Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

zasto su pozurili da ovo sto je moron iz dubone uradio nazovu teroristickim aktom?

primetio sam da se na ovom threadu pominje inkluzija - nisam siguran koji je uopste procenat skola u srbiji imao novca za asistente u nastavi za decu sa posebnim potrebama, ali u slucaju da se raspise tender (lol) za obezbedjenje skola, da li ce u tom slucaju morati da se nadje novac za svaku?

jedine mere (?) koje su planirali da preduzmu povodom svega ovoga (a da sam ja pronasao na vestima) su rigoroznije kazne i kontrola u vezi sa vatrenim oruzjem, vracanje smrtne kazne (mozda) i zaposljavanje veceg broja policajaca...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Kao sto rekoh, kolektivno prsli ljudi:

 

vezba paralelno parkiranje... vredjanje je vr'

 

sutra cu uskociti za ovo sto je Laki rekao posto moram lepo da napisem :) 

added: sad cu jbg. gadjanje iz pistolja i puske se razlikuje, i teze je gadjati iz pistolja. ali ne zbog duzine cevi. paralelu iz ova dva najbolje da sagledamo iz prespektive brisanog i efektivnog dometa oruzja, pre svega zbog nisanjenja. ovde cu pricati samo o stavu da ne bih ulazio previse u detalje, a i to ce biti dovoljno. dakle, kada se zauzme stav za gadjanje iz pistolja, revolvera ili nekog slicnog automatskog oruzja koje ima kratku cev obe ruke su na tom jednom rukohvatu (naravno ukoliko se koriste obe ruke sto je preporucljivo jer je samo usmeravanje oruzja bolje kontrolisano). kod dugih cevi ili pusaka jedna ruka drzi oruzje za rukohvat iza okidaca dok druga usmerava oruzje drzeci ga za rukohvat pozicioniran kod cevi ispred okvira. ili, slikovitije, stabilnije stojite ako su vam stopala rasirena tj blago sira od ramena, a najnestabilniji ste ako su vam stopala spojena. takodje i veci razmak izmedju prednjeg i zadnjeg nisana doprinosi preciznosti. prilikom ispaljivanja metka pistolj ima veci trzaj iako mu je barutno punjenje manje iz nekoliko razloga: jedan (najglavniji po meni) je navedeni nacin drzanja oruzja (obe ruke na jednom rukohvatu), drugi je manja tezina oruzja, treci slabiji kompenzator trzaja (ukoliko ga pistolj uopste i ima, neki imaju ali uglavnom ne), cetvrti takodje veoma bitan je "hod" oruzja prilikom povlacenja okidaca tacnije "hod" vrha cevi (kod pistolja je veci i mora se kompenzovati samim nisanjenjem tokom povlacenja okidaca). kod puske je sve obrnuto, i dodatno joj ide u prilog sto je naslonjena na rame (pricamo o poluautomatskom rezimu za oba oruzja). hod vrha cevi kod pusaka je veoma mali zbog prednjeg hvata, i nije iskljucivo po vertikalnoj osi. razlog tome je disanje. postoji nacin disanja koji se mora nauciti da bi se puskom preciznije gadjalo, narocito na vecim daljinama (pricamo o jedinacnoj paljbi nebitno da li je poluautomatska ili se rucno repetira).

sto se tice preciznosti decaka moram da kazem da (na srecu) nije bila velika jer je procenat pogodaka (opet na srecu ako se to tako moze reci uopste, jeza me hvata) nesto preko 25%. pritom, moguce je i da je manji ukoliko ima prostrelnih rana. to znaci da je jedan metak prosao kroz dva ili vise tela, te da je bilo vise ukupnih promasaja. tacno je da je prostor za vatreno oruzje mali i samim tim se povecava verovatnoca pogotka, medjutim nisanjenje pistoljem nije jednostavno i zahteva vise od "point and shoot". takodje treba uzeti u obzir i da je pucano iz blizine u punoj ucionici sto umnogome povecava verovatnocu pogotka. a ako je pucano iz neposredne blizine veca je i verovatnoca da je bilo navedenih prostrelnih rana. ali tu vec dolazimo do balistike i vrste municije koja je koriscena ali te detalje mislim da niko nije objavio. takodje, surovoje to u ovoj situaciji reci, ali telo tog uzrasta teze zadrzava zrno od tela bioloski razvijene osobe.

