Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

legolasov "i don't even physics" momenat je najveci lol u filmu

a ubedljivo najgori cgi je dainovo lice...zasto nisu mogli da stave masku na lice bilija konolija nego je pravljen cgi lik losiji od goluma pre 15 godina ja ne znam... (inace dain je pro dizajniran u wh slayer stilu sto mi je bio jedan od hajlajta =o))

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Mulhollad Drive

 

Čitajući po netu, vidim da postoje dve grupe ljudi - oni koji hejtuju film "šta bre ovo umetnost radi umetnosti manite me tih kao deep fora, predugačko sranje!!11" i ovi drugi "vau najbolji film ikada, ne ostavlja ravnodušnim omg omg!

E sad, modža će malo ovo čudno zvučati - ali ja sam negde između ove dve grupe. Film ima super kameru, boje i muziku pro je snimljen. Priča je dobra,i ne smeta mi taj glavni fazon, samo mislim da su mogli da izbace jako jako dosta nebitnih scena...i ofc spit za fag-lesbo element! :D

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Realno ne gotivim Mullholand drive ali nekako kapiram fazon. Meni je to vise film utisaka i slika. Iako sam ga gledao samo jednom celog (i na par navrata po neki deo) i to jos onomad kad se prvi put pojavio to je jedan od onih filmova koji ima neke scene koje ti se urezu u kranijum i to mi ga izdvaja od svega ostalog. Ima ona scena pored nekog fast food restorana koja mi je od tog trenutka prvog gledanja ostala upecatljiva sve do sada. Potpuno nepotrebna scena koja postoji samo zbog neke autorove potrebe. 

Link to comment
Share on other sites

nije za svaciji ukus definitivno. sto se tice suvisnih scena, mislim da ih nema, ali se stice taj utisak jer je film puzla.

beskucnik iza dinera itekako ima znacenje. ne zaboravite da on "pusta" babu i dedu na naomi. ja ga gledam kao personifikaciju straha od neuspeha. ono sto je kul je sto sve ostaje otvoreno, nema cak ni sigurne hronologije, pa se moze tumaciti na hiljade potpuno suprotnih nacina

lynch ima taj vajb hipsterskog drkosa i 2deep4u ali je dubina nasuprot hipsterske stvarna, the deep is reel

Link to comment
Share on other sites

Немам ништа против таквих филмова, али много ми је већи скил када неко направи такав филм, али са горњим слојем радње, која у неку руку одаје утисак да си скапирао шта се дешава након првог гледања. Много је то теже него да издвојиш један зид у гајби и одрадиш сценарио ала Мајкл Скофилд. Сопранос ми је савршен пример таквог умећа, човек одрадио топ слој дешавања, и на прво гледање се чини да је то само једна одлична крими-породична прича, кад оно у ствари... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Mulholand

Pre svega, gledao sam ga u većem društvu, što je u startu fejl. Posle kad smo izguglali malo o filmu skapirao sam više o svemu i stvarno je do jaja priča.

Meni je npr. zasmetala loša gluma (posle mi je čini mi se neko rekao da je jedva dobio i ovaj budžet, tipa niko nije hteo da snimi taj film) i čini mi se da je stvarno vrh priča i poenta mogla bolje da se uklopi u film.

Al opet na kraju, previše careva je reklo da je vrh film, tako da ću ga odgledati još jednom, sam ovog puta, kad budem iz fazona!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nisi izvalio, al ta losa gluma je deo fazona. Uporedi glumu/kameru i generalnu boju filma pre i posle kluba Silencio.

 

Taj deo gde je losa gluma i gde film ima generalno atmosferu kao da je epizode TV sapunice se odvija u glavi Naomi Watts. Takav sam ja utisak stekao, mogao bih ponovo da overim nisam ga gledao skoro 5 godina.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Мислио сам на то да ми је доста већи риспект када неко уме да уради филм као што је Мулхоланд али да већина након гледања не буде у потпуном или делимичном збуну. Много је лакше направити радњу као што је Мулхоланд, која захтева пар гледања да се колико толико нешто скапира, наспрам филма истог типа који успева да завара гледаоце да су све видели што филм има да понуди. Јесте лоше поређење са Сопраносима због простора за све то, али ево први пример из света филма који ми пада на памет је Кјубрикова Одисеја, јер оставља утисак да си нешто као скапирао и да ту нема много више што захтева још минимум једно гледање, а заправо је филм тотално и апсолутно лудило у својих 160 минута. У прилог том мајсторству кроз исти пример, мислим да Одисеја и код оних који се сморе након гледања због темпа и мањка акције, оставља магловит утисак да су ипак нешто значајно, да не кажем епик, одгледали. Неко ће се исцимати да провери валидност тог утиска, а неко ће остати на доживљају филма као сасвим необично путовање свемиром са вештачком интелигенцијом која се побунила и јебе астронауте.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мулхоланд је један од најбољих филмова икада на мојој листи. топ 20 сигурно, вероватно топ 10.

 

е сад, јебига, то што за неки филм треба концентрација и интелектуални рад сивих ћелија, па га треба прегледати неколико пута, само доказује његову вредност у бујици испразних глупости "да прођу 2 сата"...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam napisao happy end, nisam mislio na to da se ona vrati i nastave da zive srecno do kraja zivota, nego da je zajebe da ljudi saznaju kakva je psihopata i kraj, dok bi nekom drugom mozda happy end bio da je ona njega unistila do kraja itd, Ne sme covek nista da napise a da ga odmah ne shvate pogresno :s

Edited by SHMEKER
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Stijom i Vićom, i meni je fino legao Gone Girl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gone Girl je veoma precenjen.. Prve 3/4 filma su dobre i zanimljive ali kraj filma je uzas..

 

Pokusavaju da prikazu kako je Nikova situacija neizbezna a u stvari njena prica ima toliko nedoslednosti da je to strasno. Ona ga tu kao ucenjuje nekim glupostima u koje niko sada ne bi poverovao a jos pritom i sama kaze da Nik mora da prizna neke stvari da bi ljudi verovali njenoj prici. A i koje su sanse da te dva bivsa momka siluju na bukvalno isti nacin.

 

Ja kada sam bio u bioskopu ljudi su isto bili odusevljeni, ali sam cuo od drugara da su se kod njega smejali na kraju koliko je glup..

Ne znam zasto su ubacili Barni Stinsona u film takodje. Izgleda da ne moze da izadje iz karaktera..

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 7
Link to comment
Share on other sites

EQUALIZER

 

the-equalizer-official-movie-poster.jpg

 

U šugavoj ponudi Taken klonova, ovaj je još ispao i najbolji (iako nema lomatanja po Evropi). Preterani Denzel iz filma je preteran, i išamarao bi i Betmena pre doručka, ali ima par momenata kad baš deluje zajebano do koske (dijalog sa ruskim sub-bossom, npr), i par akcionih scena su odlično osmišljene i snimljene, ali je film lišen bilo kakve uverljivosti i napetosti. Ruski baja fantastičan i menising u početku, i kako film odmiče postaje sve jadniji i bezličniji, finale jadno i nikakvo, bez efektnih scena, i totalni debakl sa usranim krajem (to jest pet različitih krajeva, jer film odbija da se završi), kako bi sve razvukli na 2+ sati.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...