Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

Kog je ovo iznenadilo taj ocigledno nema pojma gde zivi, u vecini slucajeva maltretirano dete digne ruku na sebe i toga je bilo kod nas xyz puta, ovaj mali je to uradio na drugaciji nacin i sta ce se ovoga puta promeniti? Pa nista naravno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Junkie said:

Ja nemam reči koja je ovo tragedija... isto ne mogu nikako da razumem kako kao roditelj ne vidiš da ti dete mesecima ima probleme u toj meri da pukne i krene da puca po školi. Moj je samo godinu dana mlađi i ne mogu da zamislim situaciju da ga ja sad vodim da puca umesto da sednem da popričam sa njime, da cimam školu, da menjam školu ako treba....

pucanje nije povezano sa ovom situacijom - još nije baš razjašnjeno koja je uloga oca oko pucanja jer je imao više pištolja, išao u streljanu, dal' je bio samo "fan" oružja ili šta.

a klinca su već prebacili u drugo odeljenje tj. drugu smenu u jednom trenutku na njihov zahtev.

evidentno taj deo priče i dalje nedostaje, šta se tačno dešavalo i ko ga je i kako maltretirao.

Generalno je uvek bilo toga i biće i ne mogu baš da se složim sa ekipom da "u naše vreme toga nije bilo". Možda nije bilo lika koji je došao i krenuo da puca, ali daleko od toga da nije bilo oružja i ubistava i aktivnog maltretiranja po odeljenjima i školama. Nemojte zaboraviti da je tada bilo znatno teže proširiti te informacije osim ako nisu baš ogromne jer smo imali dva TV kanala. Pa na kraju krajeva tih godina su ubili skinsi ono dete kod slavije.

Verovatno je malo falilo da se desi nešto slično samo da su se sve stvari poklopile kao što ovde jesu. Klinac čiji ćale ima pištolje, koji ga vodi da vežba gađanje, koji ne drži pištolj osiguran, klinac koji evidentno nije glup i ima poremećaj ličnosti i koji u današnje vreme ima dostupnost svega na internetu. Oko toga mogu da se složim da je drugačije jer u naše vreme teško da si mogao da saznaš kako se pravi molotovljev tek tako ili kako da napraviš strategiju upada ili da gledaš tutorijale kako pucati i menjati municiju. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

 

Tako je ona baba izoveravala "investitora" koji je pritiskao da joj kupi kuću...

 

 

I verovatno trune u zatvoru i dalje ako je ziva uopste...ne isplati se ni pravdu uzimati u svoje ruke, pa znate valjda da uvek najebe onaj ko je dobar i u pravu, ne mozes sa bandom nikako izaci na kraj...tipa kao onaj lik sto je placao kaznu jer je svojim bagerom cistio djubre iz korita reke i razni drugi primeri...drzavni aparat je napravljen da raznim sistemima prinude, ucene, legalizovane pljacke itd. drzi ljude u pokornosti i tako je nazalost od pocetka civilizacije pa sve do sada i ne vidim kako ce se to promeniti

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

To si potpuno u pravu, prosveta je totalno degradirana, nastavnici i profesori bukvalno ne smeju nista da urade deci koja se ponasaju kao debili. Znamd a sad zvucim kao neki deda kad krene sa pricom u nase vreme se zbao red, ali zaista jeste tako. Sad je bukvalno divlji zapad u skolama, ne bih bio u kozi prosvetarima.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, evgeniy said:

@G!!! maleni osvrt na "prevaspitavanje razrednog" - nastavnici najgore prolaze u celoj prici jer balansiraju izmedju deteta debila, roditelja debila tog istog malog debila, direktora beskicmenjaka/sisaca SNS kuraca  i "mora da si ti kriv jer nisi pristupio detetu kako treba" psihologa kad ti klinac kao nastavniku kaze da pusis kurac, sutne stolicu i napusti ucionicu jer treba da dodije jedinicu zato sto je bezobrazni mamlaz na casu ili nista ne zna, ili oba. i onda naravno ti pravs problem u skoli jer niko ne sme da ponavlja razred, narusavas neke skolske metrike, roditelji se pojave da ti prete i maltretiraju te, mali mamlaz se jos vise okurazi kad vidi kako se stvari postavljaju, itd, itd.

