Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Moj matori je neki dan platio kaznu,isao je 53,a bilo je dozvoljeno 50.Juce sam vozio matorog do Pljevalja,nekih 60ak km i bilo je 5 stekova gde su zaustavljali ljude i pisali kazne.

pljevlja su u drugoj državi?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam primetio da su krenuli da čekaju u Sredačkoj, to je ona ulica kod depoa i orla kad skreneš desno iz bulevara, u životu ih tu nisam video, ali im je dobar štek jer ne možeš da ih izbegneš, osim ako nisi ovaj u beloj raspaloj bmw 5ici od par postova iznad. Kad skreneš više nema nazad. Tu se ne sećam da sam ih ikada video.

Sa druge strane, tamo u Južnom Bulevaru kod Banca Intese a nekih 50m posle ćoška sa Maksima Gorkog bleje od 6 ujutru i subotom i nedeljom i samo cepaju. A dobra im je pozicija, mogu da vataju ove što pretiču autobus na stanici (a lokacija je idealna jer su obe trake jako široke ali je po jedna u oba smera, pa je zabranjeno iako u suštini ni ne pređeš u drugi smer) a imaju i one što nastave pravo iz trake za desno i tako.

Link to comment
Share on other sites

Moj matori je neki dan platio kaznu,isao je 53,a bilo je dozvoljeno 50.Juce sam vozio matorog do Pljevalja,nekih 60ak km i bilo je 5 stekova gde su zaustavljali ljude i pisali kazne.

pljevlja su u drugoj državi?

Da,ali bila su 2 punkta od Priboja do Prijepolja,2 u samom Prijepolju i 1 na Jabuci,pre granicnog prelaza.Kad silazis niz Jabuku,ima delova gde je ogranicenje 40,a sam put nije prometan,pa se tih 40 veoma lako prekoraci.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Sunshine, beše ti imaš nekih 100000 kazni od parking servisa ili sam te zamenio sa nekim?

Skinuli mi letos 58 000 sa racuna, sada imam jednu aktuelnu parking kaznu, 16000din presudu za 71km/h u J.Gagarina i na onom sajtu sa prekrsajima sto je bio reklamiran svuda sam video 5 stavki po okruglo 5000 din, navedene su samo šifre neke pa nemam pojma sta moze da bude sve tu, jebeni horor :)

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

meni upravo urucena presuda za 75km/h u j.gagarina u visini od 7000 + 1000 neko pausalno sranje i 30 dana zabrane za prekrsaj koji se desio sredinom 2014... mada do jaja je prica... ovaj put sam cekao samo 2g za razliku od ostavinskog postupka koji se vodi 25g! bravo za pravosudje!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Видео сам их пре неко вече први пут после не знам колико чим се пређе Панчевац, до сада био у фазону када пређем мост а да ме не зауставе да сам прешао све препреке до куће :s

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam koga da dignem u vazduh sad... uz gore pomenutu presudu stiglo mi jos jedno resenje. 07.11.2015 su me zaustavili i pisali mi kaznu za neposedovanje prsluka u visini od 3000. platio sam pola kazne *1500* i ono sto mi je smesno jeste sto u resenju pise sledece "kako je protekao rok za dobrovoljno placanje novcane kazne, koja nije placena u celini, neplaceni deo novcane kazne u iznosu od 1500 dinara zamenjen je u kaznu zatvora u trajanju od 2 dana.

ko je ovde lud?

i jos jedno pitanje, vezano je za kazu od 30 dana zabrane... kad pocinje da mi se meri obzirom da nigde nije naznaceno?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Skinite aplikaciju "Nasa patrola" za android i reshite pola svojih problema :) nije 100% pouzdana jer ljudi sami prijavljuju ali je prilicno korisna i tacna. Naravno shto je vishe ljudi bude koristilo to ce biti tacnija.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@FATA

Tu pravnosnažnu presudu sud šalje u teritorijalno nadležnu jedinicu MUP-a koja je dužna da sačini saopštenje o vremenu trajanja izrečene mere i da ti ga lično uruči, tek od momenta uručenja ti teče zabrana.

