Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

Quote

 

"Доћи ћу и до наше одговорности и онога што морамо да урадимо. То су добростојећи родитељи, узорни у сваком смислу, цреме де ла цреме друштва", рекао је он.

"Отац је био узоран лекар. Дечак је у изјави показао да је све испланирао. Објаснио је то на чудан начин. То не можете да објасните никоме ко је изгубио децу. Немојте да измишљате да је претио бомбама, није.Мислио је да баци молотовљеве коктеле да нико не уђе док се страшни масакр не заврши.Међутим, на првом молотовљевом коктелу се уплашио и одустао.Немојте мислити да има смена за богате и јадан.Молио је да га пребаце у други разред где је имао три другара,у последњем разреду,сви су га избегавали.Рекао је да га родитељи нису тукли,да су га стално тражили бољи успех. И да су му резултати лошији откако се заљубио. Ни њега нису примили у тај разред јер је био другачији, а онда се одлучио на монструозан чин, спремао га је“, каже Вучић.

"Дочекао је дан и припремио се. Три пута је био у стрељани са оцем..."
"Чекао је дан и припремио се за то. Три пута је био у стрељани, гађао је кружну мету, користио је 9 мм, збројевку. Како је рекао, свидело му се, а био је и добар стрелац. “, каже Вучић.

„Што се тиче насиља, једном су га малтретирали у школи глуме“, додаје он.

"Ово је супротно од свих клишеа. Није се борио за родитеље, није да није имао шта да једе, они имају доста. Једна од мојих мера је... Не можемо да имамо полицајце у свему. школе у Србији, али желим да имамо што више полицајаца у школама“, каже Вучић.

"Ово није питање власти и опозиције, иако видим шта они већ раде по цео дан. Ово је питање да ли ћемо бити довољно сложни да променимо себе и да признамо своје грешке. Да вратимо децу спорту, то је питање да ли ћемо бити довољно јединствени да променимо себе и да признамо своје грешке. да их склоним са мобилних телефона.Ова деца не гледају телевизију, нико од њих.Ја имам дечака од 6 година,не гледају телевизију,по цео дан су на интернету.Немој да се претвараш да будите наивни, не дозволите да сви затворимо очи и видимо како можемо да искористимо и трагедију за себе“, каже он.

"Пронађено је 57 чаура, шест метака и четири оквира. Отац му је почасни члан стрељане, он обично пуца у тој стрељани на стадиону. Врло угледни родитељи", каже он.

Случај "кукавице" у школи глуме и тежње нападача: "Хтео је да буде астрофизичар"
Случајно се десило да су институције све урадиле у овом случају“, додао је он и рекао да су институције поступиле у случају батина који је добио у школи глуме.

Дана 7. јуна 2021. године поднет је образац о сумњи на злостављање и занемаривање детета у коме се наводи да је задобио повреде у школи глуме“, рекао је Вучић и додао да су тада две институције урадиле комплетну анализу и да је установљено је да је К.К нормалан, да воли да учи, да је стабилан, да га занимају астрофизика, биологија, да жели да постане астрофизичар...

Додали су да је малолетна К.К. није изгубио свест нити повраћао и да је о томе обавештена полиција и да је урађена комплетна анализа. У разговору са стручном службом показао је самосталност у изношењу мишљења довољно зрелог за своје године“, рекао је Вучић, цитирајући извештај анализе.

 

bukvalno što ovde neko reče, postovao je po 4chanu planove i dobijao savete kako to da uradi itd.

ne umanjuje njegovu odlučnost o tome svemu, i planiranje i sve, pa bio u streljani pa isplanirao.

AV naravno izdominirao sa predlozima šta uraditi:

Quote

 

Председник је предложио да се у наредне две године уведе мораторијум за држање и ношење оружја, као и да се изврши ревизија свих издатих дозвола за држање оружја.

Додао је да предлаже и да се изврши контрола начина држања оружја и да се посебно контролише да ли се оружје чува одвојено од муниције.

Предложио је и да се изврши контрола рада свих стрељана у Србији и да ли малолетници имају приступ њима, што већ стоји у законима.

Истакао је да предлаже и прописивање кривичноправне одговорности свима који омогуће малолетним лицима да дођу у контакт са ватреним оружјем.

Вучић је навео да као председник Влади предлаже да размотре снижавање кривичноправне одговорности малолетника са 14 на 12 година, што ће, како је навео, бити нешто око чега ће се "ломити копља".

Један од предлога председника односио се на медије и програме у којима се истиче насиље, које може да наштети  физичком и менталном развоју малолетника.

