Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

20 hours ago, dovlagsi said:

Neverovatno, ali da. @nickwoodje cak kupio nov takav skorije! A ne, nije nov sori, samo je kostao kao nov. 

Al ima parking senzore!

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

On 21.5.2018. at 2:23 PM, nickwood said:

Vozim i dalje auto sa kamerom za parkiranje unazad, najbolja stvar ikada, ne okrećem glavu u-opšte.

@dovlagsi ima to i Bjuik Regal, jel tako?

Ima, samo ne ukljucujem me treba mi :D

On 21.5.2018. at 5:45 PM, Lucky said:

ja juče video smarta sa parking senzorima :(

Knjiski primer nepotrebne funkcije! 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 23/05/2018 at 8:21 AM, dovlagsi said:

Ima, samo ne ukljucujem me treba mi :D

Knjiski primer nepotrebne funkcije! 

realna priča!

On 24/05/2018 at 7:06 PM, voodoo_ said:

http://www.alo.rs/vesti/drustvo/nis-nam-uvaljuje-prljavo-gorivo/160508/vest

Jerli ovo nisu hteli da daju pare za Beograd na vodi pa se naprasno setismo da ipak nije na nivou zapadnog goriva?

kao da će to nešto promeniti na jednu ili drugu stranu, NIS je beli medved kod nas očigledno :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Stao mi auto u toku voznje. Nov, nema dve godine. U toku voznje samo se cuo tupi zvuk, blago je cimnuo i poceo da gubi snagu. Nne moze da se upali, samo vergla. Nista ne curi ispod, ali se osecao miris benzina.

Jutros me zovu iz servisa i tvrde, na osnovu pokusaja startovanja, da je sipano pogresno gorivo, jer baca dim pozadi. Gorivo je sipano juce ujutru (isti dan), na NISu, do vrha. Ludom srecom i dalje imam racun na kojem lepo pise BMB 95, gorivo koje i treba u auto.

 

Posto je auto jos u garanciji, smrdi mi da hoce da se izvuku u servisu. Hoce da skidaju rezervoar, prazne ga i doliju "proverenih" 10 litara da vide da li ce onda da pali. Rekoh im da ne rade nista.

 

Imate li neki savet kako dalje postupiti? MIslio sam da trazim napisanu potvrdu od servisa da je pogresno gorivo, ali sta onda... Da jurim NIS?

 

P.S. Zar nisu pistolji na pumpama razliciti za dizel i benzin i da ne moze da se ubaci u pogresan automobil?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Carries said:

P.S. Zar nisu pistolji na pumpama razliciti za dizel i benzin i da ne moze da se ubaci u pogresan automobil?

Jesu, ali to zavisi i od automobila, u neke moze da stane i jedan i drugi pistolj. 

Ja bih u svakom slucaju trazio od servisa potvrdu sta je uzrok neispravnosti vozila, s obzirom da imas racun na kome stoji benzin ne moze biti nikako tvoja krivica. E sad da li to mozes da isteras sa NIS-om bez dugog i mucnog sudskog procesa je pitanje. Naravno pod uslovom da je uopste u pitanju pogresna vrsta goriva, ja sam slicnu situaciju imao dva puta kada je bilo sipano ispravno gorivo, ali prosto loseg kvaliteta koje je onda zapusilo filter. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 9/3/2018 at 10:25 AM, fikser said:

Stao mi auto u toku voznje. Nov, nema dve godine. U toku voznje samo se cuo tupi zvuk, blago je cimnuo i poceo da gubi snagu. Nne moze da se upali, samo vergla. Nista ne curi ispod, ali se osecao miris benzina.

Jutros me zovu iz servisa i tvrde, na osnovu pokusaja startovanja, da je sipano pogresno gorivo, jer baca dim pozadi. Gorivo je sipano juce ujutru (isti dan), na NISu, do vrha. Ludom srecom i dalje imam racun na kojem lepo pise BMB 95, gorivo koje i treba u auto.

 

Posto je auto jos u garanciji, smrdi mi da hoce da se izvuku u servisu. Hoce da skidaju rezervoar, prazne ga i doliju "proverenih" 10 litara da vide da li ce onda da pali. Rekoh im da ne rade nista.

 

Imate li neki savet kako dalje postupiti? MIslio sam da trazim napisanu potvrdu od servisa da je pogresno gorivo, ali sta onda... Da jurim NIS?

 

P.S. Zar nisu pistolji na pumpama razliciti za dizel i benzin i da ne moze da se ubaci u pogresan automobil?

baš se kasno javljam, ne znam šta si sa ovim uradio, ali drugar je imao sličnu situaciju i tražio je snimak sa pumpe gde se vidi šta je sipao plus račun itd. naravno sad je vreme za to prošlo, ali možda pomogne nekom narednom!

 

On 9/3/2018 at 11:09 AM, Zwerko said:

Jesu, ali to zavisi i od automobila, u neke moze da stane i jedan i drugi pistolj. 

