Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

7 minutes ago, absolute said:

bukvalno sam hteo da napišem isto ovo "postali smo amerika" što i ti.

i odmah sam predpostavio da je neki "mirni i povučeni":

Quote

 

Kako se može videti u evidenciji škole Kosta Kecmanović je učestvovao na mnogim školskim takmičenjima. Više puta učestvovao je na takmičenjima iz matematike i dobijao pohvale.
Kecmanović je prošle godine osvojio i treće mesto na opštinskom takmičenju iz istorije. Danas je ceo krvavi pir počeo upravo zbog njegovog besa prema nastavnici istorije, n ačiji je čas jutros upao i započeo pucnjavu.

„Nije imao nikakav motiv motiv da ovo uradi“, kažu uznemirena deca.

Druga devojčica kaže za napadača da je uvek bio fin i da je imao dobre ocene, bio je dobar učenik i da nikada to ne bi očekivala od njega.

Učenica iz njegovog odeljenja navodi da je ispalio preko 20 metaka, da je menjao šaržere i pucao po učionici.

 

ko zna šta je ovde u pitanju. bukvalno kao po obrascu se događa i od preko a evo sada i kod nas.

Link to comment
Share on other sites

ne znam majke mi ... stvarno ne znam...

 

90ih zaista nismo imali velicanje kriminalaca na tv-u, toliko usranu muziku/muzicare i njihove usrane tekstove i spotove i usrane retardirane jutjubere nase usrane jutjub zajednice, a oruzja je bilo po coskovima zgrada, igrali smo se sa ispaljenim zoljama

 

osmoro dece u osnovnoj skoli ubijeno ? majko mila

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако Политика не лаже, укупно је 16 људи погођено. Ово није ни Америци било. Шеснаест јбт 😞

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

90ih zaista nismo imali velicanje kriminalaca na tv-u, toliko usranu muziku/muzicare i njihove usrane tekstove i spotove i usrane retardirane jutjubere nase usrane jutjub zajednice, a oruzja je bilo po coskovima zgrada, igrali smo se sa ispaljenim zoljama

Generalno se slažem sa tobom da je katastrofa ovo što se plasira od pesama po pitanju toga kakve su reči i koje su priče tu, ali ne znam koliko je to sad direktno krivac za ovakve situacije. mislim, to bi onda značilo da se svaki dan neko upucava 🙂 a imali smo i 90ih pesme "rodićeš mu sina kralja kokaina" i ti fazoni 🙂

ovde mi deluje kao tipični scenario miran lik koji ima dobre ocene svi ga redom zezaju u odeljenju, već x godina unazad ga maltretiraju, pre X dana se dogodio neki "trigger" (tj. pre praznika) da je kvrcnulo i lik krenuo u osvetu. što ga ofc ne opravdava, ali mi sve deluje kao takav "knjiški" slučaj.

koji doduše nisam mislio da ćemo ikada videti kod nas na ulicama.

plus i treba videti gde je taj ćale držao pištolj i što klinac zna za to, plus municija. mislim da po zakonu oružje mora da je pod ključem i razdvojena mesta za municiju od oružja itd.

i naravno sto posto je cela škola znala za to ali niko ništa nije uradio.

i na to još dodaš i sistem školstva gde đaci sve smeju a profesori ne smeju više ništa da urade i to je to.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

Samo treba imati u vidu da nije on uzeo pištolj sa par metaka, nego je uzeo pet okvira, evo mene kao odraslu osobu da pitaš gde da kupim pištolj i toliku municiju ne bih znao. Pri čemu je neko to morao i da mu pokaže, menjanje okvira, pucanje, nije to sad kao CS:GO uzmeš i klikćeš, pri čemu se sve to dešava relativno brzo. U smislu u Americi krenu oni da pucaju sa AR-15 koji ispaljuje 45 metaka u minuti pa ne pobiju toliko dece... 

