Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt2275946/Redirected (2014)

 

Na momente odlican, solidna prica. Nesto poput mamurluka samo sto je u ovom slucaju u pitanju uglavnom akcija sa par komicnih momenata, dok je radnja smestena u Litvaniji u vecem delu filma. Meni je bas dobro legao, i poprilicno sam zadovoljan sta vise cela ta prica oko Litvanije mi je ispala simpaticna a da je dobro ispalo svedoci i to da je skoro cela produkcija litvanska ako se ne varam, sto znaci da nije neka bljuvotina nekoga sa strane vec domaca proizvodnja i saljivo gledanje na sve to.

 

Ne znam, nikad nisam zadovoljan svojom analizom, iskreno voleo bih Pipboy, da ga odgledas u slobodno vreme pa da das bolju analizu

Link to comment
Share on other sites

BIRDMAN or the unexpected virtue of ignorance.

Najbolji film koji sam gledao u skorije vreme. Utisak mi je potpun, ne znam sta bih izdvojio da vam preporucim film...

+Bonus poeni za one koji vole duge kadrove! 

 

edit- Im on a roll! :) pogledao i Whiplash

http://www.imdb.com/title/tt2582802/?ref_=nv_sr_1

 

Mladi ambiciozni bubnjar i mentor koji ga driluje do samounistenja. Iz nekog razloga me je film podsecao na black swana... :)

Preporuka za ljubitelje dzeza!

Edited by Bliss
Link to comment
Share on other sites

The Enemy Bellow

 

http://www.imdb.com/title/tt0050356/

 

 

Izbacio mi yt u recommended. Instant flešbek na vreme dok sam bio klinac, a ovakvi filmovi se češće vrteli na tv-u. Ovima što su fosilni ko ja će sigurno da legne jedna repriza, a možda se dopadne i ovima što nemaju toliko staža. :)

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2275946/Redirected (2014)

 

Na momente odlican, solidna prica. Nesto poput mamurluka samo sto je u ovom slucaju u pitanju uglavnom akcija sa par komicnih momenata, dok je radnja smestena u Litvaniji u vecem delu filma. Meni je bas dobro legao, i poprilicno sam zadovoljan sta vise cela ta prica oko Litvanije mi je ispala simpaticna a da je dobro ispalo svedoci i to da je skoro cela produkcija litvanska ako se ne varam, sto znaci da nije neka bljuvotina nekoga sa strane vec domaca proizvodnja i saljivo gledanje na sve to.

 

Ne znam, nikad nisam zadovoljan svojom analizom, iskreno voleo bih Pipboy, da ga odgledas u slobodno vreme pa da das bolju analizu

 

Na prvu loptu mi deluje kao jeftina kopija Sneča snimana u wherethefuckingstanu za neke smešne pare, u vikend-pauzama kad Dolf Landgren ne snima svoj film, i onda ubace zaboravljenog Vini Džonsa da kao navuku gledaoce. Međutim, odgledah trejler i deluje interesantno i produkcijski napucano. Sa druge strane, nema niđe filma da se skine, a uveliko izašao prevod za njega na podnapisima, what sorcery?!

 

Elem,

 

JESSABELLE

 

jessa-belle.jpg

 

 

10 IF LAKI GOTO 20

 

ELSE

Ovo sam skinuo ubeđen da je onaj novi horor sa onom glupavom lutkom, još gledam poster i sve nešto ne mogu da skontam đe je lutka i kakve veze ima sa ovim (taj se zove Annabelle). Ovaj je konfekcijski horor za gledanje sa nezahtevnom drugom polovinom, okej produkcija i par kripi momenata, ali sve tuplji i gluplji kako odmiče i kako se glavna misterija u filmu raspliće (uz masu nelogičnosti i rupa u priči i postupcima likova). Kraj je klasično "a-ha" sranje viđeno milion puta ranije u filmovima, mada nije da se očekivalo da će ovaj da se izdigne iznad toga.

 

20

Bolje je od Oculusa (rifta)  :tf:

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Imitation Game

 

http://www.imdb.com/title/tt2084970/

 

 

Preporuka. Ima jaku dozu "dokumentarnosti", što ja računam kao veliki plus.

 

 

 

 

Birdman.

 

Ovo ja kanda ne razumem. Nisam neki poklonik "ozbiljnog" pozorišta i tematika mi je baš, najblaže rečeno, dosadna. Tehnikalije koje hvali kolega Bliss nekako nisu dovoljne da ovaj film kod mene prođe.

 

 

 

edit:

 

Da dodam i Američkog snajpera. Na moje iznenađenje prilično skromna doza američke patriotske patetike. Pršteće akcione scene i generalni "rat je sranje" vajb. Valjano odrađeno.