Ja bih u svakom slucaju trazio od servisa potvrdu sta je uzrok neispravnosti vozila, s obzirom da imas racun na kome stoji benzin ne moze biti nikako tvoja krivica. E sad da li to mozes da isteras sa NIS-om bez dugog i mucnog sudskog procesa je pitanje. Naravno pod uslovom da je uopste u pitanju pogresna vrsta goriva, ja sam slicnu situaciju imao dva puta kada je bilo sipano ispravno gorivo, ali prosto loseg kvaliteta koje je onda zapusilo filter. 

onaj za dizel je širi od ovog za bezolovni mislim da u svaki noviji auto ne mož' da ga metneš dizvineš.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Lucky said:

baš se kasno javljam, ne znam šta si sa ovim uradio, ali drugar je imao sličnu situaciju i tražio je snimak sa pumpe gde se vidi šta je sipao plus račun itd. naravno sad je vreme za to prošlo, ali možda pomogne nekom narednom!

Epilog je da sam puko 15+ k rsd na servisnu intervenciju, pun rezervoar bacenog goriva i pun rezervoar novog.
Kontaktirao jednog advokata na preporuku drugog. Ovaj posle 2 ili 3 minuta izlaganja situacije i pitanja ima li osnova za spor odgovara sa "ma, nemam vremena za to".

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

onaj za dizel je širi od ovog za bezolovni mislim da u svaki noviji auto ne mož' da ga metneš dizvineš.

Mislio sam na obrnutu situaciju - da onaj za benzin ubacis u dizel posto je uzi. Moj Focus je recimo imao onu klapnu da ne moze uopste da se otvori ako nije siroki pistolj, ali na kolima na kojima je standardni cep na rezervoaru mozes da ubacis ovaj uzi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2019 at 11:09 AM, fikser said:

Epilog je da sam puko 15+ k rsd na servisnu intervenciju, pun rezervoar bacenog goriva i pun rezervoar novog.
Kontaktirao jednog advokata na preporuku drugog. Ovaj posle 2 ili 3 minuta izlaganja situacije i pitanja ima li osnova za spor odgovara sa "ma, nemam vremena za to".

pa trebalo je da juriš nekog sitnijeg advokata koji hoće sa tim da se zeza, ili ono udruženje efektiva ili šta god, kad već imaš dokaz da si sipao ispravno gorivo.

On 1/31/2019 at 2:33 PM, Zwerko said:

Mislio sam na obrnutu situaciju - da onaj za benzin ubacis u dizel posto je uzi. Moj Focus je recimo imao onu klapnu da ne moze uopste da se otvori ako nije siroki pistolj, ali na kolima na kojima je standardni cep na rezervoaru mozes da ubacis ovaj uzi. 

sve će se to srediti sa elektro motorima a i kad ukinu dizel!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Huti napali i evo sad će da poskupi gorivo! a dok nisu napadali ne daj bože da pojeftini!

Quote

"Пре само недељу дана Хути су напали нафтна постројења у Саудијској Арабији што је додатно подигло тензије у том делу света, затим је дошло до велике хаварије на врло битном нафтоводу који води из Ирака – од Киркука до Средоземља, преко Турске – тај логистички проблем уопште није наиван и велике количине нафте се допремају на Медитеран управо тим правцем", наводи Мићовић.

 

Quote

Цене нафте достигле су највише вредности од октобра 2014. године. То је последица геополитичких тензија, редуковане производње, али и повећане потражње. Генерални секретар Удружења нафтних компанија Србије Томислав Мићовић каже за РТС да нема довољно нафте на тржишту, да постоје велики ризици па се и залихе подижу, као и да смо ушли у период раста цене нафте који неће тако брзо стати. Упозорава да до пролећа цена може премашити 100 долара по барелу.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Potpuno sam zaboravio na vožnju na gas, niko je više ne pominje, ne znam ni gde ima da se sipa - kapiram postoje pumpe i sa tim, nego nisam obratio pažnju. Da me neko pita ja bih rekao da gas i dalje košta 60 dinara :)) Kad ono:

Quote

 

Течни нафтни гас (ТНГ) све је скупљи - тренутно се продаје по цени од 110 до 112 динара по литру. Његова цена последњих годину дана стално расте, што многе који су овај дериват користили као гориво доводи у неповољну ситуацију.

Србија производи већи део потребног ТНГ, али нешто мора и да увезе. Акцизе су вишеструко веће него што је европски просек. Оно што потрошаче интересује је који су разлози оваквог поскупљења течног нафтног гаса.

Корисници ТНГ-а су спремни на конверзију мотора када се тај процес исплати након две до три године од улагања.

Период након те прве две до три године па до истека века трајања возила представља уштеду за корисника.

Почетком 2021. године овај индекс износио је 54 одсто, а данас износи 60 одсто - када се говори о односу малопродајне цене гаса у односу на малопродајну цену бензина.

Однос повећава и чињеница да није укинута акциза на ТНГ, а на бензин јесте.

 

Još malo pa se neće ni isplatiti gas više :))

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, manson said:

A i NIS pederaši, nema više onih bonus dinara na kartici ako kupuješ običan benzin, samo onaj 100 kako se već zove. A nisam primetio da postoji neka razlika da opravda razliku u ceni 🙂

 

a da, da, to su ukinuli kad je krenula ova vladina uredba o ceni goriva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...