Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

  • 1 month later...

Да ли је неко читао нешто од Зорана Живковића и какви су утисци? Нисам успео да нађем е-издања на Српском, било званична или незванична, а не бих да чтам домаћег писца на Енглеском. Има ли неко нешто?

Да не буде забуне ради се овом човеку:

 

 https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD_%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B_(%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%86) 


 http://www.politika.rs/scc/clanak/358703/Zasto-da-pisem-o-naucnoj-fantastici-kad-u-njoj-zivimo 

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja isao kod njega na "kurs kreativnog pisanja" koji se posle par casova pretvorio u "kurs citanja mojih dela da vam pokazem kako se to zapravo radi". Procitao u tom periodu "Knjigu" i "Amarkord" i ono, okej, nista spec. Mislim da on mnogo bolje plasira svoj kontent, nego sto zapravo influensuje.

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Фала ви.
Знак и печат, или Sign and the Seal, Грејем Ханкок. Прича о Заветном ковчегу, јудаизму и хришћанству у Етипопији, библијским легендама, витезовима Темпларима. Лик лепо пише и наводи гомилу литературе, ако неког занима даље читање.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

btw, kad sam vec ovde na topiku, citao sam apsurdne price ludog Danila Harmsa, kupio Lomovo izdanje na proslom sajmu, jebo mamu koliko je poremecen :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pročitao "Noć demona" ("The painted man" u originalu.)


noc_demona-piter_v_bret_v.jpg

 

Prvi deo iz petologije, sudeći po autoru lično (za sada izašle 4 knjige).

"Ljudska vrsta prepustila je noć utrobnicima, demonima koji se svakog dana u sumrak izdižu iz zemlje i razaraju kako im drago sve do zore, kada ih sunce goni natrag u Utrobu. Dok se smrkava, malobrojni preživeli ljudi na svetu skrivaju se iza magijskih simbola i mole se da ih čini zaštite još jednu noć. Godine odmiču, a razdaljina između svakog seoceta i onog susednog izgleda sve veća i veća. Čini se da ništa ne može nauditi utrobnicima, niti ponovo ujediniti čovečanstvo."

 

Oduševljen sam. 
Kreće prilično sporo, ali je odličan uvod u svet.

Počeo sam sa drugom knjigom, te bih konačnu ocenu dao tek nakon završetka serijala.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Виктор Пељевин: Бетмен Аполо (ориг: Batman Apollo, 2013.)

наставак вампирске саге из "Империје В". дубља и даља разрада у типично пељевиновском шизофреничном стилу (типа: ја сам бесмртан, јер не постојим, а оно што не постоји не може ни умрети, и све у том и таквом стилу на 400 страна)... иако је књига и даље снажна, чини се да Викторушка губи снагу и вози мање-више по инерцији. ово му дође као наставак, али без револуционарних вратоломија, као што је то био "гламуродискурс" у "Империји В" или "вау ефекат" у "Генерацији П". чак је и "Гроф Т" јачи у лудилу од овог наставка о вампирима, а о "ДПП (НН)" да се не говори... ипак, Пељевину сам спреман много тога више да опростим од једног недовољно врелог наставка. он је мој човек и то је просто тако.

 

јасно вам је да сам на одмору, јер сам прочитао још и:

Дмитриј Глуховски: Метро 2033 (ориг: Метро 2033, 2005.)

за овај феномен сте извесно чули већ... види се да му је први роман, али је извесно да ће Глуховски израсти у изузетног приповедача. осећа се тај "руски вајб" који толико волим, напето и простодушно, сурово и нежно истовремено, ваљда то на Западу непознаваоци називају "руском душом". хорор елементи су оригинални и умешно приређени, неизбежне тираде о смислу живота, филозофским обрасцима се смењују у току са живом причом о одисеји млађаног Артјома (из мени непознатих разлога, у иначе одличном преводу "Деретиног" издања, младић се одазива на неруско име Артем... почетничка грешка у транкрипцијском буквалном преводу) кроз московски метро 2033ће године, неких двадесетак година после катаклизме. упознаћете доле и фашисте и комунисте (који имају још и троцкисте и стаљинисте, хехе) и меркантилисте, хиндуисте и сатанисте, брамане и кшатрије, духове, приказе, сталкере, невиђена нова бића свих облика и величина и све оно што чини подлогу за изванредан лор у настајању. занимљиво је да је Глуховски, типично под утицајем Пељевина (омиљени му савремени писац, "култан" како сам тврди), хтео да пресече књигу смрћу главног јунака, онако изненада, али издавачи нису хтели то да штампају. зато имамо помало невешт и збрзан крај, са малко нелогичним обртом ситуације (будући да је на обликовање и брушење књиге интерактивно утицало мишљење интернета, чуди ме како му нико није скренуо пажњу да је артиљеријска "поправка ватре" бесмислена ако се испуцају све ракете одједном, као и да за посредно навођење ватре уопште није битно извиђање ако нема поправке и ако се гађа статични циљ, но добро - то ме је као артиљерца мало погодило, иако је све остале детаље добрано наштимовао). добра вожња, у сваком случају.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

iščitah u pogovoru da je planirao da 2034 bude razrada lora, bočnih priča, tako da sam stekao utisak da će nastavak prema originalu biti kao Silmarilion prema Družini prstena. drugim rečima, sa manje radnje, a više dosadnih delova... 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da ti kazem, ne secam se uopste da bi to mogao da komentarisem.

Prvog dela se secam gomile delova, gomile scena, atmosfere, svega, Drugi deo se secam da sam procitao i bio zestoko razocaran :/

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Depository svaku knjigu salje posebno (u posebnom paketu). Nece ti uvek cela narudzbina doci istog dana.
I nemoj da brines oko carine kao sto kaze Bolkonski, nisam ni ja nikad imao nikakvih troskova za narudzbine sa njihovog sajta.
Jesam platio carinu  za knjige jedanput ili dvaput, ali za narudzbe sa amazona, i to za neku strucnu literaturu koja je bila dosta skuplja (ali nesto manje od 50 evra bez troskova transporta). A to verujem da je bilo jer se carinicima diglo da taj paket otvore, jer vise puta nisam platio nista. Nisam se cimao da proverim za sta je bio tacno trosak jer je bio neki iznos manji od 1000 dinara.

 

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
7 hours ago, Crno-Sunce said:

Klasik? o.O
Oces reci moderna psihologija kako je vidi mali perica u 6tom osnovne?

Hteo sam da napisem da me je najvise podsetio na "Malog Princa" :)
Pa ne znam valjda spada u neke moderne klasike ne ? :D

 

3 hours ago, Shekk said:

Ne budi toksičan, ako je na ostatku foruma inkluzija i marmen-friendly ima da bude i ovde

Ne mogu da rastumacim ni jednu rec koju si napisao :) Molim te pojasni ?

 

BTW:

Krenuo sa "Discworld" serijalom. Počeo da čitam prvi knjigu "The color of magic" i od prvih strana već umirem od smeha :D

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...