Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
poy
 
imamo li neki konsenzus, šta valja za putničke automobile? hoću da uzmem četiri letnje gume za najbolje auto, dimenzije su 195/65 R15. pored cene, prioritet mi je tišina, jer planiram tim kolima da odem na par putovanja pre nego što ih na jesen prodam. takođe mislim da ću na konto skoro novih guma izvući od narednog vlasnika više para ako te gume nisu tigar.
 
dao bih 200EUR za četiri gume i ugradnju, šta da gledam? sava, kleber, matador? još nešto u tom budžetu? i gde je dobro odraditi zamenu, da su iole poslovni i profi, a da ne deru sa cenama?
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će ti Kleber raditi posao, Dynaxer na primer, trebalo bi da je solidno tiha guma tj. tiša od nekih drugih.

 

Za ugradnju ja mogu da ti preporučim one u Čuburskoj jer ih mahom sve poznajem tamo i fini su ljudi :) a cenovno ne bi trebalo da budu skupi. Doduše nemam pojma kakvu specijalnu poslovnost i profesionalizam od njih očekuješ - ostaviš kola, dođeš za 30 min, gume ti montirane i ti voziš dalje. Ako imaš zimske, spakuju ti ih u kese pa u gepek ili ih ostaviš u "hotelu".

Link to comment
Share on other sites

Idi kod Adama u Tošin Bunar, šta ćeš na Vračar odatle. Rade to 30 godina, najbolje da ih zvrcneš da pitaš, a možeš i na e-mail, nisu tuljani kojima e-mail adresa stoji na sajtu za ukras.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

na banovom brdu sam ovih dana, kru

 

laki, taj kleber je kod beogume (koja mi je najbliža) 5260RSD, je l to ok cena?

 

računam da je ugradnja kod svih oko 500RSD po točku, da nije neko negde video neku akciju za besplatnu ugradnju uz kupovinu četiri nove gume? beoguma nudi besplatan tehnički pregled, al mi to ne treba.

 

kakva je situacija sa gumama u metrou? je l se isplati kupiti tamo pa nositi na ugradnju kod vulkanizera?

Link to comment
Share on other sites

na banovom brdu sam ovih dana, kru

 

laki, taj kleber je kod beogume (koja mi je najbliža) 5260RSD, je l to ok cena?

 

računam da je ugradnja kod svih oko 500RSD po točku, da nije neko negde video neku akciju za besplatnu ugradnju uz kupovinu četiri nove gume? beoguma nudi besplatan tehnički pregled, al mi to ne treba.

 

kakva je situacija sa gumama u metrou? je l se isplati kupiti tamo pa nositi na ugradnju kod vulkanizera?

 

planeta guma na vidikovcu/zarkovu daje besplatnu ugradnju i balansiranje na kupljene gume kod njih.

 

Ja danas uzeo savu za 5700rsd (205/55/R16). Punjenje azotom 100rsd.

 

http://www.planetaguma.com/

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za zenin auto uzeo taj Kleber, nesto manja guma 185/65/R15 i u nacelu su ok, s tim da je ona presla s njima fazon 3.000km pa nije neki bas uzorak ali opet kad sam ja vozio auto nisam primetio da su nesto bucne i sl. Opet razlika izmedju njih i Tigar je fazon 500 din po gumi sto se verovatno isplati. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

takođe mislim da ću na konto skoro novih guma izvući od narednog vlasnika više para ako te gume nisu tigar.
 
 

 

samo da se ubacim, pojasnite mi otkad to tigar spadaju u lose gume...zar nismo pricali da je wintera extra zimska guuma, a ja sam zadovoljan i ovim mojim hitris letnjim gumama

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

kakva je situacija sa gumama u metrou? je l se isplati kupiti tamo pa nositi na ugradnju kod vulkanizera?

 

Problem je sto tu najcesce imas samo najjeftinije modele, ali obicno daju besplatnu ugradnju. Tipa imas ovo u Rodicu (poslednja strana kataloga), ali da me ubijes sta su Formula Energy gume :)

samo da se ubacim, pojasnite mi otkad to tigar spadaju u lose gume...zar nismo pricali da je wintera extra zimska guuma, a ja sam zadovoljan i ovim mojim hitris letnjim gumama

 

Nisu lose same po sebi, ali svi znaju da su najjeftinije, a najjeftinije sigurno nisu najbolje. Sta je dobra guma za koga zavisi od mnogo faktora - ko kako vozi, koji auto, koliko prelazi i slicno. Meni je recimo dobra guma Michelin iz razloga sto sam vozio i letnje i zimske po pet sezona, presao u proseku oko 50k km sa svakim setom i svaki set je posle toga imao jos 4-5mm sare u momentu kad je bio predvidjen za prenamenu u saksije. Zbog toga je meni recimo dobra guma koji nisam neki sportski nastrojen vozac i sl i zato hocu da dam 350 evra za gume umesto 200 koliko bi dao ako bi recimo uzimao Tigar. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ok, mislim da sam se opredelio za kleber dynaxer, sad još da vidim kod koga da ih ugradim :)

 

hvala na odgovorima, drugari!

