Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Gledaj paralelno amazon i bookdepository i proveri koliko te sve sa shippingom izadje.

Nekad je drasticno bolji bookdepository, nekad je drasticno bolji amazon...

go figure

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ма зезао сам те због најнајнајсеријала и поларисовог диска... некако ми било неспојиво, али из разлога што ја на екрану не могу да читам... некако није то то.

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vreme nemam uopste snage da igram igrice nego mi se samo citaju knjige. I samo igranje igrama mi je nekako vejst of tajm postao :/ Dugo razmisljajuci na ovu temu dosao sam do zakljucka da mi je mnogo draze da kreiram svoje svetove i da ih polako spontano prezivaljavam nego da prezivljavam vec neciju tudju mastu u vidu interaktivne video igre bez neke prevelike mogucnosti za odstupanjem od vec napravljenog sveta.

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

upravo sam završio Susret sa Ramom i baš mi je žao što jesam. odlična je knjiga, zanimljiva i neizvesna do kraja, terala me da je čitam svakog dana i sada sam se skenjao jer je gotovo ='(

ako neko zna gde može da se nađe Hiperion u dobrom stanju (Lagunino izdanje, po mogućstvu), bio bih vrlo zahvalan. drugog dela ima u Laguni, ali prvi je rasprodat i zato (pretpostavljam) neki car drži nerealnu cenu na Kupindu od 1800din za polovni prvi deo. devojka mi radi u Laguni i nemaju tu knjigu više na stanju, ali uopšte. pomagajte porfavor =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Fuk dat shit. Kupi lepo sa bookdepository-ja, em ce ti ispasti drasticno jeftinije, em hiperion neces naci niđe ovde, em čitas kako je pisac naumio.

http://www.bookdepository.com/Hyperion-Dan-Simmons/9780553283686

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

I da,jel ima neki drugar koji bi pozajmio "o junacima i grobovima" Ernesta Sabatoa?

Jebote tri godine kasnije, pročitao knjigu :D 

Koliko mi Tunel nije legao (verovatno zbog toga i odlagao čitanje ove knjige), toliko me je ovo mind blowovalo. Kapiram da je Sabato bio toliko do jaja lik za pivo, da prosto nemam reči. Filozofija, metafizika, egzistencijalizam, psihologija, sve, sve, brutalno teško i često vrlo vrlo mračno štivo.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ili kupis od mene za 1699 :D

Ali bukvalno je ista situacija godina sa Ilionom/Olimpom. Ima Olimp, nema Ilion.

Ako ti je samo do citanja, ima po bibliotekama.

na kraju sam kupio od nekog lika sa KP, mislio sam da si to zapravo ti, ali jok. inace, knjiga u perfektnom stanju, nije citana, bez apsolutno ikakvih flekica/ostecenja, jedino sto je cena malo jaca (1700din), ali sta sad da se radi. razmisljao sam da narucim sa Book Depository, ali nisam mogao da cekam dostavu =(

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Ali bukvalno bacene pare, 10tak dana max, stizalo mi i za krace vreme.

Ja sve knjige sa nasim prevodom poklanjam po rodjendanima i one vredne imanja uzimam sa bookdepositorija

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv je setting, romani su bas pisani da brzo preleces stranice, kratka su poglavlja sa stalnim smenama ugla gledanja.

Sve u svemu valja, nemoj ocekivati neku mudrost, ali je u sustini serijal zanimljiva space opera u hard sci-fi settingu ( u smislu ogranicene brzine kretanja, bez warpa/svetlosne brzine, ogranicenosti na solarni sistem, dosta paznje posveceno gravitaciji i uticaju iste i slicno)

Ja sam mislio da batalim posle druge knjige, ali sam na kraju procitao i trecu, uzeh je na popustu. Ona zapravo otvara neka zanimljiva pitanja za nastavak serijala, pa cu verovatno citati  i nastavke u buducnosti.

Prva tri imas na srpskom.

Ne znam da li ih je spominjao neko, prosle godine sam procitao prva 3 romana Old Man's war od Skalzija. Ima neke zanimljive ideje, pocetak prve knjige(prva trecina otprilike) me je bas odusevio, iako posle jako lici na Starship Troopers/Forever War i slicno, i ne donosi nista novo.

Vredi procitati i nastavke, meni je drugi Ghost brigades zapravo bolji od prve knjige.

Edited by Thunderstorm
  • Upvote (+1) 1

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Dobar je The Expanse, procitao sam prve cetiri knjige (toliko je valjda izaslo) i prve tri su odlicne a posle se otvaraju mnoga pitanja i bice interesantno pratiti u svakom slucaju.

Posebno sto je dobio podstrek u vidu tv serije koja je krajnje solidna.

 

*izasla je i peta, nemam pojma gde mi je tablet tako da cu morati audio da slusam, mozda i to bude interesantno :D

Edited by Crno-Sunce
  • Upvote (+1) 1

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...