Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

nadam se da si otisao u neku pravu kafanu i da si preskocio Przar!
Zapravo sam bio nekoliko dana ali u potpunom nekom ludilu (pozitivnom :) da uopšte nisam gledao kafane u smislu šta je dobro nego daj samo nešto da se pojede. Dobio sam preporuku za Moravče i neke teleće repove ili šta već ali nisu imali :( pa sam jeo samo neki roštilj...

S druge strane sam bio potpuno fasciniran koliko se vozi Golf 2 :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, digrejzo said:

vozi se jer nemamo 'leba da jedemo =c i cale ga i dalje vozi, '86 godiste, sto bi rekli hondasi milano red boja!

 

 

8 hours ago, Zwerko said:

S druge strane sam bio potpuno fasciniran koliko se vozi Golf 2 🙂

kad smo već na toj temi, ja sam sad u CG video više Yuga nego u celom Beogradu u proteklih 6 meseci. Da nema ovih Glovo što su izvukli te jugoooove (juge? juga?) iz naftalina da ih voze po gradu procenat bi bio još manji.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@Luckykako@Luckykako ide

Kako ide kampanja skupljanja za kameru Laki?! 🙂

Bilo par nekih sitnijih izliva besa bez komunikacije koji nisu vredni pomena, ali i 2 koja jesu! xD

Situacija 1: Zvezda - Makabi... Parkiram se u Save Grujica na dole (kasnije bitno). Kasnio pa se samo strcao niz ulicu. Odgledao onu patnju od utakmice, popricao sa kolegom nadajuci se da ce se malo rascistiti pa krenuo nazad. Dok sam tabanao uvideh koliko je sati i da sam se bas zajebao sto sam se parkirao nizbrdo... No rekoh na foru cu se okrenuti bez svetala dok neka lobanja ne bude gledala, pa tako i bi... 7-10 minuta se nismo pomerili i snimim preko ramena da je polako krenulo (pustio semafor kod Dr. Misovica). Kako je gepek paralelnog auta prolazio visinu moje haube, brzo upalih auto motajuci pun desni, ali jedna lobanja ispostavice se kasnije da je teleca snimila moju nameru pa se zaletela u mene... Ukljucio neka plavo/crvena svetla/rotaciju na plastici kod farova i robotsku (skremblovanu?) sirenu i zalepio mi se haubom uz haubu da bih odustao i oteza mi okretanje. Mic po mic, mic po mic zivot je u stvari jedan veliki vic! Okrenem se iz 2-3 puta i otvorim prozor znajuci da tele hoce da mukne i da se obrati. 

Tele: Gde si posao, jesi video da ti sviram da stanes?! 

Ja: Pa da se okrenem, nisi video? 

Tele: Ti si neki pametan? 

Ja: Sta trebam da cekam 45min da se rascisti?

Tele: Naravno da trebas da cekas, ako treba i celu noc.

Ja: To ti sledeci put pa probaj. 

Tele: Muuu i ode. 

 

Situacija 2: Friske od danas 🙂 Vracam se iz Panceva sa utakmice i povezoh kolegu do Ade. Krenuli obilaznicom i dosta njih vozi 80 ali se sklanjaju u desnu traku. Ispred mene neki golf koji se uz migavac sklonio iz leve da ga preteknem (vozio sam 120). Bila guzva pa sam vozio levom no kako sam video ovog golfa da se zalece iza i ja se uz migavac polako sklonih da me pretekne. Kako je prosao tako i ja za njim. On 130-140 ja nekih 110-120 i picimo maltene par KM do ispravljanja krivine kad odjednom golf grece da koci... Mislih na prvi mah da ce usporiti medjutim ispalo naglo kocenje do 70.. Uhvatim ugao da pogledam sta se desava ispred kad neka  superb jebe u levoj i ne vadi. Obidjem ga, svirnem mu i uredno pokazem srednji prst vijoreci ga kao zastavu sto je iziritiralo nasu telecu glavu 2... U tom trenutku smo izasli na pravac i semafore a superb koji se do tada gusio i vukao po putu odjednom dobija super snagu! Tu vec vozim 100 znajuci da redovno pecaju na tom pravcu gde je 80 ali ne jebem. Zalece se da me obidje sa desne i provuce izmedju vozila u desnoj i mene u levoj sa nekih 120 medjutim malo sam ubrzao i vozio po liniji da blokiram obe trake. Lik krece preko zute gde se ja vracam u levu i kako smo obisli vozilo u desnoj traci tako mi se zalece u desno krilo i to sve sa nekih 80-100. Uz malo kocenja i eskivaze  nastavljamo dalje i ubezo stajem na semaforu... Spustam prozor i cekam tele 2 koje se ubrzo zaustavlja u traci za levo sa otvorenim prozorom. 

