Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Препорука за сјајну монографију о водопадима Србије, урађену од стране човека који их је све посетио, а неке једва приступачне и поново открио. Пропраћена је врхунским фотографијама, које да видите без назнаке не би поверовали да се то налази код нас.

http://www.vodopadisrbije.com/

Хала 4 на Београдском сајму књига.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko prevod može da upropasti knjigu...

 

@Voodoo 

Užasan si. Ja nikad ne bih nekom uvalila nešto što mislim da je sranje za rođendan. Kad poklanjam ljudima knjige to su isključivo one koje sam sama pročitala pa mi se sviđaju i li sam čitala druge od tog pisca i da sam čula da je i ta knjiga dobra, i to pod uslovom da mislim da baš leži tome kome poklanjam. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I pročitah tog Vešca... Poslednje dve knjige su odlične. Prevod je, imam utisak, oslabio ili sam jednostavno počeo da obraćam pažnju na greške. Interesantno je što se svih pet knjiga dosta razlikuju i što je pisac imao svih pet knjiga u vidu kad je krenuo da piše (u smislu, imao je rešenu glavnu radnju i likove). Treća knjiga je definitivno najgora, a poslednja je, bar se meni tako čini, najbolja. Sjajno je napisana u svakom smislu. Ima nekoliko bitnih tema kojima se ne bavi iz svih aspekata (pre svega religijsko-filozofskog), ali to je u potpunosti opravdano i ima svoju duboku poentu. Sveukupno bih rekao da je ovo najbolji fantazi koji sam čitao, iako, u svojoj suštini nije fantazi uopšte. Sjajno nešto!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Najgora ne znači loša, nego jednostavno, od ovih pet nekako deluje kao filer, a naravno da je odlična.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Iako sam već rekao, aj da proširim. Nije mi jasno zašto bi dva događaja, okupljanje družine i početak odrastanja Ciri imali celu jednu knjigu. Suštinski, treća knjiga je osim dela kada Ciri luta nije povezana aspolutno ni sačim u prethodnim i u narednim knjigama. Takođe, njegova (piščeva) najslabija tačka i jeste razvoj likova, ali, obzirom kako je napisana knjiga i njega poenta, to i nije toliko važno. Baš zbog toga, treća knjiga deluje kao - znam da pišem, aj da napišem još jednu knjigu da bude neparan broj.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hm  [roflmao] da uletim i ja vamo.

Retorika - Sreten Petrović. Odlična knjiga podstiče opredeljenje za određeni pravac držanja govora, kao i metode koje ćete koristiti.

Vladalac - Nikolo Makijaveli, šta reći nije loše za knjigu koja je nastala u tom vremenu, pogodio je 85% današnjih vladalaca ( kraću verziju ).

Politička enciklopedija - Domaća nastala za vreme SFRJ kao i ostale enciklopedije iz tog vremea npr. Enciklopedija samoupravljanja i tako to baš detaljno opisani termini nije loše. Grupa autora.

Bušido - Inazo Nitobe odlična stvar ako želite da se površno upoznate sa načinom života samuraja i njihom ponašanjima.

Sun Cu - Umeće ratovanja

Vaskrsenje - Tolstoj. Vrlo zanimljiva knjiga.. Nikako da stignem da završim..

Stepski Vuk - Herman Hese (Omiljena knjiga davno pročitana čisto da navedem, dok je ostalo u skorije vreme)

Planiram uzeti nešto da pročitam o Budizmu, ako zna neko nešto nek preporuči znači generalno, u međuvremenu ću pročitati Šintoizam.
 

Link to comment
Share on other sites

lol izbor ovih dana:

1. Sveti Sava - Miloš Crnjanski

2. Filip Dzajgentes - Kratka istorija sveta

3. Lora i Pet tibetanaca lololol 

4. Sanjeev Sanyal - Indian renaissance (vrlo interesantna knjiga o buđenju Indije - proporuka za kolege ekonomiste)

5. Čomski...

 

jbt koji miš-maš svega i svačega :)

Link to comment
Share on other sites

Planiram uzeti nešto da pročitam o Budizmu, ako zna neko nešto nek preporuči znači generalno, u međuvremenu ću pročitati Šintoizam.

Čemu je Buda podučavao - Valpola Rahula

А можда ипак Budin život - H. Sadhatisa, мала али сјајна књига.

Тренутно се на сваком кораку може наћи књига Будизам од Чедомила Вељачића, но због његовог академски стручног стила писања, изузетно је тешка за читање и није добра као увод и општи преглед.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...