Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Mistborn - Ja bi ovo tako konzumirao u nekom TV serijskom obliku beš mi sve od čitanja pogiboh - a i onda bi mogao da pričam da je knjiga bolja :tf: 

Elantris - Lepo, lagano, zabavno. Sa jedne strane žao mi je što je kratko, sa druge, fala kurcu nešto sa krajem u jednoj knjizi :D

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Александар Тешић, Косингас.

Епска фантастика, заснована на Словенској митологији и Српској историји. Историјски ликови и места су у причи. Приказује неке старе обичаје, народна веровања и традиције. Борба добра и зла, ту нема изненађења, али је занимљиво што је упаковано у нашу прошлост.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uplift saga odnosno Uplift Universe - Dejvid Brin - odlichnih prvih pet knjiga, sesta uzasna i nedorechena. Kao da ju je pisao a da je sve vreme morao da ide u wc, pa je zavrshio sto pre moguce.

Aurora - Kim Stenli Robinson - dobar pocetak ali generalno ovo je najloshija knjiga K.M.S-a. 

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Stukao Marsovca iz 3 duže sesije i par čitanja u prevozu. Nemam osećaj da sam čitao SF uopšte

procitah i ja marsovca i onako neki meh utisak...mislim dobra mi je knjiga zato sto sam zaludjenik za astronautiku i istrazivanje svemira, tako da su mi zanimljivi bili svi ti tehnicki detalji...ali kapiram da je nekome ovako ko cita knjiga smor sa gomilom natrpanih streberskih podataka i bez neke velike price i filozofije...al dobro, bice ok film cenim:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzonatan Frenzen: Korekcije - jos jedna u nizu jedne od najpop tema, kritike drustva koju inace u poslednje vreme izbegavam jer me je taj trend prilicno zamorio, ali na insistiranje tetke sam uzela ovu knjigu i nisam se pokajala, naprotiv. Rec je o disfunkcionalnoj USA porodici danasnjeg doba. Mislim da biste uzivaki u knjizi.

 

Nacume Soseki - Dusa - isto super knjiga sa jednim od najboljih pogovora koje sam ikada procitala

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nadao sam se da će ovo ići u "dobar fantasy" topik, ali avaj...

The Goblin Emperor by Katherine Addison
http://www.amazon.com/The-Goblin-Emperor-Katherine-Addison/dp/076532699X
pročitao zato što je stvar fasovala ovogodišnju nagradu Locus za najbolji fantasy roman
iskreno, ultračudna je knjiga, ali na kraju skontaš da knjiga ipak nema nikakvu konvencionalnu radnju nego funkcioniše kao neki labavi frtalj-triler... a hajlajt su likovi i njihovi svetli i tamni trenuci
zapravo, nema potrebe da setting bude fantasy, nema funkciju nikakvu niti to što su likovi elfsovi/goblini, niti steampunk, ni jezik osmisljen za knjgu ( jebla je anteilenesameria samo tako =o))

ipak, pored sveg hejta, nije mi žao što sam je pročitao i bio sam nekako hepi na kraju ...mozda su je zbog tog vajba pametniji od mene nagradili =o)
eto =o)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Privodim kraju Kapitol Dinu, poslednju knjigu u serijalu koju je napisao Frank Herbert. Ne znam dal da citam jos one dve koje zavrsavaju serijal i koje su pisali njegovi sinovi valjda, videcu. Ali vise puta mi je palo na pamet kako bi do jaja bilo da ponovo snime neki film ili jos bolje seriju po celom serijalu, lore i atmosfera su fantasticni zaista. Steta sto bi ispalo holivudsko sranje ofc cak i ako snime nekad nesto. Cek, jel je bese pored onog filma iz 80ih snimljena i neka kratka serija kasnije cini mi se?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Taj deo sto si naveo nisam gledao, a on je valjda uredjen po prvoj knjizi. Gledao sam epizodu radjenu po Dune:Messiah i Children of Dune(mislim da imaju dve epizode sa decom dine, znam da sam ukupno 3 epizode gledao). Overi torente, ipak izgleda da Dune(2000) i  Children of Dune(2003) imaju po 2 epizode.

Link to comment
Share on other sites

postoje dve "mini serije", svaka je po tri epizode, prve tri su samo po originalnoj knjizi i runtime je skoro 5 sati, a druge tri, emitovane par godina kasnije, su po Mesiji i Deci i runtime im je oko 4h (mada postoji i "movie cut" gde je cela druga serija spicena u 3h film)...
"konsenzus na internetu" je da je mini serija Dune slabija, a da je Children of Dune osetno bolja

za diskusiju na "knjige" topicu i forumu gde je "knjiga je bolja" kamen temeljac svake druge rasprave, prebrzo ste otisli na tv i film sa knjiga ;o)
a kad smo vec kod filmova, nemam zelju da vidim Dinu urađenu u stilu modernog holivudskog blokbastera prilagodjenog za dete od 13 godina, mozda za x godina kao neku novu r rated tv seriju...

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Jebeni Frenk Herbert, Bog da mu dusu prosti i jebena Dina. Procitao sam Chaperhouse Dune (Kapitol Dina na Polarisovom disku), poslednju knjigu u serijalu koju je on napisao. Znaci toliko me je odusevio ceo serijal da sam odlepio totalno, mislim da mi vise Zaduzbina nije najbolji Sf serijal svih vremena:). Sad se razmisljam da potrazim one dve knjige koju su pisali Herbertov sin i Anderson, Hunters of Dune i Sandworms of Dune ako ima neko domace izdanje na srpskom. E sad te dve knjige bi trebalo da konacno zavrsavaju serijal, mada vidim da ima dosta prequela o atridoma, harkonenima, bici za korino, batlerijanskom dzihadu itd. Jel citao neko sve to i jel vredi cemu? Meni je prevashodno cilj da vidim kraj sage, iako nije Herbert licno napisao valjda je po njegovim zabeleskama zavrseno. Jer zaista ovo je najepskiji sf koji sam citao, prosto mi dodje da...uf ne znam vise sta pricam, prolupao sam:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja sam kupio pre neki mesec prvi i treci deo (Dune), drugi sam dobio pre par dana i jedva cekam da pocnem da ga citam. trenutno rokam Susret sa Ramom i sjajan mi je bas. kad to bude gotovo ne znam sta pre da nastavim - Dune ili Zaduzbinu (ostao mi nastavak trilogije - Na rubu Zaduzbine i Zaduzbina i Zemlja).

planiram da kupim Hiperion, ali ga nije bilo po knjizarama kada sam ga lovio, pa sam odlucio da ga privremeno iskuliram dok ne procitam ovo sto vec imam. 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

@digrejzo
Meni su nastavci zaduzbine bezveze. Pokusao je da objedini pricu sa pricom romana o robotima ( i valjda Carstvu, to nisam nista citao), ali mi je bas razocaravajuce. Same ideje su mi bezveze.
A sto se tice Simonsa, Hiperion je odlican, ali znam da recimo pre jos 6-7 godina nisam mogao nigde naci njegov Olimp na srpskom, nisu dostampali tiraz i to je to. Moguce da je sada isti slucaj sa hiperionom.

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...