Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

6 minutes ago, Highl1 said:

znači i dalje važi, ako me ne uhvate odmah, smeta mi ako me uhvate posle? Ubijem čoveka sad, uhvate me posle mesec dana, ok, posle pet godina, mamu vam jebem. Logika Fatalko

Nije bas tako jednostavno. Misljenja sam da postoje 2 opcije. Da budemo roboti bez emocija i postujemo sve 100% ili da budemo ljudi sa emocijama i postujemo selektivno veci % pravila. Gde mi se cini da svet sve vise tezi ovoj prvoj opciji. Naravno glupo je porediti ubistvo i brzu voznju zbog ociglednih razlika i nemanja veze sa vezom. Ti mozes da ubijes sebe i jos nekog i pri voznji od 70 po gradu, da ne pominjem 130 na autoputu, tako da 150 ili 170 ne sluzi nicemu osim punjenju budzeta. Da je najavljeno merenje prosecne svakako bih uzeo to u obzir i drzao brzinu u okviru kazne koja mi odgovara, ovako je vise podmuklo gde nisam ocekivao da cu biti kaznjen (jos mi nije stiglo nista, ali ne znaci da nece ili hoce) 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Прво мали "дисклејмер". Ја не не живим у Србији већ 10 година.

Написао си експлицитно па могу да те цитирам: " za zakone iskreno stoli me bojko". Ово је став који ја критикујем. Не одлуку да живиш негде, или не - ово је лична чак интимна одлука. Не мишљење да је Србија бајка а другде је пакао и сл. Критикујем горе наведен начин размишљања. Само то.
Селективно поштовање неког % правила је зајебана ставр. Можда се ти и комшија с утоком не усагласите око процента. Или мислиш да би обојца требало да имате по ливор. То се зове дивљина.

Србија је нефункционална држава на јако пуно нивоа, то нема сумње. Закони се не примењују, ако их уопште има, често су застарели или неправедни, људи на власти су бескрајно бахати итд. Можемо до сутра да набрајамо. Ово је све јасно. Али ти као поједнинац не решаваш ништа хајдучијом. Само ризикујеш да заглавиш робију и усереш и себе и породицу тиме што седиш у казамату. Пошто ниси неко на власти, неко ко има комбинацију и сл. буди сигуран да ћеш најебати. Метод који бираш не мења ништа, али тебе , и потенцијално оне око тебе, чини несрећнијим. Плашим се да ћеш са таквим начином размишљања бити кад-тад у проблему у било којој земљи. Зар мислиш да те нико у Тунису не би јебао јер си странац који фура бизнис? Ово мало има везе са оним што је Дебели рекао - усресреди се на себе и породицу и оствари се кроз то. Кроз свој космос. Не брини да ли неко гради станове или шверцује девизе из Канаде.

Edited by overkind
  • Upvote (+1) 2
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, FATA said:

Nije bas tako jednostavno. Misljenja sam da postoje 2 opcije. Da budemo roboti bez emocija i postujemo sve 100% ili da budemo ljudi sa emocijama i postujemo selektivno veci % pravila. Gde mi se cini da svet sve vise tezi ovoj prvoj opciji. Naravno glupo je porediti ubistvo i brzu voznju zbog ociglednih razlika i nemanja veze sa vezom. Ti mozes da ubijes sebe i jos nekog i pri voznji od 70 po gradu, da ne pominjem 130 na autoputu, tako da 150 ili 170 ne sluzi nicemu osim punjenju budzeta. Da je najavljeno merenje prosecne svakako bih uzeo to u obzir i drzao brzinu u okviru kazne koja mi odgovara, ovako je vise podmuklo gde nisam ocekivao da cu biti kaznjen (jos mi nije stiglo nista, ali ne znaci da nece ili hoce) 

