Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

4 minutes ago, Debeli said:

Naravno da nije odgovoran.

Odgovornost je na svim onima koji ovo nisu nikako očekivali. I koji ne znaju kako je do ovoga došlo.

Radi se o čistoj metodičnoj očajničkoj koliko osveti toliko i odbrani, koliko neodgovarajućoj, toliko i opravdanoj.

Kako ti dete dođe na spisak za odstrel? Kako zi dete pravi spisak za odstrel? Kako se to dešava u školskoj ustanovi? Kako se to dešava u društvu?

Znam i zašto devojčice dominiraju spiskom.

ja se sve slazem sa tobom, ali mozda gresimo, prosto ne znamo.

A ovo za devojcice je meni bas ubolo mozak. U glavi sam imao gomilu malih uzasnih snobica koje ga jebu na tiktoku, ogovaraju, ismevaju i teraju svoje alfa junose da biju coru.
Opet kazem, sve je ovo uzasna tragedija, nije (po meni) mogla biti izbegnuta (kako znati, kako spreciti). Katastrofa jednom recju.

Mozda cak ne bi trebalo ista da pisemo da ne lupamo i ne vredjamo mrtve, ne znam prosto.

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да треба да пишемо. Уљудно. Ово није СФ. Ово се десило и може опет да се деси. Ако не причамо ми овде, или забијамо главу у песак или пуштамо некога другог, можда злонамерног, да се чује. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jose Jimenez said:

Kao roditelj sam zgrožen, i ne mogu da zamislim tu tugu koju doživljavaju ti roditelji, ta deca koja su preživela, i nastavni kadar.

A za one koji koriste ovu tragediju da guraju "krive su zapadne vrednosti" agendu, jebem vas u usta pičke maloumne.

Sram vas bilo.

Blajvaj ga ti nakazo mutava da ga blajvas jesi cuo! Jesi slep, slepcu mutavi? Toliko si jadan u svojim postovima po forumu velicajuci sve te vrednosti sa zapada a sad kad je dosao trend pucanja po skolama to ti ne odgovara, e pa ne moze tako pederu mutavi.

Ako budes imao zelju da boldovano saopstis u lice slobodno se javi da ti izbijem sve zube drugosrbijancu mutavi

  • Like +1 2
  • Sad 1
  • Thanks (+1) 2
  • Downvote (-1) 5

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ne znam kada su devojcice bile vece zloce, nisam stigao do tog momenta u svom roditeljstvu iskreno, a u svom odrastanju znam da nije bilo tako

ali da se svasta okrenulo i drustvu jeste, pogotovo u poslednjih par godina, osuluskujuci i raspitujuci se oko svega kod mojih najblizih

ne znamo motiv, ne znamo razlog, ne znamo nista osim onoga sto se razvlaci po portalima i grupama, ima spisak, ima plan, igrice, devojcice, decaci, vrsnjacko maltretiranje... uzeti pistolje i pucati u glave vrsnjaka... zaista sta je ovo

 

znamo da smo dodakli dno, i svi su krivi, prvo mi, onda oni tamo negde gore, i na kraju krajeva i taj zapad jer smo ga ipak prigrlili o prihvaitli onako kako jesmo - najgore moguce 

eto ne znam ljudi, kako sad slati decu u skolu uopste 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

у шоку сам, бесан, тужан, очајан, поготово што овај случај има толико сличности са случајем мог детета.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Joj čekajte ljudi, ja sam pročitao kalijevo ali sam nekako stekao utisak da je on pisao više prema vlasti koja je posegla za tim "zapad nam je to doneo" narativom što su i sami izjavili i povezali i video igre i sve sa tim.

Nisam mislio da se to odnosilo ni na fatu ni draleta itd. Zato nisam ni obrisao.

Sad svakako neću kad su svi već videli ali eto, poziv caliju da se objasni. Ne znam doduše šta će nam to doneti ali makar eto da fata ne zove ortaka sa kalašem!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, reki said:

koliko sam ja procitao na spisku je bilo pola decaka pola devojcica

Ko zna. Ja sam video da je 7 devojcica ubio. Ne znam, posle 12 nisam vise gledao vesti ili citao

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Tu sam sa Fatom otprilike, dodao bih neko moje glavno iskustvo od nnekoliko meseci rada u školi - deca su nam brutalno i bolno glupa, ona, kada gledaju film poput Rane, nisu u stanju da shvate da je film ismevanje i naruživanje devedesetih, Slobe i dizelaša mafijaša, već to dožive i usvoje kao da je nešto kul. Slično i za druge nasilnije filmove, igre i šta već. Preglupa su. I mi smo to dozovolili da postanu takva.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ево слушам психОЛОШКИЊЕ на РТЈугославији, причају о оснаживању и како јесте трагедија али је инцидент.

 

побити без остатка.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Не знам шта се овде тачно десило, али смо претходних година гледали физичко насиље од стране девојчица. И то врло озбиљно насиље. Жене су обично суптилније и посежу психолошком насиљу, али искуство нам је другачије. 

1 minute ago, Debeli said:

ево слушам психОЛОШКИЊЕ на РТЈугославији, причају о оснаживању и како јесте трагедија али је инцидент.

 

побити без остатка.

Какав бре инцидент...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste bolesni bre ? "Zapadne vrednosti"? Pa ovakva sranja se dešavaju počesto i u Kini i u Rusiji zadnjih godina. Gde to onda nisu "zapadne vrednosti", kod Talibana?

Otuđenost u društvu i nedostatak empatije vrlo uspešno funkcioniše i bez ljudskih prava i demokratije i bilo čega sličnog. Možda je prvo jasno zapaženo u SAD ali nije ničim ograničeno kao što vidimo.

Gledajući mapu na engleskom očekujem da je ubica na nekom od chan-ova dobijao ohrabrenje i savete.

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, overkind said:

Не знам шта се овде тачно десило, али смо претходних година гледали физичко насиље од стране девојчица. И то врло озбиљно насиље. Жене су обично суптилније и посежу психолошком насиљу, али искуство нам је другачије. 

i ovo sto Overkind kaze, s tim sto ni devojcice ni zene vise nisu toliko ni suptilne.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, grdja said:

Jeste bolesni bre ? "Zapadne vrednosti"? Pa ovakva sranja se dešavaju počesto i u Kini i u Rusiji zadnjih godina. Gde to onda nisu "zapadne vrednosti", kod Talibana?

Otuđenost u društvu i nedostatak empatije vrlo uspešno funkcioniše i bez ljudskih prava i demokratije i bilo čega sličnog. Možda je prvo jasno zapaženo u SAD ali nije ničim ograničeno kao što vidimo.

Gledajući mapu na engleskom očekujem da je ubica na nekom od chan-ova dobijao ohrabrenje i savete.

 

pa i tamo su stigle zapadne vrednosti.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Možemo jedino da krivimo Amere za kapitalizam koji je glavni uzrok modernog brzog društva gde niko nema ni vremena ni energije za tuđe a ni svoje problem i za samu instituciju school shootinga. Kada znanje o tome "kakav spektakl možeš da napraviš i da ostaneš upamćen ako samo upucaš sve druge klince koji te nerviraju" postoji nemoguće ge je sprečiti da se širi. Mislim da je u Severnoj Koreji bilo incidenta. Samo su oni kao i Kinezi nenauružani pa to rade noževima.

  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

Зато што у породици има оружје, у породици знају шта је то, како се користи и шта се сме а шта не. Боље је да научи код куће него на улици. 

Оружје у рукама грађанства, које исто зна да користи и које је свесно шта има, је последња линија одбране од тираније. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...