ko ima nekoga da radi u prosveti moze svasta nesto da kaze o tome kako izgleda rad sa roditeljima i decom u poslednjih petnaestak godina, koliko je prosvetni sistem u kurcu i koliko se sva odgovornost spusta nanize, sto vec rekoste ovde. ponekad mi je fascinantno kako uopste institucije uspevaju da funkcionisu dok su u dubokoj fazi raspadanja i zasto se ljudi cesce ne ubijaju jer pravde skoro da nema nigde na vidiku (kao npr. ta bakuta sto bese resila investitora).

ma naravno da nastavnici tu nemaju sta da rade, zato i kazem dodje ti da popozdis, pa ne popizdis jer ipak saberes 2 i 2, i svodi se da mlatis roditelja debila i dete mu, i lepo zavrsis u zatvoru

a krive su decenije prepisivanja pravila iz zapadnog skolskog sistema, jer smo za to dobijali pare sa zapada jer je tamo mnogo lepo. Dakle, skolski sistem i reforme se 2 decenije svode na to, da prepisujemo sta neki tamo rade, da bi smo dobili pare za obrazovanje, koje ce biti utrosene onako kako kazu oni koji su nam pare dali. Pomenuti novac nije donacija, pomenuti novac je kredit, od nemacke prevashodno. Kako znam, pa znam, jer znam ljude koji bas to rade i lepo mi ispricase pre par godina sta je nazalost u pitanju. Sve promene u skolskom sistemu se desavaju ad-hok i na brzinu pre nego sto treba da dodje revizija iz EU, da bi im se pokazalo kako radimo reforme prema uputstvima (tako su i inkluziju uveli koja nigde ne postoji u tom obliku npr), oni dodji pogledaju malo kazu super ste bice jos para.... i tako u krug, godinama i godinama i decenijama.... Da li mi je kriv zapad, jeste definitivno, ali su mi jos vise krive njihove podguzne muve koje nam rade o glavi, i koji su zaista po pravilu u NVO organizacijama pri ministarstvima a i u ministartvima... pisao sam o tome kada sam mogao, sve je godinama ukazivalo na opstu i sistemsku destrukciju svega sto je iole vredelo, i sada nemamo nikakavu podlogu na kojoj mozemo da baziramo resenja za probleme koji dolaze, a dolaze....

eto ceo nas sistem se svodi na to, da sistem nista ne radi, a kao pojedinac treba da pokazuje sistemu gde nesto ne valja... e pa nece da može kod nas to, to mozda u njemackama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

iako nije mesto, moram da pitam, jel ide nekome od vas dete u zapadnu skolu?
Mislim meni dvoje dece ide u osnovnu i kao junior high, ja zaista ne znam kako vam vise ne dosadi.

Nedavno sam lerao drugove iz osnovne da petar mora da ide u suknji i stiklama petkom u skolu i dosta ljudi je poverovalo. Sta je bre sa vama ljudi?
Ne dao bog da ga neko bije u skoli, ili NE DAO bog da se drznne da odgovori (a ne nesto vise) profesorima. Leteo bi naglavacke iz skole, a nama bi murija bila na gajbi dok kazes keks.

A inace, da dodam, posto se ovo desilo u "elitnoj vracarskoj skoli" (cvrc milojka). Ovde je izbio skandal jer su u prestiznoj srednjoj ovde nastavnici fizicki kaznjavali decu (idioti). Digla se frka, a desilo se na kraju da su ddeca  dobila puno pravo da idu u public skolu ako im ne odgovara. 

i samo da dodam.
Ni jedno dete mi nema INKLUZIJU u skoli ili tako nesto.