nije bitno kakav je prekršaj, nego da li ga mi činimo ili ne. Kad vozim 150 ili 170, i žuri mi se, ja svesno tada prihvatam da ako me uhvate, platiću kaznu, jer mi je to vreme da brže stignem u tom trenutku bitnije nego taj novac koji ću izdvojiti kaznu. Znači, žurio si, bilo ti je bitno, i kažeš, plaćam kaznu. E sad da li ta kazna stigne odmah, ili stigne za par meseci, isto je, jer si ti već prelomio kad si vozio da je plaćaš. I kad si prelomio, i načinio taj korak, jedino sam sebi možeš da budeš kriv, i niko drugi. To je cela poenta koju pokušavam da ti objasnim, ti si sam svesno odlučio da uradiš nešto protiv pravila, i ljut si jer ti je to naplaćeno kasnije nego što si očekivao. A to kad je naplaćeno, po meni nije bitno.
I vraćam se ovde na pravilo koje je poznato i jasno u celom civilizovanom svetu, ne na tu glupu nalepnicu, koja je po meni apsurd kazna da se ikome naplati.  I kakve veze ima da li smo roboti bez emocija, ili najemotivniji ljudi na svetu, pravilo je takvo iz nekog razloga, ceo svet ga je prihvatio, ako ga kršimo, platimo neku kaznu, i to je to. Brojka je manje bitna, ali ako se ceo svet usaglasio oko brojke od 130 na sat onda jebiga, ceo svet puni budžet na preko 130, i to mora da se prihvati, i u Srbiji i u Sloveniji i u Tunisu ili gde god. A ova glupost, da je merenje najavljeno, ne mora niko da ti najavi da će u 14:52 25. decembra ove godine meriti brzinu na autoputu, pa da ti tad voziš po propisu. Položio si vožnju, tokom te obuke si upoznat sa brzinama, i polaganjem teorije si to prihvatio i uzimanjem vozačke dozvole. Kraj priče

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Debeli said:

pa ni meni nije jasno to za nalepnicu, meni je nalepe u servisu odmah posle tehničkog.

Zavisi - recimo meni je auto registrovan na firmu što znači da ja moram iz banke da donesem overen izvod da sam platio sve takse i šta je trebalo (jer to ne može automatski da se evidentira) pa su mi onda tad davali nalepnicu a tehnički je već bio odrađen. I ja sam se tek posle fazon nedelju dana setio da treba da stavim novu nalepnicu koju sam u prvom momentu samo bacio u kasetu. A onda sam posle par dana morao da idem ponovo da podignem saobraćajnu dozvolu jer je lizing kuća odlučila da promeni ime, da ne kažemo brend, pa je na meni da menjam saobraćajnu, miline administracije 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

recimo, najakutnija grozna stvar je pitanje nakaradnih rešenja za metro. ogromni novci, ogromne posledice. silno želim da raščetvorim kompletnu vrhušku zbog toga. ali ne padam u vatru, ne ventiliram i ne trunim, nego razumno pokušavam da nađem svoje mesto u borbi za izmenu tog plana.

1. Jel ti stvarno verujes da ce napraviti metro?

2. Sto mislis da je nakaradno? Ogromni novci - ok neka pokradu neka ne znam sta, al ako rezulltat bude dobar metro, ko da ce nasu decu boleti uvo ko je pokrao/napravio - bice tu i radice. A deluje da nam trebba metro

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

napraviće metro.

problem je u projektu koji je nakaradan, odnosno o rešenju za linije, a ne o krađi koju na ovom nivou ni ne registrujem.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

aha nisam video znam da su se zalili da nisu dobre linije, ali nisam se udubljivao jer ce se GS uvek zaliti na AV sta god uradi, naprednjaci na djilasa i tako...nisam oicekivao neku konstruktivnu analizu 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

linije metroa su nacrtane pre više od 50 godina, planski, u vremenu kada nije bilo korupcije i kada su pratile potrebe razvoja grada. sada menjaju taj plan. tu je ključ problema.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да неће напрвавити ништа - можда буду мало копали али цео пројекат неће изгурати. Али бумо видели.

Кажу зналци да је траса бесмислена: заобилази центар, иде кроз ливаде и где се наводно не очекује ширење града и сл. Ако је идеја да метро реши, делимично, саобраћај онда копање тунела ђе не треба, не решава ништа. Само краду паре за џабе.

Едит:
Ако ипак ископају "без везе" онда можда и заврше нешто. Лакше је да завршиш склепан пројекат који је и направљен да би украо лову него да копаш озбиљан метро.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

problem je što sa tim linijama koje su smislili neće biti sredstava posle decenijama da se naprave linije koje su potrebne. Makiš - Mirijevo je zločin kolosalnih razmera prema Beograđanima i svim građanima Srbije koji će finansirati taj projekat. to je krađa najvišeg nivoa.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Na to sam mislio pod onim da li to ista resava. Lose trasiran metro je beskorisna stvar. Ne mozes da premestis tunel posle.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče metroa, originalna zamisao je bila da stanica bude ispod Meka (Rakovica/Vidikovac, pa prekoputa Ceraka), ali kako je uvek manje para, prećutno su spustili stanicu na železničku u Rakovici. Od skoro su počeli izgradnju stambenih objekata na tom potezu.. Toliko o urbanističkom planu i davanju dozvola za izgradnju.. 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

@overkind da ne kvotujem zbog duzine... Samim tim sto ne zivis u Srbiji nemas pravo da da budes kriticar moje borbe ovde. Srbija od pre 10g kad si je napustio je bila sjajna Srbija u odnosu na Srbiju danas. I ja sam proveo 3.5g u poslednjih 7g na putu po ostalim zemljama, ali sam se uvek vracao u Srbiju da trosim zaradjene pare... Sto u buducnosti verovatno nece biti slucaj ako sve ostane ovako. 

