Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ne verujem da nekoga specijalno interesuje ali cisto da podelim svoje utiske s gledanja filma Peti leptir, prvog srpskog 3D filma. 

 

Prvo tehnicki deo - ja koji non-stop gledam 3d filmove sam s projekcije izasao s "bleeding eyes" utiskom. Sve sto je ispred ravni ekrana je iz nekog cudnog razloga van fokusa, takodje sve sto je po dubini iza karaktera je van fokusa, zasto je direktor fotografije bio toliko retardiran nemam pojma. Plus stvari kao sto je racking focus (ne znam kako se ovo zove na srpskom jbg), sto je nesto sto su poslednji put iskoristili u 3D-u sa Alice in Wonderland 2010 i skontali da boli ljude glava :) Ima jos detalja koji ne valjaju, ali u sustini da ima 3d-a ima :)

 

Onda dodjemo do sadrzaja, scenarija i ostalog vezanog za film u poredjenju s cime tehnicki deo deluje kao kandidat za Oskara :) Mislim ja sam odavno znao da nasi u poslednje vreme snimaju teska sranja, ali kao jebiga deciji film, koliko to mogu da zajebu? Ocigledno mnogo... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

The Treatmenthttp://www.imdb.com/title/tt3089778/

 

U2ymVpY.jpg

 

Videh da je Stija pričao o njemu i kako nije mogao da ga završi pa me je izazvao da pogledam.

Razvalio me film, ra-zva-li-o. Odličan triler, pomislićete u početku da se radi o konvecionalnoj radnji koja se provlači kroz skoro svaki triler, ali ne... Prilično mračan film, odličan glavni glumac, veoma ubedljiv. Ovo je drugi belgijski film koji sam pogledao (prvi je isto odličan triler - http://www.imdb.com/title/tt0926762/)i mogu da kažem da belgijanci znaju da naprave baš dobar film. Jezik im je odvratan.

Bravo za preporuku. Film je stvarno odlican.

Link to comment
Share on other sites

TUSK

 

tusk-whysoblu-thumb.png

 

Jao, jao, jao, jao...

Kevin Smit se namazao govnima, i sad se svima smeje zbog izraza lica koji su složili... Bravo, debeli, i dalje si u govnima, lol.

Užasan, neizdrživ početak, neopisivo živcirajući likovi, gomila nepotrebnih scena, "radnja" filma koja je isprazna i bez ikakvog smisla, finale koje je...argh

Ali to nije sve, u od sredine filma počinje pravi spektakl, jer se filmu pridružuje ubedljivo nakretenskiji lik ikada, koji jedino nadmašuje kretenski kameo popularnog glumca koji ga...."glumi" (nisam ni mogao niti uspeo, da provalim ko je u pitanju, tek posle sam na špici video, ali sam u jednom trenutku pomislio "što se ovaj toliko trudi da bude so-and-so, al mu leži u pm...") Znači ono je strašno, strašno, to treba (ne treba) videti :(

Najgore od svega što film zapravo ima jedan vanserijski kvalitet, a to je glumac Majkl Parks (koji liči na starijeg, dementnijeg brata Voltera Vajta), potpuno potcenjen talenat koji se ovako srozava, sav njegov dijalog je odličan do maestralan (naročito delovi sa pričama, i objašnjenja zbog čega radi to što radi, sa carskim pančlajnovima).

 

Ovaj film je nešto najgluplje što sam skoro pogledao :) Toliko je glup da očekujem sad da se pojavi ona grupa koja će reći da je film zapravo najbolje nešto, nego sam ja glup i ne razumem poentu :)

Link to comment
Share on other sites

HORNS

 

Horns_Official_Movie_Poster.jpg

 

Bravo Hari, majstoru. Odlična satirično bizarna priča koja vešto balansira između krute i efektne kritike ljudskih karaktera, i uverljive ljubavne romanse, sa spektrom scena koje se kreću od montipajtonovskih do truli emocionalnih (scena sa ćaletom od Džuno Temple, oskarvorti u svega minut-dva). Dodatni i neočekivani plus za ovakav tip filma je maestralna fotografija i kompozicija boja, što je dodatno pojačano činjenicom da se sve dešava u nekakvom provincijalnom, Alan Wake gradiću, pa to još više dolazi do izražaja zbog mnogo kadrova okolne prirode. Jedina zamerka je previše good guy-bad guy finale koje je moglo i elegantnije da bude odrađeno, kao i previše naznaka od starta ko je ubojica (mada to nije poenta filma, mogli su i to da odrade da bude misterioznije i ravnopravno sa ostalim elementima radnje).