Ne znam koliko su ažurni, ali čini mi se da izrečena mera zastareva ako je od dana pravnosnažnosti presude protekla jedna godina

Link to comment
Share on other sites

Da, i svako prekoracenje preko 20km/h u naseljenom mestu povlaci 30 dana oduzimanja dozvole, dakle ne moze samo novcana kazna. 

Imajte u vidu da su se i ovi s paukom po BG razmileli najstrasnije a sve u svrhu uzimanja para. Tipa malopre u maloj ulicici na Vracaru sam jedva pobegao da me ne odnesu (stao sam na trotoar gde nije obelezeno mesto, nisam ometao saobracaj niti bilo sta, pritom tu pesaka ni nema), ali zato ih ne zanimaju ovi sto na sred Bulevara ostave auto... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, i svako prekoracenje preko 20km/h u naseljenom mestu povlaci 30 dana oduzimanja dozvole, dakle ne moze samo novcana kazna. 

Imajte u vidu da su se i ovi s paukom po BG razmileli najstrasnije a sve u svrhu uzimanja para. Tipa malopre u maloj ulicici na Vracaru sam jedva pobegao da me ne odnesu (stao sam na trotoar gde nije obelezeno mesto, nisam ometao saobracaj niti bilo sta, pritom tu pesaka ni nema), ali zato ih ne zanimaju ovi sto na sred Bulevara ostave auto... 

Ja ne znam da li im je Vračar trenutno pik ali svakog dana nekoliko puta dnevno prolaze ulicmama koje do sada nisu dirali i to traje već dobra 3-4 meseca i nose sve redom bez pardona. Na stranu da li su to ulice na kojima treba da nose ili ne, ali jednostavno samo cepaju. Posebno sam se iznenadio pre neki dan kad sam išao do Maxija u južnom bulevaru gde nisam bio neko vreme i vidim nema parkiranih kola i ne padne mi to odmah napamet. Tu je inače uvek bila tona vozila. I izlazim a ne samo da se neki mučenik parkirao već su se i ovi nacrtali da ga nose.

Link to comment
Share on other sites

ubeđen sam da je to "naplatili su liku koji je vozio 51 kaznu" urbana legenda, suviše to ljudi priča danas... plus to nije po zakonu.

Ok, pojačali su svoje prisustvo itd, ali onda je narod po običaju malo naduvao celu priču....

Како мислиш то није по закону?

My bad, bio sam ubeđen da je onih 10% u zakonu, a zapravo sam pomešao tih 10% sa 10% za vozače sa probnom dozvolom. Ti vozači imaju ograničenje brzine za 10% manje od redovnog - npr. ako je ograničenje 50 km/h, vozač sa probnom dozvolom ima ograničenje 45 km/h i tako dalje...

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda ne može zakon da propiše "toleranciju na kršenje zakona".

Zakon eksplicitno kaže da ne smeš da voziš brže od 50km/h u naseljenom mestu.

Sve preko toga je kažnjivo prema tom istom zakonu, samo su u zavisnosti od stepena kršenja (10kmh više, 20kmh više, 50kmh više...) propisane kazne.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Колико знам толерише се одступање у одређеној мери јер наводно показивач брзине није увек 100% тачан, барем сам тако чуо, исправите ме ако тачно знате : )

Inb4 vića "сада ће Зверко да ти објасни"

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvo, kasko ne placa ni dinara ako se utvrdi da je korisnik vozila bio u alkoholisanom stanju. Drugo, posto je gospodin slavljenik poginuo auto mu nece ni trebati. Mene kod ovih situacija nervira samo to sto ovakva budala umesto da ubije samo sebe u vecini slucajeva povede i nekog drugog. Za voznju u alkoholisanom stanju kazne moraju biti drakonske dok se ne opasulje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...