Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Odgledao The Drop, i tacno znam kako bih ga napljuvao u stilu nekih iskusnijih rurovaca ovde, no retko to radim a sada takodje ne vidim razlog za tako nesto...

Pre svega ovo je poslednji film "Soprana" ako se ne varam ili medju poslednjima, sta znam meni je on klasicno dobar samom svojom pojavom u bilo kom filmu a pogotovo za ovakve uloge. Glavni glumac po meni odlican, njemu ocigledno lezi ovakva uloga i kroz ceo film je nosi po mom misljenju odlicno. Sama prica meni nije mnogo zanimljiva, niti ce se u filmu desavati nesto sto do sada niste videli, niti cete na kraju videti neki dijalog koji ce vas dovesti na razmisljanje koje vam inace ne bi nikada palo na pamet. Sam kraj filma tacnije scena u baru po meni je bila odlicna, a verujem da bi mi film ostao u boljem secanju tacnije da je ostao dosledan te svoje price kraj tacnije scena posle bara odvila se potpuno drugacije barem u mojoj reziji. 

Ostaje onda 7.5/10 ocena kao sto je na imdb, zna se ko ju je zaradio i vise od toga ne treba da ima

Link to comment
Share on other sites

HORNS

 

Horns_Official_Movie_Poster.jpg

 

Bravo Hari, majstoru. Odlična satirično bizarna priča koja vešto balansira između krute i efektne kritike ljudskih karaktera, i uverljive ljubavne romanse, sa spektrom scena koje se kreću od montipajtonovskih do truli emocionalnih (scena sa ćaletom od Džuno Temple, oskarvorti u svega minut-dva). Dodatni i neočekivani plus za ovakav tip filma je maestralna fotografija i kompozicija boja, što je dodatno pojačano činjenicom da se sve dešava u nekakvom provincijalnom, Alan Wake gradiću, pa to još više dolazi do izražaja zbog mnogo kadrova okolne prirode. Jedina zamerka je previše good guy-bad guy finale koje je moglo i elegantnije da bude odrađeno, kao i previše naznaka od starta ko je ubojica (mada to nije poenta filma, mogli su i to da odrade da bude misterioznije i ravnopravno sa ostalim elementima radnje).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Poslednjih nekoliko večeri gledah Hobita 2 extended, i ovo je prvi film iz serijala (računajući tu LotR) gde mi je proširena verzija ispala lošija od bioskopske, da ne kažem sviranje penisu napravljeno na silu samo da se održi kontinuitet proširenih izdanja i uzmu pare fanovima na Blurejeve. Većina novih scena štrči i remeti odličan flow originalnog filma.

1. Maglovita prisećanja koja su namontirana kao da je u pitanju klip-šou epizoda TV serije a ne epski fantazijski film

2. Kad se probude u kući dlakavog šejpšiftera, ubačena je cela scena gde lik seče drva a Gandalf kreće se predstavlja trudeći se da ga ne razbesni, uglavnom neuspeli pokušaj komedije

3. Gandalf koji sreće Torinovog ćaleta u ruševinama Dol Guldura, ničim izazvana crtica gde se Gandalf, koji izgleda kao da ima 150 godina i da će svakog trenutka da umre na snimanju, bije s patuljkom kao da je u naponu snage. Zatim istog patuljka bez blama namontiraju u postojeće scene gde Sauron napada Gandalfa, a onda samo "proguta" patuljka i eto, poz voz

4. Prelazak razrušenog mosta u ukletoj šumi, ovo još i može manje-više glatko da se uklopi u originalno izdanje

Would not bang again, dršte se bioskopskog Hobita 2.

Link to comment
Share on other sites

Sve se slažem, i ja sam neki dan odgledao, nadajući se dodatnim kadrovima sa paucima/burićima/zmajem, i ono, mislim da nisam ni jedan video (možda kod zmaja jedan ili dva, koji se totalno utapaju u inače predugačke scene sa njim). To sa Torinovim ćaletom je bilo bolno gledati, naročito kako je nakalemljeno na postojeće scene gde se jasno vidi da Gandalf treba da bude sam, preloše izmontirano samo da ga ubace tako bezveze.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

EQUALIZER

 

the-equalizer-official-movie-poster.jpg

 