Edited by oddball
  • Thanks (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Sad čitam da je u Srbiji od 2002. bilo 6 masovnih ubistava, uključujući ova dva. U svim slučajevima ubica smakne koga je planirao, a onda nastavi da ubija random ljude usput, dok ide do sledeće planirane žrtve.

25 minutes ago, Bliss said:

Jedine mere (?) koje su planirali da preduzmu povodom svega ovoga (a da sam ja pronasao na vestima) su rigoroznije kazne i kontrola u vezi sa vatrenim oruzjem, vracanje smrtne kazne (mozda) i zaposljavanje veceg broja policajaca...

Vraćanje smrtne kazne je Vučićevo baljezganje. Nema niko u struci ko veruje da smrtna kazna ima efekta na smanjenje stope kriminala. A ako je ipak uvedemo, Srbija će prekršiti niz sporazuma i izgubićemo pristupne fondove EU.

Ali jedna od mera koja će se desiti je da će progurati iz trećeg pokušaja pravo policiji da upada i pretresa privatni posed bez naloga. Prva dva puta je javnost digla frku, sad čisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bliss said:

zasto su pozurili da ovo sto je moron iz dubone uradio nazovu teroristickim aktom?

primetio sam da se na ovom threadu pominje inkluzija - nisam siguran koji je uopste procenat skola u srbiji imao novca za asistente u nastavi za decu sa posebnim potrebama, ali u slucaju da se raspise tender (lol) za obezbedjenje skola, da li ce u tom slucaju morati da se nadje novac za svaku?

jedine mere (?) koje su planirali da preduzmu povodom svega ovoga (a da sam ja pronasao na vestima) su rigoroznije kazne i kontrola u vezi sa vatrenim oruzjem, vracanje smrtne kazne (mozda) i zaposljavanje veceg broja policajaca...

Ovo nije teroristicki akt. 
Koliko se secam, da bi bio morao bi da ima neku politicku ili slicnu poruku koja se javno objavljuje takvim aktom. Tzv. Animus terorandi.

Balavi da je vise vremena citao na pravnom, znao bi to.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bliss said:

zasto su pozurili da ovo sto je moron iz dubone uradio nazovu teroristickim aktom?

 

ni meni to nije jasno, jer nema nikakve veze sa tim - ali možda da bi zvučalo "snažnije".

isto kao što priča o "đavolu i monstrumu".

52 minutes ago, Bliss said:

jedine mere (?) koje su planirali da preduzmu povodom svega ovoga (a da sam ja pronasao na vestima) su rigoroznije kazne i kontrola u vezi sa vatrenim oruzjem, vracanje smrtne kazne (mozda) i zaposljavanje veceg broja policajaca...

ma to je odmah i AV rekao da ne može, on je kao za to ali vlada se usprotivila jer to više niko nema sem još belorusije pa je on jadan ustuknuo i povukao iako žali svakog dana što je ukinuo!

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, oddball said:

sto se tice preciznosti decaka moram da kazem da (na srecu) nije bila velika jer je procenat pogodaka (opet na srecu ako se to tako moze reci uopste, jeza me hvata) nesto preko 25%. pritom, moguce je i da je manji ukoliko ima prostrelnih rana. to znaci da je jedan metak prosao kroz dva ili vise tela, te da je bilo vise ukupnih promasaja. tacno je da je prostor za vatreno oruzje mali i samim tim se povecava verovatnoca pogotka, medjutim nisanjenje pistoljem nije jednostavno i zahteva vise od "point and shoot". takodje treba uzeti u obzir i da je pucano iz blizine u punoj ucionici sto umnogome povecava verovatnocu pogotka. a ako je pucano iz neposredne blizine veca je i verovatnoca da je bilo navedenih prostrelnih rana. ali tu vec dolazimo do balistike i vrste municije koja je koriscena ali te detalje mislim da niko nije objavio. takodje, surovoje to u ovoj situaciji reci, ali telo tog uzrasta teze zadrzava zrno od tela bioloski razvijene osobe.