No, zasto mislis da je nuzno postovanje zakona i pravila nesto cemu treba teziti? Ta ista pravila ili zakone je mogla da izglasa gomila nesposobnih morona na osnovu svojih politickih, verskih ili rasnih opredeljenja. Evo npr. Gomila morona slicna govnima koju trenutno imamo na vlasti u Srbiji. Nasi su izglasali zakon o obaveznoj vakcinaciji odredjenih grupa stanovnistva. Zasto ne bi dosao sa decom prvom prilikom da se vakcinises, cisto da te ne zaglavis nesto u Svediji/Germaniji ili gde vec jesi? Evo ne moras 20%, zasto ne odvojis 10% svojih mesecnih primanja pa kroz godinu dana napravi Kos za basket u kraju gde si odrastao? A tvoja kinta, ti si zaradio svojim radom... Molim? Neces da je strovalis u rupu bez dna. Pa sto ne kazes tako brate... Lako je preko tastature, lako je kad si daleko... 

Slazem se da "osnovna" pravila treba postovati, ali isto tako za ostala uvek treba dovoditi u sumnju kako ne bi postala osnovna. 

Jbg uletela prica o metrou

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dule_smor said:

Lepo od tebe sto brines za moje zdravlje, ali drzi se strateskog amaterstva u drugim granama, batali medicinu, makar psihijatrija ti ne ide nesto. U poslednjih godinu-dve se osecam najbolje jos of faksa verovatno, zadovoljan sam svojim zivotom iako uvek ima mesta za poboljsanja naravno. I to ne primecujem samo ja, vec ko me je god sreo mi kaze isto da delujem opustenije i srecnije nego ranije. U poslednjih godinu dana sam vise uradio u svom zivotu nego za 8 god rada u Srbiji i to mnogo vise. Da ne ispadne da se hvalim, ali eto da ti odgovorim kad vec brines i postavljas dijagnoze online. Depra me je hvatala dok sam radio u onoj rupi od DZ i dok sam imao posla sa govnima raznog kalibra, cast izuzecima. Bilo je tu i drugih razloga ofc i mojom krivicom, ne kazem sad da je zivot u Srbiji kriv za to. Naprotiv, ima mnogo pluseva zivota u Srbiji kao sto smo vec naveli, ali minusi nose vecu tezinu, makar u mom slucaju i u mojoj struci. Da je neka druga situacija mozda nikada ne bih ni otisao iz Srbije i razumem ljude koji nemaju potrebu za time. Tipa ortak u ITu, radi od kuce, uredno prijavljen i sve, firma mu placa doprinose itd, plata kao moja u Nemackoj, stres minimalan, sto bi se on cimao da ide bilo gde. Naravno nista nije crno-belo, da ne bude da je Itevcima med i mleko, ali opet pre ce pre neka druga zanimanja da potraze svoju srecu van Srbije i to nema veze sa pricom heh nisi se dovoljno trudio, svugde mozes sebi da stvoris uslove za super zivot, to je bajka u vecini slucajeva. Eto moja 2 centa, svako ima svoje misljenje naravno, jer su i iskustva na osnovu kojih se formiraju misljenja razlicita, tako da nema neke univerzanlne mudrosti.

ja zaključujem na osnovu tvog predstavljanja ovde. mnogo si negativan, ciničan i otrovan, preosetljiv... možda su to samo rezidijumi, a RUR ti dođe kao ventilče. i to je okej. možda se ne radi o depri. I sense disbalance in the force around you. svakako, drago mi je što si nikad bolje. i bio još bolje, dao Bog.

sve se zaista svodi na pluseve i minuse i nipošto nije moje da to cenim u pojedinačnim slučajevima. ali zahtevam taj isti stepen objektivnosti od svih. pogrešno bi bilo pravdati svoj odlazak pljuvanjem po Srbiji kako bi se učvrstio osećaj o ispravnosti odluke.

na kraju, držim se onoga čega se uhvatim u oblastima koje nađem za shodno. šta da se radi... kad me Bog omnipotentnim napravio. lakše bi mi bilo da sam sa manje dimenzija, ali ovu težinu nikad za tu lakoću ne bih menjao.

