Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pročitao sam i "Pad Hiperiona", što zapravo čini jednu knjigu sa knjigom "Hiperion", jer je pisac zamislio kao jednu knjigu, a izdavači su je podelili na dve. Druga knjiga je strukturno potpuno drugačija od prve i u sebi obrađuje nekoliko interesantnih tema. Ova knjiga ima mnogo više uspona i padova nego prethodna (iako je to jedna knjiga), što ima svojih prednosti, a mane su uglavnom u klišeiziranim momentima.

 

Na kraju ne znam da li bih nekome preporučio da čita knjigu iako je zaista dobra iz prostog razloga što je dugačka i nije tipičan SF. Mislim, možda je glupo reći da ne bih preporučio, ali nikako je ne bih preporučio fanovima klasičnog SFa.

 

Da li je neko čitao sledeće dve knjige iz serijala i kakve su u odnosu na Hiperion?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bole car sf-a! :D

 

Mislis na Endimion i Uspon Endimiona? Citao sam ja, ali davno, tako da sam skoro sve pozaboravljao. Ali ipak su mi bolje bile prve dve knjige, posle je nekako malo razvukao i razvodnio celu pricu. Mada mi se kraj svideo prilicno. Btw, nikako da uzmem da procitam nesto od Dzona Kitsa u to ime:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni se Endimion nije dopao, a od raznih ljudi sam cuo da im se Endimion daleko vise svidja nego Hiperion.

Ne znam, meni su prica, radnja i generalno likovi veoma razvodnjeni i nekako prazni i neinteresantni u endimionu u poredjenju sa hiperionom.

Ali da treba procitati, treba.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Svih pet straza od Sergeja Lukjanjenka. (nocna, dnevna, sumraka, poslednja i nova). Prvo sam odgledala filmove jos pre par godina, pa ovog leta procitala knjige. Svaku knjigu sam citala u dahu, u proseku po dan/dva.

 

Sad sam uzela Besnilo, nesto sporije mi ide zbog obaveza.

 

edit typo

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Red magle I - Brendon Sanderson - preporučio mi kolega zato što je kul epska fantastika, a nema puno delova - ukupno 3. Ovaj prvi mi je dosta zanimljiv, bila sam u stanju da čitam ceo dan :) s tim što se tiče samog stila pisanja nije mi bogznašta, neke rečenice, opise ponavlja, tj nikako mi nije u rangu nekih kul pisaca klasika, mada je kao užasno cenjen i bio je izabran od strane supruge pisca Točka vremena da završi njegovu knjigu posle smrti. Počela sam sad i drugi deo. Imam za sada malu zamerku a to je da piše tako kao da pokušava da objasni neke stvari tako da i likovima koji nisu čitali prvi deo bude razumljlivo, a onima koji su čitali to je malo dosadno, al dobro ipak mislim da su kul knjige mada videćemo

Balzak - Šagrinska koža - ne verujem da puno vas njega gotivi, ali ja da... Malo mu se ova knjiga razlikuje od drugih i deluje mi malkice konfuzno al opet mi je bila ok 

 

Kroz dveri snova - Lavkraft - naravno ja u Lavkraftu uvek uživam

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...