Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

13 minutes ago, toma said:

i to ga cini carem? sto ce da pobere gomiletinu poena koji mu iovako ne trebaju? i pritom osvoji moral highground nad ostalima?

sigurno je mogao da plati sahrane i jos preko bez da to ide na sva zvona. e to bi ga cinilo carem. ovako je najobicniji americki govnar. fondacija njegova u stvari, jasno je

ne znam što se žestiš, mogao je i da to ne uradi, ili da se ne javi niko. onda bi verovatno bilo bolje? upravo zato i što mu ne trebaju nikakvi dodatni poeni.

ne mora da ga čini carem, može da ga čini ok osobom koja je nešto uradila a nije kao sale đorđević pozvao da se odloži utakmica jer to je verovatno najvažnija stvar bila od svega.

 

9 minutes ago, overkind said:

Немам доказ, ако неко има нека да, али сам скон да закључим да се то није радило до после 45. Свеће се пале у црквама, не по тротоарима. Као што, колико знам, ни НГ нисмо славили са деда Мразом и јелком до после рата. Славио се Божић. Католички Божић је просто постао наша НГ, са све јелком. Није питање да ли је лепо или није, него шта је и одакле је.

e jbg sad, nemam pojma šta je bilo pre 45e godine... ne znam na šta tačno autor originalnog posta aludira kada kaže američka kultura, ako misli na sve što se desilo posle 45e pa nadalje ok, mada mi deluje da nije toliko mator. ako je to deo neke duboke analize posleratnog uticaja USA ok, izvinajvam se, voleo bih da pročitam dužu analizu. Ja bih pre rekao ovako paušalno da se odnosi na stvari od pre 10-20 god maks.

u tom pogledu smo svi pod uticajem američke kulture jer svi slave novu godinu, pa imaš na Baliju jelke za novu godinu i deda mraza na +40 stepeni. Ne mogu to baš da prihvatim kao argument "sve je to zapadna civilizacija nama donela" iz ovog ugla o kojem priča autor posta.  jer onda smo apsolutno svi pod američkim uticajem na celoj planeti već 70 godina.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

mogao je i da to ne uradi, ili da se ne javi niko. onda bi verovatno bilo bolje?

moze i sutra da lupi kometa i da nas nema, jebiga. isto bi bilo.

10 minutes ago, Lucky said:

upravo zato i što mu ne trebaju nikakvi dodatni poeni.

ne pravi se naivan

10 minutes ago, Lucky said:

a nije kao sale đorđević

ajmo ljudi i sale dordjevicu

dobar si laki, kao na topiku o ukrajini 😄

Link to comment
Share on other sites

Па јесмо. Берлински зид је пао јер је Аљоша хтео "Коцу из аутомата за долар" а не да чита руске класике. Америчка култура је њихово најјаче оружије. Јебо нуклеарке.

Без увреде, али расправа о друштвеним токовима и кретањима огранична на половину, или краће, твог и мог живота је мало неозбиљна. Аутор је у оном пасусу говорио о културно-историјском наслеђу, које вуче из предтходних векова, и замени истог популарном културом, старом неколико деценија. То је моје разумевање и то он и каже у последњој реченици.

Одговарао сам Џанкију, али сам изгубио шта сам писао јбг. Написаћу овде.
Нисмо се лемали у школи, него после школе мало даље. Школа је само за наставу 🙂

Ја се слажем с тобом. Али околности које ти описујеш настају, ја тако мислим, када људи себе ставе у центар универзума. Када сви радимо само у своју корист, и немамо реалан осећај да живимо у групи, то није високо ефикасно друштво. То је група шупака. И то је сцена с товг родитељског. Они тебе и твоје дете не виде. Нема вас. Сметате. Колико ја знам, уз ризик да ме намажете говнима, тај екстремни индивидуализам и идеја да је човек лично у центру свега је тековина ренесансе и хуманизма. Бришемо систем вредности који имамо, начин понашања и општења с другима, с институцијама, итд. а не мењамо га ничим. Само вичемо како смо нај и дајемо им екране. А шта они гледају на тим екранима?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, toma said:

moze i sutra da lupi kometa i da nas nema, jebiga. isto bi bilo.