Tele 2: Muuuuuu, ovaj: Hoces odmah sada odmah da te vodim u 29og u stanicu jesi me cuo?!!! 

Ja: Sta si ti neki inspektor? 

Tele 2: Sta mi blicas jel vozim 80?

Ja: Kultura je da se sklonis kad vec vozimo 120-130

Tele 2: Jesi normalan ogranicenje je 80!!!

Ja: Sta si sada jesi li inspektor ili saobracajac? 

Tele 2: Da cutis sada da cutis jesi cuo! Jel vidis da imam dete nazad? 

Ja: Kako da vidim kad nisam skoro mazao soferku X-rejom a i nemam polaroidne cvike kod sebe!!! Ovaj: voleo bih da mi objasnis kako mogu da znam? 

Tele 2: Zato vozis 80!!!

Ja: Zato ne budes bezobrazan nego se sklonis u sporiju traku... 

Tele 2: Muuuu, ovaj: hoces sad da izadjemo tamo da ti objasnim par stvari?!! 

Ja: Mogli bi, ali nije ti hitno... 

U tom trenutku otvorilo zeleno pa je demonstrativno nagazio i isekao me da mi stavi do znanja! 

Vozili smo tu duzinu do pancevca i cekao me 2x da me isece medjutim skapirao sam pa mu nisam udovoljio 🙂 sklonih se na trenutak par vozila iza njega i kad nije gledao obidjoh ga dok mi je motor vristao u trecoj! Zacnuo sam ga jer pezo opet jase! Onda je obisao u zutoj par vozila i naglo usporio sa 100 na 60-70 ispred mene. Zajebavao me par puta medjutim iskulirao sam ga pa smo se razisli kod silaska u des. Stefana! Cak i onaj iz kajena je bio gospodin za ovog!

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 12:55 AM, digrejzo said:

vozi se jer nemamo 'leba da jedemo =c i cale ga i dalje vozi, '86 godiste, sto bi rekli hondasi milano red boja!

a Moravce je standardno dobar pik, gj!

Ja sad kad sam bio htedoh u Moravu, onda nisam mogao da je pronađem (?) onako u prolazu uveče kolima i završih u Čaršiji. 

Nije bilo loše, mada je moglo i bolje!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

Kako ide kampanja skupljanja za kameru Laki?! 🙂

 

čitajući ovo, sad ću da pazarim odmah neku da ti doniram kao poklon 🙂

šta ste rekli ljudi dajte link do tog KP i te kamere što je svi hvale, odmah da pazarim jednu za fatu, ne šalim se 🙂

ja sam inače imao tri situacije u roku od par dana, naravno nisu ovako zabavne kao Fatine.

Situacija 1 - ja vozim omladinskih brigada krajnjom desnom trakom, gledam svoja posla. U tom iz srednje trake prilazi otpozadi beli Mercedes džip (nemam pojma koji, svi su mi isti, ali noviji svakako), dolazi da bude paralelno sa mnom (znači bio sam mu u vidokrugu dok je dolazio srednjom trakom) i onda kreće u vrhunski potez skretanja u desnu traku odnosno direkt na mene 🙂 Ja vidim da mu u retrovizoru svetli ona lampica "ej bajo imaš tu nekoga" i verovatno Mercedes ima neki sistem i da se čuje u kolima to isto ne znam, ali on nastavlja, ja vidim vrag odneo šalu dam gas da me skapira vozač, pogledam - ofc žena, pored nje valjda njena ćerka, obe šokirane time što tu postoji bilo kakvo vozilo koje one hoće da pokupe merdžom 🙂

Situacija 2 - Ja sa autoputa preko autokomande ulazim na južni bulevar, zeleno za nas obe trake ima vozila, tu sad već onako idu malo brže kola, otkud znam, 40-50kmh, i na tom prvom semaforu iz suprotnog smera riba u kliju kreće da pravi polukružno. Ja sad gledam ajde možda je i dozvoljeno, nemam pojma, nije ni bitno, staće ona onako između traka gde je ostrvo i sačekaće da prođemo pa će da nastavi. Naravno ne! Nastavlja ona opušteno da uđe u traku apsolutno ignorišući sve nas i naravno da ne može ni u tu prvu da uđe (gde sam ja) već u onu drugu jer ne može da smota, mi svi na kočnicu bukvalno smo stali. Da stvar bude još gora, kako je ona radila to motanje, ja skapiram da idem kolima pravo na klinca koji sedi pozadi. Naravno ništa ona, nastavlja svojom trakom gleda tamo desno gde ima parking ili šta li već, bez obzira što joj cele dve kolone vozila sviraju.

