Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

ajde da ne otvaram nov topik, ne znam dal ste vec pricali o ovome

elem, trenutno imam sve 4 zimske gume...pitanje je koliko se isplati uzeti 4 letnje i furati ih leti, a ovo zimske samo zimi...znam da se zimske vise trose leti, ali dal je to bas toliko drasticno da se isplati dati 20k za 4 nove letnje gume (u mom slucaju bi to bile tigar 185/60/14, otprilike i najjevtinije)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

po meni, najbolje je imati 4 letnje i 2 zimske, koje zimi stavljas na pogonske.

zimske se vise trose leti, mekse su pa i vise auto trosi sa njima, na kraju, i sporiji je. Nisu to sve neke bitne razlike, tek na vise godina ce se videti neka finansijska razlika.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

aha, pa tako sam i ja nesto mislio, al vec mi par ljudi kaze da stavim letnje posto se ove zimske brzo trose na ovih 30+...a i potrosnju goriva nisam uzeo u obzir, mozda se ipak isplati na period od par godina...btw, zar ne moraju po novomz akonu zimske na sva 4 zimi (znamd a je bila prica i o ovome:))

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne moraju, zapravo je izmenama zakona sada i novo pravilo da ćeš zimske morati da imaš samo kad uslovi to zahtevaju a ne zakonom definisano. Znači ako je predivan sunčani dan i 20+ stepeni u decembru, možeš furati letnje a ne zimske od 01. novembra.

Sa druge strane glupo je da voziš zimske gume leti, dosta će one "brzo" da se pohabaju i onda ti neće ni za šta služiti zimi i onda ćeš svakako morati da se iskeširaš za nove :)

i naravno, kao i uvek, ako ti trebaju gume javi se :)

Link to comment
Share on other sites

jbte, kod ovog lakija sve ima, od igle do lokomotive:)

nista onda, uzimam najverovatnije, ovde u sdu je letnja 185/60/14 tigar sigura(valjda se tako zove) oko 5k sa ugradnjom i balansiranjem, pa ako imate neki popust u bgu za rurovce recite da svratim kad budem dolazio:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo je da sa zimskim mozes da vozis bezbedno 3 god bez problema ako ne prelazis vise od 15000 godisnje..

a ako hoces da kupis 4 letnje i 4 zimske to ti je bezbedno narednih 6 god ali onda moras da menjas i zimske i letnje jer posle 6 godina guma gubi svoja svojstva i nije to to...

ako ne vozis neka besna kola tipa preko 200km na sat... nece se potrositi a osecaj u voznji se ne menja nesto drasticno...

ja moja kola vozim samo na zimskim...

najbolje resenje je 2 zimske + 2 letnje i onda ih menjas...

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

i to sto kazes, ove dve zimske na nepogonskim tockovima sigurno nece mnogo da se trose leti

fala na savetima drugari, videcu sta mi je ciniti...i ne morate da se cimate za popuste i to, nije sad da cu da bankrotiram za 500 kinti po gumi, al hvala u svakom slucaju:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

lol sta sve nece covek cuti.

A to sto zimske na 30+ stepeni ne drze nikako je krajnje nebitna stavka?

PS: nece zimske trajati 3 godine ako ih vozis leti, tj mozda ce trajati ako ces da ih vozis do zica ali onda vec drugu zimu nece vredeti kurcu. I tako ...

4 zimske i 4 letnje ili ako hocete da pristedite 4 letnje i 2 zimske, sve ispod toga je preterivanje sa jevrejisanjem.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

4 letnje, za pare za koje ces da uzmes sugavi tigar, kupi BF goodrich.. meni je ista ta dimenzija i bile su po 5k sa ugradnjom , za zimske uzmi 4 wintere i 4 celicne felne. mani se srpskih gluposti sa 2 zimske gume zimi... ove zime je bar 10 kola okrenulo 180 ispred mene zbog toga

zimske gume leti nisu ni za kurac, ne mozes da ukocis, ne mozes da skrenes, ne mozes da vozis brze i sjebaces ih za sezonu.. koj ce ti to

Link to comment
Share on other sites

појма немам, користим Тојо за лето, ево 5та сезона, следеће године ћу да видим шта ћу за лето.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

hitris je odlican, sjajna letnja guma sa superiska perfomansama po mokrom... tako su meni bar objasnili na vise mesta

btw koje su ovo fore da ako se malo raspitas mozes da nadjes gume i sa 45% popusta od regularnih cena... pa koje oni marze onda imaju bogtemazo [:0]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ajde da ne otvaram nov topik

jaoj jaoj, nije li to moja omiljena rečenica, naravno uz "video sam _____ u gradu ali mu se nisam javio jer sam žurio da odnesem tetki lek"? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...