A što se generalno društvenih prilika tiče ja mislim da je u tom tinejdž uzrastu televizija već daleko prošlost. Međutim kreće to od ranije, evo pre neku nedelju me neki rođak zamolio da mu narežem cd za kola sa muzikom iz Južnog vetra jer klinka to voli da sluša - dete je predškolski uzrast. I onda kad imaš da gledaju Južni Vetar i Zadrugu u tom uzrastu posle to kreće da se preslikava na vršnjačke Snapchat grupe i ostala sranja gde je taj cyber-bullying sigurno izražen i dobiješ raspad sistema. Još ako i porodična situacija nije najsjajnija (jer koji normalan roditelj drži pištolj sa tolikom municijom i uči dete da puca) eto ti recept za mega sranje.

Meni nažalost deluje da se ovakvi problemi ne mogu rešiti na neki lak način, mora sve paralelno da se popravlja. Što reče moj ortak odmah je neka mama na roditeljskoj Viber grupi poslala da treba da se što pre organizuju da imaju obezbeđenje u školi - kao ok, ali je jedna od prvih žrtava bio baš radnik obezbeđenja, šta on mučenik tu može?

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

svako ko ne zakljuci ovo sto je igor zakljucio u ovoj tragediji je retard glupi

22 minutes ago, Zwerko said:

Samo treba imati u vidu da nije on uzeo pištolj sa par metaka, nego je uzeo pet okvira, evo mene kao odraslu osobu da pitaš gde da kupim pištolj i toliku municiju ne bih znao. Pri čemu je neko to morao i da mu pokaže, menjanje okvira, pucanje, nije to sad kao CS:GO uzmeš i klikćeš, pri čemu se sve to dešava relativno brzo. U smislu u Americi krenu oni da pucaju sa AR-15 koji ispaljuje 45 metaka u minuti pa ne pobiju toliko dece... 

imamo to u vidu. mi smo mislili da se on rodio genetski talentovan za menjanje okvira, ali hvala sto si nas prosvetlio. ali evo sad kad si rekao, razmisljam, postoji sansa da mu je menjanje okvira i pucanje pokazao.... OTAC 😮 

laki, jel vidis zasto ne zelim da "diskutujem" sa zverkom 😄 ali evo potrudio sam se, sad on moze da odgovori nesto i da napucamo taj kontent!

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nema nista jace nego kad neko ko nema dodira sa realnoscu dodje i pravi se pametan, ne samo ovde nego generalno u zivotu. Ovo je kao i u amerikama proizvod porodice i samo porodice i nicega drugoga. Nikakve pesme, nikakve igrice, nikakvo okruzenje vec samo mutavi i retardirani roditelji koji deci dozvoljavaju sve. 

Kad smo bili klinci bas u tim godinama 13-14, imali smo drugara koji je imao 357 tjs. njegov cale i povremeno ga je nosio u skolu sa nekih 20-30 metaka. Otisli bi u kosutnjak ili na njegov plac, ispucali i razisli kao da nista nije bilo i tako par puta u toku godine. Tukli smo se medjusobno i prozivali medjutim nikom nikada nije palo na pamet da puca na bilo koga. Kad god bi se zajebavali uvek je bio prazan i secam se da nas je ucio da uvek bude uperen u zemlju i bez prsta na obaracu. Ja sam kao nesto mladji 9-10 imao susret sa ujakovim pistoljem i gomilom municije pa mi nije palo na pamet da ubijam ljude, a i tad sam mislio da su ljudi retardi 🙂

Imali smo i situaciju sa 15-16 kad smo igrali fucu na RTS terenu u kosutnjaku pa dosli neki stariji i najurili nas, mi se sklonili uz negodovanje a drugar koji je tad bio nesto nestabilan a danas malo vise otisao kuci po kalas i vratio se da ih najuri.. Pucao malo po drvecu, ali ni njemu nije palo na pamet da ubije nikoga. Razbijao je glave ljudima koji su ga nervirali i zbog toga bio na faksu pa opet do 38 nije ubio nikoga.