A kad sam dosao petrova razredna u prvom osnovne me je pitala zasto nisam dao dete na veronauku (pravoslavno). Bilo me tad prvi put sramota da kazem "zato sto sam drugosrbijanac", i poslusao pametne ljude i pustio dete na pravoslavnu veronauku.

Inkluziju guraju losi djaci i propalice i na zapadu i na istoku da bi imali licni dohodak. Jebiga. A nama (u srbiji, jos se smatram srbinom) malo inkluzije i nije na odmet 

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ти си у престоници. Другачије је у колонији. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Inkluzija obuhvata i decu sa smetnjom u razvoju, koja bi inače bila spakovana u specijalne škole i zaboravljena od sveta. Ovako imaju prilike da odrastaju sa vršnjacima i osete normalno detinjstvo, a deca uče da ih se ne plaše i izbegavaju, već da ih prihvate kao članove zajednice.

Ako neko može da mi objasni šta je tu loše, rad sam da saslušam.

Link to comment
Share on other sites

kakvoj prestonici?
Ja sam u briselu, jel postoji nesto gore nego reci "deca mi idu u skolu u BRISELU!!"
jer kapiras da to u ljudima izaziva zelju da me prskaju svetom vodom 😄

Kad se kaze zapadno zlo, prosto se misli na BRISEL, leglo narkomana, pedera, crnaca, arapa, transgendera, sotona, nevernika, muslimana, dfzihada

Just now, Jose Jimenez said:

Inkluzija obuhvata i decu sa smetnjom u razvoju, koja bi inače bila spakovana u specijalne škole i zaboravljena od sveta. Ovako imaju prilike da odrastaju sa vršnjacima i osete normalno detinjstvo, a deca uče da ih se ne plaše i izbegavaju, već da ih prihvate kao članove zajednice.

Ako neko može da mi objasni šta je tu loše, rad sam da saslušam.

ne ne inkluzija znaci da deca nose suknje i da menjaju pol

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@f4ts0

kome i sta dosadi ? nisam siguran kome je namenjen post

Jel ti zamisljas da Nemci upravljaju nasim obrazovnim sistemom da bi nama bilo bolje ? Jbg ja imam direktne informacija da prosto to nije tako (da stavimo teroije zavere po strani), i to ono sto se kaze informacija sa izvora, i to se desavalo i pre sns-a i radi se i za vreme ovih. To sto imamo nesposobne ljude na nekim mestima, cini stvari samo jos gorim.

 

Inkluzija je svima poznata da postoji samo na par mesta u Austriji, kao probna odeljenja i to je to. Mi smo to sproveli na nivo svih skola, cele drzave,  bez uzimanja u obzir da niko nije dovoljno obucen za tako nesto, a onda imas npr nastavnike matore koji i ne postuju pravila prema takvoj deci itd itd itd Imas decu koja su fenomenalna prema deci sa posebnim potrebama, i imas decu retose koji su pa -  retosi i u situacijama sa tom decom. Mogu da pisem na siroko o tome, jer eto imamo takvo dete kod cerke u odeljenju, i u pitanju je humana ideja koja nije zasnovana na realnosti, jer skola opet ne moze da izbaci dete koje je problematicno aaaaaa i onda problematicno dete smeata svima i ovom koje ima posebne potrebe i svima ostalima i tako u krug

Inkluzivnost bi mogla da se radi, tamo gde su u skoli stvoreni uslovi za to, i gde nema dece retosa sa retardiranim roditeljima - a to ne postoji nigde u Srbiji

 

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мој коментар се односио на то да западне земље имају јако различит приступ уређивању сопствених земаља у односу на оно што промовишу вани. Тачније у земљама које сматрају колонијама или мање вредним. Не западним земљама.

