Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Samo da ponovimo upozorenje sa prošle strane:
Stavljajte spojler tagove bar 2 nedelje od izlaska filma...

Takođe, oni koji ne žele da si spojluju stvari treba da počnu da zaobilaze ove topike...ili ceo net koji će sutra neumitno da eksplodira...

Pogledao i imam nda do ponoći, ali navešću citat koji se pripisuje Canetu:
"Džo, ti lepo sviraš, ali svi ljudi ipak nisu srećni..."

ima hevi stvari koje zaslužuju spojler tagove, koristite ih please

Link to comment
Share on other sites

prošla ponoć, mogu da pustim jezičinu 

Dakle...film...=o(
Ne želim da pokvarim doživljaj nekome ko oće da ide da gleda "tabula rasa" style, pa cu reci opšte utiske ovako: 
Film nije tragicno loš i aktivno uvredljiv kao neki od prequela, ali i dalje ima takvih momenata (ne mnogo, ali ih ima) .
Sa druge strane ima i momenata kada je velicanstven i "baš kako treba", što je prosto divno. 
Ipak, kompletni utisak je da mi se SW TFA, realno, ne svida =o( prosto tempo i kvalitet filma previše ružno osciliraju za moj ukus.

Skoro ceo internet bruji kako je film super i odličan, tako da verovatno ja negde grešim, ko da nisam gledao isti film kao svi ti ljudi.
Da li je moguce da nas je sve, kolektivno, Džordž Lukas toliko povredio tokom decenija da sada, kad film nije apsolutni dizaster, svi pevaju od sreće? Ili sam jednostavno džhangrizavi matorac koji nije u stanju da bude srećan?
Krenuo sam u dublje razglabanje o tome šta mi se svidja, a šta ne ali to me odvelo u nerdrage o sitnicama tako da sam to lepo obrisao jer nije potrebno...novi klinci su super, novi droid je super, Han i Čui i Falkon su zakon, JJ je retard koji se ne razume u sf generalno a ne samo star trek...i tako =o)
 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam u Cineplex Plazi u KG-u. Samo jedna sala je pustala premijeru u 00:00, kako je poceo film dialozi su se lose culi, i posle prve eksplozije jedan zvucnik je riknuo i dijalozi vise nisu mogli da se cuju. Film nisu prekinuli, nego su pustili POLA SATA tako da ide, i onda su ga pauzirali, aleluja. Onda su celu tu salu premestili u jednu manju, gde nije imalo dovoljno mesta za sve pa je nastao opsti protest, pa su se na kraju nekako smilovali i podelili publiku u dve sale, ali druga sala je mogla da krene da gleda film tek pola sata kasnije, mada vise je bilo 40 minuta, I ONDA SU PONOVO DIALOZI BILI KRSH u poredjenju sa ostatkom zvukova, ceo taj kanal zvuka im je pojeban. Tako da mi je taj frust mozda uticao na dozivljaj celog filma.

Film je dobar, cak fenomenalan prvih 60% filma. Vecina tih problema su u poslednjih 40% filma, ali nisu tolko cringe worthy da te izbace iz blokbasterske atmosfere. Mozda cu opsirnije sutradan, umoran sam sad, kad sam morao u drugi grad da idem da bih gledao, blah

Mini spoiler ako neko zeli da se 'pripremi' sta da ocekuje:


Kraj je klasican cliffhanger

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

prošla ponoć, mogu da pustim jezičinu 

 

Hidden Content

Pošto imam sličan ukus kao Kole, kapiram da će i moja reakcija biti slična.
Iskreno, ozbiljno razmišljam da li uopšte da se cimam do bioskopa ili prosto da sačekam neki Blu-Ray rip.

O Jar Jar Abrams-u neću ni da trošim reči. Generalno, počeo sam da u potpunosti izbegavam sve što ima ikakve veze sa njim. Ovaj film ću ipak pogledati samo zato što je Star Wars.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Posle prospavane noci meni je utisak i dalje sjajan. Film svakako nije savrsen ali ima bas puno sjajnih star wars momenata sto npr za prequale nije moglo da se kaze skoro nijednom. Ne verujem da je mogao bolji star wars film da se napravi od ovoga. Za nas starije je ovo onaj film koji smo cekali. Po meni najveci je uspeh sto jedva cekamo da vidimo i ostatak price. Meni je super sto sve nove likove je lako voleti i imamo nov materijal da ga iscekujemo. Jos jedno dva puta da ga gledam u bioskopu pa onda mogu da cekam blue ray verziju.

Link to comment
Share on other sites

Sve ću u spojler iako nema tu šta da se spojluje.

