Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ne znaci da je bolje, ali ako sa tehnicke strane zvuci kul, dakle fluidniji pokreti i vise detalja, a problem nastaje zato sto ljudi puste mozak na ispasu i lete im misli preko ekrana meni je onda zakljucak da nije promena losa vec je problem u davno poznatoj losoj ljudskoj osobini da su inertni.

  • Downvote (-1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ako film posmatramo kao umetnost (a nisam siguran da je to u slučaju hobita adekvatno), onda važi pravilo da bolja tehnologija ne znači nužno bolju umetnost. zvezdana noć ne bi bila bolja da je van gog imao bolje četkice i realističnije boje, i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Зар нисмо већ констатоавли да је (скоро) све у апарату, а врло мало у уметнику фотографу? :tf:

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Marvellous (2014)

 

http://www.imdb.com/title/tt3659786/

 

3659786.jpg

 

[claps]

 

Према животу једног сасвим обичног и сасвим необичног човека, филм једноставно не може а да не измами макар једну емоцију од гледаоца... а да није гађење према датом остварењу, како то углавном успевају холивудски кршеви.

Све препоруке.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

The Boxtrolls

 

http://www.imdb.com/title/tt0787474/

 

 

Ovaj film me baca u rebus. Priča mi deluje kao da je za decu od 5 godina, ali ima dosta momenata u kojima bi petogodišnjak definitivno tražio pauzu i objašnjenje. Nemam na raspolaganju klinčadije da ovo eksperimentalno ispitam, pa ću to da ostavim nekom ko ima dogovarajuće laboratorijske uslove :)

 

Lepo odrađen stop-motion. Humora ima, ali nekako nedovoljno za moj ukus. Nisam oduševljen, ali s druge strane odstupam od ciljne publike par generacija.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

THE LIABILITY

 

rtwxxptsv9pdzg33c4jg5yqd5kaw8ucq.jpeg

 

 

Standardan britanski krimi-film nove generacije, znači malo smešno, malo bizarno, malo napeto, i tako u krug (uz par smarajućih momenata). Za Tim Rota rutinski posao , mada je to u skladu sa likom, a i džentlmenski se sklonio u stranu zbog druge glavne uloge, momak  je sjajno odradio.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2130270/

Nisam mogao da vidim da je neko pisao o ovom filmu, a s obzirom na ocenu koju ima tesko i da bih ga odgledao, no desilo se i mogu reci da nisam protracio svoje vreme

cini mi se da je Australijska produkcija, gluma sama po sebi nije nista specijalno, na zadovoljavajucem je nivou...

Uvod u sam film mi je bio pomalo dosadan, ali sto je vise vreme odmicalo sve se bolje i bolje radnja odvijala! Ako sam Equalizer-u dao 7/10, onda je ovo 8/10 u najmanju ruku, pa nek vam to bude neko merilo, ako ste na bilo koji nacin bili zadovoljni Equalizer-om, mozete odgledati i ovaj film iako sama radnja ne podseca na pomenuti.

Tople preporuke

Link to comment
Share on other sites

TUSK

 

tusk-whysoblu-thumb.png

 

Jao, jao, jao, jao...

Kevin Smit se namazao govnima, i sad se svima smeje zbog izraza lica koji su složili... Bravo, debeli, i dalje si u govnima, lol.

Užasan, neizdrživ početak, neopisivo živcirajući likovi, gomila nepotrebnih scena, "radnja" filma koja je isprazna i bez ikakvog smisla, finale koje je...argh

Ali to nije sve, u od sredine filma počinje pravi spektakl, jer se filmu pridružuje ubedljivo nakretenskiji lik ikada, koji jedino nadmašuje kretenski kameo popularnog glumca koji ga...."glumi" (nisam ni mogao niti uspeo, da provalim ko je u pitanju, tek posle sam na špici video, ali sam u jednom trenutku pomislio "što se ovaj toliko trudi da bude so-and-so, al mu leži u pm...") Znači ono je strašno, strašno, to treba (ne treba) videti :(

