Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

procitao sam i ja The Martian. Pricha je dosta dobra, jedino sto mi se chini da je pri kraju malo antiklimaktichna (osim poslednjih 20 strana)

 

sam kraj, deo sa susretom sa Hermesom, je napet, ali je deo kada on putuje od habitata kao Ares 4 letelici deluje nekako zbrzan i mogao je da bude mnogo napetiji u fazonu "toliko blizu a toliko daleko"

 

Ne verujem da ce ekranizacija filma biti dobra, jer kasting upucuje da ce neki likovi (npr Melisa koju glumi Dzesika Chastein) dobiti mnogo vishe prostora nego u knjizi i da ce ubaciti neke romansa elemente, kojih u knjizi nema.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

procitao sam i ja The Martian. Pricha je dosta dobra, jedino sto mi se chini da je pri kraju malo antiklimaktichna (osim poslednjih 20 strana)

 

sam kraj, deo sa susretom sa Hermesom, je napet, ali je deo kada on putuje od habitata kao Ares 4 letelici deluje nekako zbrzan i mogao je da bude mnogo napetiji u fazonu "toliko blizu a toliko daleko"

 

Ne verujem da ce ekranizacija filma biti dobra, jer kasting upucuje da ce neki likovi (npr Melisa koju glumi Dzesika Chastein) dobiti mnogo vishe prostora nego u knjizi i da ce ubaciti neke romansa elemente, kojih u knjizi nema.

Realno slazem se sa svime sto si napisao :)

Mozda mi se stvarno najvise svidja razvoj samog lika u knjizi. Opisan je stvarno kao neverovatni car, i non stop sam se smejao njegovim avanturama i cinicnim komentarima :)

 

Iznajmio iz biblioteke Neuromansera ali je prevod tolko ocajan da sam morao da skinem engleski pdf i da ga stampam. Tek tada sam skapirao sta se zapravo desava u knjizi. No dobro tek sam krenuo da je citam sva sreca :)

Edited by free!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Prosli put mi nalupaste minuse na poslednjeg dona i andjele i demone, da li zbog toga sto sam procitao relativno poznatu knjigu koja nema neki kvalitet koji vi citate, ili jer mislite da sam lagao, no u svakom slucaju ostadoh dosledan tom ukusu i procitah inferno od Dena Brauna.

 

- Jednostavno ne volim nacin na koji se izvlacio iz Luvra u AiD, nesto slicno desava se i ovde u prvih 100 stranica knjige i to mi je jednostavno bezveze, iako sam opet zahvalan na neki nacin sto je Langdon po tom pitanju takav odnosno ne pravi neke lude akcije i ubija petoricu dok bezi.

 

+ Jos jednom odlicno uklopljena prica uz uglavnom dela iz renesanse, tako da sve ima neku poentu i deluje realno iako sama prica nije po istinitom dogadjaju. Nesto poput serije Fringe, koja je cak i dosta nerealnija od ovoga, no opet sva ta naucna istrazivanja u seriji prikazana su kroz neko objasnjenje tako da je to imalo neku poentu. Sad mi se ne svidja ovaj primer ali nadam se da cete razumeti.

+ Vec mogu da zamislim Hanksa u filmu koji se valjda trenutno snima upravo po ovoj knjizi, i vec me to u startu odbija i iskreno preporucujem jer i u ovom slucaju vazi knjiga > film .

+ Za nas koji ne citamo knjige ima par izraza koje moram desifrovati ali ih je malo s obzirom da nisam procitao mnogo knjiga i da mi vokabular nije jaca strana, sasvim pristojno razumevanje knjige i onoga sto je pisac hteo da kaze. Npr. probao sam da krenem da citam "Pelagiju i crnog monaha" ako se ne varam, i nisam mogao odustao sam bas brzo.

+ Obozavam ovaj stil pisanja, jednostavno mi se savrseno odvija radnja, odlican redosled svega, odlicne finese u nekih naizgled sitnica koje se pretvaraju u nesto veliko posle svakog poglavlja.