 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, G!!! said:

Inkluzija je svima poznata da postoji samo na par mesta u Austriji, kao probna odeljenja i to je to. Mi smo to sproveli na nivo svih skola, cele drzave,  bez uzimanja u obzir da niko nije dovoljno obucen za tako nesto, a onda imas npr nastavnike matore koji i ne postuju pravila prema takvoj deci itd itd itd Imas decu koja su fenomenalna prema deci sa posebnim potrebama, i imas decu retose koji su pa -  retosi i u situacijama sa tom decom. Mogu da pisem na siroko o tome, jer eto imamo takvo dete kod cerke u odeljenju, i u pitanju je humana ideja koja nije zasnovana na realnosti, jer skola opet ne moze da izbaci dete koje je problematicno aaaaaa i onda problematicno dete smeata svima i ovom koje ima posebne potrebe i svima ostalima i tako u krug

 

 

upravo...inkluzija na papiru fino zvuci, ali je prakticno jako tesko izvodljiva i cesto kontraproduktivna

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, G!!! said:

Inkluzija je svima poznata da postoji samo na par mesta u Austriji, kao probna odeljenja i to je to. Mi smo to sproveli na nivo svih skola, cele drzave,  bez uzimanja u obzir da niko nije dovoljno obucen za tako nesto, a onda imas npr nastavnike matore koji i ne postuju pravila prema takvoj deci itd itd itd Imas decu koja su fenomenalna prema deci sa posebnim potrebama, i imas decu retose koji su pa -  retosi i u situacijama sa tom decom. Mogu da pisem na siroko o tome, jer eto imamo takvo dete kod cerke u odeljenju, i u pitanju je humana ideja koja nije zasnovana na realnosti, jer skola opet ne moze da izbaci dete koje je problematicno aaaaaa i onda problematicno dete smeata svima i ovom koje ima posebne potrebe i svima ostalima i tako u krug

Inkluzivnost bi mogla da se radi, tamo gde su u skoli stvoreni uslovi za to, i gde nema dece retosa sa retardiranim roditeljima - a to ne postoji nigde u Srbiji

 

Da sumiram šta si rekao:

  1. Nastavni kadar nije adekvatno obučen za inkluziju dece sa posebnim potrebama
  2. Sistem nema način da reguliše učenike koji ometaju nastavu, i koji su posebno agresivni prema deci sa posebnim potrebama
  3. Tvoje rešenje je da se deca sa posebnim potrebama isključe iz redovne nastave i pošalju u posebne škole

Moja pitanja:

  • Da li misliš da je to rešenje celog problema? Pošto stavka dva i dalje postoji kao glavni problem
  • Kako bi izgledalo rešenje koje bi dozvolilo deci sa posebnim potrebama da idu u redovne škole, a da istovremeno reši stavke 1 i 2?
Link to comment
Share on other sites

Ако смем да питам шта тачно значи "деца са посебним потребама иду у редовне школе"? Шта су деца са посебним потребама и зашто већ не иду свуда у редовне школе, кад је то тако лако? Мисли се на физичке инвалиде или на ретардирану децу? Или нешто треће? Ако је ово друго, како они могу да иду у исти школу, не у исту зграду него у исто оделење, с здравом децом? Слушају се два програма истовремено, оцењује се различито, како је то замишљено?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Хвала абсолут. Да појасним шта сам питао, пошто је осетљива тема, а ја немам намеру да некога вређам.

Ако је циљ да се деци олакша живот, да буду део заједнице а не вукови самотњаци или изоловани - ово звучи одлично. Мени као ем техничком лицу, ем неком ко никада није имао додира с таквим људима, није очигледно да би просто спајање оделења било најбоље решење за све. Не кажем да не би, али мени се чини да је ово мало сложенији проблем и да има прилично променљивих.

 

ПС
Ја нисам ни знао да се ово ради у Србији. Сада сам први пут чуо.

