Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

znam da ne pokusavas bukvalno da opravdas, zato sam i stavio opravdas pod navodnike, a onda i podebljao sa 'uslovno receno'

i naravno da je problem mnogo dublji i kompleksniji od 'ova jedna stvar je kriva' ili 'ova druga jedna stvar je kriva', ali monstruoznost zlocina ovog malog mi je nepomirljiva i uz sve nedostatke sistema i generalnu trulez

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Debeli said:

poklopile su se okolnosti. dete razvedenih roditelja, problem sa mamom, loš odnos sa ženkama, militaristični tata, društveno poniženje, depresija...

i naravno psihičke predispozicije. ali, to je pubertetlija, njihovi umovi su u haosu, i sam znaš kako je...

potpuno se slazem da pubertet pukne u glavu svako dete. pa setite se samo sta ste sve vi tada radili. periodi depresije su takodje deo puberteta i deo odrastanja ali je pitanje ko se od njih kako nosi sa tim. i kako detetova neposredna okolina prepoznaje depresiju i reaguje na to. u boldovanom delu sam se prepoznao tj prepoznao sam svoje dete. mislim da sam cin razvoda daleko manje utice na dete koliko odnos roditelja posle razvoda. ono sto sam ja primetio je da se Gasa smirio onog trenutka kad je i bivsa zena "spustila loptu" i zauzela normalniji stav prema meni. sa druga strane Gavrilo od mene nikada jednu losu rec nije cuo za njegovu majku, 

sto se drustvenog ponizenja to jeste veoma jak faktor. Gavrilo je imao problema ali mi je pricao o njima. Cak je u skoli imao agresivne ispade. Ne ceste, ali je imao. Jedan od razloga bila je i socijalizacija tj odnosa njegove neposredne okoline u skoli prema njemu. Pojedina deca su ga namerno provocirala i gurala do ivice besa, a on posto je jedan od najjacih u odeljenju nece fizicki da reaguje. Ali problem je u tome sto on trpi, vidno se nervira a tim klincima je zanimljivo i zabavno da ga maltretiraju. Plus je dodatni problem sto deca nemaju dovoljno iskustva da prepoznaju granice. Nekada deca iz zabave zacikavaju nekoga i to ode predaleko upravo iz tog razloga, a da razlozi uopste nisu ni bili maliciozni ali se na kraju pretvore u zlonamerne. Kod Gavrila konkretno je bio problem klinac koji je mnogo nizi i slabiji od njega, a drugi se prikace jer im zanimljivo i u sustini cak i navijaju da se potuku. Posavetovao sam Gasu da se ne nervira i da to ne prihvata licno, i da nauci da kulira klinca. A ako ovaj bude uporan samo da ga otkaci sa "e smaras, glupe su ti fore, aj ih bar promeni, au sto si dosadan", ili da mu vrati istom verbalnom merom. Pa smo malo i vezbali nas dvojica i medjusobno se prozivali. I na kraju je uspelo. Vise taj problem nema. Deca guraju granice i cesto (ne uvek) bez zle namere, a pritom ne znaju ni da prepoznaju kada tu granicu prelaze. Tu je uloga roditelja da ih nauce.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Skoro kao neki forumasi i njihovo forsirano trolovanje :tf:

a ovo za odnos roditelja posle razvoda si potpuno u pravu...eto kod moje sestre je obrnut slucaj, njen bivsi muz i njegovi roditelji pune deci glavu najgorim stvarima o njoj tako da je to katastrofa...a ona se trudi sto ti kazes da ne prica nista lose o njihovom ocu, ali onda se covek zapita da li je i to resenje, da pustis da te neko satanizuje kod rodjene dece i cutis na sve to...uzasne su to stvari, ne znam zaista

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, oddball said:

potpuno se slazem da pubertet pukne u glavu svako dete. pa setite se samo sta ste sve vi tada radili. periodi depresije su takodje deo puberteta i deo odrastanja ali je pitanje ko se od njih kako nosi sa tim. i kako detetova neposredna okolina prepoznaje depresiju i reaguje na to. u boldovanom delu sam se prepoznao tj prepoznao sam svoje dete. mislim da sam cin razvoda daleko manje utice na dete koliko odnos roditelja posle razvoda. ono sto sam ja primetio je da se Gasa smirio onog trenutka kad je i bivsa zena "spustila loptu" i zauzela normalniji stav prema meni. sa druga strane Gavrilo od mene nikada jednu losu rec nije cuo za njegovu majku, 