naravno niko hvala bogu nema direktnog iskustva sa ovim stvarima, ali 25% preciznost mi uopšte ne deluje kao loš procenat - pomerajuće mete, manje mete, pa naravno i adrenalin, pritisak, itd. ovaj lik sa kalašem jbg trrrrrrr pa šta zakači slično kao i ameri, ovo je dosta teže i još pištoljem.

12 hours ago, oddball said:

drugi je manja tezina oruzja, treci slabiji kompenzator trzaja (ukoliko ga pistolj uopste i ima, neki imaju ali uglavnom ne), cetvrti takodje veoma bitan je "hod" oruzja prilikom povlacenja okidaca tacnije "hod" vrha cevi (kod pistolja je veci i mora se kompenzovati samim nisanjenjem tokom povlacenja okidaca). kod puske je sve obrnuto, i dodatno joj ide u prilog sto je naslonjena na rame (pricamo o poluautomatskom rezimu za oba oruzja). hod vrha cevi kod pusaka je veoma mali zbog prednjeg hvata, i nije iskljucivo po vertikalnoj osi. razlog tome je disanje. postoji nacin disanja koji se mora nauciti da bi se puskom preciznije gadjalo, narocito na vecim daljinama (pricamo o jedinacnoj paljbi nebitno da li je poluautomatska ili se rucno repetira).

sve to stoji, zato meni deluje da je i bio dosta precizan, ali otkud znam, nisam instruktor pucanja 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Kaze se gadjanja, a ne pucanja!

I stand corrected!

 

 

Da nastavimo na temu Dončića:

Quote

 

Zahtev da porodica Dončić snosi troškove sahrane je odbijen, na tome se zahvalio predsednik Skupštine Grada Beograda Nikola Nikodijević. Zahtev je odbijen jer je grad odlučio da to plati, ali će novac završiti u humanitarne svrhe.

„Grad Beograd zahvaljuje porodici Dončić na izrazima saučešća i javno izrečenoj želji da snosi troškove sahrane poginulih đaka OŠ „Vladislav Ribnikar”. Obaveštavamo javnost da je Grad Beograd, od momenta kada je gradonačelnik najavio svaku vrstu pomoći porodicama stradalih, u komunikaciji sa njima i jedna od prvih stvari koja je dogovorena jesu pokrivanje svih troškova i organizacije sahrana, kao i da nadležne službe već pripremaju organizacione detalje u vezi sa sahranom. Naravno, kako smo i najavili, porodice stradalih će dobiti i druge vidove pomoći od svog grada, a ovo je samo prva u nizu“, poručio je Nikodijević.


 

OK, utrpao se Šapić jasno je, nakon što ga je AV verovatno isprozivao što letuje negde tamo dok se ovo dešavalo, ali kako grad beograd može da odbije predlog Dončićev? :)) Zar to nije na porodicama?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

inače, iz prve ruke sam saznao da je Kosta K. bio zlostavljan u društvu, razbacivali su mu knjige, odbijali su da se druže s njim, odbacivali su ga i omalovažavali. nemojte da padnete na narativ ...

ovo sam i ja rekao mom sinu da je ovo moguci razlog kada sam pricao sa njim posto se cuo sa svojim drugarima iz Ribnikara. mislim da sam to i napisao ranije kao meni najverovatniji razlog.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

inače, iz prve ruke sam saznao da je Kosta K. bio zlostavljan u društvu, razbacivali su mu knjige, odbijali su da se druže s njim, odbacivali su ga i omalovažavali. nemojte da padnete na narativ Vlasti da je psihopata, genetski predisponiran za ubicu, da je inspirisan igricama ili tik-tokom, da su ga roditelji napinjali ili da ga je otac obučavao za ubicu. Vlast to radi da bi skrenula pažnju sa činjenice da je sistem ne samo zakazao nego da je tragično neadekvatan. da nasilje prepoznaje samo kao fizičko nasilje, a da toleriše, skriva i odobrava psihičko nasilje.

pa dobro Draško, ovo smo napisali manje više svi od prvog posta. Naravno da su ga maltretirali - ali sve što si ti napisao niti je prvi ni poslednji put da se događa i uvek je bilo i uvek će biti. 