Edited by overkind
  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne vređaš, kakav god rečnik koristili, činjenice su činjenice. Ja sam se davno pomirio.

 

Verovatno je mnogo vreći problem da se inkludiraju deca koja zahtevaju mnogo više pažnje od Mihajla. Za njega je i psiholog rekao da je "pravi primer za inkluziju". Znači neko kome malo treba da bude normalan, a nije za specijalnu školu. Inkluzija bi i trebalo tako da funkcioniše, znači da decu koja nisu baš preterano onesposobljena gura napred, a da ostale ne dovodi u položaj da zbog njega zaostaju.

 

Svakako zavisi i od kvaliteta učitalje, roditelja, samog deteta, ostale dece....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Inkluzija obuhvata i decu sa smetnjom u razvoju, koja bi inače bila spakovana u specijalne škole i zaboravljena od sveta. Ovako imaju prilike da odrastaju sa vršnjacima i osete normalno detinjstvo, a deca uče da ih se ne plaše i izbegavaju, već da ih prihvate kao članove zajednice.

Ako neko može da mi objasni šta je tu loše, rad sam da saslušam.

Inkluzija ne radi. Ovde "normalnu" decu isključuju i trude se da ih potpuno psihički ponište...

Radi se o šiframa. Inverziji. Suzbijamo nasilje u porodicama, među decom, a nasilja nikad više i raste. Šta je po sredi, Kali?

 

Put do pakla je popločan dobrim namerama.

Deci sa posebnim potrebama treba poseban pristup.

Isto je kao sa BABY FRIENDLY porodilištem. Žena je odlepila. Ženi koje ne zna gde je od porođaja uvališ dete koje vrišti i budi drugu decu, a sestara nigde. Šifre. Inverzija. Laž.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

У светлу овога што је Г написао за Аустрију, чини ми се да ми Аустрији штедимо време и новац. Оно што би они пробавали постепено уз озбиљне припреме, посматрање у неким контролисаним условима, код нас раде масовно и ад хок. За годину дана прикупе податке које код себе не би ни за деценију. А моралних и етичких препрека скоро да нема. Можда грешим, али мени на то личи.

На крају крајева Сарајево је први град на Балкану који је добио трамвај. Аустрија је тестирала новотарију у котлини. Јебе им се да ремете Беч.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, absolute said:

 

Verovatno je mnogo vreći problem da se inkludiraju deca koja zahtevaju mnogo više pažnje od Mihajla. Za njega je i psiholog rekao da je "pravi primer za inkluziju". Znači neko kome malo treba da bude normalan, a nije za specijalnu školu. Inkluzija bi i trebalo tako da funkcioniše, znači da decu koja nisu baš preterano onesposobljena gura napred, a da ostale ne dovodi u položaj da zbog njega zaostaju.

 

 

upravo to, ima vise stepena, ne moze sve da se podvede pod isto i ajde guraj inkluziju...tvoj Mihajlo je jos super, ali imam utisak da se kod nas na inkluziju teraju i deca koja nikako nisu za to, tj ne mogu da se uklope i onda im to jos vise steti...nemam pojma, mozda gresim i mozda stvarno skolski psiholozi dobro rade svoj posao i procenjuju ko jeste, a ko nije pogodan za inkluziju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам читате ли новине. У ОШ Руђер Бошковић клинка ножем напала наставницу, у ОШ Десанка кликнац правио списак за одстрел. у Бихаћу исто ...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, overkind said:

Не знам читате ли новине. У ОШ Руђер Бошковић клинка ножем напала наставницу, у ОШ Десанка кликнац правио списак за одстрел. у Бихаћу исто ...

to je bilo za ocekivati. ne preporucuju za badava strucna lica da se kod ovakvih dogadjaja izlozenost i pokrivanje situacije sto vise lokalizuju. u sadasnjem stanju to je, naravno, nemoguce. ali bi bilo jedino ispravno. jebena sprega izmedju novinara i politicara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...