Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Zanimljiv je setting, romani su bas pisani da brzo preleces stranice, kratka su poglavlja sa stalnim smenama ugla gledanja.

Sve u svemu valja, nemoj ocekivati neku mudrost, ali je u sustini serijal zanimljiva space opera u hard sci-fi settingu ( u smislu ogranicene brzine kretanja, bez warpa/svetlosne brzine, ogranicenosti na solarni sistem, dosta paznje posveceno gravitaciji i uticaju iste i slicno)

Ja sam mislio da batalim posle druge knjige, ali sam na kraju procitao i trecu, uzeh je na popustu. Ona zapravo otvara neka zanimljiva pitanja za nastavak serijala, pa cu verovatno citati  i nastavke u buducnosti.

Prva tri imas na srpskom.

Ne znam da li ih je spominjao neko, prosle godine sam procitao prva 3 romana Old Man's war od Skalzija. Ima neke zanimljive ideje, pocetak prve knjige(prva trecina otprilike) me je bas odusevio, iako posle jako lici na Starship Troopers/Forever War i slicno, i ne donosi nista novo.

Vredi procitati i nastavke, meni je drugi Ghost brigades zapravo bolji od prve knjige.

cekaj po ovome je radjen ova expanse serija? 

ako je tako oma da se bacim na citanje 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Jarp.

S tim sto je izmenjena u odnosu na knjigu. Nista drasticno posto je sama knjiga pisana za ekranizovanje (tako deluje).
(samo jbga, najgotivniji lik iz serije se javlja tek od druge knjige)

To the downloadomobile.

 

EDIT: Na pola sam Nemesis Games-a. Preodlicna. Mozda mi je cak i najbolja od svih do sada. Dinamicna, realisticna, i nema protomolekula i alien crap-a vec samo jebeni ljudi.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

poceo sam sa citanjem Hiperiona i stigao otprilike do pola, odusevljen sam. dobra vecina ljudi kaze da su Endimion/Uspon Endimiona vrlo dobri nastavci i da su podjednako dobre knjige, ali uvek se nadje neki smarac da ostavi 1/5 would not bang ocenu, sa sve onim "zaobici u sirokom luku, omg Simmons me potpuno razocarao". kako su se vama dopala druge dve knjige? i bez spojlera, porfavor =)

Link to comment
Share on other sites

Hiperion i pad hiperina su mi jedne od najboljih space opera ikad napisanih.

Posle takvog odusevljenja hiperionom pristupio sam endimionu sa jednakim entuzijazmom. I razocarao se maksimalno. Kao da je drugi pisac uzeo taj svet i odlucio da napise fan fiction. Potpuno drugi stil pisanja

I sada, 6-7 godina kasnije i dalje mogu da prepricam svaku od hodocasnickih prica, kako je pala hegemonija covecanstva i ceo taj haos oko toga i ne mogu da se setim skoro nicega iz endimiona. Nuff said.

Dok je hiperion imao genijalne ideje i fantasticno pripovedanje, endimion je recikliran gospodar prstenova u sf fazonu. manje vise.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa nemoj jbga, ukusi se razlikuju, ja sam cuo od brda ljudi da su odusevljeni endimionom. Ovo je samo moje licno misljenje

Mislim da je zapravo fora u redosledu citanja. Da sam procitao prvo endimion pa onda hiperion uzitak bi mi bio definitivno bolji.

Hiperion posmatraj kao silmalirion, a endimion kao gospodare i dobices pribliznu sliku

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zavrsio Kingov The stand... Oduzilo mi se, citao sam uglavnom kada sam putovao negde, i sada u vozu od kako sam poceo da putujem na posao po sat vremena.

Njegovo najbolje delo, bez premca. Gomila neverovatno zanimljivih likova, razradjenih do detalja, prosto uzivanje za citati...

 

Ajmo pomoc, ko je citao:

krenuo bih sledece nesto njegovo na engleskom kako bih malo uvezbao jezik, a trenutno imam Lisey's story, Dr Sleep, Tommyknockers, Everything's eventual i Four past midnight.

Ili da se bacim ponovo na neku od srpskih (Dallas 63 - kako bih mogao uskoro da krenem da pratim i seriju ako je zavrsim brzo, ili Black house)..?

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mistborn - Bands of Mourning

Mistborn - The Secret History

Bands of Mourning je standardno dobar u wild wild west svetu, ocekuje se jos jedan u tom univerzumu, onda idemo na dieselpunk i nakon toga mistborn cyberpunk...

Mistborn Secret History prati pricu za vreme prve tri knjige o stvarima koje su hintovane u knjigama. U sustini dobijamo prvu pravu realnu sliku Cosmerea i velikih igraca.

Kelsier is back

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Krenuo da citam Witcher-a ili po srpski Vestca. Video sam u knjizari da ima dosta knjiga prevedeno na srpski pa reko ajde da krenem iz pocetka pa dokle stignem. Prvevrno sam sve knjige i video da na knjizi "Sezona oluje" pise da je uvodna knjiga, onda sam logicno zakljucio da je to ujedno i prva sto na kraju i nije bila istina. No nema veze knjiga je zanimljiva citam je u dahu, posle ovde cu pazariti "Poslednju zelju" sto bi trebalo da predstavlja ujednu i prvi deo kolko sam skapirao. Ako su ostale zaniljive kao i ova imacu cime da se zanimam u buducnosti :)

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

konacno dodjoh do vremena i energije da dohvatim nesto da procitam

Leviathan Wakes - Budjenje nemani

hijao odlicna voznjica po svemiru :) kao kad ne pijes mesec dana pa ti posle 3 piva bude toliko do jaja, e tako me lepo provozala knjiga 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...