Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

27 minutes ago, voodoo_ said:

Killy.vs.Dobra.Plata.S01E01.HDTV.x264-NCR

Plot

Kili dolazi na pumpu, pita ga pumpadžija "koji ćete", Kili kaže "najskuplji, do čepa".

oplakao sam na group rls :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

"Iako se poskupljenje derivata u Srbiji "poklopilo" sa skokom cena sirove nafte na svetskom tržištu, ovo poskupljenje nije posledica trenutnih berzanskih kretanja. "

još jednom standardna šema - padne cena nafte na svetu za 20 puta, spusti se cena benzina za dva dinara. Poskupi nafta za dinar, poskupi benzin za 10 dinara.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zanimljiv vakat - od decembra su dizali cenu kurvinjski po pedeset para do dinar na svakih par dana, pa je običan ED dogurao do 147-8, a aditivirani 152-3 -.- (mada po unutrašnjosti na brendiranim pumpama ima da se nađe skoro po starim cenama, al s obzirom da je to franšiza, ko zna šta prodaju).

Ali dobro, Vučić kaže inflacija skoro nula, sve je OK

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2016 at 11:18 AM, Lucky said:

"Iako se poskupljenje derivata u Srbiji "poklopilo" sa skokom cena sirove nafte na svetskom tržištu, ovo poskupljenje nije posledica trenutnih berzanskih kretanja. "

još jednom standardna šema - padne cena nafte na svetu za 20 puta, spusti se cena benzina za dva dinara. Poskupi nafta za dinar, poskupi benzin za 10 dinara.

Košta transport, pa diže cenu goriva, koji diže cenu transporta. Perpetuum mobile :D

Link to comment
Share on other sites

Tako je, u proseku, benzin od 95 oktana poskupeo za više od sedam dinara po litru, pa je na skoro svim benzinskim stanicama premašio 140 dinara za litar.

U istom periodu i skoro za isti iznos poskupeo je i evrodizel, pa je na većini pumpi točen na samoj granici od 150 dinara za litar, pišu Večernje novosti. 

Rekorder je ipak superdizel (različiti nazivi od kompanije do kompanije), koji je poskupeo deset dinara. A na pojedinim pumpama se prodaje za 154,4 dinara za litar. I bezolovni benzin od 98 oktana, koji je sve više tražen, "uzleteo" je za više od šest dinara po litru u poslednjih 30 dana. Cena mu je 148,7 dinara za litar. 

“Razlog poskupljenja su više cene sirove nafte na svetskim berzama. Ali najviše je na rast uticao skok dolara, koji se skoro izjednačio sa evrom. Situacija sa kvalitetnijim evrodizelom je komercijalne prirode. On poskupljuje i zbog aditiva koji se dodaju da bi mu se poboljšale karakteristike”, kaže Miroslav Velicki, predsednik Udruženja privatnih benzinskih stanica Srbije. 

Velicki kaže i da se cene u Srbiji, u odnosu na region, sporije menjaju, i kada idu naviše, ali i kada dođe do pojeftinjenja. Za razliku od zemalja regiona, gde država određuje cenu derivata, kod nas je tržište liberalizovano, ali kako imamo jednu dominantnu kompaniju, većina "ostalih igrača" prvo sačeka da vidi šta će ta kompanija da uradi pa onda pokušava da se nekako uskladi s tim cenama. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...