Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

E jedno pitanje kad vec pricamo. Kad sam otisao u DE zamenio sam nasu dozvolu njihovom i morao sam nasu da im predam pa su je oni poslali u Srbiju. Sta recimo da napravim neki prekrsaj koji je za oduzimanje dozvole u Srb, jel oni salju dopisu u Nemacku ili kako? Neko mi rece, ma btk, ne mogu oni da oduzimaju nemacke i strane dozvole. Pa sigurno nece nekoga sa 2 promila pustiti i vratiti mu dozvolu ako samo plati kaznu. Ne planiram da vozim sa dva promila ofc, ali cisto da znam, ako mi se desi neka glupost tipa prolazak na famozno zuto/crveno na jednom od 2 semafora u Grockoj ili tako nesto.
Ne mogu da ti oduzmu nemačku dozvolu - to je slučaj onog retarda Darka Lazica kome su dozvolu uzeli nešto tipa 2013. pa je on još deset sudara i prekršaja u Srbiji posle napravio sa nemačkom dozvolom. Doduše nisam siguran da se isti zakon primenjuje i na tebe i na njega ali ne bi trebalo da može :)
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Junkie said:

@Dule_smor pa neće za žuto da ti oduzimaju, biće da ipak planiraš 2 promila 😛

Šalu na stranu, dobiješ novčani deo kazne, poene ne mogu da ti pišu, jer nemaš našu vozačku. Oduzimanje isto ne mogu, al mogu u zatvor da te strpaju.

@FATA ne možeš nepisana pravila da sprovodiš kao pisana.
Ja konkretno se maknem ako ide neko brži od mene, bez obzira koliko brzo ja već idem. Ako naletim na nekoga ko ide 100-130 i pretiče sačekam iza njega dok se ne makne. Ako ne konstatuje potrebu dam žmigavac neko vreme.. ako i dalje ne jebe a ja bih svakako hteo da kršim zakon, ga obiđem sa desne i furam dalje svojim putem, nemam neku potrebu da mu pokazujem srednji prst, legnem na kočnicu i slično, on apsolutno sve radi u normama zakona.

Nije baš tako, vozi se desnom trakom na autoputu. Leva je za preticanje. To ko kojom brzinom voze je druga priča.

Najbolje još da krenemo da vozimo na autoputu kao Ameri, svako trakom kojom hoće, brzinom kojom hoće...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Junkie said:

@FATA ne možeš nepisana pravila da sprovodiš kao pisana.
Ja konkretno se maknem ako ide neko brži od mene, bez obzira koliko brzo ja već idem. Ako naletim na nekoga ko ide 100-130 i pretiče sačekam iza njega dok se ne makne. Ako ne konstatuje potrebu dam žmigavac neko vreme.. ako i dalje ne jebe a ja bih svakako hteo da kršim zakon, ga obiđem sa desne i furam dalje svojim putem, nemam neku potrebu da mu pokazujem srednji prst, legnem na kočnicu i slično, on apsolutno sve radi u normama zakona.

Kako sam ih ja to sproveo? Bas sve ovo sto si napisao sam uradio i ja sa dodatkom pokazivanja prsta. Mislim, je li pokazivanje prsta prekrsaj ili kaznjivo? Jos, ja se nisam zalio na njegovu voznju vec na njegov bezobrazluk i bahatost, sto je samo potvrdio postupcima nakon pokazanog prsta. 

Ove situacije sto sam kacio su situacije iz mog zivota, nigde nisam rekao da sam bezgresan ili da ne krsim zakon vec su to samo situacije sa lobanjama kojima ne popustam. Ti ces videti retarda na ulici i zaobicices ga, ja cu mu reci zasto si retard pomeri se i to je to 100 ljudi 100 cudi.

