Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

da bi se time baktao u srbiji moraš da budeš baš entuzijasta jer nema ni delova ni stručnih majstora. primer: ja sam se ovih dana baktao sa mnogo modernijim i manje egzotičnim automatikom i na kraju nisam našao nikoga ko će ga popraviti za iole razumne pare nego sam od šapčana kupio ceo menjač, a XJ nije postojao u manuelnoj verziji koliko znam.

 

Ja sam bas gledao automatik, je li to pravilo za servis menjaca ili je specificno samo za tvoj model?

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

pravilo je. premalo automatika ima u srbiji pa majstori neće da nauče da ih popravljaju (da su hteli da uče ne bi bili majstori nego hirurzi). neko moje iskustvo je da imaš 3-4 stručna servisa u srbiji (nijedan nije u beogradu) koji naplaćuju papreno, nekoliko sitnih prevaranata i naravno šapčane koji skinu ceo menjač i zamene ga polovnim sa nekog havarisanog automobila koji su uvezli iz njemačke.

 

s druge strane, automatski menjač je poprilično neuništiv, odnosno mora da ga vozi neki kompletan moron da bi ga sjebao. ako si gledao auto koji je prešao manje od 120-150 hiljada, vrlo verovatno je sa menjačem sve u redu. menjaš ulje na 40 hiljada i voziš.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

za 3 godine presao 200k

 

Ovo je verovatno neki svaba uzeo da vozi autoputem, ja znam lika u Holandiji tako koji svaki dan ide na posao kolima autoputem 140km u jednom smeru, to ti je 200k za tri godine :) U sustini od kilometraze, koja je u slucajevima nasih preprodavaca automobila najcesce lazna, ti je bitnije da se proceni stanje auta i kako je odrzavan. Meni je vrh kad procitam na oglasima za mog Fokusa tipa presao 150k km i pise ispod "tek uradjen veliki servis", sto je sve kul kad se veliki servis ne bi radio na 100k km, dakle najverovatnije ako ga je uopste i uradio ga je uradio na 50% vecoj kilometrazi od predvidjene. Ako se odrzava kako treba vecina automobila solidnih proizvodjaca moze da predje 300-400k km bez problema. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...