Deca se vaspitavaju primerom i batinama, nista maltretiranje, ali isto kao sto su nas vostili kad smo bili klinci. Danasnje generacije roditelja se tripuju da su mnogo pametni a svet tone sve dublje i dublje. Cekam kalija da se javi da nam predlozi koju knjigu da procitamo kako bi u buducnosti sprecili

Sto se oruzja tice treba znati samo prave ljude, i ne, nisu svi krimosi. Drug mi nudio mitu i vesu prosle godine za 400 medjutim nije mi trebalo... kuda je svet krenuo verovatno ce trebati jedan za svaki slucaj...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FATA said:

 Ovo je kao i u amerikama proizvod porodice i samo porodice i nicega drugoga. Nikakve pesme, nikakve igrice, nikakvo okruzenje vec samo mutavi i retardirani roditelji koji deci dozvoljavaju sve. 
 

zapravo kladim se da je ovom detetu sve bilo zabranjeno osim ucenja i casova glasovira.
 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, f4ts0 said:

zapravo kladim se da je ovom detetu sve bilo zabranjeno osim ucenja i casova glasovira.
 

Ne bih se bas slozio. Misljenja sam da ljudi/deca kojima je sve dozvoljeno u detinjstvu i koji nikad nisu culi NE u zivotu imaju da tako kazem psihickih problema kasnije. Nisu sposobni da rasude sta je dobro/lose jer jelte niko ih nikad nije naucio i stavio u tu situaciju kad je sve do tada moglo...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se sa tim kada kazete da okruzenje ne utice na dete i da ne formira njega i njegove ekstremne ideje, ili da ne pospesuje frustracije

oduvek je bilo losih roditelja, pokvarenih ljudi, snobova stagod, ali je bilo kakvog takvog sistema sto formalnog sto neformalnog koji je i pored budala usadjivao neke mehanizme koji su deci jasno postavljale granice 

na kraju krajeva, ne bih dalje ucestvovao  u licitaciji, previse mi je sve tuzno i porazavajuce ne mogu ni da razmisljam kako treba

 

 

 

Edited by G!!!
  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno sve je moguce, nemam nikakvu realnu informaciju.

Ono sto sam ja kao zakljucio je bukvalno scenario koji ja vidim u galvi, ne mora imati veze sa cinjenicama. 

Mozda mali jeste bio lud i razmazen.

 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, f4ts0 said:

Gledam konferenciju za stampu, kriv je zapad i video igrice, a i opoicija je potkacena da ne lesinari

naravno da su video igre treba ih sve zabraniti!

evo već su nas i zvali oko gostovanja da objasnimo da li je to tako :)) da vidim tog cara koji bi pristao sad u ovim okolnostima da ide :))

29 minutes ago, reki said:

laki, jel vidis zasto ne zelim da "diskutujem" sa zverkom 😄 ali evo potrudio sam se, sad on moze da odgovori nesto i da napucamo taj kontent!

top! vidiš kako je to bolja opcija još možeš i neku prozivku da provučeš na finjaka, možda se i nasmejemo svi skupa i bude mnogo bolja atmosfera!

30 minutes ago, FATA said:

Nema nista jace nego kad neko ko nema dodira sa realnoscu dodje i pravi se pametan, ne samo ovde nego generalno u zivotu. Ovo je kao i u amerikama proizvod porodice i samo porodice i nicega drugoga. Nikakve pesme, nikakve igrice, nikakvo okruzenje vec samo mutavi i retardirani roditelji koji deci dozvoljavaju sve. 

Kad smo bili klinci bas u tim godinama 13-14, imali smo drugara koji je imao 357 tjs. njegov cale i povremeno ga je nosio u skolu sa nekih 20-30 metaka. Otisli bi u kosutnjak ili na njegov plac, ispucali i razisli kao da nista nije bilo i tako par puta u toku godine. Tukli smo se medjusobno i prozivali medjutim nikom nikada nije palo na pamet da puca na bilo koga. Kad god bi se zajebavali uvek je bio prazan i secam se da nas je ucio da uvek bude uperen u zemlju i bez prsta na obaracu. Ja sam kao nesto mladji 9-10 imao susret sa ujakovim pistoljem i gomilom municije pa mi nije palo na pamet da ubijam ljude, a i tad sam mislio da su ljudi retardi 🙂