Najgore od svega što film zapravo ima jedan vanserijski kvalitet, a to je glumac Majkl Parks (koji liči na starijeg, dementnijeg brata Voltera Vajta), potpuno potcenjen talenat koji se ovako srozava, sav njegov dijalog je odličan do maestralan (naročito delovi sa pričama, i objašnjenja zbog čega radi to što radi, sa carskim pančlajnovima).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Exodus: Gods and Kings-po meni odlican film svaka preporuka ocena koja stoji na Imdb je daleko od prave po meni cista 8.

odgledaj 10 božjih zapovesti (http://www.imdb.com/title/tt0049833/) pa onda razmisli još jednom

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Hobitsi

 

usrao je motku sa snimanjem 3 dela i to je to

treci deo je pogotovo razvucen iako su neki delovi veoma dobro interpretirani, neki delovi jednostavno previse traju i previse se puta ponavljaju

48 fps, se feonemenalno pokazuje u brzim scenama, scenama fajta, gde ima CGI, sa druge strane CGI na momente izgleda losije od LOTRa (neke animacije)

zmaja su odradili fenomenalno, steta sto ga ima tako malo 

 

i dalje zal zasto su patuljke prikazali toliko zdepasto i smesno, ovaj film je totalno gledljiv za klince :( za odrasle mozda i ne toliko

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je hype umro jos tokom drugog filma. Ovo odes da odgledas vise sto moras a ne kao za prvi sto smo svi bili ko male devojcice uzbudjeni. Negde je neko napisao tipa " The Hobit je pobednicki krug PJ-a koji je optrcao jedan krug vise nego sto je to bilo potrebno " .

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Da li je ta ravnodušnost obrambeni mehanizam? =o)

Slažem se da strašno osciluju scene po kvalitetu, ali kod mene su te iste scene izazivale kretanje od oduševljenja do smorenosti do iznerviranosti...suma mozda jeste flat line (mada nije, meni je načelno pozitivan utisak)

Na kraju, u 3 reči, hobit je rastegnut, nefokusiran i zabavan film.

 

 

Što se tiče 48 fps priče...

 

Ta tehnologija je tek počela i biće deo velikih filmova kao što su sledeći delovi avatara i da, ima mnogo prostora za usavršavanje. Tako da dok god je 3D-a, biće i 48 fpsa za filmove sa najvišim budžetom.

 

Načelno, 48 fps je način da se reši problem sa 3D sistemima gde svako oko gleda samo 12 fps pa su brzi pokreti kamerom i nacelno brze kretnje kroz kadrove mutniji nego što treba.

Razlog zašto ljudi ne prihvataju tu tehnologiju oberučke je što 48fps previše podseća na stare stvari na TVu snimane "elektronskom tv kamerom" a ne na filmu, pa kad to prikaže PAL interlaced od 50 ili 60 fps sve izgleda "elektronski", "isprano" i "snimano u studiju". Kad je prvi Hobit prikazan u 48hfr u svetu, nazvan je "Peter Jackson's Shit-o-vision" koliko se nikom nije sviđalo, drugi i treći deo su dosta prilagođavani 48 fps prikazu da izgleda "prirodnije i filmskije" ali još uvek nije quite there. Deo problema je i lcd panel u digitalnim projektorima čiji limiti mnogo više dolaze do izražaja u 48 nego u 24 fps.

 

Veliki deo jednačine je navika ljudi na film, što je publika starija manje će da joj se sviđa 48 fps jer ne izgleda filmski i često se zbog 3D-a odstupa od kanona tradicionalnog filmskog izraza koji možda niste učili ali ste ga usvojili tokom x decenija gledanja. Zbog toga i ja lično preferiram uvek 2D nad 3Dom (pa bio ono 24 ili 48).

 

Potreban je veliki trud da 3D film izgleda dobro, treba bukvalno svaka 3D intensive scena da bude osmišljena oko specifičnosti 3D efekta, a ne da se pravi kao tradicionalni film...tako je pravljen prvi How to Train your Dragon koji ostaje jedan od najboljih, ako ne i upravo najbolji (ali je zato pravljen skoro 6 godina...).

