Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Ako voziš 50, a vidiš da inače ljudi idu brže tom deonicom, onda budeš Đentlmen pa se skloniš u desnu traku.

In b4, što reče Bora dok je bio čorba, a ne sendvič - Draga, ne budi peder.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Nije to problem

Problem je kad voziš deonicom gde je ograničenje 60, ima jedna traka po smeru, voziš 60-65, a iza tebe pederčina koja je previše jaka za vožnju po ograničenju, ali previše slaba da te pretekne nego se nabija u branik i blica i tebe gura u prekršaj.

Ja sam pričao kad ima dve trake, tako je valjda i bila diskusija.

Kad ima jedna traka, a voziš kolko je dozvoljeno, da prostite, nek duvaju ovi što oće brže. Nek te obiđe, ako mu je baš stalo.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

grad, međugradske deonice, put dozvoljen samo motornim vozilima: nemaš traku za preticanje, dozvoljeno je proći pored vozila sa desne strane. Ne postoji koncept "preticanje". Ako bi nekoga sasekao sa desne pa nazad može da se smatra nasilničkom vožnjom

autoput, skrajnja leva traka je za preticanje, ostale za vožnju. Sa desne strane smeš da obiđeš vozilo ako si u koloni bar 3 vozila ili ako je stanje na putu takvo da se svi kreću sličnom brzinom, aka krkljanac neki. 

ako brzinom vozila ometate normalan tok saobraćaja ste u obavezi da se pomerite desno i dozvolite preticanje ostalima.

ako osoba iza vas da žmigavac i možete bezbedno da se umaknete i propustite ga, ste obavezni to i da uradite.

to je otprilike zakonski.

Ja u praksi gledam da stignem od A-B bez neke tenzije, ako mi se baš žuri mi seva patka da se svađam sa nekim usput, proćiću ga i to je to.
Dešavalo se X puta da vozim 30 gde je 50 ograničenje jer smo po krivinama i imam 2 balavca pozadi, pa kad vidim par kola iza sebe se maknem na prvom mestu dok prođu i furam dalje.
Isto tako kad vidim da se nekom žuri probam da se maknem koliko je to moguće, sve i da je u 99/100 slučajeva Fata u kolima, biće u 1/100 neki hitni slučaj, i ne znači mi ništa da se inatim iz nekog principa.

Imao sam i ja fato deo života kad jurim 220 i pizdim na lika jer se ubacuje sa "samo" 140 i mene ometa.. i kad vozim ko po jajima 110 i jebem mater batici jer se zaleteo 180 u mene.. a onda stavim prst na čelo pa skapiram da sam dva put sam sebi jebao mater i malo promenim razmišljanje. Ako tebe živcira toliko vožnja po BGu najbolji lifehack koji mogu da dam je da probaš da dobiješ tablice van BGa, jer ljudi primetno više tolerancije imaju za slovenca ili piroćanca, nego "domaćeg".

Po Srbiji je definitivno kultura saobraćaja patos, i to iz dva glavna razloga imho. Kao prvo, većina nije u životu izašla na autoput, pa i kad izađu im je jedna od retkih prilika da "poteraju" mašinu. Ne znaju da voze nekim tempom, nego gas-kočnica-gas-kočnica, frka panika daj makni se. Kao drugo je ogromna razlika u načinu vožnje u većim gradovima i u okolini. Ti bukvalno ne možeš da dođeš A-B u Beogradu ako nisi bar malo bezobrazan ili mazohista. Kontrastno čim si van mesta, apsolutno nemaš razloga da se pridržavaš 99% pravila, jer je toliko oskudan promet da nema nikakve poente. Neke između granice prosto nema, tj je jako jako mala.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ne znam da li ste ispratili vest o jučerašnjoj saobraćajci na Pančevačkom putu, evo mali rezime:

Quote

Како је саопштило Прво основно јавно тужилаштво у Београду, несрећа се догодила тако што је возач из непознатог разлога, крећући се из правца Панчева ка Београду, левом траком излетео са коловоза у леву страну а затим ударио у метални стуб електричне расвете.

Plot tvist (ili plot kontinjuejšn zapravo):

Quote

Педесетшестогодишњи возач који је синоћ изазвао саобраћајну несрећу на Панчевачком путу, у којој су осим њега настрадале још две особе, током последњих десет година имао је око 60 прекршаја у саобраћају, сазнаје РТС.

Kakav uzoran vozač!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Lepo da se uvede oduzimanje automobila, pored oduzimanja dozvole svim subhumanima tog tipa.

