Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

10 hours ago, dovlagsi said:

Šta će ti gume sad kad menjaš auto 😉

zato i pitam, u slucaju da nema drugi set guma uzeo bih ove all season, da se ne bakcem vise:)

4 hours ago, Zwerko said:

Realno mislim da mu je najbolja opcija da Passata doveze ovde i proda ga, uzeće duplo više para 🙂 

to mi je i bila ideja jos prosle god, ali mi je Korona sjebala, sve je komplikovano ovde sad sa terminima, odjavom auta, privremenim tablicama za izvoz...a ni ja vise ne znam kad cu moci da putujem...btw, teoretski bih mogao da dobijem mozda i do 50% vise para, ali kad se odbije carina i ostali troskovi to i nije vise tako mnogo...videcu svakako, jos se nisam odlucio da li i sta uzimam ovde pola autokuca ne radi, samo turci drze otvoreno 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga, jel ima neko da mu treba ili da zna nekoga da mu trebaju čelične felne za Clio IV? Imam 4 komada, u sasvim su ok stanju, žena je insistirala da dobije alu felne na koje sam stavio all-season gume da se ne smaram i sad imam felne viška. Poklanjam samo da ih neko nosi iz moje garaže i da ne moram da se smaram sa likovima sa kupujemprodajem. Mislim da su 14", to je valjda 4x100 raspon rupa ako se sećam dobro ima i nekakve ratkapne, sve gratis, Made in France!

Evo i slike 

https://imgur.com/i5eEwOD

https://imgur.com/oITH9pK

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Junkie said:

allseason su sranje za većinu evrope, to je namenjeno gde nema snega i temperature je stalno fazon 5-25c... uzmi zimski set felgi za 100e i imaš menjanje za 10-20 umesto 40-50, sezona ipo i eto u plusu si.

meni ovo takođe smor kao duletu. znam da je sat vremena dva puta godišnje ali baš nešto smara 🙂 plus trošak ofc.

Link to comment
Share on other sites

Zverko zvani KUPUJEM DOMAĆE.

 

ja znam da si ti okej momak, zaveden kao mlad, ali želiš da se vratiš. samo tražiš šansu da se dokažeš dostojnim. biće ti pružena šansa, kao i svakom što kuca, otvore se vrata.

😘

  • Like +1 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zwerko said:

Biće LingLong i Toyo, kad završe fabrike 🙂 a što baš mora domaća? Mada su meni Tigar kao ne preterano zahtevnom vozaču sasvim ok...

Meni su Tigar letnje top (ove nove sa tigrastom šarom), ali su zimske (Wintera sa novom šarom) napravili bukvalno samo za sneg dok se po gradskoj zimi (suv asfalt, eventualno kiša) brzo upropaste, a hendling na mokrom im nije baš dobar.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Tigar Wintera imao na Focusu i bile su mi skroz ok, ali je to bilo pre 3 godine tako da verovatno nije bila ta novija šara koju pominješ. S druge strane sam ženi stavio Tigar one univerzalne, ne znam koji je naziv, to mi je vrh kombinacija, em ona prelazi malo, em ne mora da se menja, em ozbiljnog snega u Beogradu u poslednje vreme ima jedno prepodne godišnje u proseku. Ja sam ih malo provozao ove godine kad je nešto pao sneg i bilo je sasvim korektno u smislu da se nisam nešto plašio da ću da proklizam i slično uz naravno primerenu vožnju uslovima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tigar-suv-winter-ti-02.jpg

Ovo je nova šara, za sneg je top, ali ako ih voziš po toplom (ne mora leto, dovoljno je da zakačiš topliju jesen i proleće), ovi kramponi se posle dve godine rascvetaju tako da posle samo u teoriji imaš zimske gume. Da ne pričam što nema ni jedan kanal za akvaplaning.

Kolega ima nove Tigar unverzalne, kaže da su vrlo korektne (ove: https://passenger-car.tigar-tyres.com/products/tigar-as/ )

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 6:42 AM, voodoo_ said:

Meni su Tigar letnje top (ove nove sa tigrastom šarom), ali su zimske (Wintera sa novom šarom) napravili bukvalno samo za sneg dok se po gradskoj zimi (suv asfalt, eventualno kiša) brzo upropaste, a hendling na mokrom im nije baš dobar.

Montirane Wintere vec godinu i po, kako su stavljene 2019. pa klepili sa policijskim casovima svaki dan, nisam ih ni skidao. Nula problema, svaki dan gradska voznja. Stare 4,5 godine i sacu da ih bacim (samo) zbog toga.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ispustila mi zadnja guma preko noci pa rekoh sebi da je mozda vreme da tihi komp saceka!

Moze neki savet sta je najbolja opcija za sirotinju? 🙂

Sad sam pogledao i imam 2 tigar napred iz 2012 i 2 bridgstone pozadi koje mi deluju da su propale i verovatno su isto iz tog nekog perioda pa bi valjalo investirati malo i u bezbednost! Pogledah prethodnih par strana i nesto naginjem da uzmem 4 za sve sezone. 

za 7g koliko imam ovaj auto sam presao oko 130 000km sto je oko 1600km mesecno. Sa obzirom na kilometrazu da li mi je bolje da uzmem kombinovane gume ili posebno?

Kleber Quadraxer 3 - Mi deluju pristupacno i u redu po ocenama koje sam nasao na guglu.

Tigar High Performance XL - Najjeftinija letnja varijanta

Neki maksimum koji bih dao za gume je 9000 pa ne znam sta je pristojno a da se uklapa u tu cenu?

Koliko otprilike moze da se predje sa kombinovanim gumama jer ste pomenuli da se leti trose samo tako?

Edit: Ove letnje gume koje imam sad su mi na 16 alu felnama. Imam i zimske koje su isto iz te neke godine oko 2012 na celicnim 15 pa bih iz tog razloga ustedeo i uzeo kombinovane da ubijem dve muve jednim udarcem.

Edited by FATA
  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Letnji Tigar je kurac koji postane plastika posle tri godine, i to kažem s tugom jer više volim da kupim tu domaću proizvodnju nego konjušarske produkte

I generalno je suludo da voziš iste gume 10 godina, pa nek su i Michelin, jer je svakima "rok" 40 do 60 hiljada km i to kad su sveže, a ne kad postanu kamen-plastika

Od kombinovanih opruži se za Fulda Multicontrol, ali pls nemoj da ih voziš duže od 50-60 hiljada

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...