Edited by lancemi3d
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brandon Sanderson - svakih godinu dana pogledam sta je novo napisao, poskidam to i procitam u roku od odmah, ovaj put..

 

Legion: Skindeep - slabiji malo utisak od prve ali i dalje izuzetno zabavan

Sixth of the Dusk - Kratka pricica, odlicna

Reckoners - Fireflight - Nije lose ali i dalje su mu reckonersi najslabiji od svih ongoing stvari koje radi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Kada pomenu Sandersona - videh u izdanju Lagune (stavicu u spoiler da ne reklamiram) :

put_kraljeva_-_i_tom-brendon_sanderson_s



Ono malo sto pregledah, deluje jako zanimljivo. Mada, trenutni plan za citanje mi je sledeci - da zavrsim Tocak, Aberkomba, pa onda dolazi na red opet Sanderson i to Red Magle pa onda ovo. Takodje, na Laguninom sajtu videh da je u pripremi (ali cak i bez naznacenog meseca kada ce biti u prodaji) nas dragi Martin, odnosno skoro napisana knjizica :

world.jpg

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Epski je put kraljeva, jedino je smor sto je planirao brda knjiga za Stormlight archive i sto cemo taj serijal pratiti sledecih 15 godina

Tako da u svakom slucaju bolje ti je prvo Mistborn (red magle... koji epski los prevod naslova... ) jer je "zavrsen" odnosno barem je prva trilogija zavrsena.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa taj Mistborn ima više od jedne triologije? Treća knjiga je toliko nategnuta i prepuna nekih preteranih momenata, gde su otišli sa pričom posle toga (osim ako je druga ekipa likova u pitanju, odnosno neka prequel varijanta).

 

SLOMLJENI ANĐELI

 

WdmqPLU.jpg

 

U pitanju je (uslovni) nastavak Digitalnog Ugljenika, tj., glani lik je isti i sve je smešteno u isti univerzum, ali priča se ne nastavlja niti je zavisna od prve knjige. Sama knjiga je standardni SF sa nekoliko interesantnih ideja i likova, ali ništa više od toga. Glavna i najuočljivija zamerka od starta (mada sam tek nešto više od pola pročitao, ne verujem da će tu biti promene), je da je u potpunosti napušten ton i vajb prve knjige koja je odlični i mračni cyberpunk noir smešten u mračni megapolis, ovde je sve to u potpunosti izvrnuto, valjda da bi bio više mejnstrim (niti je noir, nit je nešto mračna i napeta knjiga, a smeštena je na gomili outdoor lokacija širom tog univerzuma).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Prva trilogija - srednji vek fazon

Druga trilogija - cowboys vs mistings

Treca trilogija - cyberpunk

 

Ovo je barem bila osnovna ideja, koliko je istina za ovu trecu trilogiju videcemo..

sve su novi likovi, jedini koji se vracaju kao kameo su Marsh i Sazed.

Dobar je Alloy of Law ali ipak nije to "to"

 

Sad uskoro izlazi druga novela u drugoj trilogiji

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ideja je da napises ponesto o knjizi koju si procitao a ne samo njeno ime... Nikoga od nas ne zanima posebno sta iko drugi od nas cita, ili da li zna da cita, ali nas zanima koju bi interesantnu knjigu mogli da uzmemo sledecu....

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Mozda nije tema, ali naleteo sam na jako pristojan clanak (izvinjavam se za reklamu, clanak nije potpun), koji se nalazi na linku u spjleru, a posvecen je nedavno preminulom Teri Pracetu, napisao ga je direktor i osnivac Lagune, a izasao je u Nedeljniku. Naravno, ovo sam procitao u pisanoj formi. Link kacim zato sto je meni pre svega bio dobar tekst o tome kako jedna knjiga, moze da promeni mnogo toga u zivotu.

http://www.nedeljnik.co.rs/sr/2015/03/19/dnevni-magazin/jedna-knjiga-koja-menja-život



A bio mi je jednostavno i lep gest coveka koji se oprostio od TP-a.

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...