 

Ovo jeste zapravo OK film za pogledati, ali "knjiga je bolja" :)) tj. onako, po meni nekako taman popunjava one rupe koje su mi malo smetale kod filma. No to je nebitno, može da se pogleda i da se ne razmišlja o knjizi, jedino što su mi scene borbe Harija sa ostalima poseban lol, nekako nedostojne jednog takvog glavnog junaka.

kevin smit je car, film mora da je vrh, skidam

 

jednim delom bih želeo da ti uštedim vreme i spasem te muke, drugim delom sam na fazon - ajde baš pogledaj da potvrdim da li sam u pravu.

 

da se razumemo, meni su filmovi kevina smita ok generalno govoreći.

Link to comment
Share on other sites

Reki bi po difaltu trebalo da pogleda svaki bistijeliti film, ne? :)

 

THE JUDGE

 

judge.jpg

 

 

Ako se zanemari RDJ koji je RDJ-ast u svakom svom filmu, ovo je sjajno ostvarenje u kojem se interesantni momenti iz sudnice smenjuju sa interesantnim momentima iz porodičnog života likova i njihovih odnosa (uz par hevi i emotivnih scena koje ne ostavljaju ravnodušnim). Robert Duval objasnio.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@ Drop

 

Pa poenta je, ne zajebavaj se sa likom koji šeta pit-bula i kojeg ne znaš, možda je Ćela :))))

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Treatmenthttp://www.imdb.com/title/tt3089778/

 

U2ymVpY.jpg

 

Videh da je Stija pričao o njemu i kako nije mogao da ga završi pa me je izazvao da pogledam.

Razvalio me film, ra-zva-li-o. Odličan triler, pomislićete u početku da se radi o konvecionalnoj radnji koja se provlači kroz skoro svaki triler, ali ne... Prilično mračan film, odličan glavni glumac, veoma ubedljiv. Ovo je drugi belgijski film koji sam pogledao (prvi je isto odličan triler - http://www.imdb.com/title/tt0926762/)i mogu da kažem da belgijanci znaju da naprave baš dobar film. Jezik im je odvratan.

Pogledaj i ovaj onda cenim da ce ti se svideti:

 

http://www.imdb.com/title/tt0362225/?ref_=fn_al_tt_1

fml

Link to comment
Share on other sites

NO TEARS FOR THE DEAD

 

858954_full.jpg

 

Kvalitetan korejanski krimi rad, koji od proseka izdvaja nekoliko fantastično snimljenih akcionih scena (i prilična količina krvoliptanja u njima). Scena sa kamionom, gad dem kako su snimili.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Koja je poenta price ? Kakvu si ti pouku izvukao iz filma ? Izgleda da sam je ja promasio. 

 

@Lucky

Tusk nikako ne moze da bude dobar film. Bio je zanimljiv u pocetku ali je posle otisao previse u kurac. 

 

Ja se slažem, ali gledao sam malo i po netu neke kritike i komentare, nekima je čak i ok.

 

Ouija http://www.imdb.com/title/tt1204977/

 

ouija.jpg

 

Očekivano glup film :) Interesantno je što zapravo nije ni toliko strašan tj. ni ne pokušava da bude, moguće zbog toga što ga je Hasbro finansirao kao podršku "igri" koju prodaju i ujedno je prvi Hasbrov horor. I malo sam čitao, 5 miliona budžet, zarada 76 miliona, unatoč hejtu od strane kritike :) gg :) U svakom slučaju za zaobići, osim ako neko nije u fazonu "jao eto ne volim horore i uvek se isprepadam, kada bi bio neki koji je onako, da nije puno strašan".