Iako se slažem da je vlast ovde kriva generalno i da nisu uopšte ni pomenuli zadruge i sranja, ali ono ne možemo ni da opravdamo klinca koji je overio 9 ljudi.

ako ništa drugo što učiteljicu istorije ako su se međusobno najviše gotivili? ili čuvara? ako je već išao na "osveta" varijantu prema ovima što su ga zezali.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

inače, iz prve ruke sam saznao da je Kosta K. bio zlostavljan u društvu, razbacivali su mu knjige, odbijali su da se druže s njim, odbacivali su ga i omalovažavali. nemojte da padnete na narativ Vlasti da je psihopata, genetski predisponiran za ubicu, da je inspirisan igricama ili tik-tokom, da su ga roditelji napinjali ili da ga je otac obučavao za ubicu. Vlast to radi da bi skrenula pažnju sa činjenice da je sistem ne samo zakazao nego da je tragično neadekvatan. da nasilje prepoznaje samo kao fizičko nasilje, a da toleriše, skriva i odobrava psihičko nasilje.

 

Slazem se u potpunosti da je drzava govno koja samo prebacuje krivicu, da je drustvo postalo uzasno, deca su zla, sve to stoji. Ali opet, mora da postoji i doza psihopatologije da bi se kao odgovor na maltretiranje hladnokrvno ubilo 10 ljudi, nije to bas normalno. Pa evo sto nisu moja sestricina, koju isto deca maltretiraju o osnovnoj, ili tvoj sin uzeli pistolj/noz/sta god i pobili te nasilnike? Verovatno delimicno zbog kucnog vaspitanja, a delimicno jer ipak nisu psiho.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

inače, iz prve ruke sam saznao da je Kosta K. bio zlostavljan u društvu, razbacivali su mu knjige, odbijali su da se druže s njim, odbacivali su ga i omalovažavali. nemojte da padnete na narativ Vlasti da je psihopata, genetski predisponiran za ubicu, da je inspirisan igricama ili tik-tokom, da su ga roditelji napinjali ili da ga je otac obučavao za ubicu. Vlast to radi da bi skrenula pažnju sa činjenice da je sistem ne samo zakazao nego da je tragično neadekvatan. da nasilje prepoznaje samo kao fizičko nasilje, a da toleriše, skriva i odobrava psihičko nasilje.

vlast gura svoj narativ iz svojih razloga, ti guras svoj narativ iz svojih

klinac ti je doziveo psihicko nasilje od tih nekih devojcica, kako si rekao, i jasno je da te ovo zbog toga vise dotaklo verovatno nego prosecnu osobu, ali malo mi previse projektujes i malo si previse zapeo da ovo 'opravdas' uslovno receno, po svaku cenu

mali je probao da ubije dvadesetoro druge dece, od toga polovinu uspeo, bukv ih ganjao po hodnicima i ucionicama da ih likvidira

pa alo jbt, ne treba mi nikakva vlast niti bilo ko drugi da mi kaze da je ozbiljan psihopata

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, voodoo_ said:

Gde počinje vojska, tu prestaje logika, pa što ne bi onda za ispaljivanje projektila koristili izraz kao da se gađamo kamenjem

Zaboravljas da je u vojsci bitna samo jedna stvar! A to su dve stvari: rad, red i disciplina! 😄 

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, overkind said:

Прво, не знаш ти да је он "озбиљан психопата", ма шта ти то значило. Претпостављам да има и неки неозбиљни.