U šugavoj ponudi Taken klonova, ovaj je još ispao i najbolji (iako nema lomatanja po Evropi). Preterani Denzel iz filma je preteran, i išamarao bi i Betmena pre doručka, ali ima par momenata kad baš deluje zajebano do koske (dijalog sa ruskim sub-bossom, npr), i par akcionih scena su odlično osmišljene i snimljene, ali je film lišen bilo kakve uverljivosti i napetosti. Ruski baja fantastičan i menising u početku, i kako film odmiče postaje sve jadniji i bezličniji, finale jadno i nikakvo, bez efektnih scena, i totalni debakl sa usranim krajem (to jest pet različitih krajeva, jer film odbija da se završi), kako bi sve razvukli na 2+ sati.

gledao sa drugarima prekinuli smo film na trecini :D smara realno 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Onda ste odgledali i najbolji deo :)

 

THE DROP

 

The_Drop_Poster.jpg

 

Klasična krimi drama, previše razvučena i na momente smorna, sa Hardijem koji deluje kao da je lik sa posebnim potrebama, ali srećom sve spaseno i odlično raspleteno na kraju. Ladno igra i lik iz Bullheada (pošto je isti režiser), al se osušio čovek, cccc.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao gone girl. 

bio sam zadovoljan filmom jako, sve do momenta kad ona ubija barnija (:D). tacnije do njenog povratka. kada sam je video krvavu kako izlazi iz auta i pada u narucje namirisao sam potpuno bizaran kraj i nisam omanuo. meni je sve nakon te tacke potpuni idiotizam iskreno. deluje mi kao da su hteli da pobegnu od ocekivanog kraja i 'sokiraju' gledaoce posto-poto. mislim, pogledajmo iz perspektive ben afleka (:D), vratila se zena, sada je vec potpuno siguran da je zesca lujka, psihopata koja povrh svega iza sebe sada ima i ubistvo potpuno neduznog lika. i sad, on kao ostaje s njom u istoj kuci i cak nije u fazonu da se pravi da je sve u redu da napravi sebi bezbednu situaciju da se resi lujke i razotkrije sta je uradila, nego je u fazonu 'okej, prestani da se pretvaras, znam sta si uradila, to bas nije u redu'. mislim, ne bih provodio s njom ni minut vise cak i da je u pitanju samo prvobitno smestanje slucaja, a ne jos i ubistvo potpuno neduznog lika. kada je usla u pricu i beba bio sam u fazonu 'e aj' mi recite da ce jos da ostane s njom kao i nosite se u tri lepa kurca'. misliiiim, jebote, trudna je, kapiram da nije duze od 2 meseca, i u fazonu je, jebi ga, necu da dobijem starateljstvo, ostacu s njom. podizacu dete i zivecu sa mega lujkom kojoj svakog dana moze nesto da klikne da me zakolje na spavanju, jer nisam bas siguran da li mogu da dokazem sta je uradila i da dobijem starateljstvo.

neko je napisao ovde da su na kraju pokusali da ti prodaju pricu kako je on u klopci i to je to. bezizlazna situacija. medjutim, ja nemam ni 5% takav utisak. bas sam se smorio.

Edited by Vlada_
  • Upvote (+1) 2

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@Gone Girl

meni je baš taj kraj Gone Girl realan, jer je on svestan u kakvoj se situaciji nalazi, a to je da sledećih xx godina neće imati mira od svih vrsta medija. Svako ko je u USA proveo neko vreme zna koliki je pritisak medija na društvo, i kako oblikuje društvo, i gde god bi on živeo, radio i sl, bio bi mu pakao ako bi ostavio trudnu ženu koju je navodno probao da ubije. Za većinu je on i dalje u tom trenutku bio kriv, jer ju je varao i "ponižavao" i život bi mu i dalje bio pakao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Foxcatcher
http://www.imdb.com/title/tt1100089/?ref_=nv_sr_1


