Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

On 7/13/2022 at 1:45 PM, reki said:

zna to togfi, zato je i uzeo golfa.

dok recimo gospoda, kao sto smo kili i ja, voze automobile iz japana, i to ne u suprotnom smeru.

I ja sam vaš, mi kulturno zatvorimo celu planinu i zalepimo sliku neke anime waifu na haubi, pa duriftu :)

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

^ da se uvede oduzimanje automobila : D

Mene zanima kada ce da se uradi nesto povodom crnih tacaka u BGu.

Kao npr kruzni tok NBG, pancevacki most, AP kod zmaja i ko zna koliko ulica gde nesto nije lepo obelezeno/pregledno.

Jer se ljudi svakodnevno lupaju na istim mestima.

Da li je dovoljno staviti kamere, patrole na ta mesta ili su jednostavno ljudi nepopravljiji po tom pitanju?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, killYg0r said:

^ da se uvede oduzimanje automobila : D

Mene zanima kada ce da se uradi nesto povodom crnih tacaka u BGu.

Kao npr kruzni tok NBG, pancevacki most, AP kod zmaja i ko zna koliko ulica gde nesto nije lepo obelezeno/pregledno.

Jer se ljudi svakodnevno lupaju na istim mestima.

Da li je dovoljno staviti kamere, patrole na ta mesta ili su jednostavno ljudi nepopravljiji po tom pitanju?

Što bi rekli Ameri: "Ok. I'll bite" 😄
Šta je tačno nejasno na pozicijama? Bez da dodajem "Ako je nejasno, možda malo obazrivije". Prilagođavanje situaciji i tako to 😉

Link to comment
Share on other sites

Glupo mi da se ponavljam, al opet, gledao sam gde nema ništa obeleženo, ni prvenstva, ni stopa, ni semafora, ničeg, samo se poštuje ograničenje i pravilo desnog (Berlin) i sve ok, a kod nas i semafori, i stopovi, i provenstvo svud označeni. Mi se lupamo i na semaforima, mi i da neonke u asfalt ugradimo da sija šta je i kako je napred, opet bi se krljali :D Tako da ja na Kilijevo pitanje, pre iskustva sa Berlinom rekao bih "obeležavaj, patrole, kamere, semafori, sve Aaa", a sad kažem ovo poseldnje, "ljudi su jednostavno nepopravljivi po tom pitanju" :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ti isti ljudi kad odu u taj isti Berlin voze po svim mogućim pravilima. I opet divljaju kad se vrate ovde.

Razlika je samo što se kod nas ne sprovode zakoni koje smo sami doneli. Znači tiktoker koji vozi u suprotnom smeru na Bankovom - dobar dan, to je nasilnička vožnja, nije izazvana saobraćajna nesreća, kazna je 60 dana zatvora i 140 hiljada dinara. I to je to, sve već piše, samo treba neko da sprovede (edit: ima i neki poeni i neki period oduzimanja dozvole, ali cenim da su zatvor i pare ipak bitniji). Ili ovaj sa Puntom, pa samo je kazna veća od vrednosti tog automobila, nema potrebe da mu ga uzimaju. I naravno to da se javno objavi u medijima koji su objavili njegov snimak kako bi oni koji su se ložili na to skapirali da će da završe u Padinjaku ako im nešto slično padne na pamet. 

I mislim da sam to već pominjao ovde, a u kontekstu "ne može to kod nas da se sprovede". Naravno da može, bukvalno sam video takvu transformaciju u Moskvi - znači svi se sećamo ruskih klipova sa nezgodama, vozili su duplo gore nego kod nas. Sada voze rekao bih bolje, tj više po propisima, nego u Švajcarskoj. Samo je poenta u kaznama i u doslednom primenjivanju istih i nema batica koje su izuzete od toga, pa jbg ti plaćaj ako imaš para, ako napraviš veće sranje to je tvorza koji mesec i to je to. Nije nikakva prevelika filozofija. 

  • Like +1 2
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vićsa said:

Što bi rekli Ameri: "Ok. I'll bite" 😄
Šta je tačno nejasno na pozicijama? Bez da dodajem "Ako je nejasno, možda malo obazrivije". Prilagođavanje situaciji i tako to 😉

Ako se sudari dogadjaju svakodnevno na istim mestima onda postoji problem koji utice na sve nas.

1 hour ago, millanče said:

Tako da ja na Kilijevo pitanje, pre iskustva sa Berlinom rekao bih "obeležavaj, patrole, kamere, semafori, sve Aaa", a sad kažem ovo poseldnje, "ljudi su jednostavno nepopravljivi po tom pitanju" 😞

To je dilema. Jer je Zwerko u pravu da se tamo vozi normalno a ovde stoka.

Da li smo onda krivi svi mi kolektivno ili jednostavno govno upravljanje drzavom na delu

Link to comment
Share on other sites

Рекао ти је Зверко. Не само у саобраћају, него иначе. Нико никога не кажњава. Све се развлачи и заврши прекором и наногицом. Да крену морони да најебавају и да их карају црнци у бајбоку тиктокер би направио клип како бележи ко је прекорачио брзину на Бранковом. Добро дете.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Duly in summoning mode.

Samo ostre kazne, stvar se moze resiti preko noci, nema tu mnogo filozofije.

To nije popularno, ali ako se zeli red u saobracaju (a i sire), to je jedini nacin.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ajmo ovako:

 50 clanova rura popije kaznu. Tih 50 clanova rura ima vezu da za pljedzu-hiljadarku ponisti kaznu.
Koliko ce kazni biti placeno?