ne pravi se naivan

ajmo ljudi i sale dordjevicu

dobar si laki, kao na topiku o ukrajini 😄

i dalje ne razumem koja je tvoja poenta? ja mislim da je bolje da je to uradio makar i sa publicitetom nego da nije uradio. 

ne vidim neku argumentaciju gde ti pojašnjavaš da je bolje da nije uradio iz čistog hejta prema liku. na kraju krajeva, šta će luki dončiću poeni publike u Srbiji?

mislim, uvek možemo svi da diskutujemo na taj način, evo ja ću tebi da kažem da nemaš pojma i da si naivan i to čini je krunski argument!

Link to comment
Share on other sites

Luka je reagovao kao covek, sam ili posredstvom svoje fondacije. Svaka mu cast na tome.

Mozda je trebalo da zaigra kolce?

 

Edited by absolute
  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

moj problem s lukom je sto ce lik profitirati od mrtve dece. na tipicno americki nacin. ne mozes reci nista lose, jer, eto, "haha, ok je lik, salo bezdusni govnar, uradio je nesto." da, danas je resio da plati sahranu umesto da smrce kokain s kurvi. sutra ce da obnovi crkvu, prekosutra bolnicu i svaki put ce da cima novine da pisu kako je to divno i kako je on velikodusan. za to me iskreno boli kurac, nek radi sta hoce. moje dete da je stradalo i da treba da citam na espnu da ce neki loptas da mu placa sahranu, ne znam kako bih se osecao. lose sigurno. ja i samo ja mogu moje dete da sahranim a ne neki random s parketa. pa jebote, pucao bih si u glavu da je drugacije. sta je s vama ljudi?

absoulte, imas moje simpatije, i zelim jednu stvar da ti savetujem cista srca i dobre namere. nikada vise nemoj o svom detetu da pises kao retardu medju ljudima na internetu koliko god se ti pomirio s time. ne poznajem te, ne znam kroz sta si prosao i prolazis ali to je tako porazavajuce uticalo na mene da si me za ceo dan smorio. 

  • Sad 1
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, manson said:
Šta je bre ovo?

B92: UŽIVO Pucnjava u Mladenovcu; Ubijen policajac i njegova sestra?; Ima ranjenih; Napadač u bekstvu VIDEO http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=05&dd=05&nav_category=16&nav_id=2328348

Auuu, dosao djavo po svoje izgleda posle svih ovi decenija unistavanja drustva:(

 

Edit, kaze drugar iz SDa da su troje operisali kod njih u bolnici, klinci 2003 i mladje...a lik je bezao prema SDu i ranio jos ljudi po okolnim selima usput...jos nije uhapsen izgleda

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Junkie said:

Glavni problem tj posledica tog "0 fizičkog nasilja" je što prešaltaju na verbalno/psihično i ne možeš im ništa ako ne sarađuju i roditelji ili se uvedu neke drakonskije kazne za neposlušnost. Ovde je dečurlija ko razularena banda po školi, ništa im ne mogu apsolutno. Ja sam imao pizdariju sa najstarijim, tako da mi je apsolutno jasno kako nešto ovako može da se desi. Klinac za 2 glave manji od njega ga je tovario tovario tovario, ovaj je rekao da prestane, rekao učitelju, došao meni sav pokunjen jer to traje već neko vreme i rekoh sledeći put mu reci da prestane, reci učitelju, ako ne jebu ni jedan ni drugi, opali ga da mu zuji u ušima 5 dana. I naravno dobijem poziv iz škole u par dana "jao frka, udario nekoga" .. pa sam onda otišao i jebao im sve po spisku što dozvoljavaju jedno nasilje, drugo kuliraju, i da ću da im pišem prijavu za mobing. Sad da je više takvih i to traje mesecima i nema od mene nikakvu realnu podršku, jasno vidim kako može takva pizdarija da se desi. Nema veze ni sa pištoljima, ni sa zapadom, ima veze sa sistemom (ne)odgajanja balavaca koja je sa svakom generacijom sve mlitavija.