tebe bas buni ova fraza a :d, posto vidim da je i u nastavku spominjes

lomim se par minuta da l da idem redom recenicu po recenicu ovu tvoju i da odgovaram na njih, posto vidim da si savrseno istumacio i kako sam ja draska shvatio, i sta on misli, i sta ja mislim, i sa kim se ja slazem

ili da te zamolim da me ubuduce zaobilazis, posto sam i prethodni put kad sam citirao nekoga a ti odlucio da mi rastumacis kako sta, svesno odlucio da ti ne odgovorim, ne jer mi se digao kurac da to uradim, nego jer sam i pre primecivao neku malicioznost od tebe u odgovorima meni a ne stvarnu zelju za diskusijom, a ta malicioznost narocito vristi u ovom komentaru

radije bih ovo drugo uradio, pa cak i da sam se apsolutno istripovao, iako je ovo naravno javni forum, ili sto bi rekli ameri 'free country' huehue

edit: @shpanac ko nas zavadi!

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 7:43 PM, Jose Jimenez said:
  • Postali smo pizde od roditelja koji su okupirani sami sobom, umesto da posvetimo deci ljubav i pažnju koja im treba. A deci sad treba više pažnje nego ikad u istoriji, kad imaju novca, imaju pristup društvenim mrežama i svim tekovinama civilizacije, a nemaju iskustvo da izađu na kraj sa problemima koji dolaze sa tim.

Postali smo pizde od naroda ima vec vise decenija, sta je drugo za ocekivati? Da ce takvi ljudi biti dobri roditelji? Da ce biti dobri gradjani i boriti se za ispravan sistem? Sto je uz zapadne vrednosti (svidjalo se tebi ili ne), partokratiju kao nasledstvo komunizma sa svim pratecim efektima (korupcijom, nepotizmom, nesposobnoscu, povlascenoscu) unistilo bilo kakav ispravan/pravedan sistem. Primarna krivica za SVE je na svakom od nas ponaosob jer mi smo ti koji dozvoljavaju da vlast (bez obzira da li su zuta ili sns govna) radi sta hoce. Rade sta hoce jer mogu, jer vladaju nad pickama...Ja sam zbog toga otisao pre 10 godina, jer nisam video dovoljno saboraca za nesto drugo...

Evo jedan wall of text, neki drugosrbijanac je napisao neko kukumacevenje pre ~5 godina pa sam mu odgovorio ali je moj tekst i dalje aktuelan, nista se nije promenilo, niti ce...

 

drugosrbijanac

Ubedili su nas da je luksuz izaci bar jednom mesecno s porodicom na rucak.
Ubedili su nas da je normalno trpeti, nemati, zajmiti, biti hronicno željan svega.
Ubedili su nas da je luksuz otici s porodicom na letovanje, i to na rate.
Ubedili su nas da je razbacivanje imati više od dva para cipela, a da je normalno birati kome ce se u porodici koje jeseni kupiti nove.
Postali smo nacija gojazna od hleba, jer dovoljnu kolicinu voca, povrca ili mesa za svakodnevnu trpezu, para nema dovoljno. Postali smo zemlja isfrustriranih roditelja jer deci ne možemo da priuštimo stoti deo normalnih stvari koje bismo želeli. Postali smo zemlja posvadanih supružnika, jer smo stalno pod stresom, stalno nervozni, hronicno nesrecni. Postali smo gubitnici, a nije nam jasno zašto.
Pošteno smo završili škole, pošteno radimo svoj posao, ali ova država nije zadovoljna - cedi nas dok ne pocrkamo i ubeduje da tako mora. Da tako treba. Da je to savršeno normalno. Sahranili bi nas najradije, ali ne mogu dok placamo poreze i doprinose. Umesto da urlamo "Hocemo bolje!", mi šapucemo da može i gore. Nema težnje ka srecnijem životu, vec straha od vece nesrece. Sramno nazivaju minimalcem najnižu platu u ovom delu sveta, sa kojom se minimalni troškovi ne mogu pokriti. Dvoje roditelja na minimalcu, sa dvoje dece u kuci, za kupovinu zimske jakne se spremaju onako kako je normalno spremati se za kupovinu novog auta. Naši su radnici najobespravljeniji u Evropi.( Misli se na one koji su otišli u skorije vreme ). Nemaju para da se lece, da poprave zube, da zakrpe cipele. Štede na ogrevu, krpe jednu rupu dok se druga otvara, duguju za struju, za vodu, dolaze im izvršitelji, strahuju da ce ostati i bez to malo sirotinje koju su stekli. A onda poboljevaju, pa i bolesni rade, jer je luksuz otici na bolovanje. Za to vreme se cena rada podiže za tri-cetiri dinara. Ubedili su nas da je i to normalno i da tako treba. Ponizili su nam roditelje u starosti, naterali ih da kopaju po kontejnerima, umesto da nakon 40 godina rada biraju banje u kojima ce malo ojacati, smanjiti bolove, poboljšati zdravlje. Umesto da se igraju sa unucicima, gledaju ih preko Skajpa, jer je iz ove zemlje pobegao svako ko je mogao. Deca nam odrastaju u uverenju da je normalno ovako živeti, jer za drugacije ne znaju. Za razliku od porodica u normalnim zemljama, kod nas ne možete da isplanirate da sa decom za praznike negde otputujete, da vam deca upoznaju i drugacije kulture, obidu znamenitosti iz udžbenika.
Jer u poslednjih 20 godina više su politicari oterali ovaj narod iz države,nego Turci za 5 vekova."

