Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

bio danas vozio tojote, yaris, auris i corollu. super su udobni, elektronika je vrh, ali dok ne dovuku od 50 do 100 prodje vecnost. vozio sam a3 sedan, koji ima golfov motor, i u trecoj brzini ne moze da se poredi, cak se i polo cini agresivniji. ali za pasivnu voznju su vrh zbog udobnosti i daleko bolje suspenzije od vw-a . treba jos da pogledam ford focus i kia ceed-a. 

Probaj i mazdu 3, verujem da neces ostati ravnodusan.

Link to comment
Share on other sites

Znam lika koji je uzeo tog megana karavana 2010 godiste da je prilicno zadovoljavajuce prevozno sredstvo za te pare, pritom je veliki covek tako da kapiram da to igra ulogu. Jedino sto je platio bukvalno 7k, pa nisam siguran koliko moze da se nadje mladji a da nije karavan za manje para.

Lik sa posla vozi tu Astru J 2011 godiste i po njegovim pricama su delovi preskupi a meni je tvrda dosta.

Po meni u tom cenovnom rangu C4 ili 308ica. Isti motor stavljaju kao i u Focusa koji trosi u proseku 6L i imaju prosecne cene odrzavanja, nesto ovako (zanemarimo prodavca i kilometrazu)

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6835133/citroen-c4-16-hdi-tiptronic

 

Link to comment
Share on other sites

nisam znao da u fokusa ide HDI motor, si siguran killy ?

 

The PSA Group sells a variety of diesel automobile engines with the HDi (high-pressure direct injection) designation. Earlier versions were exclusive to Peugeot and Citroën. In 1998, PSA entered into a joint venture with the Ford Motor Company to produce a range of new diesel engines. The joint venture makes identical engines which are fitted to a variety of vehicles from a range of car manufacturers.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Duratorq_engine

idu isti 1.4 i 1.6 dizel motori na forda, pezo, citroen, volvo i mini

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

dajte mišljenja ako imate:
- renault megane 3 (cca 2012)
- opel astra j (cca 2010)

a i generalno savet šta uzeti za 7000. uslovi su da bude c segment (golf klasa) i da bude automatik.

monstruozno malo mesta ima pozadi u Astri, osim toga je generalno ok

megan nije vozački auto, vrlo je dosadan

uzmi lanču deltu sa bilo kojim MJ motorom (poželjno jačim, kažu da su bolji)

done and done

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

citroen c4 mi je u startu bio mnogo kul, ali sam seo u par komada i mnogo im je jadan enterijer u poređenju sa par drugih modela koje gledam. pežo mi je užasno ružan

jeste mala astra pozadi ali to mi nije previše bitno

lancia delta jeste u razmatranju ali za te pare mogu da se nađu samo sa mnooogo kilometara pređenih

ne smeta mi što je megane dosadan za vožnju jer se ne ložim na vožnju četvorotočkaša, mnogo mi je bitnija pouzdanost i udobnost. jedino što me kod tog modela koleba je što su automatici CVT, a ne znam kako se taj CVT pokazao u eksploataciji i koliko majstori u srbiji znaju da rade s njim.

Link to comment
Share on other sites

lancia delta jeste u razmatranju ali za te pare mogu da se nađu samo sa mnooogo kilometara pređenih

kolega vozi deltu, benzin verziju (http://www.fiatsrbija.rs/lancia/lancia-delta.pdf)

uzeta je sa sajma u srbiji, presao manje od 100k. ima svu opremu (kozna sedista, panorama krov, ove felne sa slike itd)

prodao bi je za ~8k, ako te interesuje mogu da ga iscimam

Link to comment
Share on other sites

Znam lika koji je uzeo tog megana karavana 2010 godiste da je prilicno zadovoljavajuce prevozno sredstvo za te pare, pritom je veliki covek tako da kapiram da to igra ulogu. Jedino sto je platio bukvalno 7k, pa nisam siguran koliko moze da se nadje mladji a da nije karavan za manje para.

Lik sa posla vozi tu Astru J 2011 godiste i po njegovim pricama su delovi preskupi a meni je tvrda dosta.

Po meni u tom cenovnom rangu C4 ili 308ica. Isti motor stavljaju kao i u Focusa koji trosi u proseku 6L i imaju prosecne cene odrzavanja, nesto ovako (zanemarimo prodavca i kilometrazu)

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6835133/citroen-c4-16-hdi-tiptronic

 

molim te, kili, prestani sa savetima

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Zato što auto nije samo dizel koji troši malo i jeftin je za održavanje. A povrh svega, ajde da lično imaš neki od ta dva koje predlažeš, pa i da te razumemo, nego samo random bacaš razmišljanja kao i obično na forumu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da, sa tim što je on pomenuo dva automobila koji su daleko kvalitetniji od ovoga što si ti predlagao. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...