Потребно је, како је додао, увести и шестомесечне обавезне тестове на наркотике у школама,       

"То су моји предлози, ви сте ти који доносите коначну одлуку, на крају ће ми родитлеји бити захвални, јер ћемо моћи на време да реагујемо", рекао је Вучић.

Kао важан предлог истакао је и формирање посебних служби за вршњачко насиље које ће промптно реаговати, али и приступ сајтовима "даркнета" који саветују како да се набави оружје, дрога, како да се неко убије.

 

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mladenq said:

odmah da kazem da nemam decu i da ne umisljam da znam bolje od nekoga ko ima, kako se vaspitaju i sta da se radi sa njima, sta vise nemam pojma, ali ne mogu a da te ne pitam, cak i nevezano za ovu tragediju od danas, zasto dete od 8 godina treba da zna da rukuje i puca iz oruzja?

pitanje je potpuno legitinmo i na mestu. moje je misljenje da deca treba od roditelja da uce, narocito stvari koje su opasnije. prvo zato sto se stvara pozitivan odnos i veza roditelj-dete, drugo zato sto uci i koristi nesto kontrolisanim uslovima, trebe zato sto ce to nauciti i izgustirati pre nego sto udje u pubertet. ja sam za to da deca isprobaju i prodju sto vise stvari pre tog doba kada krenu da ih gruvaju hormoni. on je sa 8 godina poceo da vozi karting. trebalo je sa 6 godina da sedne na dvotaktni pocket bike, medjutim desio se razvod a u tom "osetljivom" momentu nije bilo vreme da odlazi kod majke u masnicama. sa nepune 4 je sam nozem sekao povrce za salatu, sa 6-7 je testerisao grane itd. sto se oruzja, voznje motora, kartinga i tako neke stvari u pitanju roditelji u dobitku u oba slucaja - i ako se deci dopadne, i ako se ne dopadne. ako se ne dopadne u pubertetu ih to nece toliko zanimati jer su to probali kao klinci (cak mogu i da se tako hvale), a ako im se svidi do puberteta ce vec do te mere izgustirati da ce im to biti deo svakodnevnice pa ni gasiranja nece toliko biti. a i ako bude znace kako. motor pogotovu jer se uveliko smanjuje sansa da se skrsi jer ce skapirati i nauciti kako se vozi motor, kako se radi countersteering, kako se koci, ulazi i izlazi iz krivine, itd itd itd. ne neutralise se mogucnost da se moze desiti nesto lose, ali se u velikoj meri umanjuje.

ukratno mislim da dete treba podrzati u zelji da nauci i proba, ali u kontrolisanim uslovima. tu roditelji igraju veoma vaznu ulogu jer objasnjavaju i prednosti i mane, i potencijalne opasnosti.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, overkind said:

 

Оружје у рукама грађанства, које исто зна да користи и које је свесно шта има, је последња линија одбране од тираније. 

Notorna floskula Američkih desničara koja se nigde nikada u istoriji nije pokazala tačnom. Čak ni u samoj Američkoj revoluciji jer se ono nisu borili protiv neke bitne tiranije. Engleska naseljenička elita protiv Engleske elite u matici.

Ovaj klinac je imao šifru za ćaletov pištolj, i očigledno je umeo da ga koristi i dobro je znao za šta oružje suštinski služi, za ubijanje živih bića i ljudi.

Cela priča o kontroli i pristupu oružja ovde ne služi ničemu, nismo SAD, nemamo 4ti amandman, zbog želje SNS da iscedi svaki dinar imamo jako restriktivan zakon o oružju. I pored svega toga zločin je počinjen, nezamisliva tragedija, legalnim oružjem drugog lica. 

Nije stvar u pištolju i pristupu istom. Kinezi noževima uspeju 10+ , Bože me oprosti.

Ali jeste problem u društvu, i to moramo da rešimo. 90tih je bila daleko veća kriza i daleko više oružija i opet se ovako nešto nije desilo. Pojedinačani slučajevi tu i tamo ali ništa ovako. Tužno je videti da smo sada na gorem mestu nego jebene 1993.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jose Jimenez said:

Ovde vatreno oružje nije uzrok problema, samo je "force multiplier". Taj klinac bi izbo troje umesto da upuca 15 ljudi. I dalje je problem postoji, i pooštravanje mera neće ništa rešiti.