Link to comment
Share on other sites

A WALK AMONG THE TOMBSTONES

 

TOMBSTONES-Artwork.jpg

 

Sjajan hevi triler u stilu sedamdesetih, sa mračnom atmosferom i puno brutalnosti, baš ono što je trebalo posrnulom Nisonu nakon svih skorašnjih Taken 2 i drugih gluposti u kojima se blamira.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Frozen

 

Odgledah ga na kraju! I? Pa, nije ni čudo što devojčice ne mogu više da kupe svoju omiljenu lutku, ali ne mogu da kažem da mi se dopao crtani. Nije zbog pevanja, pesme su interesantne. Zaplet je moronski. Poruka filma je ok (neka ljuba vlada!), ali već ispričana na ovaj način. Scenario je u najmanju ruku konfuzan, u smislu da su se dotakli milion tema koje nisu uopšte razrađene (gosti na krunisanju, odnos roditelja sa decom koji je loš osim što ga nema, tzv. podanici, diskriminacija - sve ovo je marginalizovano ili mlako izvedeno). Dijalozi su bezveznjikavi sa mnogo ponavljanja (wait, wat!).

 

Možda najveći problem imam sa glavnim negativcem koji je potpuno neuverljiv i pored toga šalje poruku deci (a pre svega devojčicama) za koju nisam siguran da ona mogu da shvate, pošto su pomešane dve stvari koje nisam siguran da li mogu da se pomešaju - ljubav na prvi pogled (princ na belom konju) i "ne razgovaraj sa strancem" - pri čemu je njegov motiv (negativčev), odnosno ono šta ga je "nateralo" da bude negativac, ne mogu da kažem budalaština, jer nije nemoguće, nego prosto glup motiv za crtani film i iz moje perspektive ne nalazi opravdanje tokom filma.

 

Olaf je preveliki car i njegova poenta i suština su jedina prava vrednost filma.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Reki bi po difaltu trebalo da pogleda svaki bistijeliti film, ne? :)

 

THE JUDGE

 

judge.jpg

 

 

Ako se zanemari RDJ koji je RDJ-ast u svakom svom filmu, ovo je sjajno ostvarenje u kojem se interesantni momenti iz sudnice smenjuju sa interesantnim momentima iz porodičnog života likova i njihovih odnosa (uz par hevi i emotivnih scena koje ne ostavljaju ravnodušnim). Robert Duval objasnio.

 

oduvao me je film.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Nightcrawler (2014)

Nightcrawler-movie-poster.jpg

Odličan, na početku mi je malo smetao način na koji glumi glavni lik, međutim ubrzo sam skontao da je ta "polusmotanost" namerna, i da ima mnogo sitnih detalja koji su namerno odrađeni kako su odrađeni, ovde ima malo one korijeve teorije "film koji može da prođe kao standardni film čak i ako pustite mozak na pašu prilikom gledanja, međtuim ako se udubite skotate da ima mnogo više u celoj priči". Upravo to, mnogo detalja (koji imaju poentu) i dublja priča i kritika kapitalističkog društva u suštini.

 

 

==============

Disconnect (2012)

large_kn0d0O782brEFyLZOZpIjF5rEfM.jpg

Meni nije legao, suviše predvidivo i plitko nekako, po meni ovo je standardni USA teen film iz devedesetih samo prilagođen 21. veku, internetu itd...

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

MAGIC IN THE MOONLIGHT

 

MAGIC-IN-THE-MOONLIGHT-poster.jpg

 

Poslednji Vudi Alen film, slatkasto i fino-nino, bez većih iznenađenja do kraja i bez mnogo dublje analize glavne dileme i "misterije" u filmu. To je sa druge strane nadomešteno dobrom glumom i Firta i Eme Stoun, uz gotovo pozorišne dijaloge i predivne predele Provanse u filmu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...