moj tekst

Postali smo gubitnici, a nije nam jasno zašto. - Ovo je sustina celog teksta, sve ostalo je direktna posledica. A gubitnici ste postali jer ste pristali da se odrekne svog identiteta zbog vase sebicnosti, sitnih dusa spremnih da prodaju sve zarad malo koristi za sopstvenu guzicu. Sunarodnik, komsija, prijatelj, brat - sve je na prodaju, jednom kada se pocne tu nema kraja. Prodali ste Republiku Srpsku Krajinu, niste izasli na ulice i dali braci podrsku te pokazali vlastima da zelite da se brani vas narod po svaku cenu, prodali ste Republiku Srpsku - srecom pa im je vodjstvo bilo manje korumpirano i sposobnije od vlasti u RSK pa su se izborili za svoju drzavu ali i za nju vam se jebe jer nema neke koristi od nje, samo glavobolje na medjunarodnom planu, kad bi bar mogli da ih ne asociraju sa vama al` jebiga jedan narod, maler? Niste trepnuli a potpisan je Briselski sporazum, sada se prodaja Kosova i Metohije privodi kraju ali to nije bitno, najveci problem je sto je benzin skup (a odakle placaju povecanje penzija i plata u javnim preduzecima se ne pitate?). Narod i deca na KiM se ne bore za taj luksuz da izadju jednom mesecno na rucak, oni se bore dan za dan, ne znajuci sta donosi sutra. Odrekli ste ih se, "veliki drzavnik" pod floskulom da je najbitniji mir vec privodu kraju naloge sa zapada ali to nije bitno, ko bi isao da ratuje, bitnije je izboriti se za to letovanje pa makar na rate. A one dole, ko jebe, kao i izbeglice iz RSK ili RS, smetale su svojom pojavom jer je bilo "manje za vas, zbog njih", jer su zbog njih bile sankcije. Raznorazni Arapi ne smetaju, danas je "in" da im se pomogne, nema veze sto jos desetine hiljada Srba zivi raseljeno u ko zna kakvim uslovima, njih se malo ko seti. Pristajete na prodaju istorije, korena, teritorije, misleci da cete imati za vise od dva para cipela? Biti siromasan je stanje duha a kako i ne bi bili duhom siromasni kada ste ga se odrekli u trci za materijalnim. Preko 700 hiljada clanova ima SNS, to je 700 hiljada direktnih ili indirektnih lopova, koje zive na drzavnoj sisi zahvaljujuci svom poltronstvu, podobnosti i poslusnosti. Isti takvi su bili sa zutima i sa onima pre i sa onima pre i tako od pocetka parlamentarizma kod nas. Partijski kadrovi stvaraju partijsku naciju... Ocekujete da ce takvi ljudi da se bore za vase bolje sutra? Ne oni svojim materijalnim ocima mogu samo svoje bolje sutra da planiraju, pogresnoj se crkvi molite. Postali ste poniznici i poslusnici istih tih, za koricu hleba i hocete da vam bude bolje? Postoji jedna izreka, "Ko nece brata za brata, imace tudjina za gospodara" a rezultat te tudjinske vlasti gledate vec dvadesetak godina i kako stvari stoje jos dugo cete gledati jer do dna se jos nije stiglo. Odrekli ste se dece pod izgovorom da necete da osnivate porodice i radjate decu ukoliko ne mozete da im