Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

kilibalkaninfo.PNG

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

potreban je Mitch da objasni situaciju koliko znaci taj dinar po litru :D

sto se mene tice, zasto bi placao vise nesto ako ne moras

kapiram tipa da je Nis pumpa kod arene skuplja od Nisove na karaburmi, pa kad me put navede kod Rekija uzmem i ustedi pare na taj nacin !

pa prvo potrošićeš više goriva da se docimaš do pumpe nego što ćeš uštedeti.

drugo, ja lično ne verujem u tu štednju od po 50-100 dinara na takve stvari jer ćeš onda otići u prvu trafiku i kupiti zazu a ne staviti te pare u štek za more :D

naravno, ako često prolaziš pored pumpe gde je jeftinije onda ima smisla sipati, ovako je razlika jako mala.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

pusti priču

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sere mi se kad vidim morone da popunjavaju 10 čekova na kasi, kao da su pošli po lizalicu, a kupili hrane za pola godine, bicikl, tv i komplet zimskih guma, omaklo im se!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

oce nis da sjebe, kako ne. pre par meseci sam bio na malom servisu i gledao kako  se majstorima istopio alat doslovno, dok su pokusavali da razmontiraju volvov dzip. u gorivu je bilo dosta hlorovodonicne kiseline koja je tu navodno ostala prilikom ciscenja tankova i cisterni koje nisu dobro isprane. steta 10k jura. jako tesko dokazati nisovu krivnju. tsko da....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema tu nekog pravila ljudi. U sustini svo gorivo koje se doprema na pumpe u Srbiji potice iz NISa i to gorivo koje imate na NIS pumpama to isto imate i na svim ostalim jer imaju monopol. Neke pumpe dodaju odredjene aditive ali gorivo je apsolutno isto. Pricalo se da Knez petrol svercuje pa su onda oni imali razlicito kao bolje nego ovo kod nas i to je moguce ne znam ali znam da su ih nesto zatvarali i kaznjavali upravo zbog toga jer su verovatno Rusi digli dzevu na sverc Knez petrola.

Sto se tice cisterni moguce je sve ali to je opet slucaj sa svim pumpama i ne vidim kako je tu NIS losiji od bilo koga. Ja uglavnom sipam na ELP i NIS pumpama i nikada nisam imao problema. Mislim da to vise zavisi od pumpe do pumpe...

Link to comment
Share on other sites

ma, salim se dule ... ne znam, verovatno. pitaj boga sta sve koriste za ciscenje. ali kapiram da je ostala velika koncetracija kiseline cim se sve to desilo. navodno je tip trazio neku pravnu pomoc kasnije, eventualno vestacenje, i receno mu je da je mrka kapa...

ja iskreno mislim da je mol najkvalitetniji.

Edited by Carlito

 

 

Link to comment
Share on other sites

jel istina ovo da sve ostale pumpe nabavljaju od NIS-a gorivo

Pa nema sta da li je istina NIS je u pocetku imao monopol a onda su kao dozvolili uvoz ali su zato napumpali akcize na gorivo koje se uveze toliko da se nikome ne isplati zapravo da uvozi. Samim tim monopol se i dalje odrzava samo na perfidniji nacin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...