Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

opet ista prica jebeno, pricali na nekom drugom topiku pre par meseci...ako je neko za tih 5 godina presao samo 10.000km ne vidim razlog da menja gume samo zato sto su 5 godina stare...i ne mozete me ubediti da su te gume u istom stanju kao koje su presle 50k km za 2 godine recimo, samo zato sto su starije

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisu u istom, u gorem su :) Ozbiljno, nije problem za regularnu voznju 50 km/h po naselju, uglavnom neces primetiti nikakvu razliku s godinama, problem je kad ti u tom istom naselju istrci pesak pa moras da zabodes kocnicu a ono staje tri puta duze. Ili kad recimo vozis normalno Gazelom u krajnjoj levoj traci 80 km/h a riba ispred tebe odluči da legne na kočnicu i stane potpuno jer je zaboravila da se prestroji za Mostar gde hoce da ide, desilo mi se pre koji mesec. I onda ti je razlika da li ceo dan provedes tako sto psujes idiota ili kod limara da vidis sta moze da se odradi, ja uvek biram prvu opciju. 

Najveci problem sa matorim gumama je sto su one naizgled ok, i naizgled sve super funkcionise ali ako zagusti moze da bude bas problem. Gume koje su za dve godine presle 50k km ce se videti da su potrosene i zameniti, to je najmanji problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

guma koja stoji kod vulkanizera 5 godina se BA-CA (tj verovatno salje na reciklazu, al svejedno) .

apsolutno je nebitno koliko je presla za to vreme i kolika je sara.. jebala vas sara.. slickovi nemaju uopste saru pa drze bolide po stazi, zato sto je sam materijal u ok stanju , sto kod matore gume nije.

ako je nekom mnogo da za 5 godina da cca 20k, nek sedne na bicklu.

aj da lupeta jedan od forumskh bilmeza al programer i doktor jbt :D

Link to comment
Share on other sites

pre dva meseca uopste niste pricali tu pricu i nismo dosli do takvog zakljucka u diskusiji...ajde proguglacu ovih dana neke uporedne testove kocenja i performansi guma starih 5 i 2 godine koje su presle istu kilometrazu recimo i koja je razlika...posto ja zaista ne primecujem nikakvu razliku pri kocenju sa ovim gumama sada i pre 5 godina kad su bile nove

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

sigurno je i da 5 godina stare gume kod garaziranog auta i 5 godina stare gume kod auta koji je napolju nisu iste...letnje imam 6 godina i perfektno me sluze,drugi par mi je za sve uslove ali ih koristim samo zimi,sigurno i da pomaze to sto su sve na felnama pa ih i tu sacuvam koliko je moguce ali naravno da treba menjati ako vec primetis znakove ostecenja kao sto je lucky opisao u svom primeru

Link to comment
Share on other sites

Imao sam vise srece nego pameti izgleda. Skinuo juros tocak i vidim na jednom mestu u gumu se zabilo parce nekog debljeg lima, ko zna gde sam ga pokupio. Odem do vulkanizera, on skine i pogledamo, guma skoro neostecena iznutra, vidi se samo tanka linija na jednom mestu gde je kacila felnu. Zakrpi on to i vrati i balansira i sve kul. A bio sam ubedjen da je guma sjebana nacisto i felna mozda cak iskrivljena, super sam prosao.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko preporuku za gume iz premijum segmenta? Prema ADAC testu od prosle godine, na vrhu je Continental ContiSportContact 5, blizu je Pirelli P Zero, uz napomenu da su na testu bile stare Mischelin Pilot Sport 3 koje su dosta nisko, a nije bilo ni Dunlop, ni Goodyear modela

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
5 hours ago, voodoo_ said:

Opel dileri daju kola na beskamatni kredit, uzmeš novu Astru limuzinu koja liči na Insigniu, pacijenti pomisle da si avanzovao, počnu da daju mito samoinicijativno, otplatiš kola pre roka, ???, profit!

jel na ono "beskamatni kredit do 4000 eur" ili full? :))

14 hours ago, Dule_smor said:

Znam da smo pricali vec o ovome, al jos jednom da pitam. Mogu li se zimske gume leti skladistiti na zatvorenoj terasi na kojoj je verovatno veca vrucina nego napolju, al makar nisu na direktnom suncu? inb4, promasio si topic :D

nije ni važno kad će ionako da ti propadnu posle godinu dana čak i ako ih ne koristiš pa možeš da ih baciš!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...