Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dolivao sam destilovanu vodu u hlađenje za motor dok je bilo lepo vreme, međutim opet je došlo do donje crte, ali zbog temperature koja se noću vrti oko nule, ne znam da li da opet idem s destilovanom vodom ili da mešam vodu i antifriz, what would Dovla do? Punto 1.3 multijet je u pitanju.

Inače postojeća tečnost je upadljivo crvena (lol), pretpostavljam da već ima antifriza u solidnoj količini. Takođe, koji antifriz biste preporučili? :D

A kad sam već tu, taman da pitam šta uzeti od akumulatora (uzevši u obzir da je u pitanju dizelaš), sad imam neko Yuasa od 45 Ah koje sam pre neki dan morao da skidam i punim preko noći jer nisam mogao da upalim (verovatno je iscurelo od zime, osim ako nemam problem s alternatorom), a danas je krenula da mi sija lampica za servo (iako se volan ponaša isto ko i obično), pa mi kolega reče da verovatno servo nije crkao nego da je veliki potrošač a ako je akumulator problematičan, onda je napajanje serva u problemu itd.

Link to comment
Share on other sites

Sipaj bolje antifriz sad za zimu, ako je rozikasta tecnost onda je onaj G12, ja uzimam NIS-ov, jebemliga da li uopste tu ima neke razlike. Edit: alternativa je da ti neko proveri do koliko ti je antifriz koji je trenutno u sistemu drzi s obzirom da je razblazen, ima onaj neki tester uredjaj, meni majstor jedared proveravao kad sam inace bio kod njega pa mi rekao da je kul do -29 :)

Sto se akumulatora tice ja sam sebi uzeo Vartu, jeste nekoliko hiljada skuplji ali su tad davali garanciju 40 meseci, sad sam cak video neku reklamu 50 meseci ali treba proveriti. 

 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Узми који год Г12 антифриз, али пре тога, као што Мохи рече, среди то где цури.

 

Ја сам купио неки Бугарски ZXZ и већ трећа сезона како шљака, а јефтинији је од варте подоста тад био, не знам сад какве су му цене, али има га у Еуро07 радњама.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Fiat Punto – Voliš dominantne žene, skijanje i kinesku kuhinju. Voleo bi da se živiš i radiš u Norveškoj ali je svima jasno da se to neće desiti. Trenirao si odbojku.
 

E za ivana_ nisu bas nista pogodili!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pogodili su da treniram ujutru

vudu, sipaj slobodno vodu i antifriz u razmeri 3:1, a akumulator može da se reparira, nemoj da bacaš pare za novi. ako je puklo neko malo crevo onda vidi na otpadu da nađeš drugo i zameniš, a ako je neko veliko i skupo, jeftinije ti je da dolivaš vodu svake nedelje.

koji će ti servo, jel dižeš tegove ili ne, koji moj?!

Link to comment
Share on other sites

oh pomesao sam ivana_ i ivana ^^, ov je unforgivable

Elem vudu, ne deluje mi das bas happy sa tim fijatom? pitam jer ja ovde da bi dobio sluzbenu bemabru, moram da doguram na sledeci grade, a to je realnost ako bas sabijem tek za godinu i po do dve.

A kako ce mi u medjuvremenu trebati auto (deca kod lekara, pu pu, ikea, mozda neka nabavka) gledam nesto gde moze 4 omanjih da stane, da ima neki gepek i da kosta  do 5000. I tu recimo tvoj multijet sasvim cesto ispada kao hit na pretragama.

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

preko gocar.be prosto nema to sto ti pricas a da je 2007 plus godiste

Prosto nema. I gledam da kupim (ako bude uzimano preko oglasa, a ne od nekog poznatog) samo iz ovlascenog salona, jer tu jos uvek postoji garancija na auto i garancija na kilometrazu, ostalo su turci potpuno preuzeli, lazu i uvaljuju. A ja posto se u kola ne razumem tako vrhunski kao u IT, lako me je zajebati

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...