Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

bas sam se rascitao u poslednje vreme,ali da ne spominjem neke knjige koje zaista mislim da ste procitali,vec ove koje mislim da bi mogle da se svide rur mudracima

enivej,radi se o borisu dezulovicu "jebo sad 1000 dinara" i anti tomicu "poskokova draga".Citajuci ove dve knjige u potpunosti sam osetio kako mi duh titra isto kao kada sam kao klinja citao Alana Forda,a znajuci da nisam jedini koji oseca ljubav ka TNT grupi,preporucio bih rurovcima da se bace na citanje ove dve knjige i uzivaju u crnom humoru,ironiji i satiri kompletnog naseg drustva,mentaliteta...umesana je i policija!:tf:

Enivej,ja sam se davio od smeha,a preporucujem isto to i vama da ucinite.

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

I da,jel ima neki drugar koji bi pozajmio "o junacima i grobovima" Ernesta Sabatoa?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@Gruja

Esi pročitao Tunel? Ako nisi, prvo to pročitaj.

 

@Topik

Pričitah drugu knjigu iz "The Saga" serijala o Witcheru od Andreja Sapkovskog. Druga knjiga se zove "Times of Contempt". Ovo je najbolja žanrovska knjiga koju sam čitao i to ubedljivo. Sapkovski je vrhunski pisac, vrhunski.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

@Gruja

Esi pročitao Tunel? Ako nisi, prvo to pročitaj.

 

jel mi je potrebno zbog predznanja ili postoji neki drugi razlog?:) Mislim,naravno da cu te poslusati,ali nemoj da si tako stur!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije to sad neophodno u potpunosti, ali jedine tri knjige koje je napsao (tj. objavio) su povezane, prva je Tunel i kapiram da je bolje pročitati nju prvo, osim što je na to sve i vrhunska knjiga, pa tek onda tu drugu. Čisto zato ti kažem.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nije sada da želim po svaku cenu da isilujem dijalog, ali šta si očekivao? Mislim, ja nisam ništa očekivao i mislio sam da ću čitati fantazi, a ispostavilo se da je knjiga mnogo ozbiljnija od toga. Ja sad čitam treću knjigu (prve tri iz sage su prevedene na srpski u izdanju Čarobne knjige), prvi put na srpskom i ova je za sada najslabija, ali se najviše bavi vešcem.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam 4 knjige iz Vukodav serijala, ne znam dal ih ima jos,( Vukodav, Pravo na dvoboj, Znamenje puta i Dijamantske gore) i mogu ti reci da su mi bile zabavne, 

barem prve dve. Ali davno sam citao i pozaboravljao sam dosta stvari, ali trebalo bi da su vredne citanja ako nemas nista drugo na umu trenutno.

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Nije sada da želim po svaku cenu da isilujem dijalog, ali šta si očekivao? Mislim, ja nisam ništa očekivao i mislio sam da ću čitati fantazi, a ispostavilo se da je knjiga mnogo ozbiljnija od toga. Ja sad čitam treću knjigu (prve tri iz sage su prevedene na srpski u izdanju Čarobne knjige), prvi put na srpskom i ova je za sada najslabija, ali se najviše bavi vešcem.

 

sta sam ocekivao ? pa nista specijalno mozda malo vise neke ozbiljnosti, ili horora, ili neceg treceg

 

generalno, ne znam ni da li bih imao snage i vremena da citam da nije ovako lako stivo

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Topik

Pričitah drugu knjigu iz "The Saga" serijala o Witcheru od Andreja Sapkovskog. Druga knjiga se zove "Times of Contempt". Ovo je najbolja žanrovska knjiga koju sam čitao i to ubedljivo. Sapkovski je vrhunski pisac, vrhunski.

Па ја тек сада видех да има и трећа књига на енг. Боле, фала.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

uzeo da chitam Teri Pracheta malo opet, dugo nisam :)

 

prochitao "Straza ! Straza !", odluchio da nastavim dalje sa avanturama Kerota i drugara, juche pazario u Laguni "Oruzane snage" (Men at arms) :) vezano za Strazu - super knjiga, slatko me je nasmejala, standardno Prachetovski rekao bih, sa podosta totalno win trenutaka :)

 

 

Jel neko citao Vukodava i ako jeste kakve su knjige da li vredi citati?

