Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Potrosih rezervoar G100

Bolje vuce auto sa njim to je sigurno

Sa Gazprom G100 sam presao 430KM a sa 95icom sa Nis-a 410KM... G100 je skuplji ~700din na 50L

Sobzirom da mi je na autu fabricki propisano 95 oktana ovo jedino da sipam kad mi se voze trke :D
 

Voleo bih da čujem detalje kako si merio

Link to comment
Share on other sites

nekome je premalo da dize 100kg iz bendza, tako da moras da definises sta je po tebi premalo ;)

poznato je da je prirodi svih muskaraca da lazu u vezi riba, kola i duzine paje pa i ne bi trebalo da se iznenadimo kad cujemo tako neke nerealne cifre. konkretno sto se potrosnje tice, noviji automobili su pravljeni tako da budu ekonomicniji i osim u slucaju gde se vozi neki tenk, sasvim je moguce da auto ima malu potrosnju. naravno da sve zavisi od velicine vozila pa potom i od stila voznje, ali su cifre od 5-6l na 100 danas realnost.

btw. kili jel ti zivotna zelja da vozis sabinu ili te je neko prevario? :D

 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

sta vozis kili kad ti trosi 11.5 na 100? jesi uleteo u nekog tenka?

nekome je premalo da dize 100kg iz bendza, tako da moras da definises sta je po tebi premalo ;)

poznato je da je prirodi svih muskaraca da lazu u vezi riba, kola i duzine paje pa i ne bi trebalo da se iznenadimo kad cujemo tako neke nerealne cifre. konkretno sto se potrosnje tice, noviji automobili su pravljeni tako da budu ekonomicniji i osim u slucaju gde se vozi neki tenk, sasvim je moguce da auto ima malu potrosnju. naravno da sve zavisi od velicine vozila pa potom i od stila voznje, ali su cifre od 5-6l na 100 danas realnost.

btw. kili jel ti zivotna zelja da vozis sabinu ili te je neko prevario? :D

 

 

Vozi bilo kog 2.0 benzinca recimo i lako dodje do te cifre u gradu.

Cifre od 5-6 litara postizes sa dizelom na autoputu do 140km/h i to opet zavisi od motora, vuduov 1.3 multijet samo do 110-120 moze da ima tu potrosnju.

Tako da proveri sta je realnost pre nego se pozoves na istu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Oh evo ih jos ...

I ja vozim 2.0hdi od 163ks koji je ekonomicniji i znam o cemu pricam.

Mozes ti na otvorenom da ides ispod 100km/h u sestoj brzini stalno i da ti potrosnja bude ispod 4l ali ne voze se kola tako i pricali smo o gradu, a ti vozis 60% van grada ...

Ne kontam koji je kurac ljudima, kad im kazes da im auto ne trosi 5l/100km kao da si im rekao da im jebes zenu. 

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

sta vozis kili kad ti trosi 11.5 na 100? jesi uleteo u nekog tenka?

 

nekome je premalo da dize 100kg iz bendza, tako da moras da definises sta je po tebi premalo ;)

poznato je da je prirodi svih muskaraca da lazu u vezi riba, kola i duzine paje pa i ne bi trebalo da se iznenadimo kad cujemo tako neke nerealne cifre. konkretno sto se potrosnje tice, noviji automobili su pravljeni tako da budu ekonomicniji i osim u slucaju gde se vozi neki tenk, sasvim je moguce da auto ima malu potrosnju. naravno da sve zavisi od velicine vozila pa potom i od stila voznje, ali su cifre od 5-6l na 100 danas realnost.

btw. kili jel ti zivotna zelja da vozis sabinu ili te je neko prevario? :D

 

 

Vozi bilo kog 2.0 benzinca recimo i lako dodje do te cifre u gradu.

Cifre od 5-6 litara postizes sa dizelom na autoputu do 140km/h i to opet zavisi od motora, vuduov 1.3 multijet samo do 110-120 moze da ima tu potrosnju.

Tako da proveri sta je realnost pre nego se pozoves na istu.

ojjj zivote lutalico mohi mene poziva na sanity check [roflmao]

za 2.0 benzince ne znam, jer sam vozio uglavnom kola od 1.6 (i dizele i benzince) i ni jednom mi se nije desilo da je potrsonja prismrdela 10L.

to sto si izjavio o 140km/h na autoputu je jos jedna glupost. iz mog iskustva i vecine automobila koje sam probao (uglavnom starijih u rasponu od 1.2 do 1.6), najekonomicija voznja je na oko 80-90km/h  i 2000-2500rpm (u zavisnosti od tipa vozila) i tu se postizu najbolji rezultati koji se ticu potrosnje. 140km/h nije nista specijalno i mogo bih da stavim pare na to da ce vecina automobila do 2.0 trositi izmedju 7-8L na autoputu. (opet nismo ni blizu cifri od 11L/100)

to sto ti kazes da znas o cemu pricas mi ne znaci apsolutno bas nista, jerbo, vidim koliki si idiot na forumu i onda mogu samo da isprojektujem kakav si idiot u rlu i kako se ponasas u saobracaju.

da ne drvim off. 

vozim 307 1.6hdi karavana poslednjih 6meseci i mogu reci sledece.

na magistrali trosi 3.8L/100 voznje izmedju 60/80km/h (bez obilazenja), 4.2/L/100 sa obilazenjem do 100km/h. 

na autoputu trosi 5.4L/100 voznje 120-130km/h (sa obilazenjem) i 6L/100 pri 130km/h konstantne bez obilazenja.

sto se gradske voznje tice tu niko ne moze sa 100% sigurnoscu da tvrdi koliko trosi, jer kako ces ti da stopas koliko si potrosio na 100km? 

edit: samo da dodam da kad merim potrosnju, uvek sipam na istoj pumpi i na istom pistolju do cepa. 

 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] ....

Ja napisem da sa dizelom mozes da imas 5-6 litara DO 140km/h jer preko krecu i oni vise da trose, a i to mora biti jaci motor jer ce slabiji i na 130km/h probiti tih 6l/100km i ti onda dodjes NAPUSIS ME i napises mi ovo 

na autoputu trosi 5.4L/100 voznje 120-130km/h (sa obilazenjem) i 6L/100 pri 130km/h konstantne bez obilazenja.

Dakle dodjemo do toga da ti na otvorenom putu na 130km/h bez obilazenja si vec na tih famoznih 6l/100km, a pritom vozis mozda najekonomicniji auto na svetu ... pezoa 1.6 dizel ... Dakle na 140km/h si vec probio tu cifru, pritom sve vreme pricamo o otvorenom putu gde su kola najekonomicnija.
Moze po gradu na vise nacina da se izmeri, to sto ti ne znas je tvoj problem.
A: bord kompjuter

B: sipas pun rezervoar, vozis xy kilometara po gradu, sipas opet pun, podelis predjenu kilometrazu sa kolicinom goriva koje si sipao i to ti je koliko kilometara predjes sa jednim litrom i onda uradi 100/tacifra i dobices koliko litara si trosio na 100km.

 

Jel ti mozda radis u nekoj auto kuci kad mi pricas ovde koliko auto trosi na 80-90? Hocemo da se pravimo glupi ovde pa da furamo laboratorijske cifre zarad cega? Merenja kurceva potrosnje kola? Ko bre putuje negde konstantno 80-90? 

I nije mi jasno kako neko ko nema dovoljno vijuga da izracuna gradsku potrosnju nalazi za shodno da se javi na ovakvim temama i to jos da nastupi nadrkano.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...