 

 

edit 2:

 

Izgleda danas ja jedini imam vremena filmove da gledam... :)

 

Elem: Gone Girl... Ok, drama/triler/whatever, al jebenih 2 i po čuke natezanja za onako bedno finale. Razočaran.

 

 

S druge strane: John Wick. Ko god je igrao Maxu Pejna i dopao mu se Sin City, ovo će mu biti u najmanju ruku vrlo dobro 4+. Posle debakla sa samurajimax47 i tai chi čikom, rekao bih da je Rivs značajno popravio stanje.

+ za muziku. Dugo vremena nisam naišao na film koji ima dobro uklopljenu i tokom filma primetnu muzičku podlogu.

Edited by Dreadnought

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Gledala sam Hobita i nisam oduševljena. Baš davno sam čitala knjigu tako da se ne sećam da li se isto ovako završava i šta je bilo u knjizi a šta nije, ali kraj mi nije baš veseo i nekako je nedorečen. Ortak mi kaže da je to ista ona planina u koju nabasa družina u Gospodaru prstena tamo gde su iskopali onog demona jel to tačno? Ako neko može nek mi napiše, i šta je bilo sa ovim ostalima ako piše uopšte.

Plus imam utisak kao da su sve vreme reklamirali Gospodara kao da treba da zainteresuje ljude da gledaju, kao da ovaj nije snimljen pre. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

+1 za John Wicka.

 

@Dz, nemoj da se cimaš, hobit je, posmatran kao adaptacija knjige, krivično delo. Što ga pre zaboravimo pre će neko da napravi rimejk :tf:

Elem, u družini prstenaca prolaze kroz rudnike Morije, gde nađu Balinov grob...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam zadovoljan Dzon Vikom. Nije los Kijanu, u elementu je i tako to, ali... ali ali ali. Dozlogrdile su mi vise te akcije koje simuliraju FPS igrice. Dozlogrdili su mi americki propagandni treshevi. Naravno, negativnci su Rusi, naravno, oni, posto su Rusi, ne postuju ni ta pravila igre u krimi svetu. Koreografija tuca je medium grade. Pola scena su besmislene u smislenom filmu, nego cisto onako, ubacene da daju anterfile akciji. Deluje kao mesavina osrednjih elemenata Taken-a, Sin Sitija i bilo kog propagandnog filma sa Rusima negativcima (ruska crkva kao paravan za pranje para sa naoruzanim popom i te fore). Kad bolje razmislim Van Dam/Sigal akcije su mi zanimljivije.

 

Niti je stripski dovoljno, niti je mamojebacki dovoljno, niti je kul dovoljno, ali ruku na srce, nije totalno nezabavan.

 

Sve u svemu sranje, ali bilo je i gorih sranja.

Link to comment
Share on other sites

GONE GIRL

što bi rekli - overrated.

ali nisam se smorio i nije mi bio predugačak film, ali ovo je daleko od filma koji će ljudi preporučivati prijateljima za 5 godina... prosek koji će se puštati povremeno na TV-u i to je to.

nije me smorio kraj, ali jeste ben aflek, pogotovo u prvih pola sata filma, kad je kao bacio foru kod sestre za šankom - transfer neprijatnosti bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

BEFORE I GO TO SLEEP

 

Before-I-Go-To-Sleep-Poster.jpg

 

Mnjeh, Memento za domaćice, u principu. Priča je puna rupa i nelogičnosti, ali ok snimljena i odigrana, što nekako gura film dalje kako bi se sakrilo neuverljivo razrešenja glavnog misterija u priči. Jedina svetla tačka je Kolin Firt, čovek je bog za glumu i ima rejndž gde može da glumi bilo šta, od mece dobrića do psihopate.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

THESE FINAL HOURS

 

6Q8Zlj3.jpg

 

Solidan australijski apokaliptički film, koji vešto igra oko primetnog manjka budžeta. Priča je o liku koji pred neizbežni kraj sveta nesvesno pronalazi deliće ljudskosti u sebi a da toga uglavnom nije svestan, što je lepo i vešto prikazano bez nekih jeftinih trikova ili silovanja poruke. To, plus standardne australijske opičenosti kojih ne manjka.

odgledao, film je jebeno dobar! (osim sto me Rose i nije nesto odusevila glumom)

 

sad sam pogledao ocenu, 6.6, da li je realno, film je bolji od vecine holivudskih sranja, tri smrti holivudu, zasluzuje bar sedmicu

Edited by reky
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Equlizer i John Wick u dva dana, ok su oba filma, isti zanr, maltene ista tematika, isti klisei, ali ne smaraju, preporuka za zabosti se, odgledati i opustiti mozak. Meni licno je Equlizer ipak bolji, u John Wicku ima vise stvari koje su nelogicne i bodu oci i iako je Kianu super izneo ulogu, jednostavno nema taj badass lvl kao Denzel :)

U svakom slucaju ako ste se uzeleli akcije, preporuka za oba filma!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...