Imali smo i situaciju sa 15-16 kad smo igrali fucu na RTS terenu u kosutnjaku pa dosli neki stariji i najurili nas, mi se sklonili uz negodovanje a drugar koji je tad bio nesto nestabilan a danas malo vise otisao kuci po kalas i vratio se da ih najuri.. Pucao malo po drvecu, ali ni njemu nije palo na pamet da ubije nikoga. Razbijao je glave ljudima koji su ga nervirali i zbog toga bio na faksu pa opet do 38 nije ubio nikoga.

Deca se vaspitavaju primerom i batinama, nista maltretiranje, ali isto kao sto su nas vostili kad smo bili klinci. Danasnje generacije roditelja se tripuju da su mnogo pametni a svet tone sve dublje i dublje. Cekam kalija da se javi da nam predlozi koju knjigu da procitamo kako bi u buducnosti sprecili

Sto se oruzja tice treba znati samo prave ljude, i ne, nisu svi krimosi. Drug mi nudio mitu i vesu prosle godine za 400 medjutim nije mi trebalo... kuda je svet krenuo verovatno ce trebati jedan za svaki slucaj...

ove fatine postove kad čitam, kao neki Kristijan sa aliexpressa :))

mislim, drugar nastabilan ima kalaš i vratio se da ih najuri i puca po drveću. ne kažem da se nije desilo, ali 'de nalaziš takve drugare :))

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@G!!! Tako nekako, čitav dan bih nešto da kažem a ne na ovu temu, verovatno sam tamo i odgovorio @alfa iz tog razloga, a inače bih nastavio da lurkujem.

@Lucky zajeban PR. U suštini i da se usudiš da diskutuješ jer je lako odbranjiva tema, ali format podložan zloupotrebi, cenzuri i sa ključnom važnosti za društvo jer su klinci nastradali.

...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, shpanac said:

@Lucky zajeban PR. U suštini i da se usudiš da diskutuješ jer je lako odbranjiva tema, ali format podložan zloupotrebi, cenzuri i sa ključnom važnosti za društvo jer su klinci nastradali.

ma kakvi, ko zna šta bi tu ispalo plus sad kad je to iz pozicije kakva je danas ... da se priča na tu temu pre mesec dana ili za dva meseca ok, kad je malo stanje smireno, ovako bi gosti bili savetnik za odvikavanje od igara, neki pop, psihološkinja koja radi sa žrtvama igrača video igara i branko ružić 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

bukvalno sam hteo da napišem isto ovo "postali smo amerika" što i ti.

i odmah sam predpostavio da je neki "mirni i povučeni":

ko zna šta je ovde u pitanju. bukvalno kao po obrascu se događa i od preko a evo sada i kod nas.

Ja znam šta je u pitanju, napisao sam šta je u pitanju... Uspeli smo. Sad sa uspehom valja živeti.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Učenik 7. razreda OŠ "Vladislav Ribnikar" koji je jutros hicima iz pištolja usmrtio osam učenika i učenica, kao i radnika obezbeđenja nije krivično odgovoran.
Prema Zakonu o maloletnim učiniocima krivičnih dela i krivično pravnoj zaštiti maloletnih lica, K.K. je krivično neodgovoran, jer nema navršenih 14 godina, navodi se u saopštenju tog tužilaštva.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije odgovoran.

Odgovornost je na svim onima koji ovo nisu nikako očekivali. I koji ne znaju kako je do ovoga došlo.

Radi se o čistoj metodičnoj očajničkoj koliko osveti toliko i odbrani, koliko neodgovarajućoj, toliko i opravdanoj.

Kako ti dete dođe na spisak za odstrel? Kako zi dete pravi spisak za odstrel? Kako se to dešava u školskoj ustanovi? Kako se to dešava u društvu?

Znam i zašto devojčice dominiraju spiskom.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...