ukratko

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Moja pokojna keva je radila kao profesorka u Tehnickoj skoli u SDu 90ih. Donosili su tad djaci i pistolje i kasikare u skolu i svasta, ali ni poriblizno ovako nesto nije moglo da se desi. Ne znam sta da kazem, sve ste rekli manje vise. Drustvo je otislo u kurac, ljudi su zli, vaspitavaju svoju decu da budu zla, mediji i internet su isto puni gluposti i hejta, ne moze da se kaze da ne utice i to. Tako da pod ''zapadnim vrednostima'' se ne misli sigurno bukvalno na te neke ''prozapadne'', vec skup svega navedenog u sprezi sa ludnicom vremena u kome zivimo, od ratova, kriza, pandemija i stalnim drzanjem ljudi u strahu i ispiranjem mozga negativnim stvarima. Ne znam ni sta sam hteo da napisem na kraju, osecam se nekako otupelo, kao da citam o nekoj pucnjavi u Teksasu, a ne o necemu sto se desilo u Beogradu. Inb4, pa kad si prodana dusa gastoska :c

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oddball said:

pitanje je potpuno legitinmo i na mestu. moje je misljenje da deca treba od roditelja da uce, narocito stvari koje su opasnije. prvo zato sto se stvara pozitivan odnos i veza roditelj-dete, drugo zato sto uci i koristi nesto kontrolisanim uslovima, trebe zato sto ce to nauciti i izgustirati pre nego sto udje u pubertet. ja sam za to da deca isprobaju i prodju sto vise stvari pre tog doba kada krenu da ih gruvaju hormoni. on je sa 8 godina poceo da vozi karting. trebalo je sa 6 godina da sedne na dvotaktni pocket bike, medjutim desio se razvod a u tom "osetljivom" momentu nije bilo vreme da odlazi kod majke u masnicama. sa nepune 4 je sam nozem sekao povrce za salatu, sa 6-7 je testerisao grane itd. sto se oruzja, voznje motora, kartinga i tako neke stvari u pitanju roditelji u dobitku u oba slucaja - i ako se deci dopadne, i ako se ne dopadne. ako se ne dopadne u pubertetu ih to nece toliko zanimati jer su to probali kao klinci (cak mogu i da se tako hvale), a ako im se svidi do puberteta ce vec do te mere izgustirati da ce im to biti deo svakodnevnice pa ni gasiranja nece toliko biti. a i ako bude znace kako. motor pogotovu jer se uveliko smanjuje sansa da se skrsi jer ce skapirati i nauciti kako se vozi motor, kako se radi countersteering, kako se koci, ulazi i izlazi iz krivine, itd itd itd. ne neutralise se mogucnost da se moze desiti nesto lose, ali se u velikoj meri umanjuje.

ukratno mislim da dete treba podrzati u zelji da nauci i proba, ali u kontrolisanim uslovima. tu roditelji igraju veoma vaznu ulogu jer objasnjavaju i prednosti i mane, i potencijalne opasnosti.

drago mi je da si 'normalno' doziveo pitanje, jer vidim da su strasti uzavrele

ne mogu reci da nema smisla to sto kazes, i da se ne slazem u nacelu sa tim sto naveo u zakljucku, ali opet mi se nekako cini da je vatreno oruzje u kontekstu maloletnika preveliki rizik za premalu nagradu

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenq said:

drago mi je da si 'normalno' doziveo pitanje, jer vidim da su strasti uzavrele

ne mogu reci da nema smisla to sto kazes, i da se ne slazem u nacelu sa tim sto naveo u zakljucku, ali opet mi se nekako cini da je vatreno oruzje u kontekstu maloletnika preveliki rizik za premalu nagradu

mislim da je rizik minimalan ukoliko se sa detetom pristupi oruzju (kao i bilo cemu drugom) na adekvatan nacin. rizik je svakako daleko manji nego da on sam u pubertetu to pocne sam da radi, ili sa drugarima koji takodje pojma nemaju.

ovo o cemu Dule prica debeli Mur je napravio dokumentarac Bowling for Columbine. lepo je predstavio razliku izmeju amerike i (tadanje) kanade

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

nema parcijalnih rešenja.

mora se iz korena menjati poredak koji nas je ovde doveo.

ništa drugo neće dati rezultat, kao što ni u jednoj zarobljenoj zemlji, koja je ovo doživljavala i nije doneo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Meni je logika da maloletna lica nema potrebe da imaju pristup oružju u bilo kom obliku i slučaju. Postoji razlog zašto se vojni rok služi sa 18 godina a ne ranije i zašto tek posle istog možeš legalno posedovati oružje. Ne mogu to da opravdam činjenicom da je bolje da proba ranije jer mu onda posle neće biti interesantno jer tako možeš onda da mu daš i kokain da proba u kontrolisanim okolnostima. Ili da mu daš da vozi automobil na Slaviji sa 10 godina. Neke stvari prosto nisu za decu, između ostalog i zato što ne mogu da shvate sve posledice nekih akcija. I ako se poseduje oružje u kući ono se drži zaključano kako zakon i nalaže.