pruzite lagodan zivot. Da su tako razmisljali oni veliki ljudi, oni dzinovi u odnosu na danasnju naciju patuljaka (cast izuzecima), sto su probili Solunski front danas nas ne bi bilo... Moralni patuljci (by Cvarkov Djordje) koju su u stanju da se zale na stanje u drzavi a onda sami ucestvuju u korupciji, varanju, nepostovanju zakona pocevsi od banalnih viber grupa tipa "gde stoje panduri" kako bi se sacuvali od kazne dok krse saobracajne propise u zemlji u kojoj je prosecan automobil opasnost na ulici, u zemlji u kome svakog dana ljudi i deca ginu i ostaju invalidi zbog krsenja saobracajnih propisa. Ali to se uvek nekom drugom desava zar ne, svaki pojedinac je pametniji i sposobniji od toga. I ne samo za voznju, vec po bilo kom pitanju. Koliko smo svi pametni i sposobni mozemo videti na konacnom rezultatu - stanju u drzavi. Kad se kuca ne gradi na zdravim temeljima, dzaba se gradi... Tako da nastavite da verujete sarenim lazama sa televizora, linijom manjeg otpora - kao verujemo im pa nas oni zajebu, ko je to mogao da ocekuje, oni su krivi za sve, zatim dajite na znacaju nepismenom polusvetu, pajacima koji vas uveseljavaju sa malih ekrana bilo da su sa estrade, iz reality programa, iz skupstine ili sa fudbalskih terena i nastavite da se delite sve vise, zasto samo grobari i delije da se biju i ubijaju, ajmo kijine i lunine pristalice isto tako, ajmo ds protiv sps, ajmo po bilo kom osnovu da se istrebimo bar dok ne ostane jedna homogena grupa kakva god da je. Mozda ce takva biti sposobna da napravi zajednicki, nacionalni cilj i da radi na njemu, umesto sto se svako malo (sa izborima i promenom vlasti) sve menja. I titova drzava je pre pola veka imala petogodisnje planova, nasa danasnja ne planira nista osim izbora, sve ostalo je damage control raznoraznih prevara, lopovluka, konstantnih napada na "one druge, jer oni su krivi i losi" a svi zajedno nisu u stanju da napisu posten program kamo li da ga sprovedu. 250 nesposobnih balvana u skupstini, kojima je sustina samo da tamo za zivota ostanu a narod da vodaju kao mecku u cirkusu jer ce inace skapirati da ih predstavlja fukara do fukare. I pri tome sedenje na dve stolice na globalnom planu, kako bi se moglo cinculirati, pravdati i prebacivati lopta ali i to je deo sargarepe, EU ako nas ikada i primi to nece biti ova EU vec u drugom formatu a boljitka od toga necemo videti dok sami ne pocnemo sa domacinskim ponasanjem, dok nas narod i njegov interes ne bude prioritet, dok ne budemo posteni prema sebi, svom narodu i svojoj zemlji. Dok ne budemo voleli svoju zemlju jer nije ona kriva za situaciju vec narod koji zivi u njoj. 

I dok god nekome bude veca briga sto ne moze jednom mesecno da izadje sa porodicom na rucak od toga da su u istoj drzavi necija deca gladna, nama nece biti bolje, cojstvo je boriti se za nemocne a ne za svoju guzicu.


