Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

stubici na individualna parkin mesta su nono i treba cupati/lomiti

Ali takodje parkinge ispred zgrada treba ograditi i dati stanarima da parkiraju. 

Red mora da se zna

LKao kod nas u EU!

  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

vudi, kad postajes

Falling Down - Rotten Tomatoes

11 minutes ago, f4ts0 said:

stubici na individualna parkin mesta su nono i treba cupati/lomiti

Ali takodje parkinge ispred zgrada treba ograditi i dati stanarima da parkiraju. 

Red mora da se zna

LKao kod nas u EU!

cuvamo ti mesto za getza kad propadne zapad

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, voodoo_ said:

Naročiti pederluk komunalne milicije je što traži od građana da potpišu zapisnik. Jebo vas potpis, kom kurcu vi služite ako će građani da potpisuju zapisnik?

To ti je ona situacija kada oni zapravo ne žele da se bave svojim poslom ali ih građani na to teraju 🙂 Suština je da oni kao ne mogu da utvrde na osnovu Perine izjave da je Mika postavio stubić, jer ga je možda postavio Pera pa sad hoće da uvali kaznu Miki, tako da dok Mika ne prizna i potpiše zapisnik da je on postavio stubiće oni "ne znaju ništa". E sad druga stvar je što mimo toga što bi trebalo da kazne one koji su postavili nelegalne stubiće bi oni morali i da ih uklone, ali vidiš da se to čeka tender da se izabere firma izvođač za tu zajebanu rabotu pa će to da bude tek od proleća... Mislim logično je da treba da popiju kaznu, ali ako formalno zaista ne mogu da utvrde ko je postavio stubić oni svakako mogu da ga sklone, to realno košta skoro pa ništa, pogotovu ako zaređaju po istom parkingu pa skinu 50 komada odjednom. I onda se ne bi ni ovim baticama isplatilo da postavljaju nove stubiće koji košta jedan fazon 50 evra (ne znam koliko zapravo košta), kad bi im ovi sutradan skinuli. A ovako ako se ovi sete i jednom godišnje da ga skinu batici se praktično isplati da ima rezervisano parking mesto godinu dana za cenu stubića, a naravno daleko od toga da se ovi uopšte i sete... 

  • Downvote (-1) 5

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, f4ts0 said:

Ali takodje parkinge ispred zgrada treba ograditi i dati stanarima da parkiraju.

Ja koliko god voleo uredjenost u CH npr parking ispred zgrade je rezervisan po stanovima. Znaci ako dolazis kod nekoga u goste moras ili na njihovo mesto da stanes (a gde ce oni?) ili kod nekog komsije privremeno kog poznajes. To je suprotni eksterm u odnosu na nasu kaobojstinu ALI NE VALJA NI JEDNO DRUGO.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, u tim zemljama se ljudi motivišu da ne voze kola ako ne moraju. U goste dodjes taksijem ili prevozom. Kod nas je suprotno, iz cisto politickih razloga da se ne bi zamerili raji jer auto je svetinja!

Sto se tice zapisnika i stubica, to da se hoce moze da se resi po kratkom postupku veoma lako. Tipa zaklanja protivpozarni put ili tako neko sranje, samo neko mora to da potegne i da zna za pravilo tog tipa.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Samo napomena - oni u svakom slučaju imaju formalno pravo da stubiće sklone, to nema veze sa zapisnikom i pisanjem kazne direktno onome ko je postavio. Analogija toga je pauk može da odnese auto, ne mora da zna ko je vlasnik, kad vlasnik dođe po auto oni mu naplate kaznu (s tim da neće niko doći po stubić jer je manje vrednosti od kazne verovatno). Pravila već postoje ako se radi o javnim parking mestima - nije dozvoljeno bilo kakvo blokiranje ili ograničavanje parkiranja bilo koga na javnom parking mestu i komunalna je dužna da to odmah ukloni. 

A što se tiče rezervisanih parking mesta ispred zgrada treba imati u vidu i da shodno politici forsiranja posedovanja i korišćenja automobila kod nas broj parking mesta je višestruko manji od broja ljudi koji živi u tim zgradama, tako da to ne može baš tako lako da se samo dodeli. Može da se napravi recimo godišnja licitacija, ali ne verujem da bi se to mnogima baš svidelo 🙂 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да Бгд има нула инфраструктру и то те на неки начин тера да се возиш колима. Нема великог града који се у том случају не би угушио у аутомобилима. Неизводљиво је да по стану у неком просеку буде више од једног возила и да такав велики град функционише и да буде пријатан за живот.

