Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

kontam da je vrucina, smor itd. pa sam ili failovao negde (a stvarno nemam pojma gde) kada zavrshih sa ponudjenim Tolstojem, ili je jednostavno bio red da se nasumichno baci neki flame :D ali dobro, nema veze :D

 

r.i.p. Nikolaj Rajevski

 

inache, smatram da je Ana Karenjina (koju sam istina chitao pre malo poduzeg vremena, srednja shkola) u nekim stavovima poprilichno roman ispred svog vremena, kao i da nas je uvazeni Tolstoj poprilichno dotakao u negativnom kontekstu, ne zato shto je imao neshto protiv nas, vec zato shto mu se verovatno nije preterano dopadala ideja da Ruski dobrovoljci dolaze u nashe krajeve.. but, oh well :D

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ах, ти не знаш за средњи век фазон?:) Ништа онда, игнориши пост лол:)

 

Него не знам како оно може да буде флејм, или си само преопрезан:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vidis ja sam 18 rodj slavio na placu, i gledam poklone, i kao lol vidi knjiga. odem na tavan d je ostavim, daj da procitam prvu stranu. ono sto se desilo je da sam proslavio 18 rodj sam na tavanu dok dole ide bas ono wild party. IT , najbolja kingova knjiga, a i meni licno jedna od vrhunskih knjiga ikad.

sta ti je ukus, i trenutak :)

inace nedavno re-procitao aleksandrijski kvartet, preporucujem svima.

'Priznaj da ti se svideo "bukake" deo :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ах, ти не знаш за средњи век фазон?:) Ништа онда, игнориши пост лол:)

 

Него не знам како оно може да буде флејм, или си само преопрезан:)

Vidiš da je zadnje vreme došlo!

Da nije fora sa onim đačkim interpretacijama što je kružilo internetom do skora?

Link to comment
Share on other sites

Ма јок, него онај лик што га је Иван баново док му не пошаље састав о средњем веку[:D]

 

Дошо је на шта сте гледали и написо нешто типа ''гледао сам престиж, добар филм, радња се дешава у средњем веку'':)

 

 

Вероватно неко зна и ник...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zavrsio sam The years of rice and salt od Kim Stanley Robinsona. Super knjiga sa dobrom idejom o tome sta bi se desilo sa svetom i u kom pravcu bi isao da je kuga(Black death) u 14. veku, ubila 99% stanovnistva Evrope. Prica se razvija iz perspektive nekoliko likova, gde se jedan lik moze reinkarnisati i pojavljivati vise puta kroz razlicite periode te alternativne istorije. Iako u nekim pricama ima dosta filozofiranja koje sam citao sa mukom takodje ima i dosta zanimljivih o npr. naucnim istrazivanjima, otkrivanju Yingzhoua(Amerike) od strane kineza, Dugackom ratu itd.

 

Ici cu da uzmem ovih dana iz biblioteke Mars trilogiju od istog pisca, pa javljam ako vredi necemu :).

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Ма јок, него онај лик што га је Иван баново док му не пошаље састав о средњем веку[:D]

 

Дошо је на шта сте гледали и написо нешто типа ''гледао сам престиж, добар филм, радња се дешава у средњем веку'':)

 

 

Вероватно неко зна и ник...

 

ahahaha setio sam se sada, onaj lik iz Kragujevca xD znam da sam se smejao pola sata, a onda mu chini mi se zveknuo plus iz sazaljenja xD

 

hvala shto me podseti, trebalo mi je malo smeha, smor dan :D

 

@ Thunder:

 

chuh dosta dobre stvari o Kimu Robinsonu, sada znam shta cu chitati sledece, hvala bro :)

 

eh da, da li Mars triologija pochinje ili se zavrshava knjigom Crveni Mars? nemam pojma odakle mi sada prodje ta informacija kroz sistem, mislim da pochinje, ali nisam siguran 100%, a mrzi me da guglam :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

sta sam ocekivao ? pa nista specijalno mozda malo vise neke ozbiljnosti, ili horora, ili neceg treceg

 

generalno, ne znam ni da li bih imao snage i vremena da citam da nije ovako lako stivo

 

Knjige imaju ozbiljnosti, bave se određenim temama vrlo dobro, baš sam pre desetak dana završio i petu knjigu, pa sad čekam izlazak ostatka domaćih izdanja. Lagane su za čitanje , ali sam dobio baš ono što sam očekivao od vičera, određeni sirovi, izvorni folklor šmek kombinovan sa ozbiljnim rl temama , što serijal čini drugačijim od klasične fantastike koja se štanca zadnjih dvadesetak godina.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vidis ja sam 18 rodj slavio na placu, i gledam poklone, i kao lol vidi knjiga. odem na tavan d je ostavim, daj da procitam prvu stranu. ono sto se desilo je da sam proslavio 18 rodj sam na tavanu dok dole ide bas ono wild party. IT , najbolja kingova knjiga, a i meni licno jedna od vrhunskih knjiga ikad.

sta ti je ukus, i trenutak :)

inace nedavno re-procitao aleksandrijski kvartet, preporucujem svima.