Mislim da je film opasno carevanje i da recimo nikada nije ništa postojalo pre ovog filma (kao što nije pre epizode IV), ovo bi postao (kao što je ep 4) kultni spejs opera film. Džon Vilijams je sabio kao i uvek. Kast je odličan. Keri Fišer izgleda kao je neko pokreće a ne ona samu sebe. Harison vlada scenom.

Ne mogu da kažem da je JJ vrhunski režiser ako gledamo samo način na koji je film snimljen, ali jeste kada se uzme sve u obzir. On je čovek pre svega producent a ovo je produkcijski najbolji film u istoriji kinematografije po svim mogućim merilima.

Kajlo je pravi Spajdermen i vrhunski kast. Od njih troje mladih, Rej mi je najlošija, ali to je subjektivno jer me suviše podseća na Kiru Najtli. Fin je najveće iznenađenje za mene jer mu je diliveri >9000. Ajzaks je ozbiljan glumac i njegov lik će očigledno tek da dobije na značaju.

Ima spektakularnih scena i nekoliko koje su onako, ali film sve vreme drži tempo čak i za nas koji smo znali šta će da se desi (u odnosu na decu koja gledaju ovo prvi put). Scena kada, čini mi se, admiral kaže nešto tipa: "Da bi uradili to i to moraju da imaju to i to" me je oborila i jasan je omaž upravo originalnoj trilogiji. Glavni Sith mi je najslabija tačka filma.

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo iznenadjenje pogledao sambfilm veceras :)

Drugarica dobila neke karte preko samsunga nemam pojma pa joj ortakinja otkazala i ona cimne mene :) :) jeste da nemam sankim da uzivo komentarisem film a pogotovo ovih sat i nesto doj sam se vracao kuci al jbg

Film mi je odlican. Lepobsu ga razradili...

Kao da su originalnu triologiju prepakovali i spakovali u jedan film da bi zadovoljili starije fanove i ubacili podmladak i fenomenalne akcione scene. Haha hihi momenata ima dosta mooozda i previse ali nekako su mi u principu dobro legli. 

Ima praznog hoda mada u kojem sw filmu nema, neke stvari je bilo lako za pretpostaviti ali opet su mi izmamili osmeh na lice. Nisam gledao trejlere i teorije ko bi sta u filmu mogao biti i fenomenalan je osecaj :)

Dobar... Odlican... Gledacu jos jednom sigurno

 

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

aj da otkucam post u spojler pa da krenem da gledam tuđe :)

 

početak filma mi je nagoveštavao da će pokidati sa svim tim sitnim star wars tripovima (tipa ono stvorenje koje izviri iza dine kada droid šiba po pustinji, kantina, itd.) međutim kako film odmiče tako mi se sve manje sviđa. imam utisak da su se toliko plašili da nešto konkretno promene da su uzeli iz svakog od prošlih filmova događaje i bukvalno ih ubacili u novi film. (droid nosi mapu - droid nosi planove, planeta koja puca - death star, riba budući džedaj ide na planetu x da nađe učitelja luka skajvokera - skajvoker ide u degoba sistem da nađe učitelja jodu, kajlo ren sa maskom iako nema ikakvu potrebu da nosi masku - dart vejder sa maskom, devojka budući džedaj koja je slučajno otkrivena kida kako pilotira - mali anakin kojeg su slučajno izvalili kida kako pilotira, zaboravih ime čikice koji je glavni - imperator, i tako dalje...). Likovi, osim ribe koju su uboli 100%, su PRESLABI. Kajlo Ren koji je kao neki pandan vejderu popuši kurac od ribe koja je pre 2 sata  skontala da ume sa silom i odbeglog storm trupera. takođe su preterali sa "foricama" koje se pojavljuju s vremena na vreme...

sa druge strane kao što rekoh, dosta se oseća ta star wars atmosfera i to mi dosta popravlja utisak.

na kraju priče, kad se sve sabere i oduzme, dao bih filmu recimo 6.5/10, vredi pogledati ali nisam oduševljen i treba dodati da, sa obzirom na to šta se sve izdešavalo, očigledno je da ovaj film služi kao uvod i razrada za neki sledeći.

 

Edited by Doca

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

1/10 и то само због Харисона Форда. Иначе би била нула. Превише фејспалмова због малоумних делова сценарија.

Не узимам у обзир ефекте, наравно, јер било шта испод приказаног би било недостојно серијала. Много су бољи и природнији од сатараша у прве три епизоде.