 

Doduše nemam pojma kakvu specijalnu poslovnost i profesionalizam od njih očekuješ - ostaviš kola, dođeš za 30 min, gume ti montirane i ti voziš dalje. 

 

ti kao da nikad nisi bio kod majstora u srbiji. očekujem da zakažem, dođem u zakazano vreme, da prime auto sa max 15 minuta zakašnjenja, urade posao kako treba i da sve bude gotovo za sat vremena, a da pritom niko ne pokuša da me nešto slaže i na prevaru izvuče još para.

 

realno, iznenadiću se ako baš tako prođe sve :D

 

 

Kod mene u shopinvestu dobijes besplatno ugradnju i balansiranje ako uzmes kod njih ili se tipa samo balansiranje placa ali ne znam sta shopinvest ima od guma.

 

imaju kleber al im je sajt bulja, moraću da ih zovem kasnije.

 

planeta guma na vidikovcu/zarkovu daje besplatnu ugradnju i balansiranje na kupljene gume kod njih.

 

Ja danas uzeo savu za 5700rsd (205/55/R16). Punjenje azotom 100rsd.

 

http://www.planetaguma.com/

 

ovi deluju kul, videću i s njima, hvala

 

a za to punjenje 100% azotom mislim da je 0% bolje od punjenja 78% azotom

 

samo da se ubacim, pojasnite mi otkad to tigar spadaju u lose gume...zar nismo pricali da je wintera extra zimska guuma, a ja sam zadovoljan i ovim mojim hitris letnjim gumama

 

nisam napisao da mislim da su tigar loše, već da ću skuplje prodati kola sa nekim zvučnijim imenom, čitaj malo bolje

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi i ja da uzmem 2 letnje gume, pa ako neko ima lično iskustvo sa nekom od ovih guma ili može da preporuči...Gledao sam po svim mogućim sajtovima prodavaca guma, niko ne nudi neku specijalnu akciju i slično, a izvor su mi samo cene po sajtovima, jer se nisam još cimao lično da potvrdim to.

Dimenzija je 205/45 R16, a trebaju mi prvenstveno za grad, znači nikakvi ekstremni uslovi osim beogradskih +40 stepeni leti, ali ne bih da moram da ih menjam posle 2 sezone (ako ne prodam auto do tada) zbog toga što su postale plastične ili su se istrošile. Cena mi ne igra ulogu mnogo, ali bih da potrefim najbolji odnos cena kvalitet.

Od jeftinih, izbacio sam iz priče onaj Kleber Dynaxer, zbog gore navedenih razloga, a nepoznanica su mi i Lassa, Matador, Starmaxx, Uniroyal i slične, ali ako neko ima preporuku za njih, što da ne...
Tigar Syneris XL - 5.314din
Sava Intentsa UHP - 7.953din
BF-Goodrich G-Grip GO - 10.139
Fulda Sportcontrol FP - 9.466din
Nankang NS-2 - 9.245din
Kumho Ecsta KU39 - 9.900din

Što se premium brendova tiče, mnogo je veći izbor
Michelin Pilot Sport 3 GRNX XL - 13.756din
Goodyear EAG F1 (Asymm) 2 FP - 11.187din
Dunlop SPT Maxx RT MFS - 11.078din
Vredestein Sportrac 5 - 11.149din
Bridgestone Potenza RE002 XL - 13.519
Semperit Speed-Life - 11.077din

Continental ContiPremiumContact 2 - 13.426din
Continental ContiEcoContact 5 - 13.864din
Continental SportContact 2 - 14.093din

Takođe mi treba i savet za hotel za zimske gume, odnosno da li znate nekoga ko sigurno skladišti gume po svim pravilima, rotira ih u toku godine itd, pošto su cene za čuvanje guma manje-više iste kod svih.

Hvala unapred
Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...