Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

ajmo, the summer is coming!:)

uzeo 4 polovne felne za suzuki, pa cu uskoro da montiram ove 4 letnje gume na njih, a zimske neka stoje na starim tockovima...tako da sad ne moram da menjam gume i balansiram tockove dva puta godisnje...mozda samo prefarbam ove stare felne ako su mnogo zardjale

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ili on ukrstanje prednja leva na mesto zadnje desne, i prednji desna na mesto zadnje leve :)

код већине гума је одређен смер ротације тако да је ова варијанта но-но

осим ако не планираш да возиш само у рикверц јелте

едит: фејловао сам, не мора да се промени смер ротације ако се гума скида са фелне

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kolika je realna cena menjanja guma sa zimske na letnje + balansiranje.

U Beogumi je 600 RSD po gumi sa balansiranjem, deluje malo mnogo? U pitanju su 225 / 45 / 17.

 

I jel se isplati puniti gume azotom ili je preterano cimanje ? (mislim da naknadne kontrole itd)

 

Edit: Da, inace zvao sam obe Beoguma radionice, u NBG je zamena 600 RSD po gumi, a u Rakovici sve isto je 736 RSD po gumi :)))

Ista firma, dve cene za isti posao. Kakav win.

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

U gumarskom poslu iz nekog razloga postoji filozofija različitih cena iste prodavnice u različitim delovima grada i/ili drugim gradovima.

 

Ja mislim da je u Tyre+ servisima (www.tyreplus.rs) valjda besplatna montaža ali plaćaš balansiranje nešto na taj fazon, mislim da je 300din po gumi. Isto tako, od ovoga verovatno nema jeftinije izuzev da neko menja za džabe al' to obično rade ako kupiš kod njih a deluje mi iz priče da ti već imaš gume.

 

Znam da Lešanović nešto dere sa cenama, on je Vulco mreža, ali možda je neki drugi Vulco servis ok.

 

I ja i dalje ne znam što bi se punile gume azotom :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je u Tyre+ servisima (www.tyreplus.rs) valjda besplatna montaža 

 

uzeše mi dripci 5k din za nameštanje 4 gume i 5-6 meseci hotela za letnje! nisam bio tu, ortak odvezo auto, sačuvao račun, kad se vratim u zemlju moram da pogledam šta tačno košta toliko :)

Edited by тrooпer
Link to comment
Share on other sites

200 кинти замена без балансирања. Балансирање је око 350 (+-50дин)

 

Ма тај азот је чисто просеравање. Контролу вршиш сам на свакој бензинској станици (осим на НИС-у код КБЦ, где су ми наплатили ваздух да додувам лопту за баскет)

Link to comment
Share on other sites

озбиљан сам! Још има фору тамо код компресора има два излаза за црево, један који ради и други који не ради. И онда док смо се ми чудили зашто не ради компресор, он долетео, пребацио црево на други излаз, надувао лопту и каже 50динара. Дао сам му на крају 100 јер нисам имао ситно, а и много се намучио да нам предува лопту.

Link to comment
Share on other sites

sta je cuvanje guma?

 

U BG-u ljudi nemaju plac :) Tj onaj ko nema plac/garazu/podrum gde bi mogao da ubaci gume a da mu ne ugrozavaju zivotni prostor da tamo vulkanizerima koji imaju skladista i oni ih onda cuvaju preko leta/zime za 100 dindzi po gumi mesecno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...