 

da, u principu meni se svideo, ali obzirom da volim da chitam podosta, mozda nisam bash kompetentan za neke negativne strane.. u principu prve 2 knjige su ok, treca mi je bila malo meh, ali moguce zbog nekih stvari na lichnom planu u rl-u, tako da ono.. u svakom sluchaju mislim da vredi prochitati :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam Velika ocekivanja pocinjala dva puta da citam ali eje knjiga udavila pa sam batalila.

procitala sam:

To - Steven King - u pocetku je zanimljivo, tj dobar je prvi deo, dok sam u drugom vec imala utisak nekog razvlacenja i palamudjenja, da bi se kraj pretvorio u potpunu nebulozu, pogotovo jedna odredjena stvar, ali kucam na fonu pa ne mogu da spojlujem uglavnom ko je citao mislim da ce skapirati... wtf

Den Simons - Pesma boginje Kali - e ovo mi se vec jako dopalo, i to mislim cak da je ovo pisceva prva knjiga. Po zanru je horor ali natprirodni elementi su prilicno diskretni dok je akcenat na stvarnom hororu zivota u Kalkuti, plus zavere, tajna drustva, triler i akcija... tople preporuke

Starac i More, Hemingvej - sigurno sam citala u nizim razredima osnovne skole ali naravno ne secam se tako da mi je sad doslo kao prvi put, a i verujem da je svi sad drugacije shvatamo, u nasim godinama i pri punoj svesnosti ovog kapitalistickog drustva, gde zaradjujemo kroz znoj krv i suze da bi nam sve ajkule prozdrale.... citajte

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Starac i More, Hemingvej - sigurno sam citala u nizim razredima osnovne skole ali naravno ne secam se tako da mi je sad doslo kao prvi put, a i verujem da je svi sad drugacije shvatamo, u nasim godinama i pri punoj svesnosti ovog kapitalistickog drustva, gde zaradjujemo kroz znoj krv i suze da bi nam sve ajkule prozdrale.... citajte

 

Isto kao i Mali Princ i Galeb Dzonatan Livingston (Ricard Bah). Obe preporucujem ako ih niste citali.

Link to comment
Share on other sites

bole procitah tunel:)

zadovoljan sam.Podsetilo me na Zapise iz podzemlja od Dostojevskog,a i moram priznati da gaucos isto moze prilicno duboko da prodre u psihu likova,tako da tnx for the tip.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Kisa bas volela kad sam bila mala, ali sada uopste ne mogu da se setim sta sam citala. To me strasno nervira sto mi je pamcenje slabo. Mozda gresim u tome sto citam knjige jednu za drugom a isto radim i sa filmovima i anime-ima pa posle zaboravim i pomesam

oO

 

Link to comment
Share on other sites

@Stija

Pročitah intervju taj dan kad si postovao, ali poboravih da javim! Nije mi se dopao jer je suviše jednostrano politički obojen (da li od prevoda ili je Amerikanac jednodimenzionalan u tumačenju dešavanja u SFRJ). Ne mislim da je neophodno pogrešno sve šta je rekao kada je Kiš u pitanju, ali mi deluje previše prosto i rekao bih Den Braunovski. Kao igrica koja ima samo mejn kvest. Ako me kapiraš.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Velika ocekivanja pocinjala dva puta da citam ali eje knjiga udavila pa sam batalila.

procitala sam:

To - Steven King - u pocetku je zanimljivo, tj dobar je prvi deo, dok sam u drugom vec imala utisak nekog razvlacenja i palamudjenja, da bi se kraj pretvorio u potpunu nebulozu, pogotovo jedna odredjena stvar, ali kucam na fonu pa ne mogu da spojlujem uglavnom ko je citao mislim da ce skapirati... wtf

Den Simons - Pesma boginje Kali - e ovo mi se vec jako dopalo, i to mislim cak da je ovo pisceva prva knjiga. Po zanru je horor ali natprirodni elementi su prilicno diskretni dok je akcenat na stvarnom hororu zivota u Kalkuti, plus zavere, tajna drustva, triler i akcija... tople preporuke

Starac i More, Hemingvej - sigurno sam citala u nizim razredima osnovne skole ali naravno ne secam se tako da mi je sad doslo kao prvi put, a i verujem da je svi sad drugacije shvatamo, u nasim godinama i pri punoj svesnosti ovog kapitalistickog drustva, gde zaradjujemo kroz znoj krv i suze da bi nam sve ajkule prozdrale.... citajte

vidis ja sam 18 rodj slavio na placu, i gledam poklone, i kao lol vidi knjiga. odem na tavan d je ostavim, daj da procitam prvu stranu. ono sto se desilo je da sam proslavio 18 rodj sam na tavanu dok dole ide bas ono wild party. IT , najbolja kingova knjiga, a i meni licno jedna od vrhunskih knjiga ikad.

sta ti je ukus, i trenutak :)

inace nedavno re-procitao aleksandrijski kvartet, preporucujem svima.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

obzirom da mi se trenutno chita neka knjiga chija se radnja odvija u recimo srednjem veku, uzeh Vikinga (prvi deo triologije), pisac je Tim Severin :)

 

verovatno cu za neki dan, chim nadjem malo vishka slobodnog vremena, pocheti sa chitanjem :) nego, da li je ova knjiga vec proshla nekome kroz shake? (da se razumemo, ne pitam za radnju, vec chisto za dopadljivost dela, kontam da je subjektivno, ali ok, nemam problem sa tudjim mishljenjem) :) pitam chisto da ne bih previshe visoko postavio neka ochekivanja, a onda se smorio.. ^^

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...