Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Razmisljam sa caletom da zamenimo Golf 6, 2011 god, 70000km presao, treba veci auto (karavan). Za sada su u mogucnosti mercedes c200 i bmw 318. Jos neka preporuka pored ovih? Do 14-15k maximalno bi isli.

 

Prvo logicno pitanje je a sta se tacno trazi od tog novog auta? Posto Golf kako si ga opisao deluje kao vrlo solidno vozilo, a ove dve opcije koje si opisao su u sustini ista klasa po prostoru kao npr Golf karavan, dakle nije to nesto specijalno vece, osim prtljaznika naravno. U tom smislu je nov auto kao ova Kia koju je Doca predlozio sasvim solidan izbor. 

 

S druge strane moja logika je da je "treba nam veci auto" bar klasa iznad, dakle Passat, Insignia, Mondeo, Bmw 5, Mercedes E i slicno. I na kraju ovi modeli su benzinci, jel bitno da li je benzin ili dizel?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mercedes c i bmw 3 jesu klasa iznad golfa

 

Ok, mozda sam se zajebao s pominjanjem klase, to me uvek zbunjuje, ali tipa taj bmw 3 e91je s duzinom od 4520mm fazom 1.5cm duzi od Kie Ceed SW koja je dugacka 4505mm, dakle nije nesto znacajno veci. Ako je prostor prioritet za slicne pare (ako gledamo polovne automobile) mozes da uzmes Passata B7 karavan koji je znacajno veci. Zato sam i pitao sta se jos trazi od auta vezano za preporuku, jer je jedini kriterijum prostor. Ako se kaze jos treba da bude i svapski premium onda je to ok kvalifikacija :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Cale ce ubuduce cesce ici za Minhen, pa mu treba karavan zbog stvari. Gledamo da uzmemo auto preko 140 konja, po mogucstvu dizel. Za sada mi je bestbuy bmw, mada, kod nas su jako nabili cene za 3 i 5 klasu. na autoscout i mobile.de , cene bmw-a su za 3.000 nize nego kod nas, sa dosta manjom predjenom kilometrazom, i boljom ocuvanoscu, naravno. Sada, nebitno nam je da li je koza unutra, da li ima do jaja felne, itd :) Samo auto koji ce bez ikakvih problema moci da da izdrzava put do Minhena i nazad, a posto kroz Austriju i Nemacku nema ogranicenja, i koji ce moci da izdrzi veliku brzinu bez ikakvih poteskoca :)

Link to comment
Share on other sites

Cale ce ubuduce cesce ici za Minhen, pa mu treba karavan zbog stvari. Gledamo da uzmemo auto preko 140 konja, po mogucstvu dizel. Za sada mi je bestbuy bmw, mada, kod nas su jako nabili cene za 3 i 5 klasu. na autoscout i mobile.de , cene bmw-a su za 3.000 nize nego kod nas, sa dosta manjom predjenom kilometrazom, i boljom ocuvanoscu, naravno. Sada, nebitno nam je da li je koza unutra, da li ima do jaja felne, itd :) Samo auto koji ce bez ikakvih problema moci da da izdrzava put do Minhena i nazad, a posto kroz Austriju i Nemacku nema ogranicenja, i koji ce moci da izdrzi veliku brzinu bez ikakvih poteskoca :)

 

ako ce auto vec da se gazi,nemoj uzimati dizel.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

1. uzmite auto u nemačkoj kad ćale već ide tamo često

2. ima ograničenja u austriji, drugo je što svi idu 150-160 i što ih niko ne smara, tebe sa srpskim tablama će prvog da zaustave presretači

Link to comment
Share on other sites

 

@Ivan_ tako je cale nesto i planirao, sigurnije je da se uzme tamo, i sto se tice vracanja kilometraze, ocuvaniji su tamo dosta, naravno kad imaju put kakav treba.. i znatno jeftiniji. Meni je licno ovaj zapao za oko :

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-dpf-touring-automatik-panoramaglasdach-weinstadt-endersba/201588655.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=100&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C75%2C10%2C76%2C11%2C12%2C13%2C88%2C14%2C77%2C15%2C103%2C56%2C78%2C72&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000&categories=EstateCar&noec=1

 

Moja je greska onda izgleda za ogranicenje, mada hvala Bogu, niko nas nije dirao poslednji put, iako smo isli 150-180.

 

@primo : svakako ne bih uzeo x5, odakle mi 100.000 da placam registraciju, posle i odrzavanje.. :D

Link to comment
Share on other sites

uzmi passat b7 2.0tdi

ovaj fazon

i jebes auto ako ne moze da se gazi, bio dizel ili benzinac.. 1000km ljubljana - dusseldorf ,  vecinu svabije je gazen 200+ pa nije osetio .. njemacki auto je to  :tf:

ovo sto tjebo kaze stoji, kad vidis kolko trosi na 200+ neces ga toliko cepiti koliko mislis..

 

a da... u austriji svuda voze 10-20% brze od propisa, sem kad dodju u grad i 50 ogranicenje.. onda kao po jajima.. isto je i u nemackoj.. i koliko sam obavesten, nece murija za toliko da smara po regionalnom/autoputu

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

po njegovom pisanju,voze oni dosta brze od toga ;)

Pa ima fore još 500-1000 obrtaja što je verovatno 160-170 i pričao sam o 1.6 dizel motoru, ako ne ugrađuju iste menjače u sve modele ovi jači bi trebalo da imaju još bolji odnos.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudi hitno mi treba help. Zapravo uskoro bi trebao da promenim auto i za oko mi je zapao Passat b6. E sad glavna stvar. 2 motora su u opticaju . Onaj klasican vw 1.9 tdi bluemotion ili mozda ovaj 2.0 tdi takodje bm . Citao sam puno po raznoraznim forumima da 2.0 ima neke opasne probleme sa diznama i da se nisu pokazali bas sjajno. Za ovaj 1.9 neko viche da je okej,drugi vicu da je preslab za tu karoseriju. Koliko moze da znaci tih 100cc? Ako je neko imao iskustva sa ova 2 motora zamolio bih ga za savet.  Znaci generalno me zanima koji od ta dva motora je pouzdaniji(bolji) i kolika je prosecna potrosnja oba modela sa bluemotion tehnologijom? Hvala puno

Edited by cyBhoneR

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...