Bravo

 

9 hours ago, Junkie said:

 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Auuu, dosao djavo po svoje izgleda posle svih ovi decenija unistavanja drustva:(

 

Edit, kaze drugar iz SDa da su troje operisali kod njih u bolnici, klinci 2003 i mladje...a lik je bezao prema SDu i ranio jos ljudi po okolnim selima usput...jos nine uhapsen izgleda

Odavno je previše gneva u narodu... Šteta što je nasilje nasumično usmereno. No, polako...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, manson said:

Šta je bre ovo?
B92: UŽIVO Pucnjava u Mladenovcu; Ubijen policajac i njegova sestra?; Ima ranjenih; Napadač u bekstvu VIDEO http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=05&dd=05&nav_category=16&nav_id=2328348

Bukvalno vidim Vučića kako sad vaga da li da proglasi vanredno stanje i policijski čas.

Obično se ovakve stvari i dešavaju povezane.

1 hour ago, mohr said:

Vrhunska policija sta ces, obuceni samo da biju narod kad protestuje protiv vlasti, ne kaze se slucajno, bolje cerka kurva nego sin pandur.

haha, ovo bolje ćerka kurva ima nastavke za svaku profesiju 🙂

ali šalu na stranu, naravno da je i do policije, mislim, gledajući ko su ministri jasno je kako ta policija izgleda i šta je sposobna da izvede.

Quote

Dva dana posle masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", gde je ubijen čuvar i osmoro đaka, policija je dobila 25 prijava iz škola.
 U prijavama se navodi da pojedini učenici imitiraju Kostu Kecmanovića, koji je ubio devet osoba, a ranio sedam. Deca simuliraju pucnjavu, ubijanje, prave spiskove sa imenima dece koje će navodno da ubiju. 

 

7 hours ago, shpanac said:

Da, oko Mladenovca tri sela, na tri mesta pucnjava, jure lika. Kao da je neko imao sleeper cells i aktivirao ih, jebeš mi mater.

i to, a možda i neka šira priča iz domena teorije zavere oko oduzimanja oružja narodu i šta god - slučajno sam juče video negde (A možda je neprovereno) da po glavi stanovnika imamo nešto nerealno puno oružja i da smo tipa Top5 u svetu.

Link to comment
Share on other sites

Uhapsiše ovog lika, ako ništa drugo.

image.png

Quote

 

Он је после свађе у школском дворишту убио најмање осам људи, иако незваничне информације говоре да је убијено десет. Више од десет је рањено, неки су реанимирани.

Побегао је и полиција је кренула у огромну потеру. Према последњим незваничним информацијама, он је опкољен у селу Шепшин и пуца на полицију. У крвавом походу, према неким информацијама, стрељао је чак 18 људи, бежећи кроз два села. За Уроша Б., у селу кажу да је био мало чудан, али да се на то нико није превише обазирао.

Нападач се наводно сукобио са децом и због тога је пуцао, рекао је за портал Нова.рс сведок из Дубоне. "Почео је да пуца из Дубоне и обишао још два села. Погинуо је полицајац који је покушао да га заустави и уразуми, који је управо завршио да буде полицајац у Каменици", рекао је мештанин.

Мештани Дубоне кажу да је нападачев отац био пуковник и да је нападач "био добар дечко". Није био проблематичан, увек је деловао као мирно и добро дете. Његов отац је дошао овде за Ускрс и купио свињу“, рекао је за Курир један мештанин, чији отац наводно ради у Београду, на високом положају у војсци.