😘

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Можда се слажемо да се не слажемо. И то је ОК.

Поштовање правила (закона) теби, и мени, као обичним људима омогућава миран сан. У смислу да не мислиш о томе да ли ће негде неко да те хапси, да ли ће да те зауставе када будеш путовао са породицом преко границе и сл. Неки психо ће увек моћи да ти науди - превенција је тешка, али ако играш по правилима смањујеш вероватноћу да, уопштено гледано, имаш пороблема у животу. У Србији, у Немачкој, у Турској, било где. Спортским жаргоном речено ако попиздиш и одиграш руком у полуфиналу јер судија краде, попићеш црвени и преседећеш финале због тога. Ако прођете. Цео живот си чекао на то финале и можда никада више не будеш у прилици да играш, али ти седиш на клупи. Став "запалићу све ако и када ..." води томе да ти породица гледа како те изводе са лисицама након што си ломио и палио по кући. Или да ти децу малтретирају јер тата не сме да се појави. Ако сматраш да је то прихватљиво, у реду. Ја не  мислим тако. Зато мислим да имам право, да како ти кажеш, критикујем метод твоје борбе, јер мислим да не води ничему. Ово је "академска" расправа, не саветовање. Не кажем да би требало да ме слушаш. Просто сукобљавамо мишљења.

У другом си делу мало беспотребно безобразан. Дали негде децу водим или градим игралишта је моја ствар. Можда дајем некој хуманитарној организацији која помаже некоме у Србији. А можда и не. Можда паре бацам негде другде. А можда и не. Ипак су моје шолде те их ја трошим како желим.

Јако сам се трудио да разговор не буде личан и да не стекнеш утисак да попујем, саветујем или тврдим да би нешто требало или би не би требало. Ја просто мислим да ако играш игру, живиш у правном поретку земље, онда је теби у дугорочном интересу да играш по правилима, односно да поштујеш закон. Ово није мој савет теби у Србији. Ово је моје мишљење уопште. Арбитрарно повлачење граница поштовања правила и ад-хок дефинисање тога шта је ОК а шта није ја јако рискатна и опасна игра. Када пређемо одређене године и када од нас зависи још понеко, тада је прошло време за хазард и подизање револуције. Не савет. Моје мишљење.

Занимљива дискусија.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, f4ts0 said:

1. Jel ti stvarno verujes da ce napraviti metro?

2. Sto mislis da je nakaradno? Ogromni novci - ok neka pokradu neka ne znam sta, al ako rezulltat bude dobar metro, ko da ce nasu decu boleti uvo ko je pokrao/napravio - bice tu i radice. A deluje da nam trebba metro

1. Skoro sam imao ovu raspravu s nekim na poslu koji je bio u fazonu "zar stvarno misliš da će napraviti auto-put do x" i odgovor je takođe bio - ne mislim, siguran sam. Metro i autoputevi se grade iz kredita pri čemu su idealni ako se dogovoriš sa nekim specifično da baš njemu daš posao (tipa Kinezima prugu ili auto put, Francuzima metro) vrlo lako dogovoriš procenat za sebe, svoje firme šta god. Pritom sam skoro čuo priču kako se ne zadužujemo kod EBRD jer oni zahtevaju da budu tenderi - to stoji, ali isto tako gledaju da uvek na tenderu pobedi njihova firma pa tamo neki Strabag radi pola Istočne Evrope. Dakle sve se to u našim krajevima, nažalost, dogovara i zato će se napraviti jer će neko na vrhu od toga imati najviše koristi, a neko na dnu će taj kredit otplaćivati, takoreći win-win, za ovoga na vlasti 🙂 Jedino što ih u tome povremeno sprečava je bukvalno nesposobnost, sve ostalo je dogovoreno. 

2. Slažem se sa Draletom, problem je u liniji metroa - ovo što će sada raditi bi mogla da bude eventualno druga ili treća linija koja će se ukrštati sa pravcem koji su još 70ih ludi Jovin i ekipa trasirali kao logičan za prvu liniju: Novi Beograd-Ustanička. Koji bi najviše rasteretio grad i gradski prevoz i najviše imao smisla. I tu su liniju Francuzi prvobitno i isprojektovali ali su onda iz vlasti tražili da se promeni. I šta će oni ljudi jadni uzmu pare ponovo za projekat, što bi se reklo veži konja gde ti gazda kaže 😄 I biće tu i radiće, ali će njegov efekat biti značajno manji od onoga što je moglo da se uradi za slične pare i da ima smisla. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

ja zaključujem na osnovu tvog predstavljanja ovde. mnogo si negativan, ciničan i otrovan, preosetljiv... možda su to samo rezidijumi, a RUR ti dođe kao ventilče. i to je okej. možda se ne radi o depri. I sense disbalance in the force around you. svakako, drago mi je što si nikad bolje. i bio još bolje, dao Bog.