S druge strane sam apsolutno pobornik da se proba svašta nešto, i karting, i motori i sve to deluje sasvim ok shodno afinitetima, nemam čak problem ni sa "ekstremnim" sportovima ali mi to nije uporedivo sa oružjem.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Начелник београдске полиције Веселин Милић каже за РТС да је дечак који је извршио злочин у Основној школи "Владислав Рибникар" када је позвао полицију рекао да је пуцао на особе у школи и да је он, у тој изјави која је забележена и снимљена, психопата који треба да се смири. 

"Имао је и четири Молотовљева коктела и два пиштоља. По његовој изјави сам је то учинио и није имао намеру нити жељу са тим Молотовљевим коктелима да било које дете запали, него како је рекао, да направи један одбрамбени зид на улазу у школу како полиција не би могла да дође, да пружи помоћ, јер би имали одређену препреку и барикаду, када би могао да извади оквир пиштоља и исти спусти на под", истиче Милић.

 

Ženina drugarica ima ćerku u Ribnikaru a ujedno i poznaje nastavnicu čiji je klinac upucan u nogu.

Haos scena da učiteljica skapira šta se dešava, vidi kroz prozor sina koji beži i hramlje po ulici (ali kao dobro je, živ je) ali mora da evakuiše decu ne može da ide za klincem.

I onda je ova ženina ortakinja prva od roditelja došla do razreda okupljenog ispred i preuzela ih od učiteljice (koja je verovatno bila u paklu tih 10 minuta dok se ova nije pojavila) da "čuva decu"  dok ova ide da gleda gde joj je taj sin a i drugi koji je peti razred kojeg nije videla uopšte.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zwerko said:

...Postoji razlog zašto se vojni rok služi sa 18 godina a ne ranije ...

jer je pravno gledano sam prekrsajno i krivicno odgovoran za svoje postupke.

5 minutes ago, Zwerko said:

...jer mu onda posle neće biti interesantno jer tako možeš onda da mu daš i kokain da proba u kontrolisanim okolnostima. Ili da mu daš da vozi automobil na Slaviji sa 10 godina. ...

kokain nije ni za odrasle (verujem da ovde ima koji se nece sloziti samnom :D ). kapiram sta hoces da kazes ali nije bas uporedivo po mom misljenju

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

A sto je najgore, sad ce o ovome da se prica na sva zvona jedno par nedelja, javljace se svi moguci strucnjaci, pedagozi, psiholozi, aktivistkinje, politicari, kako smo eto zakazali, drustvo treba da se menja itd...i onda ce se zaboraviti sve, nastaviti po starom sa redom zadruge, redom pinka, redom bube i jale, redom bake praseta, tiktokera i ostalih retardiranih influensera i nikom nista, vuk pojeo magarca sto se kaze :c

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Peđom, primeri sa vojskom i kokainom nisu relevantne.

Ključno je ovo što je Peđa rekao:

Quote

mislim da je rizik minimalan ukoliko se sa detetom pristupi oruzju (kao i bilo cemu drugom) na adekvatan nacin. 

Ako su nas retosi od Amera nešto naučili, na svakog odgovornog roditelja imaš jednog maloumnika koji će pustiti klinca da puca sa .22 puškom u životinje dok on gleda tekmu. Odlučili su da puste građane da sami odlučuju o oružju, i rezultat je da svaki dan civili stradaju u besmislenim pucnjavama.

Oružje u rukama dece bude ilegalno - ne zato što mislim da je Peđa loš roditelj (naprotiv, znam mu klinca i mislim da daje 110% sebe, ili makar 110% od onog koliko debeli bajker može da da 😄), već zato što zakon ne može da razluči ko je opasan, a ko nije.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

kokain nije ni za odrasle (verujem da ovde ima koji se nece sloziti samnom :D ). kapiram sta hoces da kazes ali nije bas uporedivo po mom misljenju
Ali nije legalno ni oružje u rukama maloletnika. Ako ideš logikom bolje da proba sam nego da donese neki drugar i da pojma nemaju šta rade isti se princip može odnositi i na drogu. Ne pokušavam da izjednačim ove dve stvari nego samo ukazujem na činjenicu da nema potrebe nekim stvarima da imaju pristup pre nego što realno i sami o tome mogu da odlučuju, tj i zakonski su odgovorni da odlučuju.