 

 

ovo bukvalno izgleda kao sleeper cell što reče špaki:

Quote

 

"Седели су и причали, он им је пришао и пуцао из ведра неба. Убио ми је унука и унуку", испричали су за "Блиц" деда полицајца и његова сестра. „Рекли су нам да су стрељани, када смо отишли, били су мртви, покривени. Људи су се окупили, почели да плачу, шта више да кажем...“, рекао је он.

Каже да се унук није дружио са убицом. „Сједили су и разговарали, пришао им је... Овај му је рекао 'шта радиш?', извадио је калашњиков из аута и почео да пуца. Један друг који је био са њима, он је рањен, он умрла у болници. Још једна девојчица је рањена, али је жива“, каже деда. Кажу да је мом унуку и унуку пуцао у потиљак, да га нису ни видели“, рекао је он.

 

 

8 hours ago, toma said:

moj problem s lukom je sto ce lik profitirati od mrtve dece. na tipicno americki nacin. ne mozes reci nista lose, jer, eto, "haha, ok je lik, salo bezdusni govnar, uradio je nesto." da, danas je resio da plati sahranu umesto da smrce kokain s kurvi. sutra ce da obnovi crkvu, prekosutra bolnicu i svaki put ce da cima novine da pisu kako je to divno i kako je on velikodusan. za to me iskreno boli kurac, nek radi sta hoce. moje dete da je stradalo i da treba da citam na espnu da ce neki loptas da mu placa sahranu, ne znam kako bih se osecao. lose sigurno. ja i samo ja mogu moje dete da sahranim a ne neki random s parketa. pa jebote, pucao bih si u glavu da je drugacije. sta je s vama ljudi?

mislim da se ti roditelji već sada osećaju prilično loše te da ih ovako nešto verovatno ni ne pogađa jer ne mogu da obrade u ovom trenutku. ali ako ništa drugo uvek mogu ljubazno da se zahvale i odbiju ako već imaju neki ideološki problem sa tim. I to je sasvim u redu. Trošak sahrane zapravo uopšte nije mali, a iako je u pitanju "elitna" škola nisu sva deca "elitna" već ima i "običnih" ne baš dobro stojećih tamo (znam konkretne primere) pa ona beda što daje penziono ne može da pokrije ni četvrtinu.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne smatram da je dobra, ali je efikasna za iole normalne ljude. Mafija je koristi i dan danas.
Za psihoe nema leka, slažem se
Problem je kada to normalizujes je što različiti ljudi to različito tumače, zato treba da postoji zakon i sud koji donosi presudu ko se kažnjava i kako.

Ja sam ubeđen da su ova dvojica što su u poslednja tri dana ubili 17 ljudi bili potpuno ubeđeni u svojim glavama da sprovode pravdu.
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zwerko said:

Problem je kada to normalizujes je što različiti ljudi to različito tumače, zato treba da postoji zakon i sud koji donosi presudu ko se kažnjava i kako.

Ja sam ubeđen da su ova dvojica što su u poslednja tri dana ubili 17 ljudi bili potpuno ubeđeni u svojim glavama da sprovode pravdu.

Pa upravo to. Kao što rekoh u početku, to je mehanizam kome se pribegava kada ljudi imaju utisak da institucije ne funkcionišu

  • Upvote (+1) 1

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

izgleda da se jos neko seta sa puskom na Vracaru.

sad sam cuo na poslu

u Gospodara Vucica (zar to nije Zvezdara?)

added: nije, sad sam video na mapi, ipak je Vracar

  • Downvote (-1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oddball said:

izgleda da se jos neko seta sa puskom na Vracaru.

sad sam cuo na poslu

u Gospodara Vucica (zar to nije Zvezdara?)

added: nije, sad sam video na mapi, ipak je Vracar

hm, gospodara vučića je zapravo granica tako da zavisi sa koje je strane ulice :))

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky said:

hm, gospodara vučića je zapravo granica tako da zavisi sa koje je strane ulice :))

od Cvetka do Vojislava Ilica, Od dela ka Autokomandi je Vracar

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ми се слажемо 100%. Само се различито сликовито изражавамо. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...