 

Ma i meni je tako bilo sa prvim delom. A brate zar se ne sećaš (na kraju 2. dela) šta podrazumeva Absolute pod bukkake? Ae ako ne možeš staviću ti sl put u spojler, eto to sam navela kao jednu od najvećih nebuloza.

Inače, treba mi neka knjiga o semiotici, neka ultimativna enciklopedija sa simbolima (krst, ank, uroboros, ......) ciljam da bi najpre Corey mogao da mi odgovori.

Pročitala sam:

Varšavski anagrami - priča o liku koji se vratio iz mrtvih kao ibbur (duh) i pripoveda svoju priču jedinom čoveku koji može da ga vidi, o svom životu u getu u Varšavi, o ubistvu njegovog nećaka i njegovoj potrazi za ubicom koji ubija decu i uzima im delove tela - nije loša knjiga, drži pažnju, ali možda sam očekivala maloo malo više od te misterije i malo više kabale :)

Justejn Gorder - Misterija pasijansa - ok knjiga isto, mada realno teško koja će biti na istom nivou kao Sofijin svet

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Нешто најозбиљније што је објављено код нас, а да је мени познато је Речник симбола, аутори су Ален Гербран, Жан Шевалије, издавач Stylos

http://www.stylos-art.com/c178fcf4-e0e6-47c2-b0be-7b60c0dc21da/Recnik-simbola-novo-izdanje.aspx

али упореди га са

http://www.plato.rs/knjiga-Rečnik-simbola-52978

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Haled Hoseini "A planine odjeknuše" jbg..nemetnulo se..slistio Lovac na zmajeve i Hiljadu čudesni sunaca i nekako se nametnulo, em dobio na poklon. Meni su gotivne knjižice, vrlo lepo pripovedanje, emotivno i blisko, bravo Halede tebrazore:)

Gidensovu "Sociologiju" pola knjige za sada , strava zapažanja i pristup. Svaka tema obrađena sa aspekta dominantnijih škola mišljenja i pravaca unutar sociologije, pa vi birajte šta volete:)

Pisma iz tuđine, Pekić...možda nekad kul stvar, ali sad...hmm.. malo ju je vreme, teme, dešavanja, malo razblažilo..u SFRJ 80tih strava knjiga ali u Srbiji 2013te..pa rekao bi još jedna fodder knjiga...oposti Pekiču brate ako grešim:)

Krenuo Peščanik od Kiša i zapucao na početku...mnogo je to za me jadna malog  :)  Možda nastavim kasnije kad budem u fazonu. Pazario za 300din 3 toma Monte Krista koga nisam čitao do sada. Dimo, Dimo..lepa pričica, ali jbg za mlađi uzrast.

eee pa tu je i gospon Hese.. Sidarta je pao much brzo, i neke pričice tipa Pod točkovima  recimo .. strava priča..empatija u full-u, ne možeš da ne zavoliš malca i njegovu tužnu sudbinu..sudbinu mnogih genija koje su pregazili.. Pa ondaK sledeća , i to Stepski vuk. Mnogo simbolike, mnogo značenja..nisam sve ispratio ali dobro, neke linije jesam. Kompleksna knjiga, malo depresivna..možda malo previše po mom ukusu al nudi izlaz. Hese je car u svakom slučaju.. 

 

U planu Šolohov Uzorana ledina, neki udzbenici iz javnih finansija, uvek je gospon Marks i The knjižurina na stolu al ne mogu da me ubiješ, krenuo sam i Znakove pored puta od gospon Andrića..to je sledeće meta.. 

 

i takooo.. svašta nešto..

 

kada padne Kindle biće hmmm :-)

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

Ma i meni je tako bilo sa prvim delom. A brate zar se ne sećaš (na kraju 2. dela) šta podrazumeva Absolute pod bukkake? Ae ako ne možeš staviću ti sl put u spojler, eto to sam navela kao jednu od najvećih nebuloza.

 

Znam knjigu napamet, ako mislis sto svi karaju klinku, nema bukkakea, nije obucena u odelo spikerke, nema kikice, i ovi joj ne svrsavaju po glavi :)

 

Inace citao sam poslednih 20 dana paralelno besnilo i the stand :)

Dobar je trip, king je vrhunski pisac, bez obzira sto dosta ljudi horror/sf shvata kao literaturu nizeg nivoa. A Besnilo, svakako ostaje ono ffs knjiga. Meni je najjaci trip dok je citam sve zamisljam likove iz Resident evil :)

Inace video sam na plazi neki stranac cita knjigu o zlatanu ibrahimovicu  [b)] 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Да, то што причате, то је више генгбенг него букаке:) Ал свеједно, сви треба да знају шта другарство значи, заједно смо лепши, заједно смо јачи [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

f4ts0

Uzmi procitaj The mist od Kinga ili ako imas vremena Dark tower serijal, oba dela su vrhunska po meni. A ja cu morati da se nakanim ovih dana da pocnem da citam The stand, posto je povezan sa Dark towerom i dobar je koliko sam cuo.

Jel se u standu pojavljuje Randal Flag ili to bese u nekom drugom delu ?

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...