Situacija 3 - Ulazim u jednosmernu ulicu, ide meni u susret drugo vozilo, ja kao ok, ludak neki nema veze negde ćemo se obići, ali sad već kreće taj drugi da ubrzava, kao da hoće što pre da prođe (Ali ne može jer ja sam tu) nemam pojma šta hoće, sad već dolazimo jedno do drugog, ofc, žena vozi. I pokazuje mi u fazonu "pa šta si krenuo sad ovde u ovu ulicu jednosmernu kad je jednosmerna u ovom smeru u kojem ja idem!!!" 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 9:01 AM, Lucky said:

čitajući ovo, sad ću da pazarim odmah neku da ti doniram kao poklon 🙂

šta ste rekli ljudi dajte link do tog KP i te kamere što je svi hvale, odmah da pazarim jednu za fatu, ne šalim se 🙂

ja sam inače imao tri situacije u roku od par dana, naravno nisu ovako zabavne kao Fatine.

Situacija 1 - ja vozim omladinskih brigada krajnjom desnom trakom, gledam svoja posla. U tom iz srednje trake prilazi otpozadi beli Mercedes džip (nemam pojma koji, svi su mi isti, ali noviji svakako), dolazi da bude paralelno sa mnom (znači bio sam mu u vidokrugu dok je dolazio srednjom trakom) i onda kreće u vrhunski potez skretanja u desnu traku odnosno direkt na mene 🙂 Ja vidim da mu u retrovizoru svetli ona lampica "ej bajo imaš tu nekoga" i verovatno Mercedes ima neki sistem i da se čuje u kolima to isto ne znam, ali on nastavlja, ja vidim vrag odneo šalu dam gas da me skapira vozač, pogledam - ofc žena, pored nje valjda njena ćerka, obe šokirane time što tu postoji bilo kakvo vozilo koje one hoće da pokupe merdžom 🙂

Situacija 2 - Ja sa autoputa preko autokomande ulazim na južni bulevar, zeleno za nas obe trake ima vozila, tu sad već onako idu malo brže kola, otkud znam, 40-50kmh, i na tom prvom semaforu iz suprotnog smera riba u kliju kreće da pravi polukružno. Ja sad gledam ajde možda je i dozvoljeno, nemam pojma, nije ni bitno, staće ona onako između traka gde je ostrvo i sačekaće da prođemo pa će da nastavi. Naravno ne! Nastavlja ona opušteno da uđe u traku apsolutno ignorišući sve nas i naravno da ne može ni u tu prvu da uđe (gde sam ja) već u onu drugu jer ne može da smota, mi svi na kočnicu bukvalno smo stali. Da stvar bude još gora, kako je ona radila to motanje, ja skapiram da idem kolima pravo na klinca koji sedi pozadi. Naravno ništa ona, nastavlja svojom trakom gleda tamo desno gde ima parking ili šta li već, bez obzira što joj cele dve kolone vozila sviraju.

Situacija 3 - Ulazim u jednosmernu ulicu, ide meni u susret drugo vozilo, ja kao ok, ludak neki nema veze negde ćemo se obići, ali sad već kreće taj drugi da ubrzava, kao da hoće što pre da prođe (Ali ne može jer ja sam tu) nemam pojma šta hoće, sad već dolazimo jedno do drugog, ofc, žena vozi. I pokazuje mi u fazonu "pa šta si krenuo sad ovde u ovu ulicu jednosmernu kad je jednosmerna u ovom smeru u kojem ja idem!!!" 

Ludilo totalno koliko se iskvarila kultura i kvalitet saobracaja u BG. Bejah par puta u Jagodini ove godine i iznenadio sam se koja su gospoda sto se tice kulture saobracaja. Nema uletanja, nema makazica, nema sviranja, jednostavno voze svoju pricu i koriste migavac. Vazi i za druga manja mesta koja su udaljenija od BG i gde jos nije metastaziralo sve to.

Hocu da nabavim neku dodatnu sirenu za situacije 1-2, neku sirenu koja je dosta jaca od ove nase klasicne pa da je koristim na neko dugme/prekidac kad zatreba. Videh na jutubu neku Hells Horn mada ne znam da li je dovoljno jaka da iziritiram nekoga.

Ima li neko ideju ili predlog? 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Ludilo totalno koliko se iskvarila kultura i kvalitet saobracaja u BG.

Da, mamu im jebem u pičku svima, a tek ovi što psuju ko kočijaši jebo ih otac glupi, koji kurac se dešava ni kurca od kulture nemaju

Edited by togFU
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, togFU said:

Da, mamu im jebem u pičku svima, a tek ovi što psuju ko kočijaši jebo ih otac glupi, koji kurac se dešava ni kurca od kulture nemaju

Tako je togfu sve u kurac bre! Kad ne upali migavac kao da mi je opsovao majku! 