38 minutes ago, mladenq said:

fato kol'ko vidim iz ovih tvojih prica, ti skoro pa sedmicno ulazis u konfliktne situacije sa ljudima u saobracaju, gde se trkas sa njima/psujes/'nadmudrujes', a da pri tome propagiras kako je duznost svakog ucesnika u saobracaju da ucini voznju sto sigurnijom kako za sebe tako i za ostale, kako je moguce jbt da se ti ne zapitas da li se normalno ponasas :d

Sad ubacujes kako se tebi svidja xd

Imam konfliktne situacije sa bezobraznim ljudima jer nisam lik koji ce da cuti ili da popusta. Za mene je npr. prolazak kroz zuto/crveno veliko NE i bezbroj puta sam legao na kocnicu da se zaustavim da ne prodjem kroz isto. Migavac koristim i ne ulecem u makazice, migavac koristim  cak i tipa ujutru u 2 kada nema nikog na ulicama jbg navika mi je da ga povucem kada menjam pravac (desi se tu i tamo da ga ne ukljucim kad nema nikoga, ali to je bas mizerno mali procenat). Kada su spicevi i guzve moja brzina u gradu je maksimalno 60. Kada je otvoreno i nema guzve ili sam prvi na semaforu volim da ga nagazim na pravcu i to je to. Ono sto me izbacuje iz takta su secenja i uletanja iz ulica bez prvenstva prolaza pri 50+ brzinama i tu sam spreman da nekome razbijem glavu. Ako ja nikoga ne "ugrozavam" ne volim ni da ugrozavaju mene.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

E jedno pitanje kad vec pricamo. Kad sam otisao u DE zamenio sam nasu dozvolu njihovom i morao sam nasu da im predam pa su je oni poslali u Srbiju. Sta recimo da napravim neki prekrsaj koji je za oduzimanje dozvole u Srb, jel oni salju dopisu u Nemacku ili kako? Neko mi rece, ma btk, ne mogu oni da oduzimaju nemacke i strane dozvole. Pa sigurno nece nekoga sa 2 promila pustiti i vratiti mu dozvolu ako samo plati kaznu. Ne planiram da vozim sa dva promila ofc, ali cisto da znam, ako mi se desi neka glupost tipa prolazak na famozno zuto/crveno na jednom od 2 semafora u Grockoj ili tako nesto.
Ne mogu da ti oduzmu nemačku dozvolu - to je slučaj onog retarda Darka Lazica kome su dozvolu uzeli nešto tipa 2013. pa je on još deset sudara i prekršaja u Srbiji posle napravio sa nemačkom dozvolom. Doduše nisam siguran da se isti zakon primenjuje i na tebe i na njega ali ne bi trebalo da može

aha znaci ipak jeste tako...a jel si siguran da ne salju nista za Nemacku recimo?

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, ali ne bi trebalo. A što postavlja pitanje šta si ti radio ili planiraš da radiš kad te baš toliko interesuje? :) ja ono vozim 20 godina i jednom su mi bili oduzeli vozačku na 30 dana za prekoracenje vise od 20 km/h u naseljenom mestu (vozio 80 km/h po Novom Beogradu u 23h noću), danas za to priznaš krivicu i ne uzimaju dozvolu u praksi. U smislu uopšte ne razmišljam da bi mogli da mi uzmu dozvolu a ne da li će da pišu nekome u inostranstvo :)

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Junkie said:

ne možeš nepisana pravila da sprovodiš kao pisana.

hm... nisam baš siguran ali mislim da je PISANO pravilo da moraš skloniti ludaku koji u levoj traci vozi 180 km/h, mislim da sam čak imao to pitanje na testu u auto školi. Ali ovo važi samo na autoputu. Naravno u startu si pogrešio ako uopšte voziš u levoj traci koja je preticajna, jelte, ali nekad zbog gužve se i to dešava naravno.

Ono gde ljudi greše je kada i u gradu misle da važe ista pravila pa je i u gradu leva traka "brza" itd... tu mislim da su više nepisana pravila u pitanju

Link to comment
Share on other sites

pitanje onda kad vec tumacimo zakon prema volji 😄 :

grad. Ulica sa 2 trake. Vaze sva ogranicenja i pravila kao u gradu - ergo, sme se voziti u levoj traci. Ogranicenje je 50.
Vozim 50 levom trakom. Lik iza mene vozi 70 i blica mi da se sklonim, trubi, pokazuje pesnicu i kurac.

Da li sam ja tele ili on?

 

  • Haha (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, togFU said:

hm... nisam baš siguran ali mislim da je PISANO pravilo da moraš skloniti ludaku koji u levoj traci vozi 180 km/h, mislim da sam čak imao to pitanje na testu u auto školi. Ali ovo važi samo na autoputu. Naravno u startu si pogrešio ako uopšte voziš u levoj traci koja je preticajna, jelte, ali nekad zbog gužve se i to dešava naravno.

