Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Pa dobro, Kili je vec predlozio Lanciu :)

Od ta dva ponudjena meni je Megan bio ovo sto kaze Dovla previse mek i nekako si potpuno odvojen od bilo kakvog osecaja automobila, plus mi je menjac bio katastrofa mek, ali to je manuelni tako da ne ulazi u ovu pricu. Astra mi je super spolja ali je nisam vozio, vozio sam poslednju H. Mada mi deluje da su oba modela solidno rasprostranjena kod nas pa ne bi trebalo da bude problema za odrzavanje po iole razumnim cenama. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nemoj zajebavati, sam znaš da baš i ne možeš da biraš heč-automatik polovnjak u srbiji, već uzimaš ono što uleti da je koliko-toliko dobro održavano. 

a sa druge strane, takođe znaš da je bilo koji model sa DSG menjačem najbolji izbor, nema šta da se polemiše.

  • Upvote (+1) 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Kupis u Nemackoj dovezes i Bog da te vidi. Prvo sto su ta kola 10x bolje odrzavana sigurno i vozena po boljim putevima i sa boljim gorivom. Drugo sto Nemci, Danci, Svajcarci, Holandjani vrlo vode racuna o svojim automobilima tako da mozes da nadjes auto u perfektnom stanju.

Ni procedura ti nije Bog zna kako teska. Vecina ljudi na svim vecim auto placevima zna engleski. Mozes bukvalno sve da zavrsis preko Interneta ni da ne vidis auto jer ako kupujes od ozbiljnih ako ti oni kazu da je nesto tako to je sigurno tako. Ja sam uzeo auto da ga nisam predhodno ni video i sve je bilo onako kako su napisali. Nadjes sta ti se svidja platis fakturu oni tebi urade papire za izvoz dodjes izvezes auto, platis carinu, platis registraciju i to je to. Do tada mozes da vozis na Zoll table koje dobijes u Nemackoj to su ti table za izvoz to ti sve oni srede. Samo vidi da ti lupe pecat na fakturu jer ovi nasi imaju a gde je pecat momenat. Takodje carinu ces platiti ono sto ce ti Nemci odbiti za MwSt(PDV) tako da ako nadjes na mobile.de nesto da je cena sa MwSt toliko ce u stvari i da te kosta.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

dei pls, ne lupaj

Koje tacno je lupanje?

Da su prosecno kola u Nemackoj bolje odrzavana i u boljem stanju nego ove kod nas?
Da nema potrebe ni videti auto pre kupovine ako vam oni garantuju da je takvo stanje?
Da je tesko uvesti auto?
Sta konkretno je lupanje zivo me zanima jer sam ja zapravo prosao kroz ovo pa mi nije jasno sta je tacno tu lupanje posto govorim o necemu sto se meni desilo?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

citroen c4 mi je u startu bio mnogo kul, ali sam seo u par komada i mnogo im je jadan enterijer u poređenju sa par drugih modela koje gledam. pežo mi je užasno ružan
 

Enterijer jeste bas jednostavan ali ne bih rekao da je jadan :D 
Mnogo je udoban i prostran, a to je valjda i bio cilj ove jednostavnosti :D
Ja ga imam vec godinu i ne zalim se, 2009. je godiste :)

U stvari koji c4 si gledao? moze biti da si nabasao na neke skrnave :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e a kakva je prica ako na primer hocu da se preselim u Njemacku i ponesem automobil, je l placam pdv i carinu na vozilo ?

Moras da ga odjavis ovde, vratis tablice, uvezes u njemacku (ako imas srece na sever) sto znaci platis carinu i porez i ondak registrujes.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ima na pumpi, dal' je najjeftinije ne znam, ali ja sam kupio na lukoilu za punta i bila je reda veličine 100-200din, dal' je to skupo ili nije predstavu nemam.

A dok sam bio u automobilskoj industriji, znam da smo slali sijalice u skoro sve hipere i megamarkete koji ti mogu pasti napamet.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

na pumpi sigurno nije ništa jeftinije, na pumpi je i čips 40% skuplji :D

naravno, ali da li bi kada dođeš do pumpe i vidiš sijalicu od 100 dinara rekao "e ne, ipak idem na buvljak gde je 50" i otišao tamo? 

btw, ja sam na molu kupio za hondu sijalice i bile su iste cene kao na drugim mestima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...