I malo tolerancije prema Wolterima! Poceo da vozim skoro i vec sam ih zamrzeo sve a i sebe djuture! Mamu nam jebem svima bas bezobraznu! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

ovaj fata je maskirani osvetnik jebote. Deli pravdu na asfaltu, u zgradi, na ruru, pekari, maksiju 😄

Jbg cale koji nas je napustio kad smo bili deca od 2 i 1 godije je negde na pola puta kao hteo da ispravi stvari... 

Cimao me jedan dan da se nadjemo u nekoj skoli (zaboravih koja) da mi sredi diplomu srednje skole preko nekog prijatelja. Ja se pojavio postavljao neka pitanja i onda nastavio sa njim raspravu u autu (imao oko 16g). Tad mi je rekao citiram:

Cale: "Sta si ti umislio... Ko si ti da menjas svet?" 

Fata: *hold my beer*

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam više puta da budem siguran da sam pročitao kako treba. Bukvalno kao sada kad bi ova riba iz Lakijeve jednosmerne napisala:

"jao haos je bio u ulici X i ja odem jednosmernom u kontra pravcu, da presečem, dam pun gas, samo dinamično, da prođem što pre i nađe se jedno tele, nešto mi maše i svira i ja njemu..."

 

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

@LuckyCira ti reko da si tele 😁

@JunkieProcitao si lepo i prvi put, ali rekoh ti da komentar koji si dao nema veze sa vezom jer se hvatas za slamke.

- Jesi vozio nekad 150 na autoputu? Jesi.

- Jesu ti se sklanjali ljudi koji voze u ogranicenju 100-130? Jesu.

- Jesi ti u prekrsaju? Jesi. 

- Da li je njihov posao da pravdaju krive drine? Nije. 

- Koja je duznost svakog ucesnika u saobracaju? Da ucini voznju sigurnom kako za sebe tako i za ostale ucesnike u saobracaju. 

Vidis nekoga da vozi 150, pa skloni se u stranu i ucini situaciju sigurnom za oba vozila. Narcisoidno, sebicno i bezobrazno tele je resilo da rizikuje 5 zivota ukljucujuci i zivot svoje bebe da bi izbacio frust jer ga zena jebe u zdrav mozak. 

Ima nepisano pravilo saobracaja da se na brzim deonicama van grada sa 2 trake nakon preticanja sklonis u sporiju/desnu traku i zbog toga sam i okacio post. 

Evo ti cist primer na gazeli koji tisti kilija poslednjih 10 godina. Ogranicenje je 80 i u nekom trenutku imas ljude koji voze 60 levom trakom od gazele pa sve do studentskog. Kasnije ide ogranicenje od 100-120-130 gde voze 80.

Da li su u prekrsaju pa nisu... Da li su bezobrazna i sebicna neeudkoovana govna ooo da jesu. 

 

 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 7

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

E jedno pitanje kad vec pricamo. Kad sam otisao u DE zamenio sam nasu dozvolu njihovom i morao sam nasu da im predam pa su je oni poslali u Srbiju. Sta recimo da napravim neki prekrsaj koji je za oduzimanje dozvole u Srb, jel oni salju dopisu u Nemacku ili kako? Neko mi rece, ma btk, ne mogu oni da oduzimaju nemacke i strane dozvole. Pa sigurno nece nekoga sa 2 promila pustiti i vratiti mu dozvolu ako samo plati kaznu. Ne planiram da vozim sa dva promila ofc, ali cisto da znam, ako mi se desi neka glupost tipa prolazak na famozno zuto/crveno na jednom od 2 semafora u Grockoj ili tako nesto.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

fato kol'ko vidim iz ovih tvojih prica, ti skoro pa sedmicno ulazis u konfliktne situacije sa ljudima u saobracaju, gde se trkas sa njima/psujes/'nadmudrujes', a da pri tome propagiras kako je duznost svakog ucesnika u saobracaju da ucini voznju sto sigurnijom kako za sebe tako i za ostale, kako je moguce jbt da se ti ne zapitas da li se normalno ponasas :d

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor pa neće za žuto da ti oduzimaju, biće da ipak planiraš 2 promila 😛

Šalu na stranu, dobiješ novčani deo kazne, poene ne mogu da ti pišu, jer nemaš našu vozačku. Oduzimanje isto ne mogu, al mogu u zatvor da te strpaju.

@FATA ne možeš nepisana pravila da sprovodiš kao pisana.
Ja konkretno se maknem ako ide neko brži od mene, bez obzira koliko brzo ja već idem. Ako naletim na nekoga ko ide 100-130 i pretiče sačekam iza njega dok se ne makne. Ako ne konstatuje potrebu dam žmigavac neko vreme.. ako i dalje ne jebe a ja bih svakako hteo da kršim zakon, ga obiđem sa desne i furam dalje svojim putem, nemam neku potrebu da mu pokazujem srednji prst, legnem na kočnicu i slično, on apsolutno sve radi u normama zakona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...