Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

3 hours ago, voodoo_ said:

Letnji Tigar je kurac koji postane plastika posle tri godine, i to kažem s tugom jer više volim da kupim tu domaću proizvodnju nego konjušarske produkte

I generalno je suludo da voziš iste gume 10 godina, pa nek su i Michelin, jer je svakima "rok" 40 do 60 hiljada km i to kad su sveže, a ne kad postanu kamen-plastika

Od kombinovanih opruži se za Fulda Multicontrol, ali pls nemoj da ih voziš duže od 50-60 hiljada

I ja sam u fazonu da cu pre kupiti nase ali ako nema nista kvalitetno u ponudi onda jbg bice druge prilike. Jeste suludo voziti 10 godina ali lepo su se ponasale a imao sam 2 seta pa sam leti vozio ove a zimi one tako da su delile kilometrazu, ne ponosim se time ali vise je bilo zbog situacije.

Sto se tice kombinovaih da li ima nekih koje mogu da predju vece kilometraze? Poceo sam voziti wolt, pa kad stavim u racunicu da se dnevno predje ~150km dobijem da za godinu dana to ispadne ~55 hiljada sto bi znacilo da bih kupovao gume godisnje... Recimo da ne radim 1/3 vremena to bi opet bilo negde na donjoj granici od nekih ~45 hiljada za godinu dana

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, FATA said:

I ja sam u fazonu da cu pre kupiti nase ali ako nema nista kvalitetno u ponudi onda jbg bice druge prilike. Jeste suludo voziti 10 godina ali lepo su se ponasale a imao sam 2 seta pa sam leti vozio ove a zimi one tako da su delile kilometrazu, ne ponosim se time ali vise je bilo zbog situacije.

Sto se tice kombinovaih da li ima nekih koje mogu da predju vece kilometraze? Poceo sam voziti wolt, pa kad stavim u racunicu da se dnevno predje ~150km dobijem da za godinu dana to ispadne ~55 hiljada sto bi znacilo da bih kupovao gume godisnje... Recimo da ne radim 1/3 vremena to bi opet bilo negde na donjoj granici od nekih ~45 hiljada za godinu dana

ako će ti biti lakše, kleber su jednako naše kao i tigar 🙂

Link to comment
Share on other sites

@LuckyEto plusa za kleber niotkuda! 🙂

Kontam da su sve gume od ~70€ manje vise iste jebem li ga, ali rekoh da pitam rur drugare prvo! 

Uzeo bih ove Vuduove na preporuku, ali mi krivo da ga ne ispostujem kad znam da cu ih voziti do 100 ako se bas ne ojedu ranije! 🙂

Nikad nije omasio za komp pa cenim da nece omasiti ni za gume! 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zanimljivo, nisam do malopre znao za ovo 🙂 šta znače ona crvena i žuta tačka na gumama 🙂 valjda ovi gde menjam gume to znaju 🙂

https://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2023&mm=04&nav_id=2325940

Quote

Žuta tačka označava mesto na obimu gde vaša guma ima najmanju težinu. To može biti zbog konzistencije gume, dodatnog ispupčenja na bočnoj strani gume ili neke druge nesavršenosti, piše Ravijahak.

Iz bilo kog razloga, taj deo gume je lakši od bilo koje druge tačke oko spoljne ivice gume. Taj deo pneumatika poravnava se sa ventilom na felni.

Sa druge strane, crvena tačka označava najvišu tačku radijalnog odstupanja i varijacije radijalne sile. Ne samo da je proizvođačima guma teško napraviti savršeno izbalansiranu gumu, već je veoma teško napraviti i savršeno okruglu gumu.

Ove tačke olakšavaju balansiranje, jer označavaju maksimalnu tačku varijacije radijalne sile (RFV), odnosno kada se guma okreće, sila koja deluje na gumu i točak biće maksimalna u oblasti crvene tačke.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

Zanimljivo, nisam do malopre znao za ovo 🙂 šta znače ona crvena i žuta tačka na gumama 🙂 valjda ovi gde menjam gume to znaju 🙂

 

znaju, ali na to posebno obrate pažnju ako menjaš gume u sred haosa 1. novembra ili 1. aprila ili su tog dana popili pokoje pivo više 🙂

iznenadio bi se koliko priča znam oko pogrešnog montiranja guma što se tiče smera, a kamoli ovih stvari 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozz za Rekyja sa olimpske "rivijere"

Primetio bih da dosta grčkih i rumunskih kola vozi pirotske gume (naša kola ne računam, tu je jedno 80%), ponajviše kao Kormoran, Riken i Orium, ali ima i straight up Tigra.

Kad smo kod toga, je l zna neko da li je kod nas napokon krenula prodaja Toyo guma iz Inđije?

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, voodoo_ said:

Pozz za Rekyja sa olimpske "rivijere"

Primetio bih da dosta grčkih i rumunskih kola vozi pirotske gume (naša kola ne računam, tu je jedno 80%), ponajviše kao Kormoran, Riken i Orium, ali ima i straight up Tigra.

Kad smo kod toga, je l zna neko da li je kod nas napokon krenula prodaja Toyo guma iz Inđije?

primetio si da dosta sirotilje vozi lose gume? Bas cudno

  • Haha (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/15/2023 at 8:20 PM, voodoo_ said:

Pozz za Rekyja sa olimpske "rivijere"

Primetio bih da dosta grčkih i rumunskih kola vozi pirotske gume (naša kola ne računam, tu je jedno 80%), ponajviše kao Kormoran, Riken i Orium, ali ima i straight up Tigra.

Kad smo kod toga, je l zna neko da li je kod nas napokon krenula prodaja Toyo guma iz Inđije?

nadam se da si našao neki dobar deo olimpijske gde nema toliko ljudi, ono što sam video u prolazu je bilo kao mravinjak gde god se okreneš.

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2023 at 8:20 PM, voodoo_ said:

Kad smo kod toga, je l zna neko da li je kod nas napokon krenula prodaja Toyo guma iz Inđije?

E da, ovo se setih pre svega zato što imam u kraju Japance kojima plaćaju smeštaj u hotelu pored a koji rade u Toyo fabrici, prvo sam mislio da su oni tu samo da obučavaju naše ali sam onda shvatio da su neki tu već ~3 godine (doduše značajno manji broj sada nego što je bio pre oko godinu dana). Tako da oni verovatno ostaju tu trajnije kao neki menadžment šta li. Ima na sajtu  da je distributer na primer Beoguma, pa sad da li su proizvedene kod nas ili gde to već ne znam 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...