Uf, ovaj film sam zeljno isekivao od kad sam prvi put video trejler iz vise razloga. Prvo sto me trejler podsetio na Rundskop (http://www.imdb.com/title/tt1821593/?ref_=nv_sr_1) jedan od meni najboljih filmova koji su izasli u proteklih 5 godina, drugo zbog transformacija Stiv Karela, Chejning Tatuma i Mark Rufala. Sva trojica su sjajna u filmu. Medjutim najvece iznenadjenje su doneli reziser Brenet Miler i DP(sinematograf?) veoma karateristicnom scenografijom. Podseca malo na dokumentarni stil iz Moneyball-a medjutim ima dosta trenutaka kada je kamera mirna a glumci nisu na "karakteristicnim" mestima na ekranu, sto pridodaje celoj mentalno nestabilnoj atmosferi filma. Tome takodje pridodaje cinjenica da ima veoma malo muzike u filmu.
Sa losije strane, film je dosta tezak za gledanje cak i kada je poznata tematika filma (nesto tipa Incendies) i mozda je mogao biti kraci 10-15 minuta a da se ne izgubi srz filma.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Popravite spojlere u tapatalku pls

To ima smisla donekle, pod uslovom da je potpuno nemoguce da dokaze sta je ova zapravo uradila, ali njena strana price ocigledno ima solidan broj supljina...I opet kazem, kapiram ja tu stranu price, pritisak medija, njegov nezgodan polozaj i sve, ali mi govorimo o zajednickom zivotu sa zescim psihopatom cije je bolesti on potpuno svestan...on se prvo vece zakljucava u onu sobu jer kapira da nije bezbedan, a onda kao ipak prihvata situaciju....meni je iskreno sve osim bezanja od te lujke i cinjenja svega sto je u njegovoj moci da pokaze pravu pricu (jer je njena daleko od perfektne) potpuno suludo

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@Vlada:

opet, ostaje to da su oni neko solidno vreme zajedno, i da se poznaju. On je znao da će je triggerovati onom porukom preko TV-a, dok su svi mislili da se zajebao. Po meni prvi deo filma više nego dobro objašnjava njihov celokupan odnos, gde se vidi da se oni odlično poznaju, kao par koji "jedno drugom završava rečenice" i sl, pa mi to nije minus. Njen plan ima šupljine, ali bi verovatno svaka policija zatvorila slučaj kad se ova vratila, i objasnila šta se gistro desilo. A Aflek uočava da je u bezizlaznoj situaciji, i da ga jedan ogroman period od 10+ godina očekuje život poput roba

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

The Treatmenthttp://www.imdb.com/title/tt3089778/

 

U2ymVpY.jpg

 

Videh da je Stija pričao o njemu i kako nije mogao da ga završi pa me je izazvao da pogledam.

Razvalio me film, ra-zva-li-o. Odličan triler, pomislićete u početku da se radi o konvecionalnoj radnji koja se provlači kroz skoro svaki triler, ali ne... Prilično mračan film, odličan glavni glumac, veoma ubedljiv. Ovo je drugi belgijski film koji sam pogledao (prvi je isto odličan triler - http://www.imdb.com/title/tt0926762/)i mogu da kažem da belgijanci znaju da naprave baš dobar film. Jezik im je odvratan.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

THE INTERVIEW

 

635543681478177715-the-interview-poster1

 

I veće sranje nego što je očekivano, bar trejler ne laže kakav je šit u pitanju. Džejms Frenko nepodnošljiv, Rogan smoren, radnja glupava, gomila "fora" gde je "fora" samo da se "fora" ponavlja u nedogled, jadna produkcija i režija, i jedna jedina scena gde sam se od srca nasmejao, i to neka potpuno sporedna stvar koju sporedni likovi kažu u jednom trenutku. I sa onim marketing stantom nema leba da povrate pare.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

^qft, gledao juče, ne znam kako sam dočekao kraj. Franco je baš mega naporan u filmu, humor nula

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

preporuka za 2 filma
1. Nightcrawler http://www.imdb.com/title/tt2872718/?ref_=nv_sr_1, prema mom misljenju najbolji film iz 2014 pored Boyhood-a za sada, od ovih kojih jos nema na torentima potencijalni kandidati bi mogli biti Birdman, Inherent Vice, Imitation Game i Leviathan. videcemo... mada par ljudi sa kojima sam pricao su rekli da im je nightcrawler prosecan, ali film koji drzi paznju. zaboravio sam da dodam da je dzilenhalova gluma odlicna i da ce sigurno biti jedan od glavnih kandidata za oskara
2.  Five easy pieces http://www.imdb.com/title/tt0065724/?ref_=nv_sr_1, jedna od najboljih drama koje sam gledao. dzek je odglumio maestralno, prva glavna uloga u kojoj je u potpunosti pokazao kako glumi. moguce je da ce nekog da smori film.
 

Edited by noiser_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...