sto se drustvenog ponizenja to jeste veoma jak faktor. Gavrilo je imao problema ali mi je pricao o njima. Cak je u skoli imao agresivne ispade. Ne ceste, ali je imao. Jedan od razloga bila je i socijalizacija tj odnosa njegove neposredne okoline u skoli prema njemu. Pojedina deca su ga namerno provocirala i gurala do ivice besa, a on posto je jedan od najjacih u odeljenju nece fizicki da reaguje. Ali problem je u tome sto on trpi, vidno se nervira a tim klincima je zanimljivo i zabavno da ga maltretiraju. Plus je dodatni problem sto deca nemaju dovoljno iskustva da prepoznaju granice. Nekada deca iz zabave zacikavaju nekoga i to ode predaleko upravo iz tog razloga, a da razlozi uopste nisu ni bili maliciozni ali se na kraju pretvore u zlonamerne. Kod Gavrila konkretno je bio problem klinac koji je mnogo nizi i slabiji od njega, a drugi se prikace jer im zanimljivo i u sustini cak i navijaju da se potuku. Posavetovao sam Gasu da se ne nervira i da to ne prihvata licno, i da nauci da kulira klinca. A ako ovaj bude uporan samo da ga otkaci sa "e smaras, glupe su ti fore, aj ih bar promeni, au sto si dosadan", ili da mu vrati istom verbalnom merom. Pa smo malo i vezbali nas dvojica i medjusobno se prozivali. I na kraju je uspelo. Vise taj problem nema. Deca guraju granice i cesto (ne uvek) bez zle namere, a pritom ne znaju ni da prepoznaju kada tu granicu prelaze. Tu je uloga roditelja da ih nauce.

Sve se slažem, sličan problem je imalo i moje dete. Isto sam ga psihički ojačao in battle of wits... 

Takođe je ključno što deca ne poznaju granice i daleko su surovija od starijih.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Chris Rock je objasnio ovu celu priču pre 15-20 godina kad je bio onaj Columbine shooting. U suštini, "crazy" je ključna reč. Jbg neki ljudi su jednostavno sjebani u glavu i to je to. Problem je doduše kad su u situaciji da naprave haos jer imaju pristup  oružju. 

 

Mislim, većina nas je odrasla u sjebanom nasilnom društvu, s ćaletovom što je dobar čovek ali nezgodan kad popije, igrajući Quake i CS, i provodeći školske dane zajebavajući druge ili bivajući zajebavan.Pa nije nikom na pamet palo da ponese naoružanje i najebe se svima mile majke (iako ga je bilo više nego danas). Jer nismo crazy jbg.

  • Upvote (+1) 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

naš sistem se nada da će porodica malog ubice sa Vračara, zbor pritiska javnosti morati da se iseli. to je njihovo rešenje. "muko moja pređi na drugoga". ovaj sistem, koji je doveo do ovog masakra, nije u stanju da otkloni uzroke koji su do njega doveli, jer je izazvalo uzroke koji su do njega doveli, kao što nije u stanju ni da se bori sa posledicama ovog zločina. ostaje na nama da se borimo, unutar svojih kuća, da osposobimo decu da žive u ovom anti-poretku. kako kaže onaj mali iz "Ribnikara"... "ako su ti roditelji u vlasti, psiholog te i ne zove na razgovor, a ako nisu, onda malo popriča sa tobom". jebem ih u vlast koju imaju, jer ta vlast nije ni od Boga ni od Naroda, jer znaju oni najbolje od koga im je data vlast nad ovim Narodom i ovom Zemljom.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jedina neka iole "pozitivna" vest je što je Ružić podneo ostavku, retko antipatična persona koja realno ništa nije ni uradila na poziciji ministra.

Ali zato sa druge strane AV ima sad da siluje narednih mesec dana kojekakve svoje stroge nove zakone i pravila, kao da će to da pomogne. Ne znam što nije nijednom pomenuo Zadrugu na primer 🙂

 

Quote

 

Каже да сада “морамо да видимо шта је то што је могуће да себе и децу обезбедимо што више“.

“Овде је трагедија посебна јер је много деце страдало. Морамо да направимо мере и да реагујемо и као друштво и као држава. Имаћемо повећан број педагога. Све мере које предлажу, а које не искључују једна другу прихватићемо“, нагласио је председник.

Полицајци у школама ће, каже, смањити ниво вршњачког насиља, наша је процена за 70 до 80 процената, нагласио је Вучић.

 

mislim, vidi ovo na primer 🙂

Quote

"Ако вам се исплати да због три метка добијете пет, десет или 15 година робије, нема проблема, онда то урадите себи“, рекао је Вучић и напоменуо да после поменутог рока никакви изговори неће бити уважавани.

haha, doneće zakon ako imaš 3 metka ideš 15 godina na robiju :)) AV u zanosu 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

Jedina neka iole "pozitivna" vest je što je Ružić podneo ostavku, retko antipatična persona koja realno ništa nije ni uradila na poziciji ministra.