А за сада некако радимо на томе да буде још горе.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, killYg0r said:

Ja koliko god voleo uredjenost u CH npr parking ispred zgrade je rezervisan po stanovima. Znaci ako dolazis kod nekoga u goste moras ili na njihovo mesto da stanes (a gde ce oni?) ili kod nekog komsije privremeno kog poznajes. To je suprotni eksterm u odnosu na nasu kaobojstinu ALI NE VALJA NI JEDNO DRUGO.

ovde je izgleda stvarno to reseno optimalno. 

U odredjenim delovima brisela se parkira na sinama i na sred ulice bijes se u saobracaju..., u nekim mozes na parkinge slobodno - ako zivis na toj opstini besplatno je, ako ne, placa se. Negde ispred zgrade mogu samo stanari (ima rampa) i gosti mogu ako ih stanari puste. Koja demokratija 😄

Ima cak i parking karta za goste - meni kad neko dodje kolima na par dana, odem do opstine, uzmem dnevne karte za kolko treba dana (tipa 2-3 eura je dnevno) i onfa ih posetioci drze na soferki i sve radi ko sat.

Ali opet generalno u vecini opstina je pakao za parkirati

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Sad kad pomenuh to a na temu calija, isto sam video i na Dorćolu dole na 25. maju - ima gomile onih "parking blokova" ili kako da ih nazovem, gde ima 10-20 parking mesta u tom "bloku" i tu regulare stoji katanac i lanac. Ne bih rekao da je to legalno?

Javne površine koje pripadaju zgradi mogu da se pretvore u privatni parking, i postoji pravni okvir koje neke zgrade ispoštuju, neke ne.

I tu ima mentola koji stave katanac na specifično mesto, ali nisu toliko česti.

Zato sa rezervisanim mestima, mestima za invalide, i generalno blokiranjem trotoara i pešačkog prelaza se retko ko zeza. Parking servis je dole u Dunavskoj, i stanari ne trpe sranja.

Bila u mojoj ulici frka pre par godina - neko tele (valjda Fata nije TMovao) parkiralo auto posred trotoara, i pauk ga za 20 minuta odneo. Međutim ispostavilo se da je tele ostavilo uspavano dete u autu "samo da skokne na 5min po nešto", i onda se još ona drka na parking servis što joj traumiraju dete.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Jose Jimenez said:

Javne površine koje pripadaju zgradi mogu da se pretvore u privatni parking, i postoji pravni okvir koje neke zgrade ispoštuju, neke ne.

I tu ima mentola koji stave katanac na specifično mesto, ali nisu toliko česti.

Zato sa rezervisanim mestima, mestima za invalide, i generalno blokiranjem trotoara i pešačkog prelaza se retko ko zeza. Parking servis je dole u Dunavskoj, i stanari ne trpe sranja.

Bila u mojoj ulici frka pre par godina - neko tele (valjda Fata nije TMovao) parkiralo auto posred trotoara, i pauk ga za 20 minuta odneo. Međutim ispostavilo se da je tele ostavilo uspavano dete u autu "samo da skokne na 5min po nešto", i onda se još ona drka na parking servis što joj traumiraju dete.

cekaj brate, zar nije video radnik parkin servisa dete? Mislim stvarno malo zvuci kao nije se desilo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Нема везе са веганима. Градови су направљени за људе, не за аутомобиле. Односно једини начин да не буде колапс 24/7 је да се смањи број аутомобила на улицама. Холанђани су неке своје градове, не преко ноћи, преуредили да просто не желиш да возиш. Превоз је удобан, брз и поуздан и добрим делом у својим улицама без да се укршта са аутомобилима. Бициклистичке стазе безбедне и одвојене од саобраћаја, итд.

