Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

volim limunadu, limumarmenadu, nisam probao limunanu i jagoladu, a ovako po sećanju, sinister mi je bio dosadan, a Itan neispirisan.

 

da znas da mi ni na vrh pameti nije bilo to sto si se prozivao sa nekima oko limunade ili sta vec,nisam bio dvosmislen,iskljucivo sam mislio na film,meni je sinister jedan od boljih horora u zadnjih ne znam koliko godina...

Link to comment
Share on other sites

Odgledao "The best offer" , neko ga je pomenuo gore, pa da pocnem od pocetka.

Sam pocetak uvodi u jako zanimljivu pricu, radnja se razvija tako da nije isla po mom ukusu, ocekivao sam neke zavere i misterije i ko zna sta, ide u nekom drugom smeru, koji je opet poprilicno gledljiv. Kako vreme prolazi sve je vise pocelo da mi se spava, kad ono, blizi se kraj, prelazi se na stvar i par naizgled sitnica ustvari ti pokazu koliko je sve ustvari dobro smisljeno uz poruke filma koje tesko mozes izvuci samo na jednoj ruci. 

Sve u svemu jaka osmica od mene

Link to comment
Share on other sites

dalton.jpg

 

Ocena: dreadful. 

 

Kadrovi, kamera, scene i atmosfera su dobri, ali ideja i zapleti nisu vredni para koje su utrošili na snimanje. 

Ima jedna epizoda sa seansom i prizivanjem duhova gde je Eva Green objasnila zasto je dobila ulogu, sem toga, tanko. 

Ko voli Ligu izuzetnih, to je manje-više to. Ima ponešto i za ljubitelje kadrova horora.

Meni lično su predvidljivost likova i zapleta, kao i (marvelovska) potreba da se sva čudovišta strpaju u isti kadar radi efekta neprobavljivi.

Link to comment
Share on other sites

Složio bik se, prva epizoda mi je bila odlična, toliko dobrih stvari u najavi, i onda kad su otkrili Frankenštajna, upola mi je splasnulo interesovanje (a pored toga, previše praznog hoda ima u seriji, kao da ne znaju u kom pravcu bi išli, mada sam odgledao samo prve četiri za sada). Timoti perfektan u svakoj sceni, pokreti, izgovor, intonacija, vidi se ko je školovan glumac i klasa iznad ostalih (dobro, i Evica nije loša).

 

Bravo za avatar :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Predestination - http://m.imdb.com/title/tt2397535/

Piše da je SF triler iako je drama/mozgalica u kojoj je SF premisa iskorišćena da se postavi zaplet (iliti, u pitanju je inteligentni SF koji svi volimo al smo ga malo zaboravili because look at this explosion right here). Dijalozi i gluma su super, tempo je dobar, i ne traje predugo.

Bavi se i rodnim pitanjima na način koji nije iritantan, tj. ne smrdi na LGBT aktivizam.

Link to comment
Share on other sites

I ja odgledah sa stanovitom (!) ekipom Predestination pre neki dan i najviše bih zamerio filmu što je zaplet suviše dugačar za celovečernji film. Ali, ako to zanemarimo nije dosadan i pored toga, dobra gluma i tako to.

 

 

edit

htedoh reći da je zaplet suviše kratak a ne dugačak, vidi se da je rađeno po priči.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

I ja odgledah sa stanovitom (!) ekipom Predestination pre neki dan i najviše bih zamerio filmu što je zaplet suviše dugačar za celovečernji film. Ali, ako to zanemarimo nije dosadan i pored toga, dobra gluma i tako to.

 

 

edit

htedoh reći da je zaplet suviše kratak a ne dugačak, vidi se da je rađeno po priči.

 

ja sam ocekivao neki filozofsku analizu od tebe bole! pogledah i ja, svideo mi se...pogledao sam i snowpiercer konacno pre neki dan, moram sad malo da odmorim od ovih filozofskih filmova!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

YOUNG ONES

 

young-ones-poster-1280.jpg

 

 

Odličan u svakom pogledu, i sjajan za double fičr sa skorašnjim Roverom sa kojim deli gotovo identičnu atmosferu i setting (dok je ono bio hard kor triler, ovo je više drama, ali je i u jednom i u drugom slučaju u pitanju dobra studija o likovima i njihovim odnosima). Šenon Majkl rutinski dobar, dok mi je ovaj što glumi ovog ljigavca odlično odradio posao (Nikola Holt), biće glumac i po od njega odma se vidi. Najbolji deo filma mi je sama ta pustinjska atmosfera i okruženje, nije nije neki klasični Mad Max postapoc, već više vuče na neku stripsku varijantu u stilu avanture Full Throtle, što je veliki plus, plus što sama priče nije pucnjava, jurnjava, rajderi ludilo, nego je više slice of life fazon sa mirnim tempom, i gomilom delova gde ništa nije previše objašnjavano i sažvakano unapred (delovi sa majkom, npr i sl.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, možda sam stvarno propustio nešto. Evo danas mi je snajka rekla da ona misli da je cela priča u stvari sećanje glavnog junaka na svoj pređašnji život i njegovo napredovanje ličnosti kroz izbor koji pred njim stoji. Meni se to čini malo na dugačkom štapu i ja bih rekao da je triler koji nije običan, ali je i dalje triler. Ti bi Dule umesto što kenjaš mogao da kažeš šta si ti tu video.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...