 

Што се Форда тиче, мислим само на благу дозу носталгије, а више због једне сцене

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Dobar je ovaj new hope, ovaj mislim force awakens. 

nadam se samo da je ovaj tako uradjen da bi bili sigurni u win, a da ce u sledecim imati malo muda da stave zapravo nesto inovativno.

ekipa je pokidala, klinci su svi super. obecava

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti gledao u Arena Cineplexu u Novom Sadu juce te prvo komentar na bioskop - ono bi trebalo zakonom zabraniti, spaliti do temelja i uzorati oranicu kao Rimljani s Kartaginom. Znaci ja ne znam kako ljudi iz NS uopste gledaju filmove, ono je najgori bioskop u kome sam ja u Srbiji bio u skorije vreme, nikako ne preporucujem gledanje bilo cega u 3d tamo. Svakako moram da idem negde normalno da pogledam. 

Sto se samog filma tice nisam nezadovoljan ali me neke stvari nerviraju recimo 6.5/10.

Najvise me u celoj prici nervira cinjenica da su isforsirano provlacili sve moguce fore iz prvih filmova. Pored ovoga sto je Doca sve navodio da ne ponavljam i stvari kao stormtruperi koji pricaju o spideru, X-wingovi koji potpuno besmisleno ulecu u neki trench da bi upali tamo da raznesu laser i jos brdo fora. Plus mi deluje i da je scena borbe njih dvoje lightsaberima protiv Kajlo Rena iako nema nikakvog mesta za to bila iz fazona "fanovi bi hteli scenu borbe light saberima, daj da ubacimo jer bi ljudi rekli kakav je to SW film bez macevanja". I moram priznati da sam se vrlo bio zabrinuo da ne zaseru u sceni susreta Kajlo Rena i Han Soloa ali sam ipak odahnuo :) Plus sto ga malo preterase s Dinastija fazonom ko je sve u srodstvu s kim i zasto. 

Meni recimo sama cinjenica da Kajlo Ren nosi kacigu nije bila losa uz objasnjenje da je nosi iz pijeteta prema Vejderu, ne zato sto mora. Onaj njegov Gospodar je najlosije izveden negativac u SW ikada...

Ali opet ima i dosta dobrih momenata, ovo sam se samo prosrao na ono sto mi je inicijalno bolo oci. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sto se Kajla i njegovoga kasta i uopste celog lika tice ja se tu slazem s tobom, on mi je skroz kul. Moj problem je u tome sto Rej previse dobro kapira Silu kako si ti to rekao i zna da koristi mnogo napredne tehnike, cak da se ravnopravno bori s likom koga je obucavao Luk. Prosto mi je ona mnogo dobra u tome a nije imala bas nikoga da joj pomogne, jedino obrazlozenje u tome moze biti da je Kajlo slab pa da od njega uci telepatski, tj cita mu misli kada je zarobljena u stolici. Luk je u "A new hope" klinac koji je fenomenalan u upravljanju svemirskim brodovima, ali pojma nema nista o Sili, uz svo poducavanje od strane Bena Kenobija on u prvom delu nije ni problizno spreman da se suoci u borbi macevima s drugim dzedajem, nije cak ni posle poducavanja od strane Jode, ali to ipak cini u drugom delu jer je zelja prevelika. Sustina mi je da su malo nju previse isforsirali da je dobra s Silom a moj je utisak da su to uradili jer u filmu MORA da postoji dobar dzedaj, iako jedinog preostalog dzedaja niko nije video godinama. 

Taj deo price mi je malo supalj, ali opet kazem meni je film generalno ok, naravno stroziji sam prema ovom nego prema drugom nekom random sci-fi filmu jer je prosto nasledje ogromno. S druge strane sam ga je Lukas dobro bio zagovnao tako da sam sad ipak srecan da je klatno krenulo u drugom smeru :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Solidno

gore od prequela nije moglo tako da je ovo dovoljno dobar film koji neće uvrediti pravog sw fana, dok će novije fanove oduševiti.

lik ribe mi nije smetao mada ono što doca kaže da ovlada silom za tipa 2 minuta mi je malo meh (odbrana od kylo rena pa onda u borbi sa njim tik iznad provalije bude u fazonu "a da, upotrebiću silu", neverovatan skill letenja u onom bežanju sa falconom od tie fightera)

kylo ren pobeda od lika. kako je samo nesiguran i slab (oni rage ispadi u bazi :D). susret han sola i njega vrhunski

crnja friend zone isto ok

john williams sabio sa muzikom i to mi je uvek veliki plus, kao i neke scene (prvi put kad su ušli u mill falcon, han solo kad se pojavio, buđenje r2d2)

8/10

Edited by marks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...