Е сада, ако се некоме ово не допада онда се лепо гушиш у Теразијском на Газели и сл. И све стоји, свуда је колапс.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, reki said:

a i kolko god bio lik tele, trebo je da ih isprangija zbog toga lol

ako se desilo naravno 😄

1 hour ago, f4ts0 said:

cekaj brate, zar nije video radnik parkin servisa dete? Mislim stvarno malo zvuci kao nije se desilo

https://www.politika.rs/scc/clanak/392992/Pauk-odneo-auto-sa-bebom

Imaš tamna stakla, zavesice, mrak, beba spava. Razumem radnike ako su prevideli, nije njihovo da gledaju ima li beba ili raskomadani leš na zadnjem sedištu.

Još ako je kiša, a ti se drkaš sa kačenjem dizalice.

Link to comment
Share on other sites

sta znam, meni je to najbitnije u celoj prici, top 1 priority da ne odnesu nekome dete 😄 (mozda zato sto zelim smrt zapadu, komunalcima, kondukterima, radnicima parking servisa, novinarima, uhljebima i ostalim govnima!), ajde dete je malo pa je prespavalo, mogu misliti da je malo starije da se probudilo dok je na dizalici, trauma 4ever 

ali kontam da je ostavljanje deteta samog u kolima big no-no

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

.

 

1 hour ago, reki said:

slazem se sa ulpijem!

samo pazi da te ne cuje kili da hejtujes kola 😄

ili ne daj boze da spomenes bicikl, dobije napad covek

nemam nista ja protiv kola i sam ih koristim, imam protiv nacina upotrebe

 

1 hour ago, killYg0r said:

U autu sam rodjen u autu cu da umrem

Ko hoce da bude peder na elektricnom trotinetu slobodan je da radi sta hoce

el trotinet je najgora stvar, sa tim se slazemo 😄

 

1 hour ago, f4ts0 said:

vidi ulpija ko briselski vegan!

Jel imas na bajsu sticker "YES!! on car less!" i nacrtan avokado?

 

Neam, imam hipsterske stikere iz grada i Berlina, a i 6 pack!



Overkind je manje vise objasnio. U Bgu naravno ne moze da se ocekuje tako nesto, bar ne u skorije vreme, ali moze da se pocne sa smanjivanjem povrsinskih parking mesta u centru, posebno za ljude koji nisu stanari na tim lokacijama, povecavanje bic staza jer biciklisti su isto mahom retardi a i nase desne trake su prepune talasa, ukidanje parking servis monopola tj. dozvoljavanje privatnicima da prave garaze (podzemne). Ima dosta primera koji bi povecao kvalitet zivota u Bgu i bez metroa, strucniji ljudi iz zemlje i inostranstva su dosta pricali o tome, ali naravno da se ne slusa. Cak je i tipa Vesic zvao nekog Danca kada je krenulo renoviranje Dusanove i covek lepo rekao da se tu ne prave parking mesta, sto je naravno iskulirano 😄 Ljudi uglavnom idu po inerciji, ako ih motivises da voze kola, naravno da ce da voze kola i parkiraju na svakom slobodnom mestu na trotoaru jer NEMA GDE DA SE PARKIRA JBG STA TI TESKO DA ZAOBIDJES, a to sto neko u kolicima ili zena sa kolicima ne moze da prodje nema veze.

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Oko jedne stvari se svi slazemo a to je da zivimo u urbanistickom haosu koji se nagomilavao decenijama. Male su sanse da ce da se poboljsa drasticno za nas radni vek jer bi to zahtevalo nepopularne politicke poteze i prevelike promene koje takodje kostaju previse.

Ja sam prvi da kad ne umemo nesto sami treba pitati pametnije i uspenije od nas koji su vec prosli kroz tu tranziciju ali nas prosecni mentalitet stavljanja stubica koci jako i to ne samo u saobracaju.

Link to comment
Share on other sites

Ma brate i svabo bi stavljao stubice, da zna da ga nece papreno kazniti. Nije to NAS mentalitet, to je svaciji mentalitet 😄

Fora je sto mora postepeno da se evoluira do nekog odredjenog uredjenja, postepeno, malo infrastrukturno, malo po usima, malo NEKIM sprovodjenjem reda. Pa jebeno oko sokolovo je resilo x problema 😄

Nepopularni politicki potezi su definitivno najveci problem, cak i ne mora da kosta previse do nekog nivoa jer ulti nivo je definitivno pristojan metro

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...