I slažem se da je mali mogao da napravi veliko sranje čak i bez pištolja. Mogao je da pobaca molotovljeve koktele i da bude ozbiljan karambol. I tu je zapravo zakazao sistem i roditelji. Sve ostalo je samo posledica.

Ali mi je samo da se neke stvari ovde previše ležerno prihavataju sa decom. Na primer kad ljudi voze auto a dete od 4-5 godina mu u krilu - "baš voli tako". I ok, ti paziš u vožnji ali naleti na tebe neka budala i aktivira se airbag i šta smo uradili? Prosto neki zakonski okviri postoje s razlogom, između ostalog da zaštite i nesavesne roditelje i njihovu decu. Problem je što se ne primenjuju.
  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jose Jimenez said:

... koliko debeli bajker ...

EJ!!! smrsao sam, sad sam poludebeo! i vise volim epitet enduras, cak i motoras jer bajker asocira na chopper style likove :) neki od bajkera su mi bas dobri drugari i ne smatram uvredljivim vec je ovo vise neka interna odrednica ko kakav motor vozi :D 

  • Like +1 2

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oddball said:

EJ!!! smrsao sam, sad sam poludebeo! i vise volim epitet enduras, cak i motoras jer bajker asocira na chopper style likove 🙂 neki od bajkera su mi bas dobri drugari i ne smatram uvredljivim vec je ovo vise neka interna odrednica ko kakav motor vozi 😄

a šta kaže zakon, od koliko godina osoba sme da barata oružjem?

pitam, nemam pojma - jel mora punoletan?

mislim, i ja sam išao u streljanu maloletan al' to je bilo drugo vreme!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

a šta kaže zakon, od koliko godina osoba sme da barata oružjem?

pitam, nemam pojma - jel mora punoletan?

mislim, i ja sam išao u streljanu maloletan al' to je bilo drugo vreme!

u streljani i sportskim klubovima mogu kao maloletni, da posedovanje i nosenje oruzja mora biti punoletan + jos neke provere. dozvola za posedovanje se dobija relativno lako pod uslovom da aplikant ispunjava uslove. za nosenje vec dosta teze. transport oruzja od tacke A do tacke B se mora vrsiti po propisanim uslovima inace je krivicno delo. 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Od onog masovnog ubistva oko 2016. MUP se mnogo uozbiljio - uslovi skladištenja se proveravaju, bezbednosne provere su temeljnije, policija češće zaplenjuje oružje ako postoji rizik da ćeš upotrebiti.

U ovom slučaju MUP je stvarno uradio šta se očekivalo od njih.

Streljanu svakako treba odvaliti krivično - trafike inspektori zatvaraju zbog cigareta, i kladionice zbog tiketa maloletnicima. Ovo je mnogo ozbiljnije.

40 minutes ago, oddball said:

EJ!!! smrsao sam, sad sam poludebeo! i vise volim epitet enduras, cak i motoras jer bajker asocira na chopper style likove 🙂 neki od bajkera su mi bas dobri drugari i ne smatram uvredljivim vec je ovo vise neka interna odrednica ko kakav motor vozi 😄

Nisi debeo, ali jesi udoban ❤️

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites



u streljani i sportskim klubovima mogu kao maloletni,


Ček, ček, mogu maloletni ali da pucaju iz sportskog oružja, tj vazdušnih pištolja i pušaka. Sad ne znam tačno u kom je to zakonu ali ako pogledaš sajtove streljana svuda piše za vatreno oružje da mogu samo punoletni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zwerko said:

Ček, ček, mogu maloletni ali da pucaju iz sportskog oružja, tj vazdušnih pištolja i pušaka. Sad ne znam tačno u kom je to zakonu ali ako pogledaš sajtove streljana svuda piše za vatreno oružje da mogu samo punoletni.

 

malokalibarsko jeste vatreno. to sto je mali kalibar ne znaci da ne moze da ubije. streljastvo je sport u kom se koristi i municija za vazdusno oruzje kao i bojeva municija raznih kalibara.

maloletni ne bi smeli ukoliko nisu clanovi registrovanog sportskog streljackog kluba.

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam reči koja je ovo tragedija... isto ne mogu nikako da razumem kako kao roditelj ne vidiš da ti dete mesecima ima probleme u toj meri da pukne i krene da puca po školi. Moj je samo godinu dana mlađi i ne mogu da zamislim situaciju da ga ja sad vodim da puca umesto da sednem da popričam sa njime, da cimam školu, da menjam školu ako treba....

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...