Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

11 hours ago, Lucky said:

ja sam odustao od pokušavanja da detektujem razliku, dal sipao mol ili nis ili lukoil nekako mi na kraju dođe na isto, otkud znam.

Problem je sto nema konzistentnosti. Ja sam jedno 2 meseca radio uporedne testove i na kraju dosao do zakljucka da zavisi kako gde u koje vreme :)
Cak ni na istim pumpama gorivo nije isto iz nedelje u nedelju.

Link to comment
Share on other sites

Nije direktno povezano sa kvalitetom goriva, ali sam primetio da na Molu gde sipam (j.bulevar) ostatak usluge je bolji nego na drugim mestima. Nikad se ne čeka dugo na plaćanje a i aparat za kartice im nekako radi brzo... na NISu uvek čekam sto godina da platim, posebno kad na pumpi radi jedna osoba.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ne znam da li je do goriva, ali nek je ziv i zdrav! Ranije mi je bio rekord da izvucem 3.9 na nekih 70km danas sipah G drive i opa mala bosonoga! Sipao na nisu u Uzicu na ulazu ili ulazu zavisi ko kako gleda i iznenadih se.. Ne znam koliko je realan taj bord, ali mogu reci da mi se prvi put desilo da mer

Desilo da merac pokazuje manje od crte potrosene posle skoro 200km

Collage 2018-05-02 23_04_23.jpg

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 03/05/2018 at 1:51 AM, FATA said:

Ne znam da li je do goriva, ali nek je ziv i zdrav! Ranije mi je bio rekord da izvucem 3.9 na nekih 70km danas sipah G drive i opa mala bosonoga! Sipao na nisu u Uzicu na ulazu ili ulazu zavisi ko kako gleda i iznenadih se.. Ne znam koliko je realan taj bord, ali mogu reci da mi se prvi put desilo da mer

Desilo da merac pokazuje manje od crte potrosene posle skoro 200km

Collage 2018-05-02 23_04_23.jpg

bio je onaj neki lik što je uvek na SAT takmičenjima u maloj potrošnji pobeđivao i to sa po litar dva u odnosu na ostale - izgleda da je dobio naslednika!

Link to comment
Share on other sites

Ukratko sto se tice goriva u Srbiji:

Svo gorivo koje se prodaje kod nas trenutno je u  nekim donjim granicama zadovoljavajuceg.

Dakle bez obzira gde sipate nema neke velike razlike generalno.

Recimo MOL-ovo gorivo koje se uvozi iz Madjarske Ili Slovacke stize kao takvo I trenutno vazi za najbolji evro dizel.

S druge strane kad odete u Madjarsku na MOLovim pumpama imate ED I BMB nema 4 vrste istog goriva kao kod nas. Nemojte se zavaravati sa tim aditivima.

Jedino aditivirano gorivo vredno sipanja jeste OMV-om MAXX MOTION koji Iz rafinerije izlazi kao gotov proizvod bez naknadnog dodavanja aditiva. E sad ko ima da placa tu cenu po litri, nema o cemu drugo da razmislja.

Dakle:

ED - MOL

BMB - sve jedno

Aditivirano gorivo - OMV

Pozdrav

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, prota_ said:

čekam novo fatino javljanje da vidim da li je stigao sa više goriva nego kad je krenuo

Hahah bravo proto!!

Ide verovatno na dobos uskoro tako da ce neko drugi uzivati u carima beskonacnog goriva! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...