 

fala kurcu da neko podnese ostavku nekad kod nas...mada kapiram da ce ubrzo na neku drugu funkciju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dule_smor said:

fala kurcu da neko podnese ostavku nekad kod nas...mada kapiram da ce ubrzo na neku drugu funkciju

naravno da hoće, ali će biti u "pozadini" makar do neke naredne rekonstrukcije vlade ili tako nešto, staviće ga za direktora nekog preduzeća koje nije baš svaki dan na televiziji itd.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Neptune said:

Podneo je ostavku jer je AV morao da demonstrira silu, a nemojte se ložiti da će doći neko bolji

ma neće doći bolji nego je ovaj lik baš antipatičan i deluje kao neki poseban moron.

Link to comment
Share on other sites

ah ne, ipak su se dotakli Zadruge :)) AV u akciji odbrane!

Quote

 


"Када говоримо о ријалити програмима, нема проблема. Решиће надлежни органи. Али онда не можете имати изузетке. Не можете да кажете да једна телевизија има ријалити програме, а друга нема. Да ли заиста мислите да када сте показали насиље у скупштини, да сте могли да видите у било ком ријалитију? Толико лоших речи, псовки, толико насиља. У ком ријалитију сте то видели?" рекао је Вучић.

На опаску водитеља да је у ријалитију (Задруга) гостовао бивши осуђеник (Кристијан Голубовић) који је био идол младеновачког убице, Вучић је рекао:

„Да се не лажемо, ја мислим да је реалност страшна, мислим најгоре о њој. Као што мислим да је ријалити на Нова С Сурвивору ужасан и одвратан. А ти не гледаш? Добар избор. не реци једно да а друго не .С друге стране ти причаш хоћеш да укинемо Муње, хоћеш да укинемо Клан, Калканско врхо, Рамбо, Сцарфаце? И никад их не гледај. је ли линија? Само ми то реци."

 

Jedva čekam da vidim koji će youtube kanal danas da nam pokaže :))

Link to comment
Share on other sites

Koliko god da je besmisleno sad ispada da branim Vučića, ali ja zaista ne mislim da su rijaliti programi ili nasilni tv programi zaista problem, pogotovu što deca više u tom nekom uzrastu više ne jebu televiziju ni 3%, taj isti Kristijan je verovatno mnogo popularniji zbog gluposti koje izjavljuje na Tik Toku nego što ga deca gledaju u Zadruzi. Moja logika je da što se tiče Južnog vetra, rijaliti programa i sl oni treba da budu deklarisani kao 18+ i prikazuju se u zakonom određenom terminu što je nešto tipa posle 23 ili 24h. Naravno da deca opet mogu da ih gledaju i na Youtube i gde već, to je potpuno deseta stvar, ali treba ispoštovati zakon. Isto ne mogu producenti da utiču na to koji se dobija rejting za film/seriju nego postoje definisana pravila. Znam da sam se aj da kažemo šokirao kad sam pre nekog vremena video u 21h neku scenu iz Senki nad Balkanom, ono prvo jebačina za sve pare, a posle toga se kotrlja glava u sred nekog prijema, prosto nije za taj termin, a serija dobila oznaku 12+ jer je naša što bi se reklo. Slična je priča i sa igrama u krajnjoj liniji, sve imaju one Pegi i sl oznake koje bi roditeljima trebalo da ukažu šta njihova deca trebaju a šta ne trebaju da igraju. 

I da, svestan sam da smo svi mi ovde gledali tipa Stravu u ulici Brestova kao klinci, igrali Doom sa 10-12-15 godina i slično. Što je dodatno argument da isključenje tih sadržaja ne rešava problem sam po sebi, roditelji treba da budu upoznati, ako oni i dalje hoće da im deca gledaju/igraju sranja to je prosto njihova odgovornost a i radom sa decom se sve to može objasniti na smislen način da im ne postane ubijanje normalnost.  

Meni je samo strašno što se stalno potencira kako su problem igrice/rijalitiji/Kristijan/Maraš/airsoft i sl - nisu. To može u nekom momentu da iskoči kao dodatni problem, ali osnovni problem je vaspitanje i obrazovanje dece, a to je mnogo teže rešiti nekim ad hoc merama. 

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Вајбер петиција? Зар и то има, јбт ...
Ја нисам до сада добио ниједну.

Не дам број 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Министарство унутрашњих послова саопшило је да је од јутрос предато 1.500 комада оружја, 50.000 метака, преко 100 бомби, зоља и другог оружја. То је, како се додаје у саопштењу, више нелегалног оружја него што је предато током целе претходне кампање.

ostaje još samo malo do 400.000 ljudi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...