 Ono gde ljudi greše je kada i u gradu misle da važe ista pravila pa je i u gradu leva traka "brza" itd... tu mislim da su više nepisana pravila u pitanju

Mislim da je bilo ranije to pisano pravilo ali da ga više nema 🙂 Ima doduše ovo:

Quote

Član 54

Vozač kome je dat znak za preticanje dužan je da pomeri svoje vozilo ka desnoj ivici kolovoza.

Vozač ne sme da povećava brzinu kretanja svog vozila dok ga drugo vozilo pretiče.

Znači to je ovo što Junkie priča - ako vozilo vozi u levoj traci na autoputu i iza njega se pojavi drugo vozilo koje da znak za preticanje, popularni žmigavac, on je dužan da se pomeri ka desnoj ivici kolovoza, tj ja to tumačim u desnu kolovoznu traku i ne sme da povećava brzinu. E sad, tu se javlja jedan problem u koliziji tih pravila, a to je da je pravilo preticanja da to možeš da uradiš samo ako time ne ugrožavaš druge učesnike u saobraćaju - vožnjom preko maksimalne dozvoljene brzine za taj deo puta ti svakako ugrožavaš druge učesnike u saobraćaju, samim tim nije ovaj što ga pretičeš dužan da ti obezbedi da nastaviš da voziš 180 km/h, ako on na primer vozi 130 km/h na delu puta gde je toliko i ograničenje brzine. Konačno ima i ovo:

Quote

Član 53

Na putu na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, na kome su kolone vozila, brže kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci ne smatra se preticanjem.

Dakle ako ima kolona onda ni na auto-putu ne važi pravilo da je leva za preticanje, tj možeš da obilaziš i sa desne strane i da se to ne smatra preticanjem. 

S druge strane ne treba mešati zakonske odredbe i dobru saobraćajnu kulturu. Mislim tehnički gledano nije protivzakonito ni da priđeš nekome u prodavnici jako blizu i onda mu prdneš u facu, ali nećemo to da radimo 🙂 U smislu kad ide neko brži od mene u levoj traci na auto-putu je sasvim logično da ću se pomeriti da ga propustim bilo da ja vozim 110, 130 ili 150 km/h. I naravno da postoje ljudi koji neće to uraditi i oni su prosto nekulturni, ali ne treba to da rezultira dovođenjem i sebe i drugih u opasnost u road rage fazonu, da ne kažem usput i kršenje zapravo zakonskih saobraćajnih pravila. Aj taj prst i da kažemo, to samo spada u domen kulture 🙂

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nedozvoljeno je preticanje vise vozila

1 hour ago, killYg0r said:

Ako imas slobodnu desnu traku onda si somina

Ako nemas onda moze da ti duva

sto me ne obidje sdesna, nije autoput, dozvoljno je

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, f4ts0 said:

nedozvoljeno je preticanje vise vozila

Davno sam polagao, ali koliko se sećam zabranjeno je preticanje kolone, gde je kolona definisana kao 3+ vozila.

Edit: izgleda da je promenjena definicija. Evo je aktuelna definicja kolone, bez broja

kolona je niz vozila koja su zaustavljena na putu ili se kreću istom saobraćajnom trakom u istom smeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i postupanja vozača međusobno uslovljeni i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo;

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Davno sam polagao, ali koliko se sećam zabranjeno je preticanje kolone, gde je kolona definisana kao 3+ vozila.

Edit: izgleda da je promenjena definicija. Evo je aktuelna definicja kolone, bez broja

kolona je niz vozila koja su zaustavljena na putu ili se kreću istom saobraćajnom trakom u istom smeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i postupanja vozača međusobno uslovljeni i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo;

dakle i 2 upadaju.

Meni je ovde savetovano sledece da bih izbegao kazne :

VOzis desnom trakom, cak izbegavaj srednju.

Ako pretices, jedno po jedno. Ako snime da sam preticao 2, kazna sledi.
Ne dao mi bog da preteknem sa desne strane.

Ima ovde mnogo sivih zona slazem se. Ono sto me trigeruje je kad ljudi trube, pokazuju kurac i slicno. Nema potrebe

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...