Svaki narod zasluzuje vlast koju ima. Mislite o tome. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna dobar tekst na temu...

 

JUTRO POSLE
 
Ni jutro posle, tuga nije manja. Beograd tih, jeca, cepaju nam se duše.
Juče smo konstatovati da smo kao narod dotakli dno i da smo svi krivi za to.
Svi oni koji nisu samo radi popularizma pisali takve izjave na društvenim mrežama, od danas će promeniti svoje aktivnosti da bi krenuli da se penjemo sa tog dna.
Jel tako?
-radiće vredno svoj posao, bez namere da nađe kombinaciju i prevari nekoga
- ljubav će biti osnova u komunikaciji sa drugim živim bićima. Uvažavanje drugih, bez osuđivanja i omalovažavanja
- voleće Srbiju , štiteći njen vazduh, reke, livade, šume. Pre nego što donesete odluku da ćete povrediti Srbiju svojim razornim delovanjem, potražite u telefonu sliku svoje dece. Oni su Srbija
- svaki dan rad na smanjenju svog neznanja. Obrazovanje jedino vodi ka rastu. Poštujte one koji znaju više od vas, jer su oni naši učitelji rasta
- neće primati ni davati mito. Korupcija daje moć ljudima koji nisu prihvatili vrednosti koje su dobre za našu decu
- biće aktivan u suzbijanju loših pojava u svojoj okolini. Neće okretati glavu , jer sve što se dešava u Srbiji dešava se nama
- priznaćete sebi da niko drugi nije kriv , sve je naša zasluga. Odgovornost je naša, lična. I za prljavu Srbiju, i za sastav skupštine, i za devijantno društvo, i za ubistvo dece. Kukavički potez je kriviti druge. Stisnemo petlju , pogledajmo se u ogledalo i izgovorimo glasno "Ja sam odgovorna, ja ću biti i zaslužna za promenu"
Spisak nastavite sami.
Ako se vratimo suštinskim vrednostima, onda će i naša deca sa nama da prihvate nove modele ponašanja. Deca uzimaju ono što im dajemo. Podizanje našeg društva je u bavljenju uzrokom a ne posledicama.
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mladenq said:

vlast gura svoj narativ iz svojih razloga, ti guras svoj narativ iz svojih

klinac ti je doziveo psihicko nasilje od tih nekih devojcica, kako si rekao, i jasno je da te ovo zbog toga vise dotaklo verovatno nego prosecnu osobu, ali malo mi previse projektujes i malo si previse zapeo da ovo 'opravdas' uslovno receno, po svaku cenu

mali je probao da ubije dvadesetoro druge dece, od toga polovinu uspeo, bukv ih ganjao po hodnicima i ucionicama da ih likvidira

pa alo jbt, ne treba mi nikakva vlast niti bilo ko drugi da mi kaze da je ozbiljan psihopata

ne pokušavam da opravdam, nego da objasnim, i proniknem u dubinu uzroka. uznemiren sam jer je problem opasan, a niko ga ne percipira po suštini i dubini, nego površno.

21 hours ago, Dule_smor said:

 

Slazem se u potpunosti da je drzava govno koja samo prebacuje krivicu, da je drustvo postalo uzasno, deca su zla, sve to stoji. Ali opet, mora da postoji i doza psihopatologije da bi se kao odgovor na maltretiranje hladnokrvno ubilo 10 ljudi, nije to bas normalno. Pa evo sto nisu moja sestricina, koju isto deca maltretiraju o osnovnoj, ili tvoj sin uzeli pistolj/noz/sta god i pobili te nasilnike? Verovatno delimicno zbog kucnog vaspitanja, a delimicno jer ipak nisu psiho.

poklopile su se okolnosti. dete razvedenih roditelja, problem sa mamom, loš odnos sa ženkama, militaristični tata, društveno poniženje, depresija...

i naravno psihičke predispozicije. ali, to je pubertetlija, njihovi umovi su u haosu, i sam znaš kako je...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...