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

I to naravno stoji - ali je problem i to što ti gledaš kako se gomila mentola izvlači sa mnogo većim sranjima. Recimo evo lično sam se izvukao pre fazon mesec dana kad me uvatio pandur u Jurija Gagarina ispod novog mosta za prekoračenje brzine i izvukao sam se na priču, nisam dao keš. S druge strane sam isto tako pre fazon 3 godine platio kaznu zato što sam bio "pijan" sa 0.27 promila alkohola u krvi jer sam popio pivo ipo na splavu na Savi a navatao me na ulazu u blok 🙂

Ali je poenta da sam i dalje koliko-toliko normalan vozač u smislu da ne divljam i ne pravim haos, takoreći isto vozim i po Beogradu i po Beču. A onda vidiš gomilu batica koji lete po ulicama, gledao sam nedavno kako lik bukvalno zamalo da pokosi pandura koji na autokomandi reguliše saobraćaj i ovaj kao ništa, verovatno ne zna čiji je. U tom smislu kada bi bili kažnjavani i svi plaćali kazne plaćao bi i visoko moralni živalj s RUR-a. 

Pritom ovde pričamo o ovim baš najmasnijim i najbahatijim prekršajima. Da li se neko seća nekoga u Srbiji da je dobio kaznu za nepoštovanje pravila prvenstva prolaza? A to ti je bukvalno uzrok svakog udesa na kružnom toku na NBGD... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, f4ts0 said:

ajmo ovako:

 50 clanova rura popije kaznu. Tih 50 clanova rura ima vezu da za pljedzu-hiljadarku ponisti kaznu.
Koliko ce kazni biti placeno?

 

To nije kazna lol.

To je ono sto sada imamo.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Чињеница да огромна већина може, и то рел. лако, мени каже да је проблем у држави која то омогућава. Природно је да свако од нас не жели да буде кажњен, да најебе, да робија и сл. Исто тако је природно да хоћеш да уживаш у незаслуженом успеху. Али држава, институције, како год, не би требало да ти дају. Кад динамично возиш, статично робијаш. И гуза сврби. И све је ОК.

Теза да је менталитет проблем је теза да смо ми "дивљи" а тамо неки су "цивилизовани". Као кад Јово Бакић каже да срби имају ниску интелигенцију. Као да смо дебили. Мислим да није, него немамо државу. Живимо у дивљини па како се ко снађе. Неке су нације склоније послушности, немци или јапанци, па им се ми "дивимо" како су успешни или шта већ. Али ласно игноришемо море других срања које исти тај аутистични менталитет, но пан офц, носи собом.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

na stranu ovaj mamlaz tiktoker, ali konkretno BG saobracaj i deluje da promovise moronski stil voznje a la "JEBIGA BRATE, MORAS ZUSTAR BITI, NIJE TI OVO VOJVODINA". semafori za pesake kratki toliko da ni mlad covek ne moze da predje ulicu dok je zeleno, a kamo li neka baba, sto samo po sebi ukazuje na problem i to "vestacko" resavanje istog. previse je automobila na ulicama i bice ih jos vise, jbg. na Pancevcu se ne bi desavala sranja da postoji jos most-dva da ga rasterete, dobar metro bi kapiram rasteretio saobracaj za sva vremena, ali avaj. mene htela neka riba na kruznom na Bogosloviji da unakazi jer je iz Ruzveltove lagano uletela 50 na sat dok sam u kruznom toku, pa plus ima i takvih ljudi koji jednostavno ne znaju da voze ili su samo bahata goveda. valjda sreca sto sam iz Vranja, pa sam navikao da mi golisavi mali cigici pretrcavaju ulicu i da moram brzo da reagujem na pesake kamikaze, ali bas mi je fino digla pritisak =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

ajmo ovako:

 50 clanova rura popije kaznu. Tih 50 clanova rura ima vezu da za pljedzu-hiljadarku ponisti kaznu.
Koliko ce kazni biti placeno?

bar jedna! nisam nikad dao mito, niti planiram, ako me kojim slucajem uhvate u prekrsaju, ima da platim kaznu i to je to 😄

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, overkind said:

Чињеница да огромна већина може, и то рел. лако, мени каже да је проблем у држави која то омогућава. Природно је да свако од нас не жели да буде кажњен, да најебе, да робија и сл. Исто тако је природно да хоћеш да уживаш у незаслуженом успеху. Али држава, институције, како год, не би требало да ти дају. Кад динамично возиш, статично робијаш. И гуза сврби. И све је ОК.

Postoje istraživanja koja ukazuju da mnogo veći uticaj na poštovanje zakona ima verovatnoća da ćeš biti kažnjen, nego visina kazne.

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, overkind said:

Чињеница да огромна већина може, и то рел. лако, мени каже да је проблем у држави која то омогућава. Природно је да свако од нас не жели да буде кажњен, да најебе, да робија и сл. Исто тако је природно да хоћеш да уживаш у незаслуженом успеху. Али држава, институције, како год, не би требало да ти дају. Кад динамично возиш, статично робијаш. И гуза сврби. И све је ОК.

Теза да је менталитет проблем је теза да смо ми "дивљи" а тамо неки су "цивилизовани". Као кад Јово Бакић каже да срби имају ниску интелигенцију. Као да смо дебили. Мислим да није, него немамо државу. Живимо у дивљини па како се ко снађе. Неке су нације склоније послушности, немци или јапанци, па им се ми "дивимо" како су успешни или шта већ. Али ласно игноришемо море других срања које исти тај аутистични менталитет, но пан офц, носи собом.

pa zar nije ta drzava produzenje tih ljudi i mentaliteta istih, ili sta, mi smo carevi, nemci japanci poslusne gluperde, ali eto drzava kao neovisan entitet od naroda nekako ne funkcionise dobro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...