sve se zaista svodi na pluseve i minuse i nipošto nije moje da to cenim u pojedinačnim slučajevima. ali zahtevam taj isti stepen objektivnosti od svih. pogrešno bi bilo pravdati svoj odlazak pljuvanjem po Srbiji kako bi se učvrstio osećaj o ispravnosti odluke.

na kraju, držim se onoga čega se uhvatim u oblastima koje nađem za shodno. šta da se radi... kad me Bog omnipotentnim napravio. lakše bi mi bilo da sam sa manje dimenzija, ali ovu težinu nikad za tu lakoću ne bih menjao.

😘

upravo ovo, što ja nikako nisam uspeo da objasnim ljudima kada sam otišao, i kada sam se vratio, ako svoj odlazak opravdavate pljuvanjem po Srbiji da biste bili sigurni da je odluka 100% dobra, onda sigurno niste objektivni. Gledam deo svojih prijatelja i poznanika koji su otišli, koji svakodnevno pljuju Srbiju po raznim vestima na portalima kad je u pitanju nešto loše, i opravdavaju time svoje odluke. Najbolji primer je ovo oko ovog izmišljenog poreza za gastose, gde su se vajni gastosi podigli da kažu kako se nikad neće vratiti i kako će pocepati pasoš i šta već ne, a vest nije ni bila tačna. Ali su defacto poverovali odmah u najgori scenario, iako se nešto nikada ni slično nije desilo i da za sada, svaki porez koji je ovde naplaćen, ima utemeljenje u zakonu koji je daleko stariji od naprednjaka i Vučića (da se vratimo na taj famozni priliv novca iz inostranstva)
Ja razumem da su ljudi kivni, nezadovoljni, da je loše, jeste, objektivno je loše, ali ne znam kako neko to poveže odmah sa nemogućim scenarijima i napravi od toga realnost, to mi nije jasno. Isto kao i stalno vraćanje da će ovde opet biti nekog rata, sankcija, nemaštine levela 90ih, bede, i uvek priče da smo mi to zaslužili i da se to desilo jer smo mi nešto zgrešili, a ne zbog toga što je jednostavno tako bilo odlučeno van svakakve naše moći, i da bi 99-e bio svejedno bombardovan nebitno koliko si skinuo gaće i primio ga. Verovatno zato danas i imamo ovako polarizovano društvo, gde je na jednom kraju Vučić i ekipa, a na drugom drugosrbijanski talog i kvazi opozicija, koji zajedno kroz svoje medije i instrumente još više prave podelu. Jer ta podela odgovara i jednima i drugima, jer kad bi se narod složio i odbacio ove krajeve, najebali bi i jedni i drugi

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jel vi zaista verujete da ce neko graditi metro ali da bude memenijada, ako vec grade?
Zasto bi :"SNS" napravio glup metro? Mislim "ukrasce" pa ce ukrasti. Zasto mislite da ce napraviti los i glup metro?

Mene ne zanima kolko ce ko krasti na kraju - most na adi, pokrao, al eto ostao super most. BNV pokrali, grozan je, ali eto nije grozan realno i ostace. Za 10 god nikog nece boleti dupe sto je tu BNV i sto ga je AV pravio.
isto tako metro - okej ukrasce, ali ZASTO bi pravili nelogican i debilan metro, to meni nije jasno.

 

2 minutes ago, Highl1 said:

 Najbolji primer je ovo oko ovog izmišljenog poreza za gastose, gde su se vajni gastosi podigli da kažu kako se nikad neće vratiti i kako će pocepati pasoš i šta već ne, a vest nije ni bila tačna. 

polako, to je prvih 5 godina, posle krece preobrazaj. Nakon 10 se kunu u ostrog i vratili bi se odma, ali...:D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jer su sami debili i šta god naprave velika je kocka od toga da li je dobro, do jaja, osrednje ili ne valja ništa 🙂 Mada se 100% slažem za BNV i most, mada most nije od AVa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

zasto bi napravili debilan metro?

pa nemam pojma, mozda zato sto na ministarska mesta dolaze bivsi konobari i vozaci, gradonacelnici postaju ponavljaci iz srednje, jako vazne odluke donose potpuno nepismene osobe? pritom nista od ovoga nije preuvelicano, vec suve cinjenice. kad imas takav sistem strepis i od popravke semafora a kamoli od novog metroa.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...