Bolje tako nego zivote

Zašto imam osećaj da je takvo nešto uvedeno, postoji u zakonu, ali se prosto ne poštuje kao i sve ostalo što smo pominjali i pre? (Ono gde je ključno naplatiti što više kazni za 55kmh i svetla ugašena u podne itd itd)

Znam da sigurno ima propisanihj kazniza oduzimanje vozila, dozvola i veliek novčane i zatvor, ali ne znam da se ikad to sprovelo nad nekim bahtim vozačem, dok ne dođe do teške saobraćajke, naravno, i ako je preživi :) Sve što se ne završi  nesrećom reši se mahanjem ortaku saobraćajcu, ili naknadnom večericom ili bonusićem da se obriše i skine sva frka

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije uvedeno oduzimanje ali u svakom slucaju treba da se menja mnogo toga ocigledno, ne samo u saobracaju.

Ako neko ponovi vise od 3 puta nasilnicku voznju ili voznju pod dejstvom vecom od X prvo treba poslati na intervju sa psihologom pa ako nije za lecenje onda minimumu da se oduzme dozivotno dozvola, automobil i da se posalje u Mostanicu da sadi cvece pored puta.

U suprotnom ce nastaviti da rade isto dok ne ubiju sebe ili nekog drugog.

Nisu svi sposobni da budu deo drustva, stvarno nije brutalno toliko

Link to comment
Share on other sites

Znaci stavili su bukvalno 6 lezecih policajaca na deonici od 200m kod mog posla ovde u Nemackoj. I posto su primetili da ih ljudi zaobilaze, tj jednim tockom se popnu na trotoar posto je ivicnjak skoro nepostojeci, svugde su stavili stubice da ne moze vise tako...retardi svapski pedantni, sere mi se

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Znaci stavili su bukvalno 6 lezecih policajaca na deonici od 200m kod mog posla ovde u Nemackoj. I posto su primetili da ih ljudi zaobilaze, tj jednim tockom se popnu na trotoar posto je ivicnjak skoro nepostojeci, svugde su stavili stubice da ne moze vise tako...retardi svapski pedantni, sere mi se

najjača stvar za to koju sam video je u švici (mislim i još negde ali sam zaboravio gde) gde su namerno suzili put u određenoj deonici tako da ne možeš da prođeš a da ne sačekaš ovog drugog. ima i blagi slalom tako da ne možeš ni da se igraš kukavice. mnogo bolje nego ležeći koji ti protrese bubrege.

Link to comment
Share on other sites

Jutros dok sam vozio ide na radiju baš ta priča o vozaču sa 60+ godina i prekršaja, i paralela voditelja:

Voditeljka je popasla kaznu za nepropuštanje pešaka, ako sam dobro razumeo, pešak ju je prijavio, i to neka varijanta stoji i serijski prijavljuje ko ne propusti, a prtiom ne prelazi ulicu. Za to vreme pored njih neko sa tablicama "ZEKA" radi polukružno preko pune linije :)

A vodietlj je imao oduzimanje dozvole na mesec dana za 70 km/h, pa kad je išao, valjda kod sudije, video foru gde se ljudi dogovore sa penzosom koji ima dozvolu a ne vozi, da prizna i da ide njemu prekršaj, i to se obično plaća oko 50 eura. I onda odu i preslišavaju se pred vratima u prekršajnom, da ovaj ispriča priču kako treba :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, millanče said:

Voditeljka je popasla kaznu za nepropuštanje pešaka, ako sam dobro razumeo, pešak ju je prijavio, i to neka varijanta stoji i serijski prijavljuje ko ne propusti, a prtiom ne prelazi ulicu. Za to vreme pored njih neko sa tablicama "ZEKA" radi polukružno preko pune linije 🙂

po zakonu pešak mora da zakorači na ulicu da pređe da bi ti bio dužan da ga pustiš, osim ako nije bočni pešak.

ali da, nevezano za to, svakako ima ovakvih glupih situacija.

10 hours ago, Dule_smor said:

E pa ovde ima i tih suzenja i lezecih policajaca...mnogo su retardirane ulice po ovom Triru

ne znam za Trir, ali kad dolaziš do redakcije sledeći put provozaj se kroz Jovana Rajića, ima jedno 10 ležećih na 100 metara. Jeste tu osnovna škola, sve odobravam naravno što se toga tiče, ali bukvalno ne možeš normalno da voziš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...