preskupi su to stoji, ali nekad imaju neverovatno dobre akcije. Ja sam na sajmu kad je bio gledao Leona FR sa 2.0 TDI motorom bio je 21k evra, ubedljivo najbolja ponuda sajma po mom misljenju (a isao sam zapravo da vidim novog Focusa). Mada moram da priznam da mi nikako ne ide u glavu da je Seat u nekim stvarima skuplji od WV-a, po meni bi bilo logicno da je u slicnoj situaciji kao i Skoda samo s malo drugacijim konceptom auta. Ali jbg, ima ko u Nemackoj da misli o tome :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre covek te lepo pita, ti ga naduvas, jebote, daj kad se razumeš objasni malo.

Elem kolega je uzeo leona, izasao ga je fkin 26000 pre godnu dana, ja sam opet bio zapanjen. ali ocito da vw ima neke droge ili neporeciv kvalitet, ali ja stvarno ne kapiram.

Probao sam u poslednja 2 meseca korolu, auris i pomenuti ford 1.5 cdi, i meni licno je korola (i na akciji je ovo sto je mohi pomenuo, bili smo u salonu kod borče) najlepša i najbolja, auris je vrh, ali slabo ide, ford je extra. I to je sve u rasponu 15 do 19k, a realno svaki je komforniji od ekvivalentnog golfa-seata a kvalitet je tu negde.

Meni je korola trenutno stvarno best buy, mnogo je lepa, tojota je car

Pa igore mozda tebe ne smara da kroz 3 posta pricas istu stvar i da ti neko na osnovnu logiku i matematiku odgovara sa "ne razumem se" jer i ti naginjes ka tom stijihskom fazonu ali mene to smara. Ako smo konstatovali da su i vw i tojota pouzdani, da je korola veca od golfa, a da golf kosta 30% vise ja mislim da ne treba da izvlacim i crtam zakljucak jer je ocigledan.

 

Sva sreca onda pa imamo svoj mozak da preispitamo to sto ljudi preporucuju.
Nema logike na ovom svetu po kojoj golf treba da kosta vise od bmwa serije 1, a kosta. Uporedio sam gore cene i sa tojotom pa osim ako nam neko ne otkrije zbog cega to ljudi preporucuju nemamo o cemu da diskutujemo.

Logika sigurno postoji jer postoji citava divizija dobro placenih ljudi da osmisle logiku koja stoji iza toga. Problem je samo sto ti gledas jedan ugao gde ne ti nije jasno zasto nesto tako ali je cinjenica da postoji neka logika koju nisi sposoban da vidis jer te nije zanimalo da se vise udubis u problematiku. Da ti ljudi tamo rade vodeci se nelogicnim stvarima ne bi ostvarivali profit.

Postoji logika, a glasi ovce su za sisanje.

 


Da ne pominjem sto ti ne smes svog golfa da vozis onako kako sam ja vozio svoju alfu jer bi se isti raspao jer se raspadaju i tvoj i ivanov u odnosu na alfu apropo kvaliteta izrade, a isto/slicno su godiste.

[roflmao] 

Tebra, pa ja smem da pojedem 3 šok žvake a ne bih smeo da provozam svog golfa kroz vukojebinu!!!111

I nije bila poenta u mom golfu (niti se ložim na golfa) nego u tebi koji se prvi javljaš da pametuješ i kenjaš po ljudima a dao si pare za kršinu koja te ostavlja na putu svako malo.

 

Poenta je bila da se prokenjas jer kao sto rekoh, ja ne ubedjujem ljude da je ono sto sam ja uzeo prava stvar nego im cak govorim suprotno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Uh.  Treba i malo iskustva oko kola po meni a ne samo prosto poređenje karakteristikama. 

Mislim,  ja sam bas tako uzeo,  imam toliko,  daj da vidim sta ima i uzeo. A imalo je možda boljeg izbora. 

Pa zato kažem,  malo objasni. Ofc, i ne moraš, ok je raniti ljude net govorima,  al sam stekao utisak da se razumeš. 

Mada primer korova vs golf jeste suludo,  korova je ono izbor u bilo kom ishodu koji ne diktira srce :) 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

je l' neko vozi/vozio Accorda? vec bukvalno 6-7 meseci ne mogu da iskuliram i kad god prodjem pored njega (narocito VIII generacije), uzbudim se k'o devojcica. sto je najgore, nikada se nisam lozio na automobile nesto preterano (zapravo uopste), a sad me ovo remek-delo proganja gde god da krenem i vidim bar 3-4 komada svaki put kad izadjem iz kuce =(

planiram da malo ustekam kintu i pazarim VII gen, 2.0, dizel po mogucstvu.

Link to comment
Share on other sites

btw, kakav ce biti taj novi zakon? da imam kintu za registraciju, svakako bih pazario 2.4, ali jebenih 70k dinara svake godine je bas hardkor izivljavanje.

Ja poslednje sto sam citao o tome je ovo http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/uskoro-izmena-uredbe-o-registraciji-automobila-po-kubikazi.php kao moguce od sledece godine... S tim da imaj u vidu da i ako ga prebace po snazi opet je taj 2.2 Accord nesto tipa malo manje od 150KS, ne verujem da ce za njega biti mnogo jeftinije nego sto je sada. 

 

Mada primer korova vs golf jeste suludo,  korova je ono izbor u bilo kom ishodu koji ne diktira srce :) 

U vecini slucajeva da, ali ne bas i ako gledas kasnije vrednost za prodaju. Tipa ja kad sam uzimao Focusa prakticno isto opremljen Golf VI s sličnim motorom je bio 2k evra skuplji. Ali je problem sto i sad ako bih ga prodavao verovatno bih mogao da dobijem 2k evra vise da imam Golfa mesto Focusa, plus bih ga prodao pet puta lakse i brze jer prosto to je ono sto trziste ovde voli :) U sustini ne bih bio na nekom finansijskom gubitku osim sto bih u startu morao da iskesiram vise. A i uvek imas onu varijantu "WV za sirotinju", tj Skodu. Octavia kosta otprilike isto kao i Corolla, tj sad je nekih 600 evra vise u slicnoj opremi s slicnim motorom, sto znaci da su manje-vise na istom kad ovima prodje akcija. S druge strane Octaviu mnogo lakse prodajes od Corolle u Srbiji, isto kao sto sam ja mnogo lakse prodao Fabiu nego sto ces ti Getza :) 

Naravno nije to sad neki prelomni i odlucujuci faktor, na kraju krajeva ni sam se nisam vodio istim, ali eto jednog razmisljanja koje nije vezano samo za srce. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ponovicu, fabia najgori auto sto sam seo u zivotu.

a da se oktavia lakse prodaje od corole...nisam siguran. tojota je ovde na ceni, bar sam ja stekao takav utisak

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Meni majstor reče za novije alfa dizele isključivo 16 ventila varijantu. To su ja mislim one 1.9 od 140-150ks i 2.0 od 170ks (znam da ima 170ks u 159ci možda je slabiji u julieti) Nisam siguran za 1.6 motore nije me interesovalo pa nisam pitao.

Svakako ako ne znaš sigurno istoriju vozila treba da je pogleda majstor. Ako treba kontakt ovaj moj je odličan. 

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...