Takođe, 3D veoma često umanjuje "grandioznost" scena jer sve deluje kao "u akvarijumu" dok kad je slika 2D mozak ekstrapolira veličinu, da je sve "larger than life"

 

Da čovek živi u lepšem svetu i ima vremena i para da neki film pogleda u bioskopu i u 2d i u 3d 48hrf pa da diskutuje o prednostima i manama to bi bilo divno, ovako odu ljudi jednom pa posle hejtuju ono drugo...a to nije potrebno =o)

 

ps

sad kad se pipu nije svideo tusk ne znam da li da ga gledam

pps

www.imdb.com/title/tt2910274/

Obvious Child, mnogo mi se svideo film

Link to comment
Share on other sites

Tusk treba gledati isključivo zbog Parksa, i kao labudov pad Kevina Smita kome je opsesija da se prepucava sa kritičarima nego da snimi zanimljiv film. I onaj kameo, jižžžžsss, naježim se samo kad se setim.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ravnodušan ne dok sam gledao, nego posle toga. Evo sad kad razmišljam, setim se samo onog prevelikog cara Alfreda, sve ostalo mi nema neku poentu. Nisam čitao knjigu (!) tako da ne znam kako kraj deluje u knjizi, ali ovde imam utisak da bi bilo mnogo bolje da su bila dva umesto tri filma (naravno, jedan bi bio najbolji), jer ne mislim kao Pekar da je izgubilo na hajpu, nego mi je posle zmaja sve nekako ravno, bez uzbuđenja, ali ne zato što znam šta će se desiti, nego jednostavno prava linija.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

 

Da čovek živi u lepšem svetu i ima vremena i para da neki film pogleda u bioskopu i u 2d i u 3d 48hrf pa da diskutuje o prednostima i manama to bi bilo divno, ovako odu ljudi jednom pa posle hejtuju ono drugo...a to nije potrebno =o)

 

Naravno da je potrebno, govno je govno, nije pita, i to treba reći da neko ne istripuje da ne voli pite jer mu je potureno govno zar ne ? [:)]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

malo je preterana ta analogija

kad detetu daš da jede govna umreće, kad mu daš da gleda 48 fps navići će se i neće praviti problem ko mi navikli na regular 2d bioskop =o)

 

ovo jeste work in progress ali ima šanse da će biti bolje pa što se ne nadati da će da se unapredi?

uostalom, kao u drugim sferama života, pričekaš da early adopteri prvo daju pare i otklanjaju bagove, a ti se pridružiš kad je stvar proverena (aka, gledas filmove u 2d a kad svi počnu da pricaju kako je novi tech konačno na mestu onda odeš i pogledas u 3d)

 

mada, moderni smart tv-oi sa postprocesiranjem slike (opcija koju 90% novih korisnika ne gasi) će da naprave generaciju ljudi kojima će 48 fps biti normalno...mozak se za 3 dana navikne na svet koji je naopačke, gde neće na film u 48 fps =o))

Link to comment
Share on other sites

godinu dana gledam filmove sa postpoceritanjem na tv-u i sad sam se navikao, nekim filmovima dobro to lezi, nekima ne i na momente zakucam kada mi neko dodje u goste i prokomentarise kakvo to sranje gledas :)

 

 

meni su lose scene skoro gde god ima NPCeva (ok ok -  sporednih uloga i statista) , koji se ili nekako lose kadriraju ili su se premalo uziveli u ulogu, i onda imas one trolove koje su uradjeni fenomenalno kako probijaju i preskacu zid i koji jure pezante a pezanti su nekako previse pezantasti :P nekako je narusen tok scene, ako bih se mogao tako izraziti

 

Bard koji mi je bio pun potencijala u drugom delu, ovde nekako nema tu energiju u sebi kao vigo mortensenkoji je ispovredjivao ko zna koliko statista u toku snimanja :)

 

legolas koji skakuce po urusenom mostu uradjen ako ne isto onda gore nego u lotru sa svojim trikovima (surfovanje na stitu i letenje na mumakilu)

 

 

mada pola dozivljaja je i u ocekivanju, tako da kada pogledam jos jednom u 2d skapiracu utiske bolje, ai